صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

سلام
    فارغ التحصیل کارشناسی صنایع غذایی دانشگاه شیراز
    معدل 13.25
    مقاله: 3 تا ISI و 1 کنفرانس بین المللی انگلیسی
    زبانم در حد 6.5
    شانسی برای گرفتن فاند مستر دارم ؟
    کجا ها؟

ممنونم

Senior Member kran آواتار ها

[QUOTE=dhosseinpour;1946358]سلام
    معدل 13.25
    زبانم در حد 6.5
    کجا ها؟

این که میشه فاند گرفت، همیشه شانش هست اما باید چندتا نکته اساسی رو در نظر گرفت با توجه به رزومه شما

1- به طور کلی فاند برای دانشجوی دکتری بشتر از ارشد.
    2- معدل شما بسیار کمه شاید مینیمم اکثر دانشگاها رو نتونه ارضا کنه (شما سعی کنید معدل 2 سال آخر رو حساب کنید شاید بیشتر شد)
    3- مقاله ISI نکته قابل توجهی است مخصوصا توی رشته صنایع غذایی، اما نکته ای که قابل تامله اینه که دانشجوی کارشناسی تحت چه شرایط 3 مقاله معتبر داره. آیا اسمشون به مقالات دیگران اضافه شده یا نه کار خود فرد هستش. ما بنا رو به کار خود شخص میگیریم که میتونه پون مثبتی برای گرفتن فاند RA باشه. اما اگر اساتید متوجه بشن که فقط اسمتون به مقاله اضافه شده تنها به عنوان یک ایتم مثبت نگاه میکنند نه قابل اتکا چون اساسا انتظاری از دانشجو کارشناسی نیست که مقاله داشته باشه.
    با توجه به معدل شما و مقطع مورد نظر یرای اپلای 6.5 کمه شما باید به هر صورت ممکن بتونین معدل کمتون رو پوشش بدین، پیشنهاد من 7.5 اما 7 هم میتونه نمره مناسبی باشه.
    اما در کل من میتونم بگم با نمره زبان خوب و بنا بر مقالات خودتان احتمال گرفتن پذیرش از آمریکا و کانادا رو دارید، ولی راجب به فاند باید بگردین و استادتون تو زمینه کاریتون پیدا کنین. شدنیه ولی سخته.
    اما شما نباید انتظار داشته باشین که از دانشگاخای تاپ پذیرش بگیرین چون معدل شما کمه.

در نهایت با آرزوی موفقیت شما باید تلاش خودتون رو بکنین.چون......حاستن توانستن است.
    شب و روزتان به کام.

[QUOTE=kran;1946712]
    نقل قول نوشته اصلی توسط dhosseinpour نمایش پست ها
    سلام
    معدل 13.25
    زبانم در حد 6.5
    کجا ها؟

این که میشه فاند گرفت، همیشه شانش هست اما باید چندتا نکته اساسی رو در نظر گرفت با توجه به رزومه شما

1- به طور کلی فاند برای دانشجوی دکتری بشتر از ارشد.
    2- معدل شما بسیار کمه شاید مینیمم اکثر دانشگاها رو نتونه ارضا کنه (شما سعی کنید معدل 2 سال آخر رو حساب کنید شاید بیشتر شد)
    3- مقاله ISI نکته قابل توجهی است مخصوصا توی رشته صنایع غذایی، اما نکته ای که قابل تامله اینه که دانشجوی کارشناسی تحت چه شرایط 3 مقاله معتبر داره. آیا اسمشون به مقالات دیگران اضافه شده یا نه کار خود فرد هستش. ما بنا رو به کار خود شخص میگیریم که میتونه پون مثبتی برای گرفتن فاند RA باشه. اما اگر اساتید متوجه بشن که فقط اسمتون به مقاله اضافه شده تنها به عنوان یک ایتم مثبت نگاه میکنند نه قابل اتکا چون اساسا انتظاری از دانشجو کارشناسی نیست که مقاله داشته باشه.
    با توجه به معدل شما و مقطع مورد نظر یرای اپلای 6.5 کمه شما باید به هر صورت ممکن بتونین معدل کمتون رو پوشش بدین، پیشنهاد من 7.5 اما 7 هم میتونه نمره مناسبی باشه.
    اما در کل من میتونم بگم با نمره زبان خوب و بنا بر مقالات خودتان احتمال گرفتن پذیرش از آمریکا و کانادا رو دارید، ولی راجب به فاند باید بگردین و استادتون تو زمینه کاریتون پیدا کنین. شدنیه ولی سخته.
    اما شما نباید انتظار داشته باشین که از دانشگاخای تاپ پذیرش بگیرین چون معدل شما کمه.

در نهایت با آرزوی موفقیت شما باید تلاش خودتون رو بکنین.چون......حاستن توانستن است.
    شب و روزتان به کام.
    تشکر از پاسختون
    یکی از مقالات رو خودم کار کردم و خودمم نوشتم و اسمم هم اوله ولی دوتا دیگه رو همکار بودم و اسمم سومه.
    با این توصیف بازم پیشنهادتون زبان 7 و 7.5 هست؟
    بعد چرا آمریکا و کانادا؟ اروپا و استرالیا چرا نه؟

Junior Member pourahmad_ifst آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electronic

سلام دوستان. بنظرتون با شرایط زیر من در کدوم دانشگاه خوب خارج از کشور میتونم درس بخونم برای دکتری؟

فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه تبریز + 17.61 (کارنامه دقیق:ترم 1 معدل 14 ، ترم 2 معدل 18.60 ، ترم سه معدل 17.40 ، ترم چهار معدل 17.60 ، ترم پنج معدل 18.20 ، ترم شش معدل 19.05 ، ترم هفت معدل 17.61)
    سال ورود به کارشناسی ارشد : 1394/6 - دانشگاه تبریز - پذیرش از طریق استعدادهای درخشان
    IELTS Equivalent : 6.5
    approximationaly >320
    دو تا مقاله مروری isi ، چاپ در ژورنال food engineering (همکاری با استاد- نام استاد+نام بنده ، البته همه کاراشو خودم کردم و فقط استاد تصحیح کردن...)

فول فاند فقط باشه....

مرسی از توجهتون

[QUOTE=dhosseinpour;1947493]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    تشکر از پاسختون
    یکی از مقالات رو خودم کار کردم و خودمم نوشتم و اسمم هم اوله ولی دوتا دیگه رو همکار بودم و اسمم سومه.
    خاهش میکنم
    اگه مقاله مال خودتونه که بسیار خوبه و حتما کمک کنندس. اما تعیین ککنده نیست. چون ایتم های اصلی زبان و معدل. بله چون شما معدلتون بسیار پایین باید با زبان جبران کنید هچه بیشتر بهتر.
    این من گفتم امریکا و کانادا به خاطر ذهنیت خودم بود. بله شما واسه هر جایی میتونین اپلای کنین مشروط به داشتن شرایط مناسب. چه بسا آمریکا و کانادا سختگیر تر باشن از سایر نقاط دنیا. منظور من یک ملاک بود.

روز خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط pourahmad_ifst نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنظرتون با شرایط زیر من در کدوم دانشگاه خوب خارج از کشور میتونم درس بخونم برای دکتری؟

فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه تبریز + 17.61 (کارنامه دقیق:ترم 1 معدل 14 ، ترم 2 معدل 18.60 ، ترم سه معدل 17.40 ، ترم چهار معدل 17.60 ، ترم پنج معدل 18.20 ، ترم شش معدل 19.05 ، ترم هفت معدل 17.61)
    سال ورود به کارشناسی ارشد : 1394/6 - دانشگاه تبریز - پذیرش از طریق استعدادهای درخشان
    approximationaly >320
    دو تا مقاله مروری isi ، چاپ در ژورنال food engineering (همکاری با استاد- نام استاد+نام بنده ، البته همه کاراشو خودم کردم و فقط استاد تصحیح کردن...)

فول فاند فقط باشه....

مرسی از توجهتون
    شرایط قابل توجه و خوبی دارید. مخصوصا معدل شما بسیار خوب است. اگه چندتاتوصیه نامه خوب از اساتید هم بگیرین بسیار کمک کنندس.
    شما شانس خوبی برای گرفتن اسک.لارشیپ دارید. برای گررفتن سایر فاندها باید با اساتید مکاتبه کنید و بستگی به میزان مخ زدن شما داره.

با آرزوی موفقیت

[QUOTE=dhosseinpour;1947493]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    تشکر از پاسختون
    دوست عزیز
    با این معدل (به نظر اینجانب) فقط شانس گرفتن پذیرش بدون فاند دارید. برای ارشد حتی با معدل های بسیار بالاتر هم شانس گرفتن فاند بسیار ناچیز است. در مورد داشتن مقاله هم توجه داشته باشید که، اهمیت داشتن مقاله با این که زیاد است ولیکن مجله مربوطه و عواملی از جمله IF مجله و غیرو بسیار مهمتر است چون بازار مجلات ISI درپیتی این روزها در ایران بسیار گرم شده است. این که دانشجویی با معدل حدود 13 در سطح کارشناسی سه مقاله ISI داشته باشد می تواند کمی سوال برانگیز باشد.
    ویرایش توسط Pink6204 : May 7th, 2015 در ساعت 09:16 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط pourahmad_ifst نمایش پست ها

approximationaly >320

فول فاند فقط باشه....

مرسی از توجهتون
    معدل ارشد را نیز اگر از 17 بالاتر بیاورید و در فاصله اخذ ارشد یکی دو مقاله در مجلات معتبر خارجی چاپ کنید و نمره زبان را هم افزایش دهید شانس گرفتن فاند دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دامپزشکی دانشگاه تهران

سلام
    من در حال حاضر دانشجوی دکتری عمومی هستم و قصد دارم که برای تخصص فیلد صنایع غذایی رو انتخاب کنم
    اگه تخصص رو ایران بخونم برای پست دکترا و کار کدوم کشور بهتره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_93 نمایش پست ها
    سلام
    من در حال حاضر دانشجوی دکتری عمومی هستم و قصد دارم که برای تخصص فیلد صنایع غذایی رو انتخاب کنم
    اگه تخصص رو ایران بخونم برای پست دکترا و کار کدوم کشور بهتره؟
    ممنون
    دروود دوست عزیز
    شما از مدیسن میخاین وارد صتایع غذایی بشین یک مقداری عجیبه. شما باید استادی رو که میخاین شما را به عنوان دانشجو بپذیره توجیه کنین که هدفتون چیه واسه این کار. آیا در دوره تحصیل کاری یا علاقه ای به food science نشان دادین؟ آیا به صرف فقط برای بازار کار؟ (خوب مورد آخر فکر نمیکنم ایده جالبی باشه برای اساتید). از طرف دیگر شما برای خوندن دوره تخصصی صنایع غذایی نیاز به داشتن پیش نیازهایی هستید، مثلا گذراندن دروس تخصصی این رشته. کیس شما خیلی نادره و باید با کوردینیتور دپارتمان صحبت کنید. چون یک مقدار متفاوته با کیسهای معمول.
    اما اینها به این معنا نیست که پذیرش شدنی نیست. امکان پذیرش شما هست اما شما پروسه دشوار تری دارین به نسبت به بچه های صنایع غذایی.
    در مورد سئوال آخرتون. آمریکا و کانادا، شاید تا حدودی استرالیا.

روز خوش