1. نام دانشگاه مقصد Tufts University
2. نام رشتۀ جدید و مقطع آن PhD in Mechanical Engineering
4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل - دانشگاه صنعتی ارومیه، مکانیک سیالات، 16.31 (جزو 15 درصد اول)
5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل- دانشگاه تبریز، تبدیل انرژی، 18.62 (شاگرد اول)
6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها -نمره کل 318، Quant 164، Verbal 154, AW 4.5
7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها - نمره ی کل 113، R30 L27 S28 W28
8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر ISI - یک مقاله ی ISI مستخرج از تز ارشد در Elsevier
9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی 0
10. سابقۀ کار مرتبط با رشته - TA
11. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد ریجکت و توضیحات مربوطه- 18 فوریه از طریق ایمیل که برم وبسایت رو چک کنم.
12. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن - بله مفصل، کلی به هم ایمیل دادیم و گفت که شرایطت خیلی خوبه و به احتمال زیاد اگه اپلای کنی قبولی. با یک استادیار تماس داشتم که تازه آزمایشگاهش رو راه انداخته بود و دقیقاً روی موضوع پروژه ی ارشد من کار می کرد، یعنی موضوع تنها مقاله ی من. خودش توی سایتش زده بود که پوزیشن دکترا داره. فقط مشکل اینجاست که یک دانشجوی شریفی پارسال برداشته بود و احتمال خیلی زیاد همین ایشون توصیه کرده که من رو قبول نکنه، چون جاهای دیگه ای لیسانس و ارشد خوندم. تنها دلیلی که ذهنم بهش می رسه فقط همینه.

واقعاً غیر منتظره بود. بالاترین امیدم برای قبولی به همینجا بود.