صفحه 12 از 61 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان . من 22 فوریه مصاحبه داشتم .
    ولی نتیجه از ماه ها ثبل مشخص بود نمیدونم چرا ..

طبق معمول باجه 6 !

چرا این دانشگاه ؟ ( **** ** **** *** * **** ) ...
    نه هیچ مدرکی خواست ، نه هیچ چیزه دیگه ای ( حدودا 1 میلیون و 500 تومن فقط خرج ترجمه های من شد ) ولی بگین یه BS یا یه ترجمه نمراتت ...

یه زوج هم بودن و فکر میکنم که برگه سفید گرفتن ( دقت که کردم مصاحبشون 1 دقیقه هم طول نکشید بنده خداها )
    و من هم همینطور ...

متعصفانه نشد بریم ... ایشالا شماها موفق بشین ... ما باید با حقوق 600 - 700 کار کنیم تا یه ماشین 55 میلیونی 207 بخریم تا 12 سال دیگه ^_^ ...

نقل قول نوشته اصلی توسط pezhmanra نمایش پست ها

طبق معمول باجه 6 !

نه هیچ مدرکی خواست ، نه هیچ چیزه دیگه ای ( حدودا 1 میلیون و 500 تومن فقط خرج ترجمه های من شد ) ولی بگین یه BS یا یه ترجمه نمراتت ...

یه زوج هم بودن و فکر میکنم که برگه سفید گرفتن ( دقت که کردم مصاحبشون 1 دقیقه هم طول نکشید بنده خداها )
    و من هم همینطور ...

متعصفانه نشد بریم ... ایشالا شماها موفق بشین ... ما باید با حقوق 600 - 700 کار کنیم تا یه ماشین 55 میلیونی 207 بخریم تا 12 سال دیگه ^_^ ...
    شما از اولش هم می دونستید که با پذیرش زبان ، سفارت خیلی به ندرت ویزا میده. ولی احتمالا می خواستی شانست رو امتحان کنی!!!
    حالا چرا اینقدر ناامیدی؟ شما دو راه هنوز داری:1.سربازی وبعدش اپلای2. کمک گرفتن از این موسسات که می فرستن خارج(از ناف افریقا تا ناف امریکا).حتی بعضی هاشون که تبلیغش تا چند وقت پیش همینجا بود حتی بجات تافل و ایلس هم می دن!!!
    پس ناامید نباش دوست عزیز
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Junior Member

سلام

آقا من توی این قسمتی از DS 160 که گفته توضیح بدید چرا قبلا ریجکت شدید توضیح یک پاراگرافی دادم که بله من یکی از مدارکم رو که Research Plan نبرده بودم و آفیسر اینجوری گفت و من چی جواب دادم و آخرشم اشاره کردم که با وجود اینکه آفیسر به من گفت نمیدونم میخوای روی چی کار کنی من رو با 214 که مربوط به سوشیال تای میشه رد کرد. سوالم اینه که اصلا کار درستیه که من اینقدر توضیح دادم یا اینکه خود این ابهامات رو بیشتر میکنه. و اینه خودم فکر میکنم اگر اشاره کنم ریسرچ پلن نداشتم کار خوبیه چون این دفعه دارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. یارو موبوره منو رد رد

نقل قول نوشته اصلی توسط acron نمایش پست ها
    سلام

آقا من توی این قسمتی از DS 160 که گفته توضیح بدید چرا قبلا ریجکت شدید توضیح یک پاراگرافی دادم که بله من یکی از مدارکم رو که Research Plan نبرده بودم و آفیسر اینجوری گفت و من چی جواب دادم و آخرشم اشاره کردم که با وجود اینکه آفیسر به من گفت نمیدونم میخوای روی چی کار کنی من رو با 214 که مربوط به سوشیال تای میشه رد کرد. سوالم اینه که اصلا کار درستیه که من اینقدر توضیح دادم یا اینکه خود این ابهامات رو بیشتر میکنه. و اینه خودم فکر میکنم اگر اشاره کنم ریسرچ پلن نداشتم کار خوبیه چون این دفعه دارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. یارو موبوره منو رد رد
    هر افیسری دلیلش برای ریجکت رو در سیستم ثبت می کنه. بنابراین در مصاحبه بعدی می تونه دلیل رو ببینه. به نظر من بهتر شما فقط اشاره کنید که نقص مدرک داشتید. چون شما نمی دونید ایشون چی براتون نوشتن. کلا تجربه ثابت کرده تو سفارت امریکا هر چی کمتر حرف بزنید به نفعتونه مگر در موارد خاص!
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    هر افیسری دلیلش برای ریجکت رو در سیستم ثبت می کنه. بنابراین در مصاحبه بعدی می تونه دلیل رو ببینه. به نظر من بهتر شما فقط اشاره کنید که نقص مدرک داشتید. چون شما نمی دونید ایشون چی براتون نوشتن. کلا تجربه ثابت کرده تو سفارت امریکا هر چی کمتر حرف بزنید به نفعتونه مگر در موارد خاص!
    ممنون از لطف شما فقط اینکه مثل اینکه باید اشاره کنم که 214 بوده و اگر بعدش بنویسم Insufficient documents اونوقت فک میکنن به خاطر سوشال تای بوده نه بخاطر نداشتن Research Plan. حالا اگه آفیسر از من بپرسه چرا رد شدی من چی بگم؟ چون ممکنه سفارت خونه ها اطلاعات همو داشته باشن. البته باید اشاره کنم من توی دبی رد شدم ولی جای دیگه توی حوزه شنگن دارم مجدد واسه ویزا اقدام میکنم شرمنده جای دیگه نبود سوالمو مطرح کنم.

Member apache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - University of Houston

نقل قول نوشته اصلی توسط asal1791 نمایش پست ها
    سلام. ممنونم از توضیحات کاملتون.
    میشه لطفا توضیحاتی که گفتید به فارسی برای بقیه مراحل بهتون گفت و بنویسید؟ مرسی
    سلام
    گفت شما بین 4 الی 6 هفته بعد به سایت https://dubainiv.net مراجعه میکنید و با این شماره که من براتون در برگه زرد نوشتم وضعیت ویزاتونو چک میکنید و وقتی ویزاتون اکی شد پاسپورتتونو میفرستید تا براتون ویزا صادر بشه.
    همین

Member apache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - University of Houston

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_ob نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشین
    راستی از سابقه کارتون چیزی پرسید؟
    دقیقا مسئله ای که من خودمم تعجب کردم این بود که اصلا از 7 سال سابقه کاره من در 4 شرکت هیچی نپرسید و فقط CV را نگاه کرد و پیش خودش نگه داشت. البته بگم که تمامی سابقه کارهای من دقیقا به رشته من یعنی نرم افزار ربط داشت.
    موفق باشید

با عرض سلام.
    دوستان من 2 مارچ رفتم سفارت دبی و متاسفانه با بند 214 ریجکت شدم. من رشته تحصیلیم مهندسی معدن بوده و بعد از درس مشغول کار آزاد شدم و پس از 9 سال که از اتمام لیسانسم میگذره برای MBA اقدام کردم. البته یه پیشنهاد شغلی داشتم که برای یه موقعیت مدیریتی ، علاوه بر تجربه و زمینه تحصیلیم احتیاج به تحصیلات در زمینه مدیریتی دارم. من یه شرکت بازرگانی 7-8 سال پیش ثبت کردم و بدون فعالیت یه سال بعد منحل کردم. وقتی آفیسر cv رو دید همش راجع به اون شرکت سوال میکرد و حتی پرسید مشتری هات چه آدمایی بودن. بعد پرسید معدن چع تاثیری رو آینده شغلیت داره. آخرش گفت من ازتباط معدن با مدیریت رو نمی فهمم و ریجکت کرد. اما خودم احساسم اینه که سر اون شرکت مشکل داشته.
    ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کار کنم و از کدوم کشور مجددا اقدام کنم؟
    و اینکه اگه با فاصله اقدام کنم تاثیری داره؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pezhmanra نمایش پست ها

طبق معمول باجه 6 !

و من هم همینطور ...

سلام گويا وضعيت شما تا حدي به من شبيه است :
    تاريخ مصاحبه :١٨ Feb
    پذيرش : زبان +مستر MBA
    بدون فاند
    گپ تحصيلي ٤سال
    سابقه و ليسانس ١٠٠٪‏ مرتبط با مستر
    سفارت دبي باجه ٦
    به نظر خودم خوب بود چونكه اكثرا ويزا ميگرفتم از اين باجه چون گيري نبود خانومه و معلوم بود بخاطر شلوغي كه بيشتر توريستي بودن رد ميشد
    وضعيت ريجكت ٢١٤ با همين خانوم كه گفته شده (جوان صورت كشيده و خيليييي جدي فقط باجه ٦ برا ايرانيان فعال بود) عين همين سوالات دوست مون كه كلي توضيح داده بود پرسيد ولي از من فقط اوليش پرسيد و بعدش ريجكت 😕😔 الان دارم ميرم انكارا نمي دونم چي بشه ولي روي سوال و جواب ها فقط تمركز ميكنم اميدوارم هركسي كه تلاش ميكنه به نتيجه دلخواش برسه 🙏🏻

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    روز مصاحبه : 6 مارچ
    نوع ویزا: جی 1
    نتیجه : برگه زرد
    از آونجا که صحبت های دیگر دوستان در مورد روز مصاحبه برای من بسیار مناسب بود، حس کردم که منم باید این زنجیره رو حفظ کنم. بنابراین تجربه روز مصاحبه را خدمتتون عرض میکنم.
    من ساعت حدود 7 در صف قرار گرفتم که حدود هشت الی نه ایرانی دیگر جلو من در صف قرار داشتند. ساعت 7:30 اجازه ورود دادند و چک امنیتی انجام شد و به داخل سالن اصلی وارد شدم. سالن ابتدا خیلی خلوت و ساکت بود اما از حدود ساعت 8:30 بخاطر ورود افراد دیگر ملیت ها بسیار شلوغ شد. طبق صحبت دوستان دیگر در پست های قبل باجه 6 و 7 مصاحبه دو گروه f , j رو انجام میداد. ابتدا یک زوج به باجه 6 صداد زده شدند که برای حدود 20 دقیقه مشغول مصاحبه شدند و در آخر من متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد. بعد از اون یک خانم به باجه 7 صدا زده شدن و بعدش من به باجه 7 رفتم. افیسر یک خانم آروم و مهربون بود و بنظر اون خانمی که حسابی زبان زد هست مصاحبه کننده نبود. خیلی با ادب و خوب با من شروع به صحبت کرد و من کنسولگری رو ساعت حدود 9:05 ترک کردم. همون سوالات همیشگی: رشتت، برای چی میری، میخوای چکار کنی، کی هزینه میده، مجرد یا متاهل، مکان سابقه کار، چرا این دانشگاه. کلا نوع برخوردش بصورت این بود که حالت پرسش و پاسخ بود فقط. کاملا آروم بود و دنبال سوال پیچ کردن نبود. میان مصاحبه یک فرد که بنظر آمریکایی نبود اومد پیشش و بلندگو رو قطع کرد برای حدود 3 دقیقه ومجدد شروع به صحبت کرد. مدارکی که خواست: دی اس2019، سی وی، ریسرچ پلن، اس اوپی، بانک استیتمنت، کارت سربازی. از بین این مدارکی که درخواست کرد فقط سی وی، ریسرچ پلن و اس اوپی رو برداشت و نگه داشت. آخرش هم برگه رو برداشت و شماره رو نوشت روی برگه.
    مهمترین نکات برای مصاحبه از نظر من: کاملا برای مصاحبه آماده بشید و برای پاسخ سوال ها تمرین کنید. حدود 95 درصد سوالات همون چیزهایی هست که همه بچه ها در موردش صحبت می کنند، بنابراین میشه پیش بینی کرد که قرار هست چی پرسیده بشه و پاسخ احتمالی رو میتونین کاملا اماده داشته باشین. استرس اصلا نداشته باشید چون کار رو بنظر من خراب میکنه و باعث میشه نتونین تمرکر کنین روی سوالی که میپرسن و جوابی که باید بدین. به سوالات اصلا پاسخ طولانی ندید! فقط بطور مستقیم به سوالی که پرسیده میشه بدون بیان مقدمه پاسخ بدین. اصلا بدنبال این نباشین که بخواین مدرک اضافه بدین و یا اینکه بخواین اون رو قانع کنین چون کار رو خراب میکنه بخاطر این که اون خودش باید سر هر موضوعی قانع بشه. خودتون رو طوری آماده کنین که قراره اون خانم بداخلاق و سمج با شما مصاحبه کنه. از خانم asal 1971 که در یک پست کامل تمام موارد رو ذکر کرده بودن واقعا تشکر میکنم. ایشون خوب از پس مصاحبه با اون آفیسر بد اخلاق براومدن و به ایشون تبریک میگم. خودتون رو به این شکل آماده کنین. در صورتی که من واقعا هیچ مشکلی نداشتم و مصاحبه بخوبی پیش رفت. مصاحبه رو حتما جدی بگیرید چون از داشتن یه کوه مدرک مهمتر هست برای موفقیت. امیدوارم اطلاعات ارائه شده به دوستان عزیز کمک بکنه. موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط ahoraee : March 8th, 2016 در ساعت 05:52 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)