صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در دبی در سال
    ۲۰۱۶ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در دبی در سال ۲۰۱۵، به
    این موضوعمراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

تیم مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان
    مدارک لازم برای ویزا b1
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hj22590 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه الان دارالترجمه ها واسه شناسنامه و سند خونه فقط مهر دادگستری میزنن یا مهم امورخارجه هم میزنن؟
    این دارالترجمه که من رفتم قبول نمیکنه مهر امور خارجه هم لازمه میگه سفارت نمیبینه ماهم نمیزنیم...برای شماها زدن؟
    سلام ، من مداركم رو ترجمه كردم شناسنامه، و ... فقط هم گفتم مهر دارالترجمه زدم. مهر دادگستري رو به من گفت صفحه اي ٦٠ تومن! . منم گفتم كلا نزن. سفارت هم ديد و اكي بود. اصولا مهر دارالترجمه كافيه ديگه! فكر كنم وقتي دارالترجمه خودش نماينده قضيه قضاييه است اصلم چك ميكنه ديگه چرا هي شلوغش كنيم.
    همون مهر خودشون رو بزن، رو همه مدارك. تجربه من اينه. هيچ كدوم رو هم مهرهاي ديگه رو نزدم

Junior Member

سلام. اینکه کارمندان سفارت عوض بشن هیچ ربطی به روند اداری پروسه ویزای شما نداره. اصلا نظر شخصی افسر مصاحبه کننده در طول مصاحبه اعمال نمیشه و بیهوده به خودتون و بقیه استرس القا نکنید. همه این افراد آموزش های کافی دیده اند تا هر کیس رو منحصر بفرد و فارق از ظاهر و طرز صحبت و ... و فقط براساس مدارک موجود و قوانین ارزیابی کنند. برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1385 نمایش پست ها
    سلام، شنیدم که حدود یک ماه هست گه کنسول آمریکا در دبی عوض شده و کارمندهاش هم تغییر کردند. کسی هست که تازگی رفته باشه سفارت و در موردش توضیح بده.
    من برای 18 ژانویه وقت سفارت گرفتم. کسی هست که بخواد از 17 ژانویه تا 20 ام بیاد دبی، برای تور بتونیم با هم اقدام کنیم؟ لطفا خبر بدید تا بتونیم با هم هماهنگ کینم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1385 نمایش پست ها
    سلام، شنیدم که حدود یک ماه هست گه کنسول آمریکا در دبی عوض شده و کارمندهاش هم تغییر کردند. کسی هست که تازگی رفته باشه سفارت و در موردش توضیح بده.
    من برای 18 ژانویه وقت سفارت گرفتم. کسی هست که بخواد از 17 ژانویه تا 20 ام بیاد دبی، برای تور بتونیم با هم اقدام کنیم؟ لطفا خبر بدید تا بتونیم با هم هماهنگ کینم.
    من اواخر دسامبر مصاحبه داشتم، حالا منظورتون از یه ماه کیه نمی دونم ولی اون کسی که با من مصاحبه کرد یه خانومه فوق العاده بی اعصابی بود رنگ موهاشم حدودا طلایی قرمز بود، اون روز تقریبا همه رو ریجکت کرد غیر 1 برگه قرمز و کلا 3 تا برگه زرد! نمی خوام انرژی منفی بدم ولی انقدر مصاحبه اثر منفی رو من گذاشت همش از خودم می پرسم چرا آمریکا باید اپلای می کردی که اینجوری با اعصابت بازی شه!
    اینکه با کی مصاحبه می کنین مهم نیست تو روزای باقی مونده حسابی خودتونو آماده کنید.

Junior Member

تجربیات روز مصاحبه-
    نوع: ویزای توریستی B2
    زمان: 14 ژانویه
    نتیجه: برگ زرد (کلیر چک)
    از هرجا هستید با مترو خودتون رو به ایستگاه برجمان بفرستید، از اونجا پیاده 7-8 دقیقه راهه تا سفارت. اولا اشتباه من رو نکنید دور و بر سفارت هیچ عکسی از اونجا نگیرید ، چون غیر قانونیه و بهتون شدیدا گیر می دن. بعد از 2-3 تا بازرسی و گرفتن همه وسایل به جز مدارک مورد نیاز وارد سالنی شدیم اولش رفتم یه باجه اسم رو نوشت فرستاد یه باجه دیگه برای انگشت نگاری،بعد هم پاسپورت رو اونجا گرفت ازمون و گفت بشین صدا می کنم به اسم. برخلاف اونچه که اینجا خونده بودم تو تلویزیونش داشت از زیبایی ها و جاهای دیدنی آمریکا و ایالت های مختلف می گفت نه بحثای هسته ای. خلاصه نشستیم و می دیدیم که ملیت های دیگه تند تند شمارشون رو می نوشت می رفتن دم باجه و اغلب برگه قرمز می گرفتن ولی ایرانیها اسمشون رو صدا می زد 2 تا باجه 5 و 6 مسئول رسیدگیشون بود و خیلی کند و بدون حساب کتاب پیش می رفت. تقریبا از 40 نفری که اون روز رفتن مصاحبه 30 نفر ریجکت شدن، 7 نفر زرد گرفتن و 3 نفر صورتی. کیس های کاملا مشابه برای توریستی رو (2 تا برادر که یه جا کار می کردن و با خانواده می خواستن برن) رو یکیشون رو ریجکت کرد و یکی رو زرد دادن. از بعضیا هیچ مدرکی نمی خواستن و ریجکت می کردن سریع. حدود 12-13 دقیقه مصاحبه خود من و چند نفر دیگه طول کشید. بعضی ها با گریه و زاری میومدن کنار و دیدنش خیلی ناراحت کننده بود. بگذریم.... اسم ما رو صدا کرد رفتیم باجه 6 خانم قد بلند مو بور و جدی (مصاحبه رو کامل انگلیسی انجام دادم):
    -سلام، برای چی میری؟!
    -میرم دیدن خواهرم و شوهرش که با هم آمریکا رو بگردیم (هر دو سیتی زن هستند). (دعوتنامه، فرم Affidative و ... که همراهم بود رو نخواست ببینه البته.)
    -خواهرت چطوری رفت؟
    - ویزای فیانس
    -شوهرش چی؟
    - 20 سال پیش بوده، من نمی دونم!
    - چی کار می کنی تهران؟
    -تو یه شرکت خصوصی مدیر فروشم.
    -دقیقا چیکار می کنی و چی میفروشی؟
    -توضیح دادم کامل..
    -کالاها رو به ارگان دولتی میفروشی یا مشتری؟
    - مشتری و مغازه دارها
    -شرکتت خصوصی هست؟ آیا هیچوقت تو شرکت دولتی کار کردی؟
    - نه ، اصلا.
    -مجردی یا متاهل؟
    -متاهل با یک فرزند.
    -اصل شناسنامه ها و بعد ترجمه های خودم و همسرم رو خواست.
    -بچت چند وقتشه؟!
    -6ماه
    -چرا الان می خوای بری آمریکا (یعنی بچه 6 ماهه رو می خوای بزاری بری آمریکا، خیلی تعجب کرد)
    -صادقانه گفتم "چون فکر می کردم احتمال گرفتن ویزام الان بیشتر باشه."
    - Bank Statement خواست (17000$ بود) و بازم نذاشت نامه Affidative که از طرف شوهر خواهرم بود رو نشونش بدم!
    -اصل کارت پایان خدمتم رو خواست (معافیت کفالت داشتم) بعد هم ترجمش. بعد ازم پرسید چرا معاف شدی!
    -در آخر هم برگه زرد رو داد گفت نیاز به بررسی بیشتر هست و بین 2 تا 10 هفته طول میکشه تا نتیجش بیاد.

من که وسطاش دیگه منتظر ریجکتی بودم خوشحال و خندان تشکر کردم و اومدم بیرون.

(چون خیلی از اطلاعات این فروم استفاده کرده بودم خواستم حتما نتیجه رو بزارم)

Junior Member

سلام دوستان
    من و همسرم 14 ژانویه در دبی مصاحبه داشتیم
    همسرم F1 و من F2
    همسرم ارشد مکانیک از دانشگاه شریف داره و رزومش هم خوبه و واسه PhD مکانیک پذیرش فول فاند گرفته
    تاریخ شروع ترمش بهار بود ک نامه late arrival هم داشتیم تا 29 ژانویه
    سربازیش رو از بنیاد نخبگان معاف شده و کلا کار حساسی هم انجام نداده
    ما به تازگی عقد کردیم (31 دسامبر)
    روز مصاحبه کلا خیلی ها ریجکت میشدن بدون گرفتن مدرکی ازشون
    ما باجه 6 بود خانم لاغر موبور و بداخلاق
    از ما هم اول i-20 هارو گرفت
    بعد پرسید چرا میخای بری امریکا؟
    بعد گفت روی چی میخای کار کنی ک همسرم یکمی توضیح داد ولی خیلی خوب نتونست بفهمونه به زنه چون دوباره بعدش سوال کرد و با تعجب نگاه میکرد وقتی شوهرم توضیح میداد!
    راجع به شغل پدرش سوال کرد که همسرم گفت شغل آزاد و به اینم گیر داد چون بازم دوباره اخر سر سوال کرد ک گفتی شغل بابات چیه؟
    راجع سربازیشم سوال کرد ک همسرم فقظ یه ماه اموزشی رفت 01 تهران چون از بنیاد نخبگان معاف شده بود
    گفت کدوم منطقه بودی و همسرم گفت 01 ک خوب در حینشم هی تایپ میکرد
    اسم استاد راهنمای شریفشو پرسید تایپ کرد
    اسم استادش تو امریکا رو پرسید
    تاریخ ازدواجمونم پرسید ک یکم از نزدیک بودنش تعجب کرد به نظر من!! ولی چیزی نگفت من از چهرش حس کردم
    گفت جای دیگه اپلای کردی ک همسرم گفت نه
    مدارکم فقط CV رو خواست و SOP هم خودمون بهش دادیم اون نخاست
    بعدم برگه سفید داد
    شوهرم پرسید چرا
    گفت you are not qualified!!!
    میشه لطفا راهنمایی کنید ک الان بهتره کدوم سفارت بریم؟ و ایراد جوابامون چی بوده؟
    البته ما اشتباهی ک کردیم این بود ک بدون امادگی رفتیم و مثلا همسرم خیلی خوب نتونست کاری ک میخاد امریکا روش کار کنه رو درست توضیح بده و همچنین پروژه ای ک باهاش معافیت سربازی گرفته بودم پرسید ک همسرم بازم خوب نتونست توضیح بده

کلا یکم استرس گرفته بودیم و همسرم خیلی هم speaking خوبی نداره البته نمره تافلش خوبه ولی در اثر استرس و اماده نبودن یکم خوب صحبت نکرد و میخام بپرسم ک ایا این موضوع هم تاثیر منفی داره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nazihz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم 14 ژانویه در دبی مصاحبه داشتیم
    همسرم F1 و من F2
    همسرم ارشد مکانیک از دانشگاه شریف داره و رزومش هم خوبه و واسه PhD مکانیک پذیرش فول فاند گرفته
    تاریخ شروع ترمش بهار بود ک نامه late arrival هم داشتیم تا 29 ژانویه
    سربازیش رو از بنیاد نخبگان معاف شده و کلا کار حساسی هم انجام نداده
    ما به تازگی عقد کردیم (31 دسامبر)
    روز مصاحبه کلا خیلی ها ریجکت میشدن بدون گرفتن مدرکی ازشون
    ما باجه 6 بود خانم لاغر موبور و بداخلاق
    از ما هم اول i-20 هارو گرفت
    بعد پرسید چرا میخای بری امریکا؟
    بعد گفت روی چی میخای کار کنی ک همسرم یکمی توضیح داد ولی خیلی خوب نتونست بفهمونه به زنه چون دوباره بعدش سوال کرد و با تعجب نگاه میکرد وقتی شوهرم توضیح میداد!
    راجع به شغل پدرش سوال کرد که همسرم گفت شغل آزاد و به اینم گیر داد چون بازم دوباره اخر سر سوال کرد ک گفتی شغل بابات چیه؟
    راجع سربازیشم سوال کرد ک همسرم فقظ یه ماه اموزشی رفت 01 تهران چون از بنیاد نخبگان معاف شده بود
    گفت کدوم منطقه بودی و همسرم گفت 01 ک خوب در حینشم هی تایپ میکرد
    اسم استاد راهنمای شریفشو پرسید تایپ کرد
    اسم استادش تو امریکا رو پرسید
    تاریخ ازدواجمونم پرسید ک یکم از نزدیک بودنش تعجب کرد به نظر من!! ولی چیزی نگفت من از چهرش حس کردم
    گفت جای دیگه اپلای کردی ک همسرم گفت نه
    مدارکم فقط CV رو خواست و SOP هم خودمون بهش دادیم اون نخاست
    بعدم برگه سفید داد
    شوهرم پرسید چرا
    گفت you are not qualified!!!
    میشه لطفا راهنمایی کنید ک الان بهتره کدوم سفارت بریم؟ و ایراد جوابامون چی بوده؟
    البته ما اشتباهی ک کردیم این بود ک بدون امادگی رفتیم و مثلا همسرم خیلی خوب نتونست کاری ک میخاد امریکا روش کار کنه رو درست توضیح بده و همچنین پروژه ای ک باهاش معافیت سربازی گرفته بودم پرسید ک همسرم بازم خوب نتونست توضیح بده

کلا یکم استرس گرفته بودیم و همسرم خیلی هم speaking خوبی نداره البته نمره تافلش خوبه ولی در اثر استرس و اماده نبودن یکم خوب صحبت نکرد و میخام بپرسم ک ایا این موضوع هم تاثیر منفی داره یا نه؟
    اولا متاسفم بابت ریجکت شدن.
    این های که می گم صرفا نظر شخصی و تجربه 3 بار مصاحبه در سفارت امریکا برای ویزای B1 و نه F1، ولی می تونه مفید باشه.
    1. خودتون اشاره کردید که همسرتون هم بد انگلیسی حرف زدن و هم خوب کارشون رو توضیح ندادند. پس اصلاح این مورد اولین گام خواهد بود
    2. اگر عقد کرده هستید ، بهتر بود شما با ایشون برای ویزا اقدام نمی کردید( این ها به زن و شوهر های تازه عروسی کرده بدلیل احتمال فرزند اوری در خاک امریکا خیلی حساس اند. مثلا اگر شما 2 سال از ازدواجتون گذشته بود و شما فرزندی نداشتید برای افیسر بیشتر قابل قبول می بود)
    3.وقتی ایشون می پرسه چند جا اپلای کردی باید بگید مثلا در امریکا یکی در کانادا دو تا و ...( هیچ وقت دست خودتون رو خالی نشون ندید- سعی کنید حسادتشون رو تحریک کنید. من با این کار بغد از دو بار ریجکت شدن بار سوم درجا ویزا گرفتم)
    4. وقتی ما می گیم شغل بابام ازاده یا بازنشستست از نظر افیسر یعنی بابام نظامی!! خوب چرا واضح نمی گید چیکارست پدرتون(از من وقتی این سوال رو پرسید من گفتم تو هواپیمایی تعمیرکار و ایشون هم دیگه کنجکاو نشد در حالیکه پدر من واقعا بازنشسته ارتش بود و کارشم تعمیرات هواپیمای جنگی بود)
    اما برای بار دوم بهتره
    1. حداقل یک ماه فاصله بیفته بین مصاحبتون(حتی اگر تونستید بک ترم دیفر کنید پذیرش رو)
    2. تا می تونید خیلی ریلکس و بی اهمیت جلوی افیسر رفتار کنید(به این اعتقاد داشته باشید که اگر خدا بخواد و اون افیسر هم نخواد باز شما ویزا رو خواهید گرفت)
    3. بچه ها می گفتن باکو افیسرش از شریفیا خوشش میاد ، من توصیه می کنم تجربیات مصاحبه اونجا رو در سال 2015 بخونید اگه با نظر من موافق بودید اقدام کنید
    ویرایش توسط solaleh : February 20th, 2016 در ساعت 09:38 AM دلیل: تغییر در پست کوت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    2. تا می تونید خیلی ریلکس و بی اهمیت جلوی افیسر رفتار کنید(به این اعتقاد داشته باشید که اگر خدا بخواد و اون افیسر هم نخواد باز شما ویزا رو خواهید گرفت)
    با این موردتون واقعا موافقم، بی اهمیت و ریلکس صحبت کردن واقعا تاثیر داره

من توی دومین مصاحبه که متاسفانه اولین بار رجکت شده بودم هزار تا صلوات فرستادم به فاصله ی این که نوبتم بشه، توی مصاحبه انقدر بی اهمیت بودم که انگار داشتم با معلم زبانم حرف میزدم
    ولی بر عکس توی اولین مصاحبه از استرس قلبم داشت از جا در میومد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazihz نمایش پست ها
    دوستان اگه میشه سریع راهنمایی کنید
    ما باید سریع وقت سفارت بگیریم دوباره
    در ضمن با 214b ریجکت شدیم
    من شما عروس و دوماد رو خوب یادمه اون روز. کلی هم تیپ زده بودید. من نظرم اینه که 99% اگه باز با هم درخواست بدید دوباره ریجکت میشین... لحظاتی خودتون رو بزارید جای طرف. بعیده مطمئن شه که شما بر می گردید ایران. اونی که واجب تره اول بره به نظر من. وقت سفارت خیلی بعیده قبل از عید تو آنکارا یا ایروان گیر بیارید. برید باکو یا عشق آباد. شاد باشید.....
    (اون خانم شماره 6 پوست همه رو می کند تا برگه زرد حتی بده))

صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)