نقل قول نوشته اصلی توسط Amir3 نمایش پست ها
سلام خسته نباشین
من فارغ التحصیل رشته علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفیت؛ وزارت بهداشت) هستم. لیسانسم رو از علوم پزشکی شهید بهشتی با معدل 17.10 و فوقم رو هم از علوم پزشکی تبریز با معدل 19.20 گرفتم. دو تا مقاله ISI مروری، یه دونه Original article که الان داره داوری میشه و 5 تا داخلی (علمی پژوهشی) و چندتا پوستر دارم. دو تا هم فصل کتاب خارجی (انتشارات Elsevier و Scopus) نوشتم که یکیش چاپ شده و اون یکی in press هست. زبان تخصصی ام خوبه و عمومی هم جای بهتر شدن داره. هنوز آیلتس ندادم و انشالا دارم آماده میشم. یه چند تا سوال داشتم:

1. میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن فول اسکالرشیپ از امریکا، کانادا، استرالیا و یا اروپا دارم یا نه؟
2. دانشگاههای ارائه دهنده این رشته با مهندسی کشاورزی یکی هستن یا فرق دارن؟
3. در صورت نیاز می تونم برای phD تغذیه اقدام کنم یا خیر؟
4. این فرایند آزاد سازی مدرک چطور میشه؟! هرکسی یه جوابی و هر دانشگاهی یه حرفی میزنه. من ورودی 86 لیسانس و 90 فوق بودم.

با تشکر مبسوط!
دروود

قبل از هر چیزی بهتون تبریک میگم معدلاتون بسیار خوب هستند. میزان مقالات شما میتونه نشاندهنده توانایی شما در کارهای تحقیقاتی باشه که کافی به نظر میرسه. اما اگر بیشتر روی اورجینال آرتیکل تمرکز کنید شانستون برای گرفتن فاند RA بیشتر میشود.

1- شانس شما خوب است، اما چون نمره زبان ندارید نمیشه اظهار نظری کرد و شانس شما رو حتی تقریبی بیان کرد. چون نمره زبان هز هر آیتم دیگه مهمتر است.
2- این دو گرایش هم پوشانی زیادی با هم دارند اما زمینه کاری شما بسیار میتونه تعیین کننده باشه در گرایش تحصلیتون در مقطع دکتری. پس باید شما به دنبال استاد در زمینه کاری خودتون باشید.
3- بله امکانش هست اما مشروط به اینکه شما زمینه کاری داشته باشید تا استاد مورد نظر در دپارتمان تغذیه قانع شود. در کل تغییر رشته شانستون رو کمتر میکنه اما دلیل به نتونستنه شما نیست.
4- شما باید به قسمت مربوطه توی همین فروم برید. اطلاعات کافی ندارم مبدا گمراه بشید در ضمن تفاوت در پاسخها ناشی از تفاوت در سیاست دانشگاهای ایرانه، پس شما در کنار پرسیدن سوال از دوستان باید به آموزش دانشگاه مورد نظر هم مراجعه کنید.

یک چیز با ارزش برای هر کسی فارغ از شدن یا نشدن، پیروز بودن با نبودن اینه که ما همیشه برای چیزهایی که لیاقتش رو داریم و امکان شدنش هست باید تلاش کنیم. انسان محکوم به لذت بردن از زندگی و توانایی های خودشه، پس همیشه جنگیدن لذت بخش خواهد بود.
روز و روزگار خوش و با آررزوی پیروزی