صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_93 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون اما یک نکته اینکه phd صنایع غذایی یکی از phd های رشته دامپزشکی است و من منظورم این نیست که از رشته ی خودم خارج بشم بلکه فقط می خوام این phd رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنم اما نمی دونم باید واسه apply به دانشگاه های دامپزشکی درخواست بدم یا به دانشگاه های علوم غذایی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    رشته صنایع غذایی هم با بیولوژی ها و هم با مهندسی ها همپوشانی زیادی دارد. مثلا ما مهدسی شیمی گرایش صنایع غذایی داریم و دامپزشکی داریم که روی فراورده های دامی غذایی کار میکنه. پس شما میتونید تو دانشکده دامپزشکی و شیمی کسانس زو پیدا کنید که زمینه کاریشون تو حیطه صنایع غذایی هست. شما باید هم با اساتید دپارتمان صنایع غذایی (کسایی که تو زمینه کنتر کیفی یا گوشت وشیلات و لبنیات کار میکنند مکاتبه کنید.) و هم با دپارتمان دامپزشکی مکاتبه کنید. اگر استادی از گروه صنایع غذایی به شما اوکی داد و امدین تو دپارتمان صنایع غذایی این یعنی تغییر رشته. این یه امر معمول تو دنیا ست شاید تغییر رشته دست شما رو باز نذاره اما دلیلی بر ایجاد مشکل جدی برای شما نیست. من تو ارشد نانو تکنولوژی و بیو پلیمر تو صنعت غذا (از گرایشهای مهندسی صنایع غذایی) کار کردم تو دوره ارشد و حتی دارم با دانشکده پلیمر هم مکاتبه میکنم. پس شما باید اساتیدی رو پیدا کنید که بتونید باهاشون تشابه تحقیقاتی داشته باشید.
    خیلی خیلی ممنون
    شما چه کشوری رو پیشنهاد می کنین؟ اساتید و چطوری پیدا کنم؟ امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوستان ,
    فارغ التحصیل رشته علوم و صنایع غذایی از دانشگاه علوم کشاورزی گرگان در مقطع کارشناسی هستم و قصد دارم برای ارشد اقدام کنم. معدل لیسانسم 15.71 و همچنین نمره ایلتس 7 رو دارم , متاسفانه مقاله هم ندارم . به نظر دوستان چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم ؟ اولویت هم برای دانشگاه به این صورت کانادا , امریکا و اروپاست. این درسته که برای گرفتن پذیرش برای ارشد حتما باید مقاله داشت ؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند چطور پیش برم .

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_93 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون
    شما چه کشوری رو پیشنهاد می کنین؟ اساتید و چطوری پیدا کنم؟ امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟
    شما باید نظرات دیگران رو در موازات نظر من بررسی کنید: بهرحال بسته به نوع برنامه و نیاز شما میتونید اینجوری انتخاب کنید. آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا (آلمان، انگلیس و اسکاندیناوی.....)، نیوزیلند امریکای جنوبی اسیا و افریقا.

شما کافی است یکی از این عبارت رو توی گوگل سرچ کنید
    Faculty of food science and technology at university of XXXXXX
    Faculty of food science and nutrient at university of XXXXX

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام دوستان ,
    فارغ التحصیل رشته علوم و صنایع غذایی از دانشگاه علوم کشاورزی گرگان در مقطع کارشناسی هستم و قصد دارم برای ارشد اقدام کنم. معدل لیسانسم 15.71 و همچنین نمره ایلتس 7 رو دارم , متاسفانه مقاله هم ندارم . به نظر دوستان چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم ؟ اولویت هم برای دانشگاه به این صورت کانادا , امریکا و اروپاست. این درسته که برای گرفتن پذیرش برای ارشد حتما باید مقاله داشت ؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند چطور پیش برم .
    اگر بتونید معدلتون رو روی 16 بیارید یا 4 ترم اخرتون رو بیارید رو 16.5 میتونید امیدوار باشید به گرفتن پذیرش.
    آما در کل نمره زبان شما خوبه، اما نکته ای که وجو دارد اینه که گرفتن فاند برای مقاطع ارشد یک مقدار دشوار شده است. به همه دانشگاها میل بدبد ولی برای گرفتن فاند به دانشگاهای امیدوار باشید که دکتری ندارند شاید شاید شاید استاد بتونه به شما در غیاب دانشجوی دکتذی فاند بدهد. اما بودند دوستانی که فاند هم گرفتند پس شما باید قبل از اپلای با اساتید مکاتبه کنید. من به پذیرش گرفتن شما امیدوارم اما گرفتن فاند بسیار پیچیده و غیر قابل پیش بینی است.

موفق باشید

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    اگر بتونید معدلتون رو روی 16 بیارید یا 4 ترم اخرتون رو بیارید رو 16.5 میتونید امیدوار باشید به گرفتن پذیرش.
    آما در کل نمره زبان شما خوبه، اما نکته ای که وجو دارد اینه که گرفتن فاند برای مقاطع ارشد یک مقدار دشوار شده است. به همه دانشگاها میل بدبد ولی برای گرفتن فاند به دانشگاهای امیدوار باشید که دکتری ندارند شاید شاید شاید استاد بتونه به شما در غیاب دانشجوی دکتذی فاند بدهد. اما بودند دوستانی که فاند هم گرفتند پس شما باید قبل از اپلای با اساتید مکاتبه کنید. من به پذیرش گرفتن شما امیدوارم اما گرفتن فاند بسیار پیچیده و غیر قابل پیش بینی است.

موفق باشید
    ممنون از جوابتون , درسم که تموم شده و معدلم همین , درسته دقیقا همین نظرم داشتم که به دانشگاه هایی ایمیل بزنم فقط ارشد ارایه میدن , گرفتن فاند هم سختی خودشو داره . سوالی که دارم در مورد مکاتبه با اساتید دانشگاه های مختلف , به نظر شما میتونم به همه اساتیدی که زمینه تحقیقاتیشون (مثلا غلات ) به زمینه مورد علاقه من نزدیک هست ایمیل بزنم ؟ ممنون میشم برام توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون , درسم که تموم شده و معدلم همین , درسته دقیقا همین نظرم داشتم که به دانشگاه هایی ایمیل بزنم فقط ارشد ارایه میدن , گرفتن فاند هم سختی خودشو داره . سوالی که دارم در مورد مکاتبه با اساتید دانشگاه های مختلف , به نظر شما میتونم به همه اساتیدی که زمینه تحقیقاتیشون (مثلا غلات ) به زمینه مورد علاقه من نزدیک هست ایمیل بزنم ؟ ممنون میشم برام توضیح بدید.
    بله شما هر چه بیشتر مکاتبه کنید شانستون برای پذیرش بیشتر است. اگر میتونید با هزینه شخصی برید توی ایمیلتون قید بفرمایید که من self-funding در نظر دارم ادامه تحصیل بدم.
    دانشگاه north Dakota در زمینه غلات تو دنیا بی نظیر است. یک استاد ایرانی هم دارد خانم فرح .... متاسفانه فامیلشون رو یادم نیست.
    شما سعی کنید همه جای دنیا سر بزنید اگر بتونید هزینه خودتون رو بدید جای خاصی میتونید پذیرش بگیرید

موفق باشید

Junior Member

سلام
    عنوان رشته ام مهندسی کشاورزی – علوم و صنابع غذایی هست.
    توی ترجمه مترجم اینطور نوشته:
    Bachelor’s Degree Program in the field of Food Science and Technology in the full-time educational system held in the Faculty of Agriculture
    میخواستم بدونم صحیح است یا نه؟؟؟؟
    چون توی پیش فرض های فرم های آنلاین کبک نوشته:
    Food Science and Technology -Agricultural Engineering
    یعنی باید ترجمه هام رو عوض کنم؟؟؟؟
    یا اینکه به فرانسه عنوان رشته رو اینطور وارد کنم:
    Sciences et Technology des Aliments
    لطفا راهنمایی کنید. فردا آخرین فرصت که میشه تغییرش داد.

سلام دوستان وقتتون بخیر. بنده فارغ التحصیل کارشناسی صنایع غذایی با معدل کل 14.30 هستم. دارای 23 مقاله و نویسنده دوم در چاپ کتاب تالیفی. منتخب پژوهشگر برتر و عضو باشگاه پژوهشگران. دبیر انجمن علمی دانشجویی بمدت 3 سال و گذراندن دوره های بین المللی و HACCP . GMPبا مدارک ازجمله CRM و... با این شرایط کجا میتوانم برای ارشد پذیرش بگیرم؟ دنبال اسکالر شیپ هستم و کشور و دانشگاهش هم برام مهم نیس. در حال حاضر نیز برای تافل نیز اماده میشم. ممنون میشم راهنماییم کنین. خیلی سردرگم هستم و نمیدانم برای کجا اقدام کنم

درود به دوستان گرامی
    من کارشناسیمو از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16.42 گرفتم و در حال حاضر ترم 2 ارشد همین رشته تو همین دانشگاه رو دارم میخونم زبان متوسط رو به بالاست اما هنوز تاقل و آزمونهای بین المللی را نگرفتم سابقه کاری هم فقط کارآموزیهاست و آهاااا رتبه 3 ارشد و کسب کردم قصدم ادامه تحصیل توی اروپا یا آمریکاست و میخوام عزمم و جزم کنم و شروع کنم . ( نمیدونم گفتنش موثر باشه یا نه ولی 2 سالم جهشی خونده بودم ) . خب مطمئنا تمام نظرات و از اول خوندم و یه چیزهایی دستم اومده ولی میخوام بدونم آیا ان وضعیت پایه ی خوبی برای شروع این کار هست؟ و واقعا زندگی خارج از ایران اونم شاید تنها نمیتونه سخت و زجرآور باشه؟ یعنی خب میگن آدمیزاد به همه چی عادت میکنه یعنی حتی به این هم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim_perfume نمایش پست ها
    درود به دوستان گرامی
    من کارشناسیمو از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16.42 گرفتم و در حال حاضر ترم 2 ارشد همین رشته تو همین دانشگاه رو دارم میخونم زبان متوسط رو به بالاست اما هنوز تاقل و آزمونهای بین المللی را نگرفتم سابقه کاری هم فقط کارآموزیهاست و آهاااا رتبه 3 ارشد و کسب کردم قصدم ادامه تحصیل توی اروپا یا آمریکاست و میخوام عزمم و جزم کنم و شروع کنم . ( نمیدونم گفتنش موثر باشه یا نه ولی 2 سالم جهشی خونده بودم ) . خب مطمئنا تمام نظرات و از اول خوندم و یه چیزهایی دستم اومده ولی میخوام بدونم آیا ان وضعیت پایه ی خوبی برای شروع این کار هست؟ و واقعا زندگی خارج از ایران اونم شاید تنها نمیتونه سخت و زجرآور باشه؟ یعنی خب میگن آدمیزاد به همه چی عادت میکنه یعنی حتی به این هم؟
    دوست عزیز تا رزومه شما کامل نباشد نمیشه نظری داد. اما چند نکته رو مدنظر داشته باشید
    1- معدل کارشناسیتون خوبه اگر ارشد رو 17 باشه میتونه مکمل بهتری باشد.
    2- رتبه زیاد نمیتونه تاثیر بزارد اما باز هم میشه تو رزومه بهش اشاره کرد که کمکی برای پر کردن رزومه باشد.
    3- برای امریکای شمالی زبان مهمترین آیتم است بعد مقاله و بعد معدل
    4- معمولا برای اروپا باید پوزیشن با توجه به گرایش گاریتون پیدا کنید.
    5- جهشی خوندن اصلا مهم نیست.
    6- همیشه و هر زمانی میتونه خوب باشد برای تحصیل این بسنگی به هدف شما دارد. اما به شخصه ادامه تحصیل توی اروپا و امریکا قابل مقایسه با داخل نیست.
    7- زندگی در 5 کیلومتری خانه و جدا از خانواده هم میتونه چالش برانگیز باشد. خوب شما میخاید وارد یک کشور با زبان، دین، فرهنگ و .... متفاوت بشید. طبیعتا سختی وجود دارد اما دائمی نیست و شما میتونید با این مسائل کنار بیاد و عادت کنید. همچنان که دوستان زیادی دارند خارج از کشور میخونند.
    8- اما در کل برای پذیرش عوامل زیر به ترتیب اهمیت میتونه کمک کننده باشد... زبان، مقاله، معدل (برای برخی از کشورها و دانشگاها معدل اولویت اول است)، جوایز و ثبت اختراع، ریکامندیشن، سابقه کار و ....

موفق باشید