صفحه 17 از 26 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم این رشته در کشوره المان هم هست؟

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط naderi_71 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر میخواستم بدونم این رشته در کشوره المان هم هست؟
    بله دوست عزیز
    آلمان و کشورهای اسکاندیناوی توی اروپا خوشنامتر از سایر کشورهای همین حوزه هستند.
    v,c o,a

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

باسلام وخسته نباشید به همه دوستان عزیز خواهش میکنم جواب من روهم بدید من حسین20سالمه تویکی از موسسات آموزش عالی ایران دارم رشته مهندسی کشاورزی-علوم وصنایع غذایی میخونم میخوام بعداز تموم شدن درسم برم استرالیا برای کار.آیا بعد از تموم شدن درسم میتونم اونجا کاربیدا کنم اصلا وضعیت بازار مهندسین صنایع غذایی تو کشور استرالیا چطوره؟از ایران میخوان؟ممنون میشم جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein937 نمایش پست ها
    باسلام وخسته نباشید به همه دوستان عزیز خواهش میکنم جواب من روهم بدید من حسین20سالمه تویکی از موسسات آموزش عالی ایران دارم رشته مهندسی کشاورزی-علوم وصنایع غذایی میخونم میخوام بعداز تموم شدن درسم برم استرالیا برای کار.آیا بعد از تموم شدن درسم میتونم اونجا کاربیدا کنم اصلا وضعیت بازار مهندسین صنایع غذایی تو کشور استرالیا چطوره؟از ایران میخوان؟ممنون میشم جواب بدین
    دوست عزیز اینجا کسی در مورد بازار کار اطلاعی نداره شما باس بربین تو قسمت کار توی استرلیا.
    این قسمت مرتبط به تحصیله.

روز خوش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food engineering- university of tabriz

سلام خانم دکتر،
    ببخشید منو هم میتونید کمک بکنید؟
    من کارشناسیمو دانشگاه تبریز با معدل 16.38 و ارشدم رو با معدل 17.33 تموم کردم 1 تا مقاله داخلی هم دارم تافلو هم که میرم کلاس تا بگیرم؛ به نظر شما تو کشورهای اروپایی منو Apply میکنن؟ ممنون اگر بتونید جواب بدید متشکر...

نقل قول نوشته اصلی توسط Barmour نمایش پست ها
    سلام خانم دکتر،
    ببخشید منو هم میتونید کمک بکنید؟
    من کارشناسیمو دانشگاه تبریز با معدل 16.38 و ارشدم رو با معدل 17.33 تموم کردم 1 تا مقاله داخلی هم دارم تافلو هم که میرم کلاس تا بگیرم؛ به نظر شما تو کشورهای اروپایی منو Apply میکنن؟ ممنون اگر بتونید جواب بدید متشکر...
    سلام دوست عزیز

نمیدونم منظورتون از خانم دکتر کیه ولی من جواب میدم شاید کمکی کرده باشم.
    معدلهای شما بسیار خوبه، و یک مقاله ISI هم میتونه مناسب باشه. ولی تعیین کننده ترین فاکتورها برای آمریکا و کانادا نمره زبان هستند، که شما در حال حاضر نمره ای دستتون نیست. اما با فرض نمره خوب تافل (90) میشه از دانشگاهای امریکا شمالی هم پذیرش گرفت و قاعدتا اروپا هم از شانس بالایی برخوردار هستید.
    چند نکته
    1- شما تا نمره زبان نداشته باشید نمیشه قطعی چیزی رو گفت.
    2- معدل شما با مقاله تون جنبه قوی رزومتونه.
    3- کلا اروپا نسبت به جاهای دیگه راحتتر فاند میده اگه بتونین پذیرش بگیرین، که با توجه به رزومه شما دور از دسترس نیست.
    4- هیچ کسی نمیتونه نظر قطعی بده راجب به پذیرش کسی دیگه چون عوامل بسیار زیادی دخیل هستند، مثلا شاید یکی از شما رزومش بهتر باشه پس رقابت بخش مهمی از پروسه میباشد. اما باید تحت هر شرایطی باید جنگید و تلاش کرد.

در کل من به رزومه شما با احتساب یک نمره زبان خوب بسیار امیدوارم.

روز خوش.

Banned

سلام خسته نباشین
    من فارغ التحصیل رشته علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفیت؛ وزارت بهداشت) هستم. لیسانسم رو از علوم پزشکی شهید بهشتی با معدل 17.10 و فوقم رو هم از علوم پزشکی تبریز با معدل 19.20 گرفتم. دو تا مقاله ISI مروری، یه دونه Original article که الان داره داوری میشه و 5 تا داخلی (علمی پژوهشی) و چندتا پوستر دارم. دو تا هم فصل کتاب خارجی (انتشارات Elsevier و Scopus) نوشتم که یکیش چاپ شده و اون یکی in press هست. زبان تخصصی ام خوبه و عمومی هم جای بهتر شدن داره. هنوز آیلتس ندادم و انشالا دارم آماده میشم. یه چند تا سوال داشتم:

1. میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن فول اسکالرشیپ از امریکا، کانادا، استرالیا و یا اروپا دارم یا نه؟
    2. دانشگاههای ارائه دهنده این رشته با مهندسی کشاورزی یکی هستن یا فرق دارن؟
    3. در صورت نیاز می تونم برای phD تغذیه اقدام کنم یا خیر؟
    4. این فرایند آزاد سازی مدرک چطور میشه؟! هرکسی یه جوابی و هر دانشگاهی یه حرفی میزنه. من ورودی 86 لیسانس و 90 فوق بودم.

با تشکر مبسوط!

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir3 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین
    من فارغ التحصیل رشته علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفیت؛ وزارت بهداشت) هستم. لیسانسم رو از علوم پزشکی شهید بهشتی با معدل 17.10 و فوقم رو هم از علوم پزشکی تبریز با معدل 19.20 گرفتم. دو تا مقاله ISI مروری، یه دونه Original article که الان داره داوری میشه و 5 تا داخلی (علمی پژوهشی) و چندتا پوستر دارم. دو تا هم فصل کتاب خارجی (انتشارات Elsevier و Scopus) نوشتم که یکیش چاپ شده و اون یکی in press هست. زبان تخصصی ام خوبه و عمومی هم جای بهتر شدن داره. هنوز آیلتس ندادم و انشالا دارم آماده میشم. یه چند تا سوال داشتم:

1. میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن فول اسکالرشیپ از امریکا، کانادا، استرالیا و یا اروپا دارم یا نه؟
    2. دانشگاههای ارائه دهنده این رشته با مهندسی کشاورزی یکی هستن یا فرق دارن؟
    3. در صورت نیاز می تونم برای phD تغذیه اقدام کنم یا خیر؟
    4. این فرایند آزاد سازی مدرک چطور میشه؟! هرکسی یه جوابی و هر دانشگاهی یه حرفی میزنه. من ورودی 86 لیسانس و 90 فوق بودم.

با تشکر مبسوط!
    دروود

قبل از هر چیزی بهتون تبریک میگم معدلاتون بسیار خوب هستند. میزان مقالات شما میتونه نشاندهنده توانایی شما در کارهای تحقیقاتی باشه که کافی به نظر میرسه. اما اگر بیشتر روی اورجینال آرتیکل تمرکز کنید شانستون برای گرفتن فاند RA بیشتر میشود.

1- شانس شما خوب است، اما چون نمره زبان ندارید نمیشه اظهار نظری کرد و شانس شما رو حتی تقریبی بیان کرد. چون نمره زبان هز هر آیتم دیگه مهمتر است.
    2- این دو گرایش هم پوشانی زیادی با هم دارند اما زمینه کاری شما بسیار میتونه تعیین کننده باشه در گرایش تحصلیتون در مقطع دکتری. پس باید شما به دنبال استاد در زمینه کاری خودتون باشید.
    3- بله امکانش هست اما مشروط به اینکه شما زمینه کاری داشته باشید تا استاد مورد نظر در دپارتمان تغذیه قانع شود. در کل تغییر رشته شانستون رو کمتر میکنه اما دلیل به نتونستنه شما نیست.
    4- شما باید به قسمت مربوطه توی همین فروم برید. اطلاعات کافی ندارم مبدا گمراه بشید در ضمن تفاوت در پاسخها ناشی از تفاوت در سیاست دانشگاهای ایرانه، پس شما در کنار پرسیدن سوال از دوستان باید به آموزش دانشگاه مورد نظر هم مراجعه کنید.

یک چیز با ارزش برای هر کسی فارغ از شدن یا نشدن، پیروز بودن با نبودن اینه که ما همیشه برای چیزهایی که لیاقتش رو داریم و امکان شدنش هست باید تلاش کنیم. انسان محکوم به لذت بردن از زندگی و توانایی های خودشه، پس همیشه جنگیدن لذت بخش خواهد بود.
    روز و روزگار خوش و با آررزوی پیروزی

Junior Member

سلام دوستان وقت همگی به خیر..
    من تازه فوقم تموم شده و معدلمم 18/90هست رشته تحصیلیم مهندسی علوم و صنایع غذایی هست، می خواستم دانشگاه آلبرتا فاند بگیرم می خواستم ببینم با آیلتس 6.5 و چند تا مقاله داخلی و دوتا مقاله ISI میشه پذیرش گرفت از آلبرتا واسه دکترا؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط yortay نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی به خیر..
    من تازه فوقم تموم شده و معدلمم 18/90هست رشته تحصیلیم مهندسی علوم و صنایع غذایی هست، می خواستم دانشگاه آلبرتا فاند بگیرم می خواستم ببینم با آیلتس 6.5 و چند تا مقاله داخلی و دوتا مقاله ISI میشه پذیرش گرفت از آلبرتا واسه دکترا؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید...
    دروود دوست عزیز

اینکه میشه یا نه با قطعیت نمیشه جواب داد. چون توی شرایط رقابتی عوامل غیر قابل پیش بینی زیادی دخیل هستد. اما رزومه شما خوبه و میتوان روش حساب کرد. اگر بتونید استاد در زمینه کاری خودتون پیدا کنید و چندتا ریکامندیشن خوب هم از اساتید خودتون بگیرید حتی میشه از آمریکا و یا دانشگاهای بهتر در حوزه صنایع غذایی در کانادا پذیریش گرفت مثلا گولف، بریتیش کلمبیا.
    اگه دانشگاه مقاطع تحصیلیتون شناخته شده باشه باز شانستون مضاعف میشه. ولی در کل رزومه امیدوار کننده ای دارید. اما هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست.

روز خوش