صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

پیش فرض کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

سلام دوستان . یه خواهشی داشتم ازتون. و بعد یه سوال.
    با چند تا دلیل خوب منو قانع کنید که بجای فوق مکانیک برم دکتری اقتصاد بخونم!
    بعدم اگه میشه بگید که به نظر شما کدوم گرایش اقتصاد بهتره( از نظر کار و درامد و جالب بودن درساش)؟ جنگ یا تجارت یا چی؟
    مزسی
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

از من می شنوی نرو . همون فوق مکانیک بهتره .اقتصاد برای ادامه تحصیل با اینکه خیلی شیرینه ولی جالب نیست چیزی ازش در نمیاد

اگر به بحث های اقتصادی علاقه مندی اول برو MBAولی دوره ای که تز داشته باشه بعد برو FINANCE

اگرچه به نظر نمی رسه بتونی خوب پذیرش بگیری چون رقابت توش از حساب خارجه کسایی براش APPLY میکنن که به معنی واقعی خفنن
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

من منظورتو از دلیل قانع کننده نمی‌فهمم. اقتصاد و مکانیک دو تا فیلد کاملا جدا به لحاظ متد علمی و سطح تحلیل هستند. من خودم لیسانس مکانیک بودم، فوق اقتصاد و دارم میرم برا دکترای اقتصاد. من چون به اقتصاد علاقه دارم خیلی راضی هستم و علاقه‌ی هر کسی برای خودش دلیل می‌شه. به‌لحاظ درآمد فارق‌اتحصیللان اقتصاد در آمریکا اگر مدرک دکتری داشته باشند درآمد اولیه‌شان بیشتر از رشته‌های مهندسی است به سایت Forbes سر بزنی آمارش هست. در ایران اگر یک اقتصادخوانده‌ی قوی باشی هم می‌توانی هیئت علمی بشی و هم این‌که کار جانبی و پروژه کم نیست در بلند‌مدت سطح درآمدیت هم‌سطح و حتی بالاتر از فارق‌التحصیلان MBA می‌تونه باشه. ولی اگرخیلی متمایز تباشی وضعیت کار از مهندسی بدتره. در مورد MBA هم که خانم ZAHRAA گفتن ربطی به اقتصاد نداره و اگر به اقتصاد علاقه‌مند باشی هیچ تمایلی به این رشته نخواهی داشت و بالعکس. فقط توجه داشته باش که اقتصاد در دانشگاه‌های خوب دنیا یک رشته‌ی کاملا ریاضی محوره و سطح آمادگیت در ریاضیات محض و خصوصا آنالیز انتظار می‌ره که کاملا بالاتر از یک دانشجوی PhD فایننس و یا حتی مهندسی باشه. در مورد ورود به این رشته هم باید بگم که تا حدود زیادی رقابتی است (رقابتش کم‌تر از فایننس نیست) ولی خوش‌بختانه برخی دانشگاه‌های ایران به‌خصوص شریف در چند سال اخیر در فرستادن دانشجو به دانشگاه‌های خوب دنیا موفق بوده‌اند. البته دلیل این موفقیت هم در اقتصاد اپلای کردن المپیادی‌هاست که راه را برای بعدی‌ها باز می‌کنند. چون المپیادی‌ها فاینسس اپلای بکن نیستند برا همین هم برای ایرانی‌ها پذیرش گرفتن در این رشته فعلا خیلی مشکله. در رابطه با گرایش هم غیر از دپارتمان‌های اقتصاد توسعه و کشاورزی، علوم سیاسی و برخی بیزینس اسکول‌ها که گرایش‌های خاص ارائه می‌دن، دپارتمان‌های اقتصاد و اکثر بیزنس اسکول‌ها، دانشجو را بدون تعیین گرایش می‌گیرن و بعد از دو سال پاس کردن کورس، گرایشت رو خودت انتخاب می‌کنی. ضمنا این دو تا که گفتی گرایش دفاع خیلی پرته و من فقط تک و توک دیدم روش کار می‌کنند، ولی گرایش trade الان رو بورسه.

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یک اشتباهی شده من نگفتم به اقتصاد منظورم بحث های مربوط به اقتصاد بود. MBA خصوصا برخی از شاخه های ان بحث های کاربردی تر اقتصاد خرد را مطرح میکنند.
    البته که این رشته با اقتصاد از زمین تا اسمان متفاوت است تقریبا مثل مکانیک جامدات و مهندسی سازه در عمران که در برخی ریشه ها اشتراک دارند ولی کاملا متفاوتند.

اقای alpineکاملا در مورد اقتصاد درست می گویندولی در مورد financeمن با ایشان موافق نیستم اصولا پذیرش این رشته با توجه به رویکرد خود امریکائیها سخت تر از اقتصاد است.علت اینکه دانشجویان ایرانی هم apply نمی کنند این است که رزومه کاری نقش مهمی دارد در پذیرش.

همانطور که اقای alpine اشاره کردند اگر ریاضیات خوبی نداری بی خیال اقتصاد شو چون ریاضیات فوق العاده زیاد و سختی دارد مگر چند گرایش مثل اقتصاد رفتاری و ... که وارد بحث های جامعه شناسی می شوند که بیشتر بحث ها اماری می شه
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

دوستان با تشکر می تونید به من بگید حالا کدوم گرایش اقتصاد ریاضیاتش بیشتره ؟ چون من اتفاقا ریاضیم از فیزیکم بهتره.
    و اگه لطف کنین یه سایت به من معرفی کنین که سیلابس های اقتصاد رو داشته باشه .

مرسی
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

همانطور که اقای alpine گفتن شما به این زودیها گرایش انتخاب نمی کنی بلکه دوسال تا سه سال باید بخونی بعد با توجه به علاقه انتخاب می کنی.
    سیلابس هم فعلا برای شما خردو کلان و اقتصاد سنجیه پس رفته بعد پیش رفته بقیش بستگی به دانشکده داره که می تونی از سایت هرکدوم بگیری

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG

با چند تا دلیل خوب منو قانع کنید که بجای فوق مکانیک برم دکتری اقتصاد بخونم!
    هر کسی بخواد تغییر رشته بده بهتره یه دیدی نسبت به رشته جدیدش داشته باشه ... اینطوری که نمی شه بچه ها دلیل بیارن که کسی چی بخونه چی نخونه ! ... اگه خودت اونقدر آگاهی نسبت به رشته داری که این سوالت جا نداره .. اگه هم نداری که پیشنهاد می کنم سوالت رو جدی تر با خوندن کتابای اقتصاد دنبال کنی نه اینکه اینطوری بیای دنبال بهانه باشی ...
    به نظر من شما تا وقتی خودت ته و توهه فوق مکانیک و اقتصاد رو در نیوردی هیچ کدوم رو نخون !

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

سام وان جان مرسی.
    میشه به من بگی من چه جوری می تونم ته توشو در آرم؟
    یعنی اینکه سایتی کتابی چیزی سراغ داری بهم معرفی کنی که راجع به رشته ها توضیح کامل داده باشه؟

واقعاً متاسفم برای دانشگاه های آمریکای شمالی که در این چندین سال اخیر روی آوردن به جذب دانشجوهای مهندسی.لطفاً بد برداشت نکنید منظورم اصلاً به شما نیست.من این بحث رو کلی مطرح می کنم.من خودم هفت سال اقتصاد خوندم و کاملاً می دونم چی به چیه.کجای اقتصاد جای research بیشتر داره.نواقص کجاست.نمرات اقتصاد سنجی و آمار و ریاضی و اقتصاد خرد و کلانم هم بالاست.اما یک مهندس رو به من ترجیح می دن برای اینکه فکر می کنن ریاضیاتش از من بهتره.خوب ok!در مواردی شاید اینطور باشه.اما من دید کلان و وسیعی از اقتصاد و تحلیل هاش دارم که هیچ مهندسی اون رو نمی تونه تا سالها بدست بیاره.نتیجه این روند به این ترتیب شده که دکترای اقتصاد به سمت quantitative based شدن محض رفته و افراد رو در ریاضی غرق کرده طوری که دیگه هیچ چیز رو نمی بینن.با یک سری مدل های ریاضی پیچیده سعی می کنن دنیای واقعی رو توضیح بدن در حالیکه موفق نمیشن.نتیجه واضح تر اینکه دکترای اقتصاد فردی می شه که فقط به درد درس دادن اقتصاد می خوره نه فردی که بتونه راه حل ارائه بده و تئوری های نزدیک به واقعیت تدوین کنه.
    این دردناک نیست که فردی که حتی نمی دونه گرایش های اقتصاد چیه بخواد Phd این رشته رو بخونه و مطمئناً شانس بیشتری از فردی داشته باشه که سالهاست در بطن این مسائل بوده؟
    Before the Dawn

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

ادوایزر جان با تشکر از این دلسوزیت باید بگم که به نظر من علت این که الان مهندسارو بیشتر میگیرن اینه که الان دیگه انتظار جوامع از اقتصاد دانان عوض شده. قبلا به یه اقتصاد دان مطلق نیاز بود که تئوری بده و ایده بده تا راههای اقتصاد بهترو بفهمن. ولی الان به یکی نیاز دارن که دید مهندسی داشته باشه. یعنی توی یه فیلد دیگه ای هم در کنار اقتصاد تخصص داشته باشه تا بتونه کار عملی بکنه . مثلا به یک سری برنامه ی مهندسی تسلط داشته باشه و از طرفی هم بتونه راجع به کار نظر اقتصادی هم بده. این قضیه هم فقط مربوط به اقتصاد نیست . توی همه ی رشته ها الان اینجوریه رشته ها با وجود اینکه مجزا شدن ولی خیلی به هم مرتبط هستن.
    حالا شما میشه به من بگید کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)