صفحه 13 از 26 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

میشه راهنمایی م کنید چطور می تونم به شرایط گرفتن فاند دانشگاه ویسکانسین رشته صنایع غذایی برا مقطع دکترا و اسامی اساتید مربوطه دست پیدا کنم؟؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faafa نمایش پست ها
    سلام من شهریور 91 از کارشناسی صنایع غذایی موسسه غیر انتفاعی فارغ التحصیل شدم و در حال خوندن برا آزمون ارشد ام می خوام بدونم اگه بخوام از دانشگاه ویسکانسین مدیسون برا phd فاند بگیرم باید از الان رو چه اهدافی تمرکز کنم با توجه به اینکه معدل لیسانس ام 16.40 بوده و با تقریب دقیقی ارشد آزاد علوم تحقیقات قبول میشم امسال . آیا با گرفتن tofel و gre و ارائه یکی دو تا مقاله طی دوسال آینده می تونم به فاند گرفتن امیدوار باشم ؟؟؟ :"(
    دوست عزیز برو توی سایتش و استاداش رو ببین.با یه سزچ ساده توی گوگل استاداش میاد
    تافلش 90 حداقل و با یه جی آر ای 320 و مقاله آی ای آی قوی میتونی بری.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اساتید ایرانی خارج از کشور در رشته مهندسی کشاورزی | منابع طبیعی و علوم مرتبط

سلام دوستان
    من توی مقطع ارشد در حال تحصیلم و روی روغن کار میکنم. اما به این گرایش علاقه ندارم، اگر بخوام با اساتید صحبت کنم واسه دوره ارشد/دکترا توی گرایش دیگه ای به نظرتون چقدر احتمال پذیرش دارم. لطفا نظرتون رو در مورد تغییر رشته به تغذیه ام بگید و منو راهنمایی کنید.
    ممنون
    پاینده باشید

Junior Member

سلام . روز بخیر
    بچه ها من برای مقطع دکترا در رشته صنایع غذایی یا میکروبیولوژی برای دانشگاه کرنل قصد دارم اقدام کنم کسی هست راجع به شرایط پذیرش در این دانشگاه اطلاعاتی داشته باشه ؟؟ مثل نمره تافل و gre و ....
    در ضمن من مقاله هم ندارم دارم روی مقاله پایان نامم کار میکنم معدلم هم 18.32 هست . ( یه مورد دیگه البته اینجا جاش نیست ولی کسی هست که بتونه در نوشتن مقاله کمکم کنه ؟ ؟؟ )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط elhampkn نمایش پست ها
    سلام . روز بخیر
    بچه ها من برای مقطع دکترا در رشته صنایع غذایی یا میکروبیولوژی برای دانشگاه کرنل قصد دارم اقدام کنم کسی هست راجع به شرایط پذیرش در این دانشگاه اطلاعاتی داشته باشه ؟؟ مثل نمره تافل و gre و ....
    در ضمن من مقاله هم ندارم دارم روی مقاله پایان نامم کار میکنم معدلم هم 18.32 هست . ( یه مورد دیگه البته اینجا جاش نیست ولی کسی هست که بتونه در نوشتن مقاله کمکم کنه ؟ ؟؟ )
    سلام دوست عزیز،

از اونجاییکه دانشگاه کرنل جزو دانشگاه های تاپ محسوب میشه نمره تافل و GRE مینیمم برای پذیرش و بورس کافی نیست و چون رقابت تو این دانشگاه بالاست باید نمره های بالایی بیارین (تافل بالای 100 و GRE بالای 315 و ترجیحا بالای 320). معدل و اینها هم بالای 17 اینا باید باشه تا شانس پذیرش با فاند رو ببره بالا. من چند تا دوست دارم که اونجا با این شرایط فاند گرفتند. مقاله هم کمک میکنه که بتونین RA بگیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : اساتید ایرانی خارج از کشور در رشته مهندسی کشاورزی | منابع طبیعی و علوم مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1169 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی مقطع ارشد در حال تحصیلم و روی روغن کار میکنم. اما به این گرایش علاقه ندارم، اگر بخوام با اساتید صحبت کنم واسه دوره ارشد/دکترا توی گرایش دیگه ای به نظرتون چقدر احتمال پذیرش دارم. لطفا نظرتون رو در مورد تغییر رشته به تغذیه ام بگید و منو راهنمایی کنید.
    ممنون
    پاینده باشید
    سلام دوست عزیز،

میتونین تغییر رشته بدین به شرط اینکه استادی پیدا کنین که شما رو تو اون زمینه ای که میخواهین کار کنین قبول کنه. اگه تجربه کار تو زمینه مورد نظرتون رو داشته باشین خیلی کمکتون میکنه همچنین داشتن مقاله (چه ژورنالی چه کنفرانسی) خیلی موثر هست. خیلیها واسه دکتری تغییر رشته دادن و فاند هم گرفتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1169 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    پاینده باشید
    دوست عزیز،
    میتونین یه رشته دیگه واسه دکتری برین به شرظ اینکه استادی رو پیدا کنین که شما رو قبول کنه. اگه تو زمینه مورد علاقتون تجربه کاری داشته باشین خیلی کمک میکنه همچنین داشتن مقاله (چه کنفرانسی چه ژورنال) خیلی موثره. خیلیها بودن که واسه دکتری رفتن یه رشته دیگه خودن.

Member vigitemon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science- Ferdowsi

سلام دوستان. چون دیدم چند نفر در مورد پذیرش از یک دانشگاه خاص صحبت کردند لازم دیدم که یک نکته مهم رو عرض کنم. توجه کنید که در نظر داشتن یک دانشگاه و اقدام نکردن برای دانشگاههای دیگر شانس پذیرش رو بسیار کم می کنه. پذیرش بستگی به استاد داره که ایا پروژه داره یا نه (بعضی استادا ممکن هست هر دو سال یه دانشجو بخواهند) و اگر داره تصمیم داره پست داک بگیره یا دانشجوی دکتری و ایا می خواد دانشجوهای ارشدش رو بگیره یا نه (علاوه بر این که به رزومه شما هم بستگی داره) بنابراین قویا تاکید می کنم که دوستان تا حد امکان با تعداد زیادی از اساتید مکاتبه کنند مثلا حداقل 30-40 تا استاد رو پیدا کنند از دانشگاه های مختلف و سپس باهاشون مکاتبه کنند تا احتمال اینکه یک یا چند تا استاد دانشجوی جدید بخواهند افزایش پیدا کنه در نظر داشتن فقط یک دانشگاه گذاشتن همه تخم مرغ ها در یک سبد هست. نکته دیگر اینکه تا استادی رو پیدا نکردید که به شما جواب مثبت بده برای دانشگاه اقدام نکنید بدون استاد شانس پذیرشتون تقریبا نزدیک صفر هست. اینها تجربیات من بود که شاید مفید باشه.
    نگران آینده نباشید. اگر هم دلتان می خواهد نگران باشید، فقط این را بدانید که نگرانی همان اندازه موثر است که جویدن آدامس بادکنکی در حل یک مسئله جبر. مشکلات اساسی زندگی شما بی تردید چیزهایی خواهند بود که هرگز به مخیله ی نگرانتان هم خطور نکرده اند.

سلام دوستان
    من ميخوام ارشد بيوتكنولوژي غذا پذيرش بگيرم آيا كسي اطلاعي از اين گرايش داره ؟و اينكه برام مهمه كه ترم بهار سال آينده پذيرش بگيرم ، كسي اطلاع داره كدوم دانشگاهها در اين گرايش خوب هستن و هزينه پايين تري دارند

Senior Member kran آواتار ها

. رشته: مهندسی صنایع غذایی، کارشناسی سراسری زابل (14.91 یا 2.99)، ارشد صنعتی اصفهان (15.27)
    4. نمره زبان: ندارم ولی بین 90 تا 100
    5.نمره GRE یا GMAT. ندارم ولی بین 290 تا 300 (البته مینیمم رو در نظر گرفتم)
    6. تعداد مقاله و نوع: ژرنال تخصصی willy با امپکت 1.2 و دومی اگه اکسپت بشه springer با امپکت 0.5 نیمه تخصصی
    7. شرایط خاص: چندین حکم کشوری ورزشی (منظورم اینه که نشون بدم تک بعدی و خر خون نیستم. اخه بعضی از دوستان میگن واسه بعضی از استاید مهمه)
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت:- آمریکا، کانادا، استرالیا (چه سطحی از دانشگاها میشه اپلای کرد( رنک))
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره
    یه فاند معقول برای یه زندگی متوسط 1 نفره (یعنی دیگه نمیخوام واسه زندگی و شهریه ام مشکلی داشته باشم. اهل پس انداز و اینانیسم. ) اصلا امکانش هست؟
    من که معدلم کمه چه جوری میشه جبران کنم؟ (از دید اساتید صنایع غذایی اونور).