صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

سلام. من ارشد صنایع غذایی سال 96 تموم میکنم. منتهی قصد دارم چندسال بعنوان مسئول فنی کار کنم و بعد با سابقه کار اقدام کنم. الان هم معدلم خوبه هم مقاله میتونم خوب جمع کنم و هم زبانم خوبه ولی نمیخوام اینطوری برم بالا. یه مقدار احساس میکنم اگه اقدام کنم ممکنه لنگ بزنم و قوی ظاهر نشم. دوست دارم سابقه کار هم داشته باشم و سن هم یکم بره بالاتر و بعد با قدرت بالاتر و نیز داشتن پس انداز مالی، اقدام کنم. نظرتون درباره تصمیمم رو اگه بگید ممنون میشم.

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    سلام. من ارشد صنایع غذایی سال 96 تموم میکنم. منتهی قصد دارم چندسال بعنوان مسئول فنی کار کنم و بعد با سابقه کار اقدام کنم. الان هم معدلم خوبه هم مقاله میتونم خوب جمع کنم و هم زبانم خوبه ولی نمیخوام اینطوری برم بالا. یه مقدار احساس میکنم اگه اقدام کنم ممکنه لنگ بزنم و قوی ظاهر نشم. دوست دارم سابقه کار هم داشته باشم و سن هم یکم بره بالاتر و بعد با قدرت بالاتر و نیز داشتن پس انداز مالی، اقدام کنم. نظرتون درباره تصمیمم رو اگه بگید ممنون میشم.
    بسته به هدف شما برنامه شما میتونه متفاوت باشید. در کل سابقه کار آیتم بسیار تعیین کننده ای نیست. بودنش پون مثبت خاهد داد اما نبودش فقدان بزرگی به حساب نمیاد. مهمترین ایتمها برای پذیرش نمرات زبان، مقاله و معدل، ریکامندیشنهای خوب، ثبت اختراع و در کل کارهای اکادمیک است. اکثریت کسانی که پذیرش میگرند فاقد سابقه کاری انچنانی هسند. به شخصه احساس میکنم اگر قرار گپ تحصیلی ایجاد بشه، سعی بر این گذاشته بشه که رزومه اکادمیک شما بهتر بشود نه از کار تحقیقاتی فاصله بگیرید.
    اگر میخایید پول جم کنید بعد اپلای کنید، داستان متفاوت است و مناسبنرین کار رو دارید میکنید.
    پیشنهاد من همزمانی کار با پروسه اپلای (نمرات زبان و مقاله) است. نه سیخ میسوزه نه کباب.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

سلام . من یکی از دانشجویان مهندسی کشاورزی صنایع غذایی هستم. یه سوالی دارم که به این تاپیک شاید بی ارتباط باشه ولی چون تمام دوستان صنایع غذایی اینجا حضور دارن میخواستم از دوستان بپرسم.
    سوال من اینه باتوجه به اینکه تمام تمرکزم را برای ارشد گذاشتم و کارای تحقیقاتی متنوعی هم تا به حال انجام دادم و دانشجوی دانشگاه ازاد هستم تحقیقاتم را بجز اساتید دانشگاهم با اساتید دانشگاههای مختلف دولتی ایران از جمله صنعتی اصفهان انجام دادم و از حضور انها بهره بردم الان در نظر دارم از اساتید دانشگاههای امریکا به عنوان مشاور انتخاب کنم و از اونها بخوام در طرحهای پزوهشی مشاور اول یا دوم من باشن فعلا تمرکزم اساتید ایرانی امریکاست. ولی نمیدونم ایا قبول میکنن مشاور اینترنتی من باشند با اینکه اسمشون هم در مقاله ذکر بشه یا نه گفتم قبل از اقدام مشورت کنم. البته میدونم در مقطع دکتری ایران اجازه میده مشاوردوم از دانشگاههای خارج از ایران باشه این درحد یه ایده است که میخوام با یه برنامه ریزی دقیق انجام بدم. و ایا اساتید خارج از ایران مشاور در پایان نامه ارشد میشین که اگر این طرح نشد از طریق پایان نامه اقدام کنم.
    اهدافم از این کار: 1. اعتبار مقالاتمو با درج اسم دانشگاههای معتبر جهان درمجلات تاپ ارتقا بدم.
    2. خودم و توانییهای علمی خودمو به اساتید امریکا و جهان نشون بدم تا یه دید مثبت ایجاد کنم
    3. با ایدهای جدید اساتید دانشگاههای معتبر و راهکاری تخصصی انها استفاده کنم
    4. در اینده نزدیک اگر بخوام دانشگاهی اقدام کنم برای دکتری توصیه نامه از اونها هم داشته باشم.
    ممنون میشم اگر عزیزان تا جایی که اطلاع دارن منو رو راهنمایی کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraj522 نمایش پست ها
    سلام . من یکی از دانشجویان مهندسی کشاورزی صنایع غذایی هستم. یه سوالی دارم که به این تاپیک شاید بی ارتباط باشه ولی چون تمام دوستان صنایع غذایی اینجا حضور دارن میخواستم از دوستان بپرسم.
    سوال من اینه باتوجه به اینکه تمام تمرکزم را برای ارشد گذاشتم و کارای تحقیقاتی متنوعی هم تا به حال انجام دادم و دانشجوی دانشگاه ازاد هستم تحقیقاتم را بجز اساتید دانشگاهم با اساتید دانشگاههای مختلف دولتی ایران از جمله صنعتی اصفهان انجام دادم و از حضور انها بهره بردم الان در نظر دارم از اساتید دانشگاههای امریکا به عنوان مشاور انتخاب کنم و از اونها بخوام در طرحهای پزوهشی مشاور اول یا دوم من باشن فعلا تمرکزم اساتید ایرانی امریکاست. ولی نمیدونم ایا قبول میکنن مشاور اینترنتی من باشند با اینکه اسمشون هم در مقاله ذکر بشه یا نه گفتم قبل از اقدام مشورت کنم. البته میدونم در مقطع دکتری ایران اجازه میده مشاوردوم از دانشگاههای خارج از ایران باشه این درحد یه ایده است که میخوام با یه برنامه ریزی دقیق انجام بدم. و ایا اساتید خارج از ایران مشاور در پایان نامه ارشد میشین که اگر این طرح نشد از طریق پایان نامه اقدام کنم.
    اهدافم از این کار: 1. اعتبار مقالاتمو با درج اسم دانشگاههای معتبر جهان درمجلات تاپ ارتقا بدم.
    2. خودم و توانییهای علمی خودمو به اساتید امریکا و جهان نشون بدم تا یه دید مثبت ایجاد کنم
    4. در اینده نزدیک اگر بخوام دانشگاهی اقدام کنم برای دکتری توصیه نامه از اونها هم داشته باشم.
    در ایران و بخصوص اساتید ایرانی این چیزها رو در اکثر موارد متوجه نمیشن، اگر هم متوجه بشن شما بعید میدونم بتونی نظر استادی را جلب کنی که اینکار را انجام بده چون اونها کارهای مهمتری هم دارند، این چیزای که میگید خوبه ولی مدلش مدل ایرانی نیست، من خودم ذهنیتم همین بود وقتی داشتم پروپوزال می نوشتم، ولی بعدا دیدم اساتید جوری تاخت و پاخت کردن باهم و چیدمان کردن، که اصلا این چیزا از یادم رفت، و یه جورایی خیلی محدودم کردن. اینو همیشه یادتون باشه در ایران بدون پارتی بازی و نفوذ تقریبا هیچ کار خاصی نمیتونید انجام بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از پیامتون.
    خوب کار پزوهشی و پایان نامه فعلا نیست.
    اخه من چندتا مقاله دیدم که اسم اساتید خارجی دانشگاه ماساچوست امهرست تو رشته خودمون درج شده بود داخل مقاله چند دانشجوی ایرانی دانشگاههای ایران. این ایده به ذهنم زد.
    امیدوارم یه روز عملی بشهو

Senior Member kran آواتار ها

دوستان خاهشا اگر اطلاعاتتون کافی و موثق نیست از کامنتهای نادرست خودداری کنید.
    بله امکان همچین کاری وجود دارد و قبلا هم این کار شده است. تفاوتی نمیکند استاد ایرانی یا خارجی رو مشاور خودتون بکنید. شما باید قبلش بهشون ایمیل بدید و ازشون بخایید که این کار رو بکنند. اینکار یه مقدار دردسر دارد و اونهم اینه که شما باید پروپوزالتون رو به انگلیسی بنویسید و یک نسخه برای استاد بفرستید. درصورت موافقت با شما حتما همکاری میکنند. معمولا مشاور قرار نیست کار بسیتر زیادی انجام بدهد.
    فقط توجه داشته باشید که در زمینه کاری اون اساتیدی که قرار هست بهشون ایمیل بدید موضوع انتخاب کنید. در ضمن باید موضوعتون به روز و مناسب باشد.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

بستگی به دانشگاه و افرادی که اساتید شما هستند، داره. همه نوع آدمی داریم ولی در کل همونطور که گفتم اکثر اساتید و دانشجوها از مرحله پرتن و تو باغ نیستن اصلا، بعدشم بعضی اساتید خارجی هستن که تا بدونن ایرانی هستین میگن شرمنده ما نیستیم، به هر حال بستگی به خودتون داره ولی به نظر من هنوز اوله کارتونه فکر میکنید چه خبرهایی در راهه، یکم که بگذره قشنگ میاد دستتون که در جامعه چه خبره کلا

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اره خوب این مسایل وجود داره همه دانشگاهها خوب و بد دارند. مثلا من یه استاد راهنما دارم که تا الان تمام کارهای من را انجام داده از نوشتن پروپوزال و یاد دادن به من و تمام پیچ و خم کار با اینکه ترم 7 هستم برای همه دوستان ارشدم من پایان نامه مینویسم این نشون میده اساتید خیلی خوب وجود دارن که انگیزه دانشجو رو ملاک فعالیت قرار میدن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه و افرادی که اساتید شما هستند، داره. همه نوع آدمی داریم ولی در کل همونطور که گفتم اکثر اساتید و دانشجوها از مرحله پرتن و تو باغ نیستن اصلا، بعدشم بعضی اساتید خارجی هستن که تا بدونن ایرانی هستین میگن شرمنده ما نیستیم، به هر حال بستگی به خودتون داره ولی به نظر من هنوز اوله کارتونه فکر میکنید چه خبرهایی در راهه، یکم که بگذره قشنگ میاد دستتون که در جامعه چه خبره کلا

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون فقط یه سوال من میترسم اساتید قبول نکنند میشه همزمان به چندتا استاد دانشگاههای مختلف پیام بدم؟ یا نه منتظر جواب یکی باشم بعد از مخالفت برم استاد بعدی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دوستان خاهشا اگر اطلاعاتتون کافی و موثق نیست از کامنتهای نادرست خودداری کنید
    بله امکان همچین کاری وجود دارد و قبلا هم این کار شده است. تفاوتی نمیکند استاد ایرانی یا خارجی رو مشاور خودتون بکنید. شما باید قبلش بهشون ایمیل بدید و ازشون بخایید که این کار رو بکنند. اینکار یه مقدار دردسر دارد و اونهم اینه که شما باید پروپوزالتون رو به انگلیسی بنویسید و یک نسخه برای استاد بفرستید. درصورت موافقت با شما حتما همکاری میکنند. معمولا مشاور قرار نیست کار بسیتر زیادی انجام بدهد.
    فقط توجه داشته باشید که در زمینه کاری اون اساتیدی که قرار هست بهشون ایمیل بدید موضوع انتخاب کنید. در ضمن باید موضوعتون به روز و مناسب باشد.

موفق باشید.

اره خوب این مسایل وجود داره همه دانشگاهها خوب و بد دارند. مثلا من یه استاد راهنما دارم که تا الان تمام کارهای من را انجام داده از نوشتن پروپوزال و یاد دادن به من و تمام پیچ و خم کار با اینکه ترم 7 هستم برای همه دوستان ارشدم من پایان نامه مینویسم این نشون میده اساتید خیلی خوب وجود دارن که انگیزه دانشجو رو ملاک فعالیت قرار میدن.
    ولی بنظرم اینا چیزای خوبی نیست که شما انجام میدید و بهش افتخار میکنید!