صفحه 5 از 26 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط angleofsave نمایش پست ها
    salam man daneshiuye sanaye ghazaei mohandesi peyvaste az daneshgah azad terme 6 hastam.man madrake lisansam o tuye 9 term migiram.bdad az un mikham arshad va doctora tu kharej az iran bekhunam.mikham bebinam kodum daneshgah a tu che keshvaraei mizaran man dars bekhunam ke hazine tahsil raygan ya khyli kam bashe?va in ke kole hazineye man ba chizaei ke goftam cheghadr mishe?zaban bayad dar che sath basham?rasti moadelam 15.47 hastesh
    دوست عزیز یکبار هم که بنویسی مطلب مشاهده میشود. اما بعد لطفا یا انگلیسی بنویس یا فارسی چرا که این زبان بی ریشه معنی ندارد.
    در مورد ادامه در رشته صنایع غذایی مانند هر رشته دیگر به معدل مناسب (حداقل بالای 15) و زبان خوب (مثلا تافل آی بی تی بالای 80) نیاز است. البته این فقط اعداد کلی است. چرا که برای ارشد معمولا بورس داده نمیشود مگر در شرایط استثنایی که معدل بسیار بالا (مثلا بالای 17) همراه با زبان بالای 90 و داشتن دو سه مقاله در ژورنالهای معتبر خارجی باشید. پس تا حدود زیادی فکر بورس و تحصیل رایگان را کنار گذاشته و به حقایق توجه کنید. کشورهای ارزان بیشتر شامل مالزی و هند و این گروه کشورها است. با مراجعه به بخش های مختلف فروم میتوانید در مورد کشورهای مختلف اطلاع پیدا کنید همینطور اینترنت مالامال است از اطلاعات در مورد دانشگاههای مختلف. مثلا اگر به سایت food-info.com مراجعه کنید میتوانید به دانشکاههای مختلف و اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنید.
    موفق باشید

با سلام مجدد
    این سایتی که گفتین درست نیست.
    خوب من شنیدم که تحصیل تو سوئد یا دانمارک رایگان هست این درسته؟اگر چنین چیزی هست لطف کنید اسم سایت یا دانشگاه رو بهم بگید.من الان دارم کلاسهای زبان هم میرم بری ورود به دانشگاه خارج از ایران باید در چه سطحی باشم؟راستی منظور من از رایگان یعنی هزینه ای به ارزش درس خواندن تو ایران بشه و اگه کمتر باشه بهتره.و سوال اخر اینکه درس خوندن با یه زبان دیگه غیر از زبان مادری تو یه کشور دیگه برای فوق یا دکترا سخت نیست؟سختیهاش چیه؟
    ممنون از لطفتون.بابت خراب کاری قبل واقعا شرمنده هستم و بزارید پای بی تجربگیم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط angleofsave نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    این سایتی که گفتین درست نیست.
    خوب من شنیدم که تحصیل تو سوئد یا دانمارک رایگان هست این درسته؟اگر چنین چیزی هست لطف کنید اسم سایت یا دانشگاه رو بهم بگید.من الان دارم کلاسهای زبان هم میرم بری ورود به دانشگاه خارج از ایران باید در چه سطحی باشم؟راستی منظور من از رایگان یعنی هزینه ای به ارزش درس خواندن تو ایران بشه و اگه کمتر باشه بهتره.و سوال اخر اینکه درس خوندن با یه زبان دیگه غیر از زبان مادری تو یه کشور دیگه برای فوق یا دکترا سخت نیست؟سختیهاش چیه؟
    ممنون از لطفتون.بابت خراب کاری قبل واقعا شرمنده هستم و بزارید پای بی تجربگیم!
    نام دقیق سایت food-info.net است.
    درس خواندن هم لذت است و هم زحمت. افراد با هم متفاوت هستند و لذا این که برای شما چه ترکیبی ایجاد میشود به خودتان بستگی دارد و نمیشود بدون آشنایی اظهارنظر نمود. مشخص است که مطالعه با زبانی دیگر و در دانشگاهی که ممکن است سطح آن با دانشگاه ما بسیار متفاوت باشد میتواند مشکل باشد ولیکن بهرحال نتیجه آن مهم است. تا جایی که اطلاع دارم دانمارک مدتها است که پولی شده و ارشد در سوئد هم بتازگی از مجانی درآمده است (تمام این موارد در همین فروم قابل دسترس است). دوست عزیز باید دست بکار شوی و از اینترنت خدا داده برای دستیابی به سوالاتت استفاده کنی. در مورد زبان: هر چه بیشتر مطالعه کنید بهتر است لیکن در مورد تافل آی بی تی نمره 85 ببالا آیلس 5/6 ببالا و تافل پی بی تی حدود 570 ببالا مناسب است.

Member vigitemon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science- Ferdowsi

سلام به همه دوستان
    من فوق لیسانس صنایع غذایی رو سال قبل گرفتم
    معدل لیسانسم 18.12 و فوق لیسانس هم 17.80 هست و 7 مقاله ISI در معتبرترین مجلات زمینه ای که کار کردم دارم و همه اونا توی یک زمینه هست من Ielts امتحان دادم و نمره لازم رو دارم ولی GRE رو نه و می خوام برای امریکا اپلای کنم به نظرتون شانسم چقدر هست که بتونم برای اونجا برای سال بعد برم؟ یعنی اگه امسال GRE رو هم بگیریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vigitemon نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من فوق لیسانس صنایع غذایی رو سال قبل گرفتم
    معدل لیسانسم 18.12 و فوق لیسانس هم 17.80 هست و 7 مقاله ISI در معتبرترین مجلات زمینه ای که کار کردم دارم و همه اونا توی یک زمینه هست من Ielts امتحان دادم و نمره لازم رو دارم ولی GRE رو نه و می خوام برای امریکا اپلای کنم به نظرتون شانسم چقدر هست که بتونم برای اونجا برای سال بعد برم؟ یعنی اگه امسال GRE رو هم بگیریم؟
    با سلام
    با خصوصیاتی که شما مطرح کرده اید مشخص است که اگر GRE مناسبی هم بیاورید میتوانید به امریکا بروید. البته داشتن 7 مقاله ISI برای یک دانشجو پدیده جالبی است چون خیلی از اعضای هیئت علمی دانشگاههای معروف دولتی را دیده ام که کوشش در چاپ یکی دو تا ISI برای ارتقا دارند فکر میکنم باید راه را از شما فرا گیرند! از شوخی بگذریم تبریک میگویم شما با این وضعیت برای دانشگاههای دارای رتبه بالای همه کشورها میتوانید امید داشته باشید.
    موفق باشید

Junior Member pari88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي صنايع غذايي دانشگاه ورامين

سلام
    ميشه لطفا دانشگاه هاي كانادا به غير از مك گيل كه ارشد صنايع غذايي رو دارن بنويسيد.
    درضمن با مقاله و general gre , و معدل 13 ميتونم fund بگيرم.
    مرسي

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pari88 نمایش پست ها
    سلام
    ميشه لطفا دانشگاه هاي كانادا به غير از مك گيل كه ارشد صنايع غذايي رو دارن بنويسيد.
    مرسي
    درود...

در مورد بقیه دانشگاه ها می تونید خودتان سرچ کنید چون طبعا نمی دانیم که گرایش های مورد علاقه ی شما چیست و بنده هم در این زمینه اطلاعاتی نداریم

ولی نکته مهم تر که باید بگم اینه که باید بدونید کانادا در معدل بسیار حساس است و آن طور که شنیده ام و دیده ام، ندیدم کسی با معدل زیر 15-16 قبول کرده باشند
    دیگه فاند هم که اصلا نمیشه...
    شب خوش

Junior Member

سلام
    مرسي
    تجربه من این است که امید دریافت fund برای ارشد آن هم با این معدل نداشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    DANESHGAHE OLOM VA TAHGHIGHAT

با سلام
    من فارغ التحصیل ارشد صنایع غذایی با معدل 14.92 و معدل لیسانس 17.99 در دانشگاه آزاد هستم. دارای 2 مقاله ISI و یک مقاله داخلی بوده و سابقه شرکت در یک کنگره خارجی و 2 کنگره داخلی می باشم.
    در حال حاضر دارم تلاش می کنم که نمره IELTS حداقل 6.5 را بگیرم و پس از آن اقدام به امتحان GRE میکنم. چنانچه تا شهریور 1390 بتونم نمراتی را کسب کنم. اقدام به یافتن جایی برای ادامه تحصیل میکنم. آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی یا FUND هست در استرالیا یا کانادا با شرایط من؟
    ترکیه و هند آیا مناسب می باشند از نظر هزینه کم و البته سطح دانشگاه خوب؟ که بعد از دکتری برای POST دکترا بتونم به امریکا یا کانادا برم؟
    آیا اگر نتوانم نمره زبان مطلوب را با چند بار امتحان بیاورم میشود سوابق امتحانات زبانم رو برای دانشگاه بفرستم و با شرط کسب نمره زبان تا پایان تحصیلم من را به عنوان دانشجو قبول کنند؟
    من پایان نامم در زمینه روغن بوده و چنانچه بخواهم ادامه بدهم در این زمینه هست ولیکن آیا برای دانشگاه یا اساتید الزاما مهم هست که در زمینه کارشده ادامه بدهی؟

Member

دانشگاه های کانادا که این رشته را دارند، University of Alberta, University of British Colombia, Guelph University, University of Saskatchewan, Dalhousie University...با این شرایطی که گفتید واسه کانادا شانستون زیاد نیست. ولی اگه GRE دارید و نمره تون هم خوبه، آمریکا شانس خیلی بیشتری دارید.

سلام
    مرسي