صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

با سلام
    من کارشناسی مهندسی مکانیک میخونم .
    میخوام بدونم برای پذیرش در داتشگاههای خارج از کشور برای مقطع دکترا اگر ارشد اقتصاد انرژی بخونم شانس بیشتری دارم یا همین مهندسی مکانیک..
    با توجه به اینکه ارشد مکانیک نمیتونم دانشگاه مطرحی قبول بشم...ولی میدونم برای اقتصاد حتما شریف یا تهران قبول میشم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    واقعاً متاسفم برای دانشگاه های آمریکای شمالی که در این چندین سال اخیر روی آوردن به جذب دانشجوهای مهندسی.لطفاً بد برداشت نکنید منظورم اصلاً به شما نیست.من این بحث رو کلی مطرح می کنم.من خودم هفت سال اقتصاد خوندم و کاملاً می دونم چی به چیه.کجای اقتصاد جای research بیشتر داره.نواقص کجاست.نمرات اقتصاد سنجی و آمار و ریاضی و اقتصاد خرد و کلانم هم بالاست.اما یک مهندس رو به من ترجیح می دن برای اینکه فکر می کنن ریاضیاتش از من بهتره.خوب ok!در مواردی شاید اینطور باشه.اما من دید کلان و وسیعی از اقتصاد و تحلیل هاش دارم که هیچ مهندسی اون رو نمی تونه تا سالها بدست بیاره.نتیجه این روند به این ترتیب شده که دکترای اقتصاد به سمت quantitative based شدن محض رفته و افراد رو در ریاضی غرق کرده طوری که دیگه هیچ چیز رو نمی بینن.با یک سری مدل های ریاضی پیچیده سعی می کنن دنیای واقعی رو توضیح بدن در حالیکه موفق نمیشن.نتیجه واضح تر اینکه دکترای اقتصاد فردی می شه که فقط به درد درس دادن اقتصاد می خوره نه فردی که بتونه راه حل ارائه بده و تئوری های نزدیک به واقعیت تدوین کنه.
    این دردناک نیست که فردی که حتی نمی دونه گرایش های اقتصاد چیه بخواد Phd این رشته رو بخونه و مطمئناً شانس بیشتری از فردی داشته باشه که سالهاست در بطن این مسائل بوده؟
    منم موافقم با ای دوستمون
    وقتی که یه اقا مهندسی که بیس اقتصادو نمی دونه هدفش از خوندن اقتصاد چیه؟ اونم تو مقطع دکتری!!!
    اصلا کار با اقتصاد و تحلیل های آن چه از نطر زیاضی و چه فلسفی نیازمند یک پروسه 6-7 سالس پس اونایی که واقعا دوره ی کارشناسیشون اقتصاد نبوده از این فکر بیان بیرون چون با ریاضیات تنها به جایی نمیرسن

Junior Member

سلام دوست عزیز شاخه انرژی زیر شاخه اقتصاد صنعتیه
    البته فکر نکن که اسمش انرژیه از بیس اقتصاد دوره
    تمام کارایی که تو انرژی انجام میشه کاملا اقتصادیه همراه با کاربردهای سنگین اقتصاد ریاضی و تحلیلهای سنجی
    موفق باشی

Junior Member

سلام بر همگی :
    دوستان ایا کسی این جا در مورد اقتصاد سیاسی اطلاعات دارد؟ ایا اقتصاد سیاسی یک رشته دانشگاهی است که در مقاطع مختلف تدریس می شود و یا گرایشی است که خود دانشجو باید ان را انتخاب و مطالعه کند ؟
    ممنون میشم اگر دوستانی اطلاعات جامع و کاملی در مورد اقتصاد سیاسی دارند در این جا به اشتراک بگذارند
    ممنون

سلام یه سوال داشتم
    میخواستم اقتصاد انرژی اپلای کنم آیا سایت خاصی هست تا بتونم سیلابس درسها رو ببینم ؟ آخه هر چی سرچ میکنم اقتصاد انرژی پیدا نمیکنم کورس های اقتصاد کلان و خرد و میحط و.. هست اما اقتصاد انرژی نیست . الان من میخوام اقتصاد نفت و گاز اپلای کنم باید چجوری پیدا کنم ؟
    ممنون میشم یه سایتی و دانشگاهی معرفی کنید بتونم ببینم چجوری هست

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

از دوستان کسی هست رشته اقتصاد مالی تمام کرده باشه در مقطع ارشد (به خصوص اگر لیسانسش مهندسی) بوده باشه و بعد فارغ التحصیلی جاب پیدا کرده باشه یا دکتری اپلای کرده باشه؟ حالا هر کشوری میخواد باشه.

با تشکر

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)