صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

یه اقتصاد دان به هیچ عنوان نباید دید مهندسی داشته باشه.من با این جمله و این ایده 100% مخالفم.مهندس اصولاً اجزای یه مسئله رو جدای از هم و ریز می بینه در حالیکه پدیده های اقتصادی دقیقاً همگی به هم لینک هستن و باید دید کلان داشت.ضمن اینکه دکترای اقتصاد در حال حاضر از اون چیزی که شما گفتی بسیار بسیار فاصله داره.
    این مسئله اصلاً منو به شک انداخته که بخوام این رشته رو ادامه بدم.ضمن اینکه سیستم دکترای اقتصاد اروپا رو بیشتر قبول دارم.

در مورد سوالتون هم من شخصاً علاقه خاصی به هیچکدوم از گرایش هاش ندارم چون بیش از حد محض هستن.اگه شما در QUANT قوی بودین براتون زیاد فرقی نمی کنه.شانستون بالاست.
    Before the Dawn

Junior Member

من خودم تو یک دانشگاه top ten تو آمریکا دکتری اقتصاد می‌خونم، این بحث شما به نظرم جالب اومد خواستم کامنت بدم، واقعیت اینکه برای اقتصاد دان شدن، لازمه که هم تحلیل اقتصاد بفهمی و هم ریاضیاتت قوی باشه، بهترین کس برای اقتصاد خوندن کسی که هر دوش رو همزمان داشته باشه، تو program‌های top ten معمولا مهندس نمیگیرن زیاد (مثل دانشگاهای ضعیف تر) اکثر همکلاسی‌های من معمولا دو رشته بودن، ریاضی‌ و اقتصاد ! معمولا اقتصاد دن‌های بزرگ هم همینطوری بودن/هستن ! این مثل قدرت تحلیل تو کلان خیلی‌ خودش رو نشون میده، و مهارت ریاضی‌ تو خورد. تقاضا برای اقتصاد کاربردی بیشتر هم هست، که بیشتر تحلیل اقتصاد می‌خواد ! بنظر میرسه آدم یا فلسفه اقتصاد رو درک نکنه نمیتونه اقتصاد رو بفهمه، البته هیچ کس تا بحال کل اقتصاد رو نفهمیده!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG
    سام وان جان مرسی.
    میشه به من بگی من چه جوری می تونم ته توشو در آرم؟
    یعنی اینکه سایتی کتابی چیزی سراغ داری بهم معرفی کنی که راجع به رشته ها توضیح کامل داده باشه؟
    والا من که می خواستم از مهندسی بیام فاینانس بخونم ... رفتم کتابای دانشگاهی این رشته رو پیدا کردم و خوندم ... یه مدتی هم کار کردم ...
    به نظر من شما حداقل اقتصاد خرد و کلان رو بخون ..
    یه ذره مقاله اقتصادی بخون که اصلآ به قول advisor ببینی کسی که اقتصاد می خونه باید چطوری فکر کنه و چطوری به مسائل نگاه کنه ...

یه مدتی هم می رفتم به صورت آزاد سر کلاسای دانشگاه می نشستم .. یه چندماهی مشغول بودم ... چندتا کلاس هم به صورت آزاد رفتم ...

اگه حوصله ش رو داری باید یه کمی وقت بذاری ! ...
    سایت که سراغ ندارم اما کتاب تا دلت بخواد هست ! ..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    eghtesad shahid beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    واقعاً متاسفم برای دانشگاه های آمریکای شمالی که در این چندین سال اخیر روی آوردن به جذب دانشجوهای مهندسی.لطفاً بد برداشت نکنید منظورم اصلاً به شما نیست.من این بحث رو کلی مطرح می کنم.من خودم هفت سال اقتصاد خوندم و کاملاً می دونم چی به چیه.کجای اقتصاد جای research بیشتر داره.نواقص کجاست.نمرات اقتصاد سنجی و آمار و ریاضی و اقتصاد خرد و کلانم هم بالاست.اما یک مهندس رو به من ترجیح می دن برای اینکه فکر می کنن ریاضیاتش از من بهتره.خوب ok!در مواردی شاید اینطور باشه.اما من دید کلان و وسیعی از اقتصاد و تحلیل هاش دارم که هیچ مهندسی اون رو نمی تونه تا سالها بدست بیاره.نتیجه این روند به این ترتیب شده که دکترای اقتصاد به سمت quantitative based شدن محض رفته و افراد رو در ریاضی غرق کرده طوری که دیگه هیچ چیز رو نمی بینن.با یک سری مدل های ریاضی پیچیده سعی می کنن دنیای واقعی رو توضیح بدن در حالیکه موفق نمیشن.نتیجه واضح تر اینکه دکترای اقتصاد فردی می شه که فقط به درد درس دادن اقتصاد می خوره نه فردی که بتونه راه حل ارائه بده و تئوری های نزدیک به واقعیت تدوین کنه.
    این دردناک نیست که فردی که حتی نمی دونه گرایش های اقتصاد چیه بخواد Phd این رشته رو بخونه و مطمئناً شانس بیشتری از فردی داشته باشه که سالهاست در بطن این مسائل بوده؟
    سلام.
    من لیسانس اقتصاد بازرگانی دارم و در حال گرفتن پذیرش هستم اما اطلاعات کافی در مورد گرایش های اقتصاد برای فوق لیسانس ندارم. ممنون هستم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    eghtesad shahid beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط ahp نمایش پست ها
    من خودم تو یک دانشگاه top ten تو آمریکا دکتری اقتصاد می‌خونم، این بحث شما به نظرم جالب اومد خواستم کامنت بدم، واقعیت اینکه برای اقتصاد دان شدن، لازمه که هم تحلیل اقتصاد بفهمی و هم ریاضیاتت قوی باشه، بهترین کس برای اقتصاد خوندن کسی که هر دوش رو همزمان داشته باشه، تو program‌های top ten معمولا مهندس نمیگیرن زیاد (مثل دانشگاهای ضعیف تر) اکثر همکلاسی‌های من معمولا دو رشته بودن، ریاضی‌ و اقتصاد ! معمولا اقتصاد دن‌های بزرگ هم همینطوری بودن/هستن ! این مثل قدرت تحلیل تو کلان خیلی‌ خودش رو نشون میده، و مهارت ریاضی‌ تو خورد. تقاضا برای اقتصاد کاربردی بیشتر هم هست، که بیشتر تحلیل اقتصاد می‌خواد ! بنظر میرسه آدم یا فلسفه اقتصاد رو درک نکنه نمیتونه اقتصاد رو بفهمه، البته هیچ کس تا بحال کل اقتصاد رو نفهمیده!
    سلام..
    من لیسانس اقتصاد بازرگانی دارم و در حال گرفتن پذیرش هستم اما اطلاعات کافی در مورد گرایش های اقتصاد برای فوق لیسانس ندارم. ممنون هستم راهنمایی کنید.

در چند پست قبلی دیدم که یکی از دوستان گفته بود که در حال حاضر دانشگاه ها به دنبال افرادی هستند که در کنار اقتصاد بتوانند کار عملی کنند و به یک رشته ی مهندسی وارد باشند .
    در این زمینه خواستم توضیحاتی بدهم :
    اگر مشاهده شده است که در برخی از دانشگاه ها پذیرش از دانشجویان مهندسی بیشتر بوده است تنها دلیل آن پیش فرش این دانشگاه ها در مورد سطح ریاضیات تدریس شده در رشته های مهندسی است . به غیر از ریاضیات علت دیگر ندارد .
    2- اگر قدری کتب اقتصادی را ورق بزنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که برای مثال رشته ی مهندسی برق شما در زمینه ی اقتصاد هیچ استفاده ای نخواهد داشت .
    3- گفته ی شما در مورد رشته های مدیریتی صادق است اما در مورد رشته ی اقتصاد قضیه بسیار متفاوت است . اتفاقا با توجه به مشاهدات خودم پایان نامه های افرادی که با پایه ی مهندسی در اقتصاد ادامه تحصیل داده اند از افرادی که چندین سال در رشته ی اقتصاد مشغول بوده اند غیر کاربردی تر بوده است . علت نیز شاید مطالعه ی کمتر و آشنایی کمتر نسبت به مسائل اقتصادی مطرح باشد .
    4- پشنهاد من به افرادی که قصد تغییر گرایش از مهندسی به اقتصاد را دارند اینست که حداقل به مدت 1 سال خود را درگیر مسائل اقتصادی کنند و برخی از متون مطرح و پایه ی اقتصاد را مطالعه کنند . تا ذهنشان با تحلیل اقتصادی آشنا شود .
    5- همین طور اقتصاد خوانده ها هم قدری بر روی توانایی های ریاضی و آماری خود بیشتر کار کنند .
    و اینکه سعی کنید با علاقه وارد این رشته شوید و گرنه شانس موفقیت بالا نیست .

Thumbs up کدوم گرایش اقتصاد بهتره؟

با سلام
    من خودم ریاضی کاربردی خوندم و مدت 8 سال هم در بازاریابی و فروش حرفه ای تجربه دارم
    در این مدت کتابهای اقتصاد خرد و کلان رو هم خوندم و خیلی هم خوشم اومد از مباحثش
    الان هم قصد دارم اقتصاد یا Business Administration ادامه بدم ولی این فاینانس رو دقیقا نفهمیدم چیه؟
    میتونین کمکم کنین و اطلاعات ریزی درموردش بدین؟ متشکر میشم
    میدونم که باید فرقی اساسی با Economics و Accounting داشته باشه ولی .... بقیه اش رو شما بگین
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط mimABBA30 نمایش پست ها
    با سلام
    من خودم ریاضی کاربردی خوندم و مدت 8 سال هم در بازاریابی و فروش حرفه ای تجربه دارم
    در این مدت کتابهای اقتصاد خرد و کلان رو هم خوندم و خیلی هم خوشم اومد از مباحثش
    الان هم قصد دارم اقتصاد یا Business Administration ادامه بدم ولی این فاینانس رو دقیقا نفهمیدم چیه؟
    میتونین کمکم کنین و اطلاعات ریزی درموردش بدین؟ متشکر میشم
    میدونم که باید فرقی اساسی با Economics و Accounting داشته باشه ولی .... بقیه اش رو شما بگین
    مرسی
    اطلاعات دقیق در زمینه finance، زمینه های کاری، رشته های تحصیلی و حوزه های مرتبط رو میتونید از اینجا بدست بیارید. متن کمی طولانیه ولی اطلاعات کامل و جامعی داره.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics- shahid beheshti uni

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    یه اقتصاد دان به هیچ عنوان نباید دید مهندسی داشته باشه.من با این جمله و این ایده 100% مخالفم.مهندس اصولاً اجزای یه مسئله رو جدای از هم و ریز می بینه در حالیکه پدیده های اقتصادی دقیقاً همگی به هم لینک هستن .

به شدت با اين حرفتون موافقم. اصولا براي اقتصاد ذهن مطلق جواب‌گو نيست. شما بايد ديدت ديد نسبي باشه. اگه تو رشته‌هاي فني 2 دو تا هميشه 4 تا ميشه، تو اقتصاد بعضي وقتا 3 ميشه بعضي وقتا 5. هنر يه اقتصاددانان اينه كه تو طراحي مدلش، اين انعطاف‌پذيري و اين نسبيت رو لحاظ كنه. دانش رياضي براي الگوسازي خيلي مهمه ولي مهمتر از اون توانايي تفسير مدل به زبان اقتصاده.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

لطفاً در هنگام ارسال پست به عنوان (کدوم گرایش اقتصاد بهتره) دقت کنید. پست های غیرمرتبط بر طبق قوانین فروم پاک خواهند شد.
    Winners are simply willing to do what losers won't

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)