سلام من دبی مصاحبه نشدم ولی نظرم رو میگم شاید کمکتون کنه.
شما قبل از هر چیز باید به کیس خودتون بدبینانه نگاه کنی. منظورم شخص نوعی شما یا کیس خاص شما نیست. میخوام بگم که نباید این حق رو به خودتون بدین که اونا باید بهتون ویزا بدن. باید برای مصاحبه آماده باشید و نشون بدین که واجد شرایط لازم برای رفتن به آمریکا برای ادامه تحصیل و برگشت به وطنتون هستید. اونجا شما باید خودت و کیست رو با پرستیژ یک دانشجوی دکتری واقعی ارائه کنی . یک محقق، مسلط و صد البته قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی. مصاحبه بخش خیلی مهمی از پروسه اپلای شماست و به نظر میرسه خیلی اونو دست کم گرفتین. سوالات رو از خودتو بپرسید و همه جوانب اونا رو بسنجید. این فروم و نظرات دوستان به من خیلی خیلی کم کرد . یه هفته وقت بزارید خیلی اطلاعات میتونید تو بخش تجربیات روز مصاحبه بدست بیارید. البته من هم تا حدی چوب همین دست کم گرفتن رو خوردم. تنها نیستین ولی خوبدو باره تلاش کنید. موفق میشید انشالله.

نقل قول نوشته اصلی توسط nazihz نمایش پست ها
سلام دوستان
من و همسرم 14 ژانویه در دبی مصاحبه داشتیم
همسرم F1 و من F2
همسرم ارشد مکانیک از دانشگاه شریف داره و رزومش هم خوبه و واسه PhD مکانیک پذیرش فول فاند گرفته
تاریخ شروع ترمش بهار بود ک نامه late arrival هم داشتیم تا 29 ژانویه
سربازیش رو از بنیاد نخبگان معاف شده و کلا کار حساسی هم انجام نداده
ما به تازگی عقد کردیم (31 دسامبر)
روز مصاحبه کلا خیلی ها ریجکت میشدن بدون گرفتن مدرکی ازشون
ما باجه 6 بود خانم لاغر موبور و بداخلاق
از ما هم اول i-20 هارو گرفت
بعد پرسید چرا میخای بری امریکا؟
بعد گفت روی چی میخای کار کنی ک همسرم یکمی توضیح داد ولی خیلی خوب نتونست بفهمونه به زنه چون دوباره بعدش سوال کرد و با تعجب نگاه میکرد وقتی شوهرم توضیح میداد!
راجع به شغل پدرش سوال کرد که همسرم گفت شغل آزاد و به اینم گیر داد چون بازم دوباره اخر سر سوال کرد ک گفتی شغل بابات چیه؟
راجع سربازیشم سوال کرد ک همسرم فقظ یه ماه اموزشی رفت 01 تهران چون از بنیاد نخبگان معاف شده بود
گفت کدوم منطقه بودی و همسرم گفت 01 ک خوب در حینشم هی تایپ میکرد
اسم استاد راهنمای شریفشو پرسید تایپ کرد
اسم استادش تو امریکا رو پرسید
تاریخ ازدواجمونم پرسید ک یکم از نزدیک بودنش تعجب کرد به نظر من!! ولی چیزی نگفت من از چهرش حس کردم
گفت جای دیگه اپلای کردی ک همسرم گفت نه
مدارکم فقط CV رو خواست و SOP هم خودمون بهش دادیم اون نخاست
بعدم برگه سفید داد
شوهرم پرسید چرا
گفت you are not qualified!!!
میشه لطفا راهنمایی کنید ک الان بهتره کدوم سفارت بریم؟ و ایراد جوابامون چی بوده؟
البته ما اشتباهی ک کردیم این بود ک بدون امادگی رفتیم و مثلا همسرم خیلی خوب نتونست کاری ک میخاد امریکا روش کار کنه رو درست توضیح بده و همچنین پروژه ای ک باهاش معافیت سربازی گرفته بودم پرسید ک همسرم بازم خوب نتونست توضیح بده

کلا یکم استرس گرفته بودیم و همسرم خیلی هم speaking خوبی نداره البته نمره تافلش خوبه ولی در اثر استرس و اماده نبودن یکم خوب صحبت نکرد و میخام بپرسم ک ایا این موضوع هم تاثیر منفی داره یا نه؟