صفحه 10 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط mahooe نمایش پست ها
    اینجور که بچه ها گفتن سفارت فقط داره ریجکت میکنه !!!!!!!!!!!!!
    من هفته دیگه مصاحبه دارم با همسرم
    هرجا هم زنگ زدم یه حرفی زدن برای راهنمایی که آیا با همسرم برم مصاحبه یا نه!!!!!!!
    ولی من احساس می کنم وضعیت گرفتن ویزای J1 برای فرصت باید بهتر از دانشجویی باشه؟ درسته
    سفارت فقط ریجکت نمی کنه. افرادی که میان این فروم ها تجربشون رو میگن اکثرا ریجکتی ها هستن. دلیلش هم اینه که قبول شده ها کمتر دیگه به اینجا سر میزنن. اینجا جامعه آماری کاملی نیست خیلی نگران نشید.
    البته کاملا قابل لمسه که ویزا گرفتن سخت تر شده.

بچه ها یه سوال دیگه!!
    نوع پوشش (حجاب) چقدر موثره در گرفتن ویزا.....
    برای شما که برای ویزای J میرید و یجورایی بستگی به دانشگاه فعلیتون تو ایران داریدو تحت قوانین ایران هستید و فرصتتون هم کوتاهتره بهتره حجاب داشته باشید.راستش من هرچی خانم J تو سفارت دیدم یه شالی چیزی هرچند باز و سبک روی سرشون بود. این تای رو قوی تر نشون میده و بهتره باشه. البته اگه قراره محجبه برید باید همین حجاب شل و سبک! رو تو عکس DS هم داشته باشید و اگه عکس DS رو بی حجاب گرفتید دیگه مصاحبه هم بی حجاب برید چون نباید ظاهرتون تفاوت زیادی با عکس دی اس داشته باشه ولی ترجیحا موهاتون رو ساده از پشت جمع کنید.
    مورد بوده بار اول که رفته مصاحبه حجاب داشته و بار دوم حجاب رو برداشته بوده و آفیسر ازش پرسیده چرا تغییر کردی و حجاب نداری! پس هرچی از اول هست بهتره تو عکس و تو همه ی مصاحبه ها بی تغییر باشه.
    لباستون هم ساده باشه. دانشجوها همه جای دنیا سمبل سادگی هستن چون وقتشون عزیز تر از اونه که پای مد به هدر بره. یه بلوز و شلوار پوشیده کافیه. این نشونه ی تعلق و بستگیتون به فرهنگتونه. نیاز به گت و شلوار یا کت و دامن و یا کراوات ویا لباس رسمی اصلن نیست.
    به من قبل از مصاحبه خیلی توصیه ها راجع به لباس شده بود و منم با اینکه حجاب نداشتم اما خیلی ساده رفته بودم. در کل همه تیپی هم تو سفارت دیدم. از دانشجوی دختر روس که با دامن کوتاه بالای زانو و کفش پاشنه 10 سانت اومده بود تا توریستی های ایرانی که ته خوش تیپی و تیپ رسمی بودن! و کسایی که حتی تمیزی و مرتبی لباس رو هم رعایت نکرده بودن و انگار همین الان از پای تلویزیون خونشون پاشده بودن اومده بودن سفارت!
    اما همونطور که گفتم سادگی و پوشیدگی رسم دانشجوی ایرانیه و نشونه ی تایش و تعلقش به کشورش هست.
    هرچندبعید میدونم کسی رو فقط و فقط برای عدم رعایت این پوشش ریجکت کنن، ولی بهتره رعایت بشه.
    ویرایش توسط payizan_2000 : February 14th, 2016 در ساعت 02:40 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    memari- tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_s2 نمایش پست ها
    شما ویزاتون دانشجویی بود یا توریستی؟ و نتیجه مصاحبه تون چی شد؟
    من F-2 بودم. افیسر بعد 10 دقیقه سوال و جواب گفت ویزای شما approve شده، ولی هیچ برگه ای به من نداد نه زرد نه صورتی. علتش رو نمیدونم!
    گفت هر موقع خواستی بری 1 ماه قبلش پاستو بفرست

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان نگران در مورد وضعیت ویزا دادن در سال 2016
    من اولین روز کاری سفارت در سال 2016 یعنی 4 ژانویه مصاحبه شدم. شریاط من البته کمی خاص بود ولی بعد از دو هفته کلیر شدم و ویزام رو گرفتم که سینگل هست. من فوق لیسانس رو امریکا بودم بعد برگشتم و طی دوسال گذشته 11 ماه سربازی رفتم و بقیه اش هم کسر خدمت پروژه گرفتم و بیکار بودم و حالا هم برای دکتری مکانیک انشاالله قراره برم. چون وضعیت من خاص بود شاید نتونیم بگیم وضع ویزا خوبه یا بد هست. اما چند نکته که توی تجربیات من خیلی مهم هست رو به دوستان اطلاع می دم.
    نکته اول: هر کیس به طور کاملا مجزا ارزیابی می شود. وضعیت روحی و روانی آفیسر شاید فقط 5 تا 10 درصد روی تصمیم تاثیر گذار باشه. نحوه پر کردن فرم دی اس 160 بسیار مهمه. رشته شما و نحوه پاسخ دهی بسیار مهمه. سفارت خانه ها همواره دغدغه دارند که مدرک یا پاسخی که بوی فریب کاری داشته باشه رو ریجکت کنن و ریسک نکنند. پس با صداقت کامل و با مدارک کاملا رسمی و صحیح بروید.
    نکته دوم: اینکه ویزا بگیرید یا نه رو موقع سفارت رفتن نمی شه تشخیص داد. شما باید در گذشته خودتون کار بو دار و شک برانگیز به هیچ عنوان نکرده باشید. فراموش نکنید که افسر ها از روانشناسای خوب هستند و تشخیص راست و دروغ بودن براشون کاری نداره خیلی.
    نکته سوم: حتما باید در موقع مصاحبه شما قانع بشید. پس اگر ریجکت شدید یا کلیرنس خوردید و جای ابهام براتون بود حتما از افسر با بیان مناسب م محترمانه علت رو بخواهید که توضیح بدهند.
    نکته چهارم: بحث سوشیال تای یا وابستگی به کشور رو جدی بگیرید. شما باید در واقعیت هم به مملکت علاقه داشته باشید و این مسئله به وضوح در نحوه برخورد شما در سفارت تاثیر گذار هست. جواب های کلیشه ای و نامه های جاب آفر کلیشه ای هستن. در نظر بگیرید که هر افسری باید این مسئله رو در مورد هر گزینه ارزیابی کنه و اگر فقط یک سال سابقه ارزیابی داشته باشه ببینید یعنی چند نفر رو دیده و صحبت کرده و ارزیابی کرده. پس سعی کنید هر آنچه واقعا باور دارید در مورد ایران همون باشید. برای مثال من در یکی از دانشگاه های خوب ایران تحصیل کردم که خیلی به دانشگاهم افتخار می کنم. یکبار از دانشگاه جایزه ای گرفتم که یک اتیکت فلزی کوچیک بود با آرم دانشگاه که به کت می زنیم. هر دو بار که رفتم سفارت این آرم رو به کتم داشتم و هر دوبار افسر در مورد علت این آرم از من پرسید. فکر می کنم غرور من در مورد دانشگاه لیسانسم به نوعی برای افسر ها اعتبار سوشیال تای داره. البته من واقعا با مملکتم مشکلی ندارم و برگشتن رو عیب نمی دونم.
    نکته پنجم: من فکر می کنم سفارت امریکا در هر کشوری کمی از سیاست های کلی اون کشور در مورد ایران تاثیر می گیره. بنابراین همواره سفارت دبی با ایرانی ها مشکل داشته و ترکیه و ارمنستان به مراتب راحت تر بودن. برای همین شاید بهتر باشه اگر کمی پرونده شما دچار نقص یا گیر هست ریسک رفتن به دبی رو نکنید مگر اینکه از نظر وقت و هزینه مشکل باشه اما تاثیر این مطلب رو کمتر از 20-30 درصد می دونم بر اساس تجربه شخصی و دوستانم.
    نکته ششم: تکرار می کنم از تقلب بپرهیزید و دروغ به هیچ عنوان به فکرتون هم خطور نکنه. در مورد شریاط مورد من هم واقعا قابل تعمیم نیست به همه چون هم امریکا بوده ام و هم سربازی رفته ام.
    نکته هفتم: دوستی به نیکی اشاره کردند که اپلای ابرود جامعه آماری مناسبی نیست چون غالبا افرادی که ویزا گرفتند بر نمی گردند به سایت و تجربه شون رو اطلاع بدن. افراد فعال در این جا عمدتا کسانی هستند که به هر علتی در وضعیتشون موردی بوده که خاص بوده یا سوال برانگیز بوده. پس در نظر بگیرید که افراد زیادی ویزا می گیرند اما اینجا خبری نمی دهند. نگران این نباشید که سفارت همه رو ریجکت کنه یا نه. این اتفاق یعنی ریجکت های کلی و با آمار زیاد به شدت وابسته به وقایع سیاسی روز هست اینکه وزیرها یا رییس جمهور ها حرفی بزنند و فعلی بکنند که برای کشور دیگر خیلی سنگین باشه. شاید خیلی ها زمان احمدی نژاد رو یادشون باشه که حتی بعضا می شد پاسپورتی که ویزا روش خورده بود تو سفارت رو در لحظه آخر به خاطر صحبت های رییس جمهور ویزاش رو باطل می کردند. خدا رو شکر کنیم که الان وضع خیلی بهتر هست.
    برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و ویزای مالتی پل! ببخشید طولانی شد.

Junior Member

سلام به همه
    من قبلن درباره تجربه مصاحبه سفارتم اینجا نوشتم. اخر این هفته تقریبا سه هفته از مصاحبه من می گذره و امیدوارم جواب FBI CKECK بیاد. یه سوال داشتم:
    برای چک کردن نتیجه توی سایت سفارت امریکا در دبی هم case Num برگه زرد و هم با شماره پرونده ام می تونم وارد بشم. اما سایت واشنگتن فقط با شماره پرونده ای که بعد از پر کردن فرم DS160 بهم داده شده وارد می شه و شماره case روی برگه زرد رو که می زنم میگه وجود ندارد! این طبیعیه؟

Junior Member

سلام. سایت واشنگتن به محل مصاحبه و شماره فرم دی اس 160 نیاز داره و سایت دبی به کیس نامبر. در سایت دبی هر شماره شبیه به کیس نامبر که وارد کنید اطلاعات AP نمایش داده میشه که مهم نیست. بر حسب تجربه اول ایمیل میاد براتون بعد سایت واشنگتن آپدیت می خوره بعد سایت دبی و در نهایت سایت واشنگتن میشه issued البته زمانی که شما پاسپورت رو تحویل امپست بدید و زمانی که پاسپورت از سفارت به امپست تحویل داده بشه شما دو ایمیل دریافت می کنید. با دریافت ایمیل تحویل دادن پاسپورت از سفارت به امپست وضعیت در سایت واشنگتن میشه issued.

نقل قول نوشته اصلی توسط asal1791 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من قبلن درباره تجربه مصاحبه سفارتم اینجا نوشتم. اخر این هفته تقریبا سه هفته از مصاحبه من می گذره و امیدوارم جواب FBI CKECK بیاد. یه سوال داشتم:
    برای چک کردن نتیجه توی سایت سفارت امریکا در دبی هم case Num برگه زرد و هم با شماره پرونده ام می تونم وارد بشم. اما سایت واشنگتن فقط با شماره پرونده ای که بعد از پر کردن فرم DS160 بهم داده شده وارد می شه و شماره case روی برگه زرد رو که می زنم میگه وجود ندارد! این طبیعیه؟

Junior Member

روز مصاحبه 22 feb
    عنوان : فرصت مطالعاتی
    ویزای j1
    من و همسرم هردو برای j1 به طور جداگانه اقدام کرده بودیم
    نتیجه: هردو برگه زرد

روز مصاحبه خیلی استرس داشتم . در بدو ورود که فهمیدند من و همسرم باهم هستیم، به طور خودکار همه کار ما را باهم انجام دادند. بعد از تحویا پاسپورت ها و انگشت نگاری طولی نکشید که اسم مارو باهم صدا زدند برای باجه شش. این باجه مخصوص ایرانی ها بود. مصاحبه انگلیسی شروع شد. یه خانم جوان خوش اخلاقی بود که اول از من شروع کرد.
    برگه cv rp را ازم خواست دادم.
    پرسید درمورد تزت تو ایران و آمریکا توضیح بده: من توضیح دادم و اشاره کردم که هردوتا تز به مشابه هم هستند.و توی صحبت هام اشاره کردم که من دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهرانم و با خنده گفتم که بهترین دانشگاه ایران است که اون هم خندید این باعث شد که کلا استرسم بخوابه
    گفت شما TA هستید: توی cv نوشته بودم گفتم بله و توضیح دادم که چون من از دانشگاه خودم تو ایران اسکولارشیپ هستم باید در قبالش کار کنم در دانشگاه
    گفت شما هستید: گفتم نه من دانشجوی phd هستم
    فارغ التحصیل شدی؟ نه هنوز
    رفت سراغ همسرم
    پرسید شما هم TA هستی که همسرم جواب داد نه و در بیمارستان کار میکنم
    شما در مورد تزت توضیح بده: که توضیح داد
    گفت چرا دانشگاه به شما فاند نداده: همسرم گفت چون ما اسکولارشیپ هستیم دیگه گرنت برای این دوره نمیده و همسرم گفت BS هم دارم اگه بخواین گفت بده و دیدش خواست پاشه بره که انگار به کسی نشون بده که پشیمون شد و (همسرم توی حرفاش توضیح داد که ما پنج سال تعهد داریم و برای این تعهد سند گرو گذاشتیم)

بعد دستش رفت روی یک برگه زرد و شماره من و همسرم را روی همون برگه نوشت و گفت این یک روند نرمال هست که این برگه به شما داده بشه و شما توی سایت چک کنین و زمانی که وضعیتتون مشخص شد از طریق آژانس پاسپورت هاتون را بفرستین برای گرفتن ویزا

خیییییلی عادی و خوش اخلاق و خوب با ما مصاحبه شد، من برطبق چیزایی که اینجا خونده بودم فکر میکردم روند بسیار سخت هستش و کلی استرس به خودم و همسرم وارد کرده بودم که همش الکی بود
    نمیدونم ولی فکر میکنم اگه همه چیز مشخص باشه و کسی واقعااا هدف خودش برای خودش مشخص باشه اصلا برای مصاحبه استرس نداشته باشه
    من چون از این فروم استفاده کرده بودم گفتم دین خودم را ادا کنم.
    برای همتون آرزوی خوشبختی و آرامش و موفقیت دارم.

Junior Member

روز مصاحبه 22 feb
    عنوان : فرصت مطالعاتی
    ویزای j1
    من و همسرم هردو برای j1 به طور جداگانه اقدام کرده بودیم
    نتیجه: هردو برگه زرد

روز مصاحبه خیلی استرس داشتم . در بدو ورود که فهمیدند من و همسرم باهم هستیم، به طور خودکار همه کار ما را باهم انجام دادند. بعد از تحویا پاسپورت ها و انگشت نگاری طولی نکشید که اسم مارو باهم صدا زدند برای باجه شش. این باجه مخصوص ایرانی ها بود. مصاحبه انگلیسی شروع شد. یه خانم جوان خوش اخلاقی بود که اول از من شروع کرد.
    برگه cv rp را ازم خواست دادم.
    پرسید درمورد تزت تو ایران و آمریکا توضیح بده: من توضیح دادم و اشاره کردم که هردوتا تز به مشابه هم هستند.و توی صحبت هام اشاره کردم که من دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهرانم و با خنده گفتم که بهترین دانشگاه ایران است که اون هم خندید این باعث شد که کلا استرسم بخوابه
    گفت شما TA هستید: توی cv نوشته بودم گفتم بله و توضیح دادم که چون من از دانشگاه خودم تو ایران اسکولارشیپ هستم باید در قبالش کار کنم در دانشگاه
    گفت شما هستید: گفتم نه من دانشجوی phd هستم
    فارغ التحصیل شدی؟ نه هنوز
    رفت سراغ همسرم
    پرسید شما هم TA هستی که همسرم جواب داد نه و در بیمارستان کار میکنم
    شما در مورد تزت توضیح بده: که توضیح داد
    گفت چرا دانشگاه به شما فاند نداده: همسرم گفت چون ما اسکولارشیپ هستیم دیگه گرنت برای این دوره نمیده و همسرم گفت BS هم دارم اگه بخواین گفت بده و دیدش خواست پاشه بره که انگار به کسی نشون بده که پشیمون شد و (همسرم توی حرفاش توضیح داد که ما پنج سال تعهد داریم و برای این تعهد سند گرو گذاشتیم)

بعد دستش رفت روی یک برگه زرد و شماره من و همسرم را روی همون برگه نوشت و گفت این یک روند نرمال هست که این برگه به شما داده بشه و شما توی سایت چک کنین و زمانی که وضعیتتون مشخص شد از طریق آژانس پاسپورت هاتون را بفرستین برای گرفتن ویزا

خیییییلی عادی و خوش اخلاق و خوب با ما مصاحبه شد، من برطبق چیزایی که اینجا خونده بودم فکر میکردم روند بسیار سخت هستش و کلی استرس به خودم و همسرم وارد کرده بودم که همش الکی بود
    نمیدونم ولی فکر میکنم اگه همه چیز مشخص باشه و کسی واقعااا هدف خودش برای خودش مشخص باشه اصلا برای مصاحبه استرس نداشته باشه
    من چون از این فروم استفاده کرده بودم گفتم دین خودم را ادا کنم.
    برای همتون آرزوی خوشبختی و آرامش و موفقیت دارم.
    دوست عزیز سندی که نشون بده شما اسکالرشیپ هستین نشون داددین؟ نامه فاند وزارت علوم و اینا؟ نپرسید برگردین میخواین چی کار کنین؟ این دانشگاه امریکا رو از کجا پیدا کزدین؟ جرا این یونی؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamfar نمایش پست ها
    دوست عزیز سندی که نشون بده شما اسکالرشیپ هستین نشون داددین؟ نامه فاند وزارت علوم و اینا؟ نپرسید برگردین میخواین چی کار کنین؟ این دانشگاه امریکا رو از کجا پیدا کزدین؟ جرا این یونی؟ ممنون

ما سند داشتیم که نشون بدیم ولی نخواست و هیچ کودوم از این سوالارو نپرسید ! فقط از همسرم پرسید که چرا این دانشگاه را انتخاب کردین که همسرم همون جواب روتین را داد. ما تو باجه ای که قبل انشگت نگاری فرم DS را میگرفت گفتیم که Self foundim و اونم نوشت ما دانشگاه بهمون حقوق میده ولی فاند نمیده

Junior Member

اون روز ما خیلی زود مصاحبه انجام دادیم و ساعت 9 بود که سفارت را ترک کرده بودیم . یه دانشجو بود که کارشناسیش امریکا بود الان برای دکترا درخواست داده بود که همون جا قبولش کرد و گفته بود آخر هفته بیا برای گرفتن ویزا
    یه خانمی بود که شش ماه پیش هم آمریکا بود ولی دانشجویی نبود برگه صورتی گرفت
    یه خانم دیگه بود متاهل و دانشجویی نبود که اونم برگه صورتی گرفت
    بعدش هم ما بودیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)