نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: عدم وجود مهندسی صنایع در دانشگاه‌های اروپایی

Member amirmimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Penn State

پیش فرض IE دانشگاهاى اروپا

سلام
    با توجه به اينكه رشته اى در كشورهاى اروپا به طور مشخص با اسم IE وجود نداره و گرايش هاى مختلف مرتبط در دانشگاهاى اروپا ارائه ميشه من پيشنهاد ميكنم كه topic جديدى براى اين موضوع باز بشه تا بچه ها اطلاعت خودشون راجع به گرايش هاى IE در كشورهاى اروپاى رو Share كنن.
    اگر دستم رسد روزی که انصاف از تو بستانم....قضای عهد ماضی را شبی دستی برافشانم...

پیش فرض پاسخ : IE دانشگاهاى اروپا

سلام,

تا اونجا که من اطلاع دارم یه بخشی از مهندسی صنایع (بخصوص قسمت های مربوط به operations management) تو Business School ها پوشش داده میشه. جزو معروف تریناش هم میشه به INSEAD و ERASMUS و LBS اشاره کرد. البته پذیرش از این دانشگاه ها واقعا کار سختیه و دست کمی از دانشگاه های تاپ US و Canada نداره. بخصوص از INSEAD ...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

پیش فرض عدم وجود مهندسی صنایع در دانشگاه‌های اروپایی

چرا دانشگاههای اروپایی اصلا چیزی به اسم مهندسی صنایع ندارند؟!!!

بابک: عنوان موضوع تغییر یافت. لطفا عناوین بهتری برای موضوعات انتخاب کنید.

پیش فرض پاسخ : عدم وجود مهندسی صنایع در دانشگاه‌های اروپایی

نقل قول نوشته اصلی توسط 84252135
    چرا دانشگاههای اروپایی اصلا چیزی به اسم مهندسی صنایع ندارند؟!!!

در این رابطه قبلا هم در فروم بحث شده بود ...

ببینید دوست عزیز همونطور که میدونید رشته صنایع گرایش های بسیار زیادی داره مثل کنترل موجودی، کنترل پروژه، کنترل کیفیت، آمار مهندسی، شبیه سازی، تئوری صف، طرحریزی واحدهای صنعتی، طراحی ایجاد، اتوماسیون، ارزیابی کار و زمان، روشهای تولید، تحقیق در عملیات(برنامه ریزی ریاضی) و خیلی های دیگه که خودتون بهتر می دونید ...
    در مقطع کارشناسی بسته به گرایش مهندسین صنایع برخی از این موضوعات به صورت درسهای چند واحدی ارائه میشن و برخی به عنوان دروس اختیاری به دانشجویان واگذار میشن که اگر تنها در سطح دروس ارائه شده اکتفا شود، یک آشنائی کلی بیشتر نخواهد بود ...
    از مقطع فوق لیسانس و بالاتر هر کدوم از این واحدها به صورت بسیار مفصل و تخصصی تر ارائه شده و باتوجه به اینکه هر کدوم از اونها بسیار وسیع هستند، دانشجویان با توجه به علاقمندی خود وارد اون گرایش شده و ادامه می دهند. بنابراین اینطور نیست که مثلا در استرالیا و اروپا چیزی به نام صنایع وجود نداره. شما دپارتمانهای برنامه ریزی ریاضی، کنترل پروژه، کنترل کیفیت، و .... رو می تونید به راحتی پیدا کنید. در امریکا یا کانادا هم دانشجویان با توجه به علاقمندی خودشون و با توجه به course هائی که در دپارتمان های صنایع ارائه می شه زمینه تحقیقاتیشونو انتخاب می کنن و در اون شاخه به صورت تخصصی پیش میرن ...
    به عبارت دیگه فرض کنید شما از دپارتمان صنایع یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش گرفتید. در این حالت می خواین روی تمامی زمینه های بسیار گسترده و کاملا متفاوت از هم تز تونو ارائه کنید!!! یا اینکه علاقمندین در یک زمینه خاص کار کنید !!!
    البت ناگفته نمونه که باتوجه به گستردگی رشته صنایع، مقالات و تحقیقات بسیاری به چشم می خورن که از ترکیب دو یا سه زمینه متفاوت انجام داده شده اند: مثلا شبیه سازی سیستم های موجودی، کاربرد برنامه ریاضی در مسایل کنترل پروژه و ... ولی من ندیدم کسی رو در مقاطع بالاتر از لیسانس که در تمامی زمینه های صنایع متخصص باشه !
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member

برای دانشگاههای استرالیا اگر فیلدی مرتبط با مهندسی صنایع مثلا تئوری صف یا مهندسی تولید و .... پیدا بشه راحت تر از پذیرش دانشگاههای آمریکاییه که اکثرا دقیقا یه دپارتمان به اسم مهندسی صنایع دارند؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط 84252135
    برای دانشگاههای استرالیا اگر فیلدی مرتبط با مهندسی صنایع مثلا تئوری صف یا مهندسی تولید و .... پیدا بشه راحت تر از پذیرش دانشگاههای آمریکاییه که اکثرا دقیقا یه دپارتمان به اسم مهندسی صنایع دارند؟!
    1. کلا پذیرش از دانشگاههای مختلف یک کشور می تونه بسیار از هم متفاوت باشه، چه برسه به مقایسه پذیرش از دو کشور با شرایط کاملا متفاوت. پس اینطوری نباید مقایسه کرد !!!

2. بررسی کنید ببینید در چه زمینه ای از رشته گسترده صنایع علاقمند به ادامه تحصیل هستید. بعد از اون مطمئن باشید در اکثر دانشگاه های دنیا این گرایش ها ارائه میشن فقط باید جستجو کنید... مثلا اگه شما علاقمند به درسهای تحقیق در عملیاتی باشید، باید بگردید ببینید این دروس در کدام دپارتمان دانشگاه مورد نظر شما ارائه میشن مثلا در امریکا وقتیcourse های MBA رو بررسی می کنید می بینید رویکرد operation research دارن و بسیاری از دروس آماری، شبیه سازی، برنامه ریاضی و امثال اینها درش ارائه میشه حتی قوی تر از اکثر دپارتمان های صنایع . پس صرفا بحث رشته مطرح نیست شما باید حتی برای دپارتمانهای صنایع هم که اقدام می کنید ، واحد های ارائه شدشونو هم مد نظر قرار بدید.

3. علاوه بر علاقمندی، شرایط دانشگاه مقصد (مثل هزینه تحصیل و نحوه بورسها)، شرایط کشور مورد نظر (مثل موقعیت آب و هوائی ، هزینه های زندگی و نحوه گرفتن ویزا)، موقعیت اقتصادی خودتون، و ... رو هم مد نظر داشت. پس ممکنه علیرغم اینکه امریکا بیشترین دانشگاه خوب دنیا رو نسبت به کشور های دیگه داشته باشه ولی گزینه ایده آلی برای هر کس نباشه ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member

1. کلا پذیرش از دانشگاههای مختلف یک کشور می تونه بسیار از هم متفاوت باشه، چه برسه به مقایسه پذیرش از دو کشور با شرایط کاملا متفاوت. پس اینطوری نباید مقایسه کرد !!!

2. بررسی کنید ببینید در چه زمینه ای از رشته گسترده صنایع علاقمند به ادامه تحصیل هستید. بعد از اون مطمئن باشید در اکثر دانشگاه های دنیا این گرایش ها ارائه میشن فقط باید جستجو کنید... مثلا اگه شما علاقمند به درسهای تحقیق در عملیاتی باشید، باید بگردید ببینید این دروس در کدام دپارتمان دانشگاه مورد نظر شما ارائه میشن مثلا در امریکا وقتیcourse های MBA رو بررسی می کنید می بینید رویکرد operation research دارن و بسیاری از دروس آماری، شبیه سازی، برنامه ریاضی و امثال اینها درش ارائه میشه حتی قوی تر از اکثر دپارتمان های صنایع . پس صرفا بحث رشته مطرح نیست شما باید حتی برای دپارتمانهای صنایع هم که اقدام می کنید ، واحد های ارائه شدشونو هم مد نظر قرار بدید.

3. علاوه بر علاقمندی، شرایط دانشگاه مقصد (مثل هزینه تحصیل و نحوه بورسها)، شرایط کشور مورد نظر (مثل موقعیت آب و هوائی ، هزینه های زندگی و نحوه گرفتن ویزا)، موقعیت اقتصادی خودتون، و ... رو هم مد نظر داشت. پس ممکنه علیرغم اینکه امریکا بیشترین دانشگاه خوب دنیا رو نسبت به کشور های دیگه داشته باشه ولی گزینه ایده آلی برای هر کس نباشه ...
    ولی من هر کسی رو تا الان که میشناختم و دیدم که صنایع اپلای کرده برای دکترا فقط آمریکا بوده حس می کنم تو اروپا پذیرش گرفتن کار سخت تریه نسبت به آمریکا از طرف دیگه من خیلی دوست ندارم راهی رو برم که هیچ کس ذو تا حالا ندیدم بره و آخرش معلوم نیست شما کسی رو میشناسید؟!!

Junior Member

سلام دوستان توی کشورایی مثل آلمان و هلند برای دکتری مدیریت مهندسی بیشتر پیدا می شه یا سیستم؟؟؟ من الان برای ارشد بین مدیریت مهندسی تربیت مدرس و سیستم دانشگاه تهران موندم که کدومو انتخاب کنم که اپلای براش راحت تر باشه! ممنون می شم راهنمایی کنید جوابو خیلی اورژانسی لازم دارم!!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)