صفحه 14 از 26 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    برای زبان باید تافل ای بی تی 80 یا ایلتس 6.5 داشته باشید، جی ار ای هم احتیاج هست،پذیرش می دهند اما امریکا خیلی دانشگاه های زیادتری داره و فاند خوب می دهند، از طریق وب سایت دانشکده صنایع غذایی و لینک graduate program هر دانشگاه می توانید اطلاعات لازم برای روش و زمان اپلای کردن را پیدا کنید.
    د
    روود abola چانشم
    ا واقعا مطمئنی با تافل 80 میشه واسه امریکا فاند گرفت. مارو که یه جوره دیگه راهنمایی کردند؟ شما تجربه ای یا کسی رو سراغ دارید تو این مورد/؟
    ممنون میشم کمک کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

من ی سوال دارم و اونم اینه که من رشتم صنایع غذایی بوده مهندسی علوم و صنایع غذایی...الان میخوام برای master برای دو دانشگاه university of alifornia.fresno و دانشگاه university of california.long beah اقدام کنم اما چیزی که هست در دپارتمان آن دانشگاه ها نوشته food science and nutrietient اما در دپارتمان نوشته chemistry,microbiology,physics,nurietioent وجود داره من به نظرتون میتونم برای این دانشگا هها اقدام کنم؟ لطفا هر کس میدونه جواب بده ممنون..

نقل قول نوشته اصلی توسط behdasht نمایش پست ها
    من ی سوال دارم و اونم اینه که من رشتم صنایع غذایی بوده مهندسی علوم و صنایع غذایی...الان میخوام برای master برای دو دانشگاه university of alifornia.fresno و دانشگاه university of california.long beah اقدام کنم اما چیزی که هست در دپارتمان آن دانشگاه ها نوشته food science and nutrietient اما در دپارتمان نوشته chemistry,microbiology,physics,nurietioent وجود داره من به نظرتون میتونم برای این دانشگا هها اقدام کنم؟ لطفا هر کس میدونه جواب بده ممنون..
    دروود
    بله شما میتونین اپلای کنین. زیاد متفاوت نیستند چون تقریبا فیلد کارهای توی صنایع غذایی خیلی با هم همپوشانی داره حتی اونایی که انیمال هم کار میکنن بازم میشه گفت نزدیکه.
    فقط یه نکته هست شما باید بدونین واسه چی اپلای میکنین. یعنی اینکه حداقل یه زمینه کاری و یه استاد مدنظرتون باشه تو تون دانشگاه.
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science/khorasgan

سلام من دانشجوي ارشد صنايع عذايي هستم معدل ليسانس كم ١٢/٥ دارم براي ielts و gre هم دارم خودمو اماده ميكنم ميخوام حتما براي ارشد امريكا اقدام كنم اگه شانسي دارم انصراف بدم در ضمن ميخوام اگر امكانش هست رشته ام را به تغذيه تغيير دهم ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه ميتونم پذيرش بگيرم؟و چه دانشگاههي؟؟ در ضمن ترم ٢ هستم هنوز مقاله اي ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shimaarman نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي ارشد صنايع عذايي هستم معدل ليسانس كم ١٢/٥ دارم براي ielts و gre هم دارم خودمو اماده ميكنم ميخوام حتما براي ارشد امريكا اقدام كنم اگه شانسي دارم انصراف بدم در ضمن ميخوام اگر امكانش هست رشته ام را به تغذيه تغيير دهم ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه ميتونم پذيرش بگيرم؟و چه دانشگاههي؟؟ در ضمن ترم ٢ هستم هنوز مقاله اي ندارم
    دروود دوست عزیز

معدلتون واقعا کمه. این که شانس دارین بستگی به نمرات زبانتون و دانشگاه کارشناسیتون داره. ولی از نظر من شما سعی کنین معدلتونو توی ارشد ببرین بالا چون واسه دکتری راحتتر میتونین پذیرش و یا حتی فاند بگیرین در کل واسه مستر از امریکا با معدل شما نمره زبان خوبی میخاد مثلا تافل روی 90 و ایلتس 7.

موفق یاشین.

Junior Member

سلام
    من دکتری عمومی دامپزشکی با معدل 14.5 خوندم .می خواستم بدونم ایا می تونم در رشته دکتری تغذیه در امریکا بورس بگیرم ؟ در اول این بحث گفتید 3 مدل رشته food sienceهست مهندسی کشاورزی گرایش صنایع

غذایی ومهندسی شیمی وگرایش تغذیه دانشگاه بهشتی .می خواستم بدونم من میتونم وارد این فیلد بشم؟ ایا فقط general greمی خواهد؟یا باید gre subgectهم داشته باشیم?,ببخشید خیلی سوال پرسیدم

واقعا ممنون می شم جواب من را بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط onilawow نمایش پست ها
    سلام
    من دکتری عمومی دامپزشکی با معدل 14.5 خوندم .می خواستم بدونم ایا می تونم در رشته دکتری تغذیه در امریکا بورس بگیرم ؟ در اول این بحث گفتید 3 مدل رشته food sienceهست مهندسی کشاورزی گرایش صنایع

غذایی ومهندسی شیمی وگرایش تغذیه دانشگاه بهشتی .می خواستم بدونم من میتونم وارد این فیلد بشم؟ ایا فقط general greمی خواهد؟یا باید gre subgectهم داشته باشیم?,ببخشید خیلی سوال پرسیدم

واقعا ممنون می شم جواب من را بدهید.
    دوست گرامی اساسا میشه تغییر رشته بدی ولی نه برای هر گرایشی و هر فیلدی. شما باید تجربه ای در زمینه صنایع غذایی داشته باشین. تا جایی که من اطلاع دارم شما بیشتر به بچه های میکروب مواد غذایی نزدیکتر هستین. اگه تمرکزتون رو بر روی این فیلد بزارین شاید معقولانه تر باشه. من از رشته دامپزشکی زیاد سر رشته ندارم ولی فکر نمیکنم فارغ التحصیلای این رشته توی زمینه مهندسی و شیمی مواد غذایی رزومه خاصی داشته باشن. نکته مهم اینه شما باید یه پون داشته باشین که بتونین یک استاد رو قانع کنین که شمارو جذب کنه. کار تحقیقاتی در زمینه صنایع غذایی، یا هر چیزی که بیانگر توانایی و تجربه شما در اینرشته باشه. به نظر من جواب این سئوالات رو فقط یافتن استاد مربوطه و بعد مکاتبه قطعی خاهد داد. چون سلیقه هم دخیل هستش تو ای پروسه. این نکاتی بود که میتونستم بهتون بگم. بازم شما بیشتر بپرسین دوستان تجاربشون از من بیشتر حتما کمک مفیدی میتونن بکنن.
    GRE general کافیه. و رنج نمرهای بین 305 تا 310 نمره خوبی میتونه باشه. و تافلی در حدود 90. ( چون شما به رزومه بهتری نیاز دارین نسبت به خود بچه های food science و تقریبا معدل پایینی رو دارین شاید مینیمم بسیاری از دانشگاهارو نتونین ارضا کنین)

یک نکته ای راجب به شما اینه که آیا آمریکا دکتری حرفه ای رو معادل ارشد میدونه یا نه؟ جواب این سئوال رو باید از قوانین آمریکا پیدا کنی. چون ارشد یه کم تخصصی تر کار میکنن مثلا یک تز منسجم تری دان
    با آرزوی موفقیت.

Junior Member

سلام
    خیلی ممنون جواب دادید.اخه تو ایران میشه دکتری عمومی دامپزشکی دکتری تغذیه بخونه. ما واحدی به نام شیمی مواد غذایی نیز پاس کردیم.الان این رشته میکروب مواد غذایی مربوط به تغذیه نمیشه مگه؟مثلا رو شیر گوشت رشته تغذیه کنترل کیفی نمی کنه؟میشه بیشتر برای من توضیح بدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط onilawow نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون جواب دادید.اخه تو ایران میشه دکتری عمومی دامپزشکی دکتری تغذیه بخونه. ما واحدی به نام شیمی مواد غذایی نیز پاس کردیم.الان این رشته میکروب مواد غذایی مربوط به تغذیه نمیشه مگه؟مثلا رو شیر گوشت رشته تغذیه کنترل کیفی نمی کنه؟میشه بیشتر برای من توضیح بدید؟
    رشته تغذیه با صنایع غذایی متفاوت.اساسا صنایع غذایی توی زمینه صنعت و تکنولوژی تمرکز داره و تغذیه بیشتر روی nutrient تمرکز داره. رشته های دوری نیستند از بسیار جهات همپوشانی دارند ولی کاملا دو چارت و رویه متفاوت دارند.
    سیستم اموزشی آمریکا با ایران بسیار متفاوته. food microbiology زیر شاخه food science نه تغذیه، خوب ولی میشه استادی رو تو صنایع غذایی پیدا کرد و زمینه کاری تغذیه داشته باشه. چون بسیاری از دانشکده های توی آمریکا دارای هر دو رشته هستند. شما ناچار به سوال از مسئول آموزش اون دانشکدههایی رو که میخاین اپلای کنین هستین. چون سئوالاتتون تخصصی و مورد خاص هستند.
    نه دیگه کنترل کیفیت مربوط به بچه های صنایع غذایی و بهداشته. به نظر من بیشتر به رشته شما مرتبطه تا تغذیه.

شما میتونین به استاد بگین که من همچین درسهایی رو گذروندم. ولی اساسا برای تحصیل توی دکتری اونا انتظار دارن که شما یه پایان نامه منسجمی کار کرده باشین در دوره ارشد یا همون دکتری حرفه ای.

از من یک نکنته به شما. حتما مکاتبه کنین و دست از تلاش برندارین چون همیشه یک امیدی هست.

با آرزوی موفقیت.

Junior Member

با سلام
    ممنون از اینکه من را راهنمایی کردید .ببخشید از کجا می تونم متوجه بشم مثلا دامپزشکی به چه رشته هایی می توان تغییر رشته داد؟ایا سایتی وجود دارد که این اطلاعات به من بدهد؟واقعا ممنونم بابت راهنمایی شما