صفحه 20 از 26 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

سلام عزیزان...
    من ارشدمو تو دانشگاه دولتی معتبری گرفتم و معدلم هم بالای 18 هست و در حال نوشتن دو مقاله ای اس ای هستم. زبانم هم خوبه. چون امسال با رتبه خوب دکترا قبول نشدم میخوام با بورس اگر بشه برم دانشگاه های دیگه ادامه بدم. سرچ که کردم دیدم دانشگاه های انگلستان رو تعریف می کنن. حالا نمیدونم حقیقت داره یا نه. از نظر صنایع غذایی قوی هستن یا نه... اگر کسی اطلاعاتی در زمینه بورس و دانشگاه های اروپایی داره ممنون می شم منو راهنمایی کنه چون شدیدا دپرس شدم

Member vigitemon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science- Ferdowsi

سلام دوست عزیز. معدلتون خیلی خوب هست و اگر بتونید دو مقاله رو هم چاپ کنید شانس پذیرش دارید. تجربه خودم رو به اشتراک می ذارم. اگر به دنبال پذیرش هستید خودتون رو محدود به یک کشور یا یک دانشگاه نکنید و در مرحله اول دنبال این نباشید که کدوم دانشگاه در زمینه صنایع غذایی خوب هست در قدم اول سعی کنید برای دانشگاههای مختلف خصوصا امریکا و کانادا اقدام کنید. عموما دانشگاههای امریکای شمالی و اروپای خوب هستند و همچنین این امکان هست که بعد از وارد شدن به اون کشور دانشگاه رو عوض کنید. اگر چند تا استاد پیدا کردید که شما رو پذیرش کنند و از چند دانشگاه پذیرش داشتید در اون صورت از بین اونها یکی رو انتخاب می کنید. پیدا کردن استاد خیلی مهم هست در پروسه پذیرش و تا استادی پیدا نکنید پذیرش نمی دن بهتون. استاد های کمی هم هستند که فاند دارند و دانشجو می خواند و از طرفی هر روز ایمیل های زیادی دریافت می کنند. بنابراین حتما لازم هست تا حد امکان برای اساتید زیادی ایمیل بزنید و اگر جواب منفی هم شنیدید نا امید نشید چون هر چقدر هم رزومه قوی داشته باشید معمولا اکثرا جواب منفی می دن چون فاند ندارن یا دانشجو نمی خواند. امیدتون رو هم از دست ندید همیشه راه هایی در زندگی باز می شه که ادم قبلا اصلا تصورش رو هم نمی کرده. موفق باشید
    نگران آینده نباشید. اگر هم دلتان می خواهد نگران باشید، فقط این را بدانید که نگرانی همان اندازه موثر است که جویدن آدامس بادکنکی در حل یک مسئله جبر. مشکلات اساسی زندگی شما بی تردید چیزهایی خواهند بود که هرگز به مخیله ی نگرانتان هم خطور نکرده اند.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان...من دانشجوی لیسانس ترم آخر دانشگاه آزاد صنایع غذایی هستم میخوام برای فوق لیسانس به دانشگاه آرهوس دانمارک اقدام کنم...ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور اقدام کنم و چه شرایطی داره...

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Aylaaar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان...من دانشجوی لیسانس ترم آخر دانشگاه آزاد صنایع غذایی هستم میخوام برای فوق لیسانس به دانشگاه آرهوس دانمارک اقدام کنم...ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور اقدام کنم و چه شرایطی داره...
    خوب شما باید به قسمت admission دنشگاه برید و شرایط و مدارک لازم رو بخونید. مثل deadline یا admission requirements و نمرات زبانی که میخاد میزان شهریه و.... همون چیزهایی که تو ایران هم رایجه دیگه.

Junior Member

سلام
    من دانشجوي سال اول علوم و صنايع غذايي در دانشگاه شهيدبهشتي هستم.
    براي اپلاي كردن قصد دارم كه از الان سرمايه گذاري كنم ، زبانم هم نسبتا خوبه ولي مدرك خاصي ندارم ، يك بار آموزش هاي ترميك رو تو يك موسسه تموم كردم و حالا ميخوام مجدد يك آموزشگاه ديگه برم و مدرك بگيرم.
    به صورت كلي تو همه ي موارد به اصطلاح صفر كيلومترم و مي تونم الان با توجه به شرايطي كه بايد به وجود بيارم تو هر زمينه اي تلاش كنم.
    اما مشكلم اينه كه تقريبا از اپلاي چيزي نمي دونم، فقط ميخوام قطعا بدون هزينه باشه تحصيلم.
    تو كدوم كشور بايد اپلاي كنم؟
    زبان چي بخونم؟ چه مدركي بگيرم؟ و از الان چه رزومه اي كسب كنم كه اپلاي م راحت باشه؟
    و اينكه كِي اپلاي كنم بهتره؟ بعد از گرفتن مدرك كارشناسي يا در طول تحصيل تو اين مقطع؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsof نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوي سال اول علوم و صنايع غذايي در دانشگاه شهيدبهشتي هستم.
    براي اپلاي كردن قصد دارم كه از الان سرمايه گذاري كنم ، زبانم هم نسبتا خوبه ولي مدرك خاصي ندارم ، يك بار آموزش هاي ترميك رو تو يك موسسه تموم كردم و حالا ميخوام مجدد يك آموزشگاه ديگه برم و مدرك بگيرم.
    به صورت كلي تو همه ي موارد به اصطلاح صفر كيلومترم و مي تونم الان با توجه به شرايطي كه بايد به وجود بيارم تو هر زمينه اي تلاش كنم.
    اما مشكلم اينه كه تقريبا از اپلاي چيزي نمي دونم، فقط ميخوام قطعا بدون هزينه باشه تحصيلم.
    تو كدوم كشور بايد اپلاي كنم؟
    زبان چي بخونم؟ چه مدركي بگيرم؟ و از الان چه رزومه اي كسب كنم كه اپلاي م راحت باشه؟
    و اينكه كِي اپلاي كنم بهتره؟ بعد از گرفتن مدرك كارشناسي يا در طول تحصيل تو اين مقطع؟
    سلام. شما معدلتون رو در مقیاس ایران 17 به بالا حفظ کنید. هر چی معدلتون بالاتر باشه بهتر هست. همه واحدها رو با نمرات 17 به بالا پاس کنید. مشروطی یا افتاده نداشته باشید.
    زبان : باید امتحان تافل یا IELTS بدید. من فقط امریکارو میدونم تافل میخواد. نمره از 120 هست و 110 به بالا شانس شمارو افزایش میده. اگر برای phd قصد داشته باشید اقدام کنید امتحان GRE هم باید بدید. زبان انگلیسی تون رو در همه مهارت ها بطور کلی تقویت کنید. سعی کنید کتاب های رشته خودتون رو به انگلیسی مطالعه کنید.
    در طول دوره کارشناسی که نمیشه اپلای کرد چون مدرکی ندارید وقتی درستون تموم شد باید اقدام کنید ولی در حین تحصیل باید تمام مقدمات رو فراهم کنید. از ترم 5 و 6 پیگیر باشید
    در دوره تحصیل فعال باشید البته واقعا از یک فارغ التحصیل لیسانس انتظاری نیست ولی سعی کنید در طرح های اساتید همکاری کنید یا در مقالات دانشجویان مستر و PhD
    در زمینه رشته خودتون کارآموزی برید.
    برای کشور چون هم رشته شما نیستم نمیتونم دقیق بگم ولی اگر کشورهای غیر انگلیسی زبان مدنظرتون هست مثل آلمان از الان یادگیری زبان آلمانی رو هم در برنامه تون بگذارید.
    پست های این قسمت رو هم مطالعه کنید http://www.applyabroad.org/forum/for...ERASMUS-MUNDUS
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام. شما معدلتون رو در مقیاس ایران 17 به بالا حفظ کنید. هر چی معدلتون بالاتر باشه بهتر هست. همه واحدها رو با نمرات 17 به بالا پاس کنید. مشروطی یا افتاده نداشته باشید.
    زبان : باید امتحان تافل یا IELTS بدید. من فقط امریکارو میدونم تافل میخواد. نمره از 120 هست و 110 به بالا شانس شمارو افزایش میده. اگر برای phd قصد داشته باشید اقدام کنید امتحان GRE هم باید بدید. زبان انگلیسی تون رو در همه مهارت ها بطور کلی تقویت کنید. سعی کنید کتاب های رشته خودتون رو به انگلیسی مطالعه کنید.
    در طول دوره کارشناسی که نمیشه اپلای کرد چون مدرکی ندارید وقتی درستون تموم شد باید اقدام کنید ولی در حین تحصیل باید تمام مقدمات رو فراهم کنید. از ترم 5 و 6 پیگیر باشید
    در دوره تحصیل فعال باشید البته واقعا از یک فارغ التحصیل لیسانس انتظاری نیست ولی سعی کنید در طرح های اساتید همکاری کنید یا در مقالات دانشجویان مستر و PhD
    در زمینه رشته خودتون کارآموزی برید.
    برای کشور چون هم رشته شما نیستم نمیتونم دقیق بگم ولی اگر کشورهای غیر انگلیسی زبان مدنظرتون هست مثل آلمان از الان یادگیری زبان آلمانی رو هم در برنامه تون بگذارید.
    پست های این قسمت رو هم مطالعه کنید http://www.applyabroad.org/forum/for...ERASMUS-MUNDUS
    موفق باشید
    خيلي ممنونم ،
    پس مهم هست كه از الان كشور و دانشگاه مدنظر رو انتخاب كنم و دقيق روي شرايطي كه اون ها ميخوان تلاش كنم،
    من ترم يك معدل م ١٥.٩ بود ، ولي مي تونم تلاش بيشتري براي معدل بقيه ي ترم ها بكنم ،
    ممنون از راهنمايي تون ������������

Junior Member

سلام .عنوان مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی ترجمش دقیقا چی میشه؟؟/با مهندسی علوم و صنایع غذایی فرق میکنه تو ترجمه؟؟
    ممنون میشم کسی میدونه جواب بده

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarina63 نمایش پست ها
    سلام .عنوان مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی ترجمش دقیقا چی میشه؟؟/با مهندسی علوم و صنایع غذایی فرق میکنه تو ترجمه؟؟
    ممنون میشم کسی میدونه جواب بده
    Agriculture engineering-Food science and technology

تو ایران متفاوت است اما خارج نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and tech.

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

سلام من ارشد صنایع غذایی دارم. دو سال سابقه کار. معدل لیسانس و فوق 18. آیلتس 7، دوتا مقاله ISI در ژورنال های بسیار معروف. نمره GRE هم دارم البته خیلی پایینه 291. برای پذیرش دکترا از کجا شروع کنم؟ تا حالا جدی اقدام نکردم. یعنی راستش درست نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم از دوستانی که بتونن راهنمایی منو بکنند. سپاس