صفحه 2 از 61 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام من دبی مصاحبه نشدم ولی نظرم رو میگم شاید کمکتون کنه.
    شما قبل از هر چیز باید به کیس خودتون بدبینانه نگاه کنی. منظورم شخص نوعی شما یا کیس خاص شما نیست. میخوام بگم که نباید این حق رو به خودتون بدین که اونا باید بهتون ویزا بدن. باید برای مصاحبه آماده باشید و نشون بدین که واجد شرایط لازم برای رفتن به آمریکا برای ادامه تحصیل و برگشت به وطنتون هستید. اونجا شما باید خودت و کیست رو با پرستیژ یک دانشجوی دکتری واقعی ارائه کنی . یک محقق، مسلط و صد البته قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی. مصاحبه بخش خیلی مهمی از پروسه اپلای شماست و به نظر میرسه خیلی اونو دست کم گرفتین. سوالات رو از خودتو بپرسید و همه جوانب اونا رو بسنجید. این فروم و نظرات دوستان به من خیلی خیلی کم کرد . یه هفته وقت بزارید خیلی اطلاعات میتونید تو بخش تجربیات روز مصاحبه بدست بیارید. البته من هم تا حدی چوب همین دست کم گرفتن رو خوردم. تنها نیستین ولی خوبدو باره تلاش کنید. موفق میشید انشالله.

نقل قول نوشته اصلی توسط nazihz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم 14 ژانویه در دبی مصاحبه داشتیم
    همسرم F1 و من F2
    همسرم ارشد مکانیک از دانشگاه شریف داره و رزومش هم خوبه و واسه PhD مکانیک پذیرش فول فاند گرفته
    تاریخ شروع ترمش بهار بود ک نامه late arrival هم داشتیم تا 29 ژانویه
    سربازیش رو از بنیاد نخبگان معاف شده و کلا کار حساسی هم انجام نداده
    ما به تازگی عقد کردیم (31 دسامبر)
    روز مصاحبه کلا خیلی ها ریجکت میشدن بدون گرفتن مدرکی ازشون
    ما باجه 6 بود خانم لاغر موبور و بداخلاق
    از ما هم اول i-20 هارو گرفت
    بعد پرسید چرا میخای بری امریکا؟
    بعد گفت روی چی میخای کار کنی ک همسرم یکمی توضیح داد ولی خیلی خوب نتونست بفهمونه به زنه چون دوباره بعدش سوال کرد و با تعجب نگاه میکرد وقتی شوهرم توضیح میداد!
    راجع به شغل پدرش سوال کرد که همسرم گفت شغل آزاد و به اینم گیر داد چون بازم دوباره اخر سر سوال کرد ک گفتی شغل بابات چیه؟
    راجع سربازیشم سوال کرد ک همسرم فقظ یه ماه اموزشی رفت 01 تهران چون از بنیاد نخبگان معاف شده بود
    گفت کدوم منطقه بودی و همسرم گفت 01 ک خوب در حینشم هی تایپ میکرد
    اسم استاد راهنمای شریفشو پرسید تایپ کرد
    اسم استادش تو امریکا رو پرسید
    تاریخ ازدواجمونم پرسید ک یکم از نزدیک بودنش تعجب کرد به نظر من!! ولی چیزی نگفت من از چهرش حس کردم
    گفت جای دیگه اپلای کردی ک همسرم گفت نه
    مدارکم فقط CV رو خواست و SOP هم خودمون بهش دادیم اون نخاست
    بعدم برگه سفید داد
    شوهرم پرسید چرا
    گفت you are not qualified!!!
    میشه لطفا راهنمایی کنید ک الان بهتره کدوم سفارت بریم؟ و ایراد جوابامون چی بوده؟
    البته ما اشتباهی ک کردیم این بود ک بدون امادگی رفتیم و مثلا همسرم خیلی خوب نتونست کاری ک میخاد امریکا روش کار کنه رو درست توضیح بده و همچنین پروژه ای ک باهاش معافیت سربازی گرفته بودم پرسید ک همسرم بازم خوب نتونست توضیح بده

کلا یکم استرس گرفته بودیم و همسرم خیلی هم speaking خوبی نداره البته نمره تافلش خوبه ولی در اثر استرس و اماده نبودن یکم خوب صحبت نکرد و میخام بپرسم ک ایا این موضوع هم تاثیر منفی داره یا نه؟

Junior Member

سلام بچه ها
    من و همسرم توی اسفند ماه مصاحبه داریم و هردو برای فرصت مطالعاتی از طرف دانشگاه اقدام میکنیم و از دانشگاه ویرجینیا هم دعوت نامه ی یکساله داریم. و هردو برای ویزای j1 اقدام کردیم.
    خیلی استرس دارم که نکنه ریجکت بشیم. لطفا راهنماییم کنین که با توجه به شرایط ما چه چیزهایی مهمه!!!!

Junior Member

سلام بچه ها.
    این خانم لاغر و مو بور باجه 6 تازه اومده سفارت دوبی؟ چون تا الان اشاره ای از ایشون تو این فروم نبوده، در ضمن من با همچین مشخصاتی دو ماهه پیش آنکارا مصاحبه داشتم که همه رو ریجکت می کرد. میگم شاید تو ساله جدید اومده دوبی! من اینبار دبی وقت گرفتم اگه با ایشون بیفتم می تونم درخواست بدم افیسرم عوض بشه؟؟چون ایشون قبلا نظرشو آنکارا داده!!

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان تا اینجا از همه کسانی که تجربیات خود را در اختیار دیگران گذاشتند سپاسگزارم. قبلا تو موضوع قبلی سوالی مطرح کردم متاسفانه جوابی نگرفتم. برای همین جسارتا اینجا دوباره مطرح میکنم.

1- من برای MBA پذیرش گرفتم. این رشته یک رشته ی بیزینسی هست و ذاتا طوریه که تحقیق و پژوهشی توش انجام نمیشه که اصلا بخواد RP داشته باشه، این مورد رو افسر سفارت متوجه میشه؟ همین توضیح رو بدم کافیه؟
    2- باز هم MBA شرایط خاص خودشو داره، و ذاتا رشته ای هست که قراره بیزینسمن تربیت کنه و چون فراگیران این رشته قرار نیست اصلا کار تحقیقاتی انجام بدن، اسکالرشیپ و این داستان ها چندان معنایی نداره، شهریه ها بسیار بالاست و خبری هم از فاند و اینجور چیزا نیست. اصلا MBA رشته ایه که یه جورایی منبع درآمد دانشگاه ها محسوب میشه، و شهریه اش بین 65 تا حتی 100 هزار دلار میشه. من خودم پذیرش گرفتم، خیلی خواستن بهم حال بدن، 20 درصد از شهریه رو فاند دادن. حالا با این اوصاف باز هم آیا سفارت توجیه هست که ماها قرار نیست فاند بگیریم؟؟ یا اینکه همین نداشتن فاند ممکنه مساله ساز بشه؟
    3- من معدل لیسانسم خیلی پایینه، 12 خورده ای هست (2.1 از 4 میشه)، ولی به هر حال موفق شدم با توجه به فاکتورهای دیگه از صافی admission committee دانشگاه عبور کنم. آیا این معدل لیسانس پایین میتونه برام مساله ساز بشه؟
    4- در ضمن من ارزشیابی wes رو هم دارم، هنگام ارائه ریزنمرات، بنظرتون ریزنمرات صادرشده از دانشگاه رو بدم یا نسخه ی ارزشیابی wes را؟
    5- این که میگن رزومه و CV، منظور همون رزومه و CV هست که موقع اپلای به دانشگاه ارائه داده بودیم؟ بعد اگه قبل تحویل به سفارت یه چیزایی رو تغییر بدیم مشکلی ایجاد میشه؟

خواهشا دوستانی که قبلا این مسیر را رفته اند ما را تنها نگذارند -- ممنونم
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط parandeh7 نمایش پست ها
    سلام بچه ها.
    این خانم لاغر و مو بور باجه 6 تازه اومده سفارت دوبی؟ چون تا الان اشاره ای از ایشون تو این فروم نبوده، در ضمن من با همچین مشخصاتی دو ماهه پیش آنکارا مصاحبه داشتم که همه رو ریجکت می کرد. میگم شاید تو ساله جدید اومده دوبی! من اینبار دبی وقت گرفتم اگه با ایشون بیفتم می تونم درخواست بدم افیسرم عوض بشه؟؟چون ایشون قبلا نظرشو آنکارا داده!!

فکر درخواست برای عوض کردن آفیسر رو فراموش کنید. اصلن امکان نداره وحتی مطرح کردنش تو سفارت باعث ایجاد حساسیت روی کیستون میشه. من هم 22 اکتبر 2015 با ایشون مصاحبه داشتم که ریجکت شدم. سخت گیریشون زیاده و در صورتی که قانع نشن به راحتی ریجکت میکنن. ولی خب تلاش بیشتر برای بر بهتر جواب دادن مسلما میتونه جواب بده. خودتونو با این فکرا ناراحت نکنید. همه ی این سفارت ها در مجموع با یکم بالا و پایین عین هم عمل میکنن

خب قدیمی ترها میدونن که من سابقه ی 4 بار سفارت دوبی رفتن برای ویزای دانشجویی تو 2015 رو دارم که از این 4 بار 2 بار به دلیل نقص در سیستم و در پرونده باهام مصاحبه نکردن و 2 بار هم ریجکت شدم. برای همین تجربه ی گرونی دارم. اتفاقا آخرین باری که دوبی رفتم یعنی 22 اکتبر با همین آفیسر شما مصاحبه داشتم و در عرض 4 دقیقه ریجکتم کرد. به نظر من ایشون خیلی سخت گیر هستن و زیاد هم حوصله ی فرصت دادن به اپلیکنت رو ندارن و خب با این اوصاف نباید انتظار میداشته جواب های شما ختم به ویزا بشه. چون همونطور که خودتون گفتید خیلی آماده نبودید.
    با اجازه من اون ایراد هایی که به چشمم میادو براتون مینویسم
    آفیسر ها معمولا وارد بحث در مورد چیزایی که قانعشون نمیکنه نمیشن. نهایت یه بار دیگه بپرسن ولی اگه باز جواب قانع کننده نباشه ختم به ریجکت میشه
    - تا اونجا که من میدونم بنیاد نخبگان کسی رو معاف نمیکنه بلکه سربازیتونو با انجام پروژه برای بنیاد و شرکت ها و سازمانهایی که باهاش کار میکنن میگذرونید. همسر شما پروژه ای برای بنیاد انجام دادن؟ اگه اینه که نباید بگید از بنیاد معاف شدن. اتفاقا سفارت روی سربازی نخبگان حساسه و وقتی اسمش میاد خیلی حساس میشن بدونن چه پروژه ای انجام دادید و خب من تو 2015 تو همین فروم دوبی دیدم که بخاطر همین سرباز تخبگان چند نفر ریجکت شده بودن.
    - خیلی مهمه که وقتی میپرسن رو چی می خوای کار کنی کامل و درست و قابل فهم توضیح داده بشه. ضعف تو این کار رو حسابی خراب میکنه. ریسرچ پلن همراهتون نبود؟ اگه برای دفعه ی بعد بگیرید خیلی کمک میکنه.
    -روی شغل پدر به عنوان ساپورتر مالی حساسن. چه فاند داشته باشید چه نداشته باشید انتظار دارن یا خودتون ثروتی داشته باشید که خب لازمه سنی ازتون گذشته باشه ویا اینکه اگه بسیار جوانید پدر و مادر دارایی داشته باشید. بااین اوصاف گفتید شغل پدر آزاده؟ خب این اصلن براشون جواب نمیشه! سوال رو باید درست و کامل جواب بدید. برای این سوال باید دقیقا بگید شغل پدرتون چیه و اضافه کنید درآمد خوبی داره که اگه به مشکل بخورید میتونه ساپورتتون کنه. BS هم با خودتون میبردید خوب بود. در 2015 خیلی از بچه های فول فاند به خاطر اینکه گفته بودن پدرشون بازنشسته ست از آنکارا ریجکت شدن و رسمن فقط همین ایراد رو داشتن
    -آموزشی یا ارتش یا سپاه یا نیرو انتظامیه. چرا گفتید 01؟ همون ارتش رو میگفتید و خلاص.
    - برای نزدیک بودن تاریخ ازدواج هم باید خودتونو برای توضیح داوطلبانه آماده میکردید. کافی بود چندتا عکس عروسیتون و یه مراسم دیگه رو میبردیدو وقتی ازتون پرسید کی ازدواج کردید و داشتید بهش میگفتید اینا رو هم نشونش میدادید و میگفتید خیلی وقته نامزدید ولی بخاطر مسائل خانوادگی نتونستید زودتر ازدواج کنید و این به راحتی حل میشد.
    -جواب سوال جای دیگه اپلای کردید؟ همیشه باید بله باشه. این نشون میده شما به دنبال ادامه تحصیل هستید و براتون فقط آمریکا رفتن مهم نیست و این یه پذیرشو شانسی بدست نیاوردید و دیگه اینکه آدم علمی هستید که جاهای دیگه هم می خوادتون. درستش اینه که بگید 2 جا دیگه هم تو آمریکا پذیرش دارم و مثلا تو کانادا هم پذیرش دارم و اینا هم نشه موقعیت ادامه تحصیل تو کشور خودمم دارم اما برای هدف و فیلد کاریم این دانشگاه بهتر از بقیه ی پذیرش هامه.

اینا خیلی واضح به چشمم اومد. اگه رفعشون کنید و حداقل 2 ماه فاصله تا اقدام بعدی بذارید به احتمال زیاد موفق میشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nazihz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم 14 ژانویه در دبی مصاحبه داشتیم
    همسرم F1 و من F2
    همسرم ارشد مکانیک از دانشگاه شریف داره و رزومش هم خوبه و واسه PhD مکانیک پذیرش فول فاند گرفته
    تاریخ شروع ترمش بهار بود ک نامه late arrival هم داشتیم تا 29 ژانویه
    سربازیش رو از بنیاد نخبگان معاف شده و کلا کار حساسی هم انجام نداده
    ما به تازگی عقد کردیم (31 دسامبر)
    روز مصاحبه کلا خیلی ها ریجکت میشدن بدون گرفتن مدرکی ازشون
    ما باجه 6 بود خانم لاغر موبور و بداخلاق
    از ما هم اول i-20 هارو گرفت
    بعد پرسید چرا میخای بری امریکا؟
    بعد گفت روی چی میخای کار کنی ک همسرم یکمی توضیح داد ولی خیلی خوب نتونست بفهمونه به زنه چون دوباره بعدش سوال کرد و با تعجب نگاه میکرد وقتی شوهرم توضیح میداد!
    راجع به شغل پدرش سوال کرد که همسرم گفت شغل آزاد و به اینم گیر داد چون بازم دوباره اخر سر سوال کرد ک گفتی شغل بابات چیه؟
    راجع سربازیشم سوال کرد ک همسرم فقظ یه ماه اموزشی رفت 01 تهران چون از بنیاد نخبگان معاف شده بود
    گفت کدوم منطقه بودی و همسرم گفت 01 ک خوب در حینشم هی تایپ میکرد
    اسم استاد راهنمای شریفشو پرسید تایپ کرد
    اسم استادش تو امریکا رو پرسید
    تاریخ ازدواجمونم پرسید ک یکم از نزدیک بودنش تعجب کرد به نظر من!! ولی چیزی نگفت من از چهرش حس کردم
    گفت جای دیگه اپلای کردی ک همسرم گفت نه
    مدارکم فقط CV رو خواست و SOP هم خودمون بهش دادیم اون نخاست
    بعدم برگه سفید داد
    شوهرم پرسید چرا
    گفت you are not qualified!!!
    میشه لطفا راهنمایی کنید ک الان بهتره کدوم سفارت بریم؟ و ایراد جوابامون چی بوده؟
    البته ما اشتباهی ک کردیم این بود ک بدون امادگی رفتیم و مثلا همسرم خیلی خوب نتونست کاری ک میخاد امریکا روش کار کنه رو درست توضیح بده و همچنین پروژه ای ک باهاش معافیت سربازی گرفته بودم پرسید ک همسرم بازم خوب نتونست توضیح بده

کلا یکم استرس گرفته بودیم و همسرم خیلی هم speaking خوبی نداره البته نمره تافلش خوبه ولی در اثر استرس و اماده نبودن یکم خوب صحبت نکرد و میخام بپرسم ک ایا این موضوع هم تاثیر منفی داره یا نه؟
    ویرایش توسط payizan_2000 : January 21st, 2016 در ساعت 03:06 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandes2 نمایش پست ها
    من شما عروس و دوماد رو خوب یادمه اون روز. کلی هم تیپ زده بودید. من نظرم اینه که 99% اگه باز با هم درخواست بدید دوباره ریجکت میشین... لحظاتی خودتون رو بزارید جای طرف. بعیده مطمئن شه که شما بر می گردید ایران. اونی که واجب تره اول بره به نظر من. وقت سفارت خیلی بعیده قبل از عید تو آنکارا یا ایروان گیر بیارید. برید باکو یا عشق آباد. شاد باشید.....
    (اون خانم شماره 6 پوست همه رو می کند تا برگه زرد حتی بده))
    جداگانه اقدام کردن برای ویزای F1 و F2 کارو برای F1 راحتتر و برای F2 بشدت سخت تر میکنه دوستان. کیس ویزای توریستی رو از دانشجویی جدا کنید. درست نیست که این بار جدا اقدام کنن. میتونن با هم نتیجه بگیرن. ولی غیر از این احتمال داره F2 قربانی بشه و دیگه نتونه ویزا بگیره. مواردش بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    اولا متاسفم بابت ریجکت شدن.
    این های که می گم صرفا نظر شخصی و تجربه 3 بار مصاحبه در سفارت امریکا برای ویزای B1 و نه F1، ولی می تونه مفید باشه.
    1. خودتون اشاره کردید که همسرتون هم بد انگلیسی حرف زدن و هم خوب کارشون رو توضیح ندادند. پس اصلاح این مورد اولین گام خواهد بود
    2. اگر عقد کرده هستید ، بهتر بود شما با ایشون برای ویزا اقدام نمی کردید( این ها به زن و شوهر های تازه عروسی کرده بدلیل احتمال فرزند اوری در خاک امریکا خیلی حساس اند. مثلا اگر شما 2 سال از ازدواجتون گذشته بود و شما فرزندی نداشتید برای افیسر بیشتر قابل قبول می بود)
    3.وقتی ایشون می پرسه چند جا اپلای کردی باید بگید مثلا در امریکا یکی در کانادا دو تا و ...( هیچ وقت دست خودتون رو خالی نشون ندید- سعی کنید حسادتشون رو تحریک کنید. من با این کار بغد از دو بار ریجکت شدن بار سوم درجا ویزا گرفتم)
    4. وقتی ما می گیم شغل بابام ازاده یا بازنشستست از نظر افیسر یعنی بابام نظامی!! خوب چرا واضح نمی گید چیکارست پدرتون(از من وقتی این سوال رو پرسید من گفتم تو هواپیمایی تعمیرکار و ایشون هم دیگه کنجکاو نشد در حالیکه پدر من واقعا بازنشسته ارتش بود و کارشم تعمیرات هواپیمای جنگی بود)
    اما برای بار دوم بهتره
    1. حداقل یک ماه فاصله بیفته بین مصاحبتون(حتی اگر تونستید بک ترم دیفر کنید پذیرش رو)
    2. تا می تونید خیلی ریلکس و بی اهمیت جلوی افیسر رفتار کنید(به این اعتقاد داشته باشید که اگر خدا بخواد و اون افیسر هم نخواد باز شما ویزا رو خواهید گرفت)
    3. بچه ها می گفتن باکو افیسرش از شریفیا خوشش میاد ، من توصیه می کنم تجربیات مصاحبه اونجا رو در سال 2015 بخونید اگه با نظر من موافق بودید اقدام کنید
    با نوشته های شما تا حد زیادی موافقم. فقط:
    باکو جای مناسبی برای کسانی با سابقه ی ریجکت در کیس دانشجویی نیست. امنترش اینه که از یکی از 3 سفارت تعیین شده برای ایرانی ها اقدام کنن. پیشنهاد من آنکاراست چون نسبت به اونای دیگه کمتر به سابقه ی ریجکت اهمیت میده و کم پیش میاد بپرسه چرا ریجکت شدی. خودشون زحمت میکشن از اول بررسی میکنن همه چیزو و اگه قانع کننده بود جوابی متفاوت از دفعه ی قبل میدن.
    در ضمن همونطور که گفتم F1 , F2 نباید جداگانه اقدام کنن چون به تجربه دیده شده با اینکه احتمال ویزای F1 زیاد میشه اما احتمال ویزای F2 به شدت کاهش پیدا میکنه. اینا ایراداتشونو حل کنن به راحتی و با فاصله ی زمانی 1-2 ماهه میتونن نتیجه بگیرن

دوست عزیز
    راستش من رشتم شیمیه و میدونم که فضای درسیم خیلی ازتون دوره اما چندتا نکته که ازشون مطمئنم رو براتون میگم
    سفارت از شما ریسرچ پلن نخواهد خواست. مهد رشته ی شما آمریکاست و آفیسرها به خوبی با رشتتون و خصوصیاتش آشنا هستن در عوض از کسی که چنین پذیرشی داره انتظارات دیگه ای دارن که براتون میگم
    نگفتید رشته ی لیسانس شما چیه. اگه رشتتون مرتبط با ام بی ای هست که خب خیلی عالیه. اما اگه کلا خیلی از این رشته دور بودید انتظار میره سابقه ی کاری مرتبط با این رشته داشته باشید. چند سالی در بیزینسی کار کرده باشید یا خودتون صاحب شرکتی آفیسی چیزی باشید که این رشتتون واقعا توش کارایی داشته باشه. به غیر از این باشه اوضاع براتون سخت میشه. چون به طور جدی ازتون میپرسه چرا داری این همه هزینه میکنی برای همچین رشته ای.
    با شهریتون در صورتی که پول مورد نیاز برای کل تحصیل رو همراه داشته باشد مشکلی ندارن. سعی کنید کسری شهریه برای کل 2 سال رو با خودتون ببرید. نگفتید چند سالتونه و سابقه کار دارید یا نه. اگه خیلی جوون هستید از پدرتون یا مادرتون بخواید براتون BS بگیرن و گه خودتون به حد کافی سابقه کار دارید BS تهیه کنید. و خودتونو برای جواب قانع کننده برای سوال راجع به شغل پدرتون و یا خودتون آماده کنید. سند و این چیزها هم همراهتون باشه بد نیست.
    سفارت به معدل شما کار نداره. نگران نباشید از من تو آنکارا ریز نمره گرفتن برا مصاحبه. ولی خودم دیدم که آفیسر به دنبال اسم درسهایی بود که گذروندم نه نمره هام. این چیزا به سفارت مربوط نیست از نظر دانشگاه اکی بودید که پذیرش دادن.
    رزومه ای که به سفارت میدید با دانشگاه چک نمیشه. اینو مطمئن باشید. پس اگه جای حساسی ( انرژی اتمی پتروشیمی سپاه......)سابقه کار یا پروژه ی خاصی دارید که ممکنه گیرتون بندازه به راحتی حذفش کنید.
    اینم اضافه کنم به سابقه ی کار دولتی حتی غیر تحریمی هاش حساسن و دوست ندارن ببینن. بهتره اگه اینه یه سابقه کار خصوصی مرتبط از شرکتی جایی جور کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    دوستان تا اینجا از همه کسانی که تجربیات خود را در اختیار دیگران گذاشتند سپاسگزارم. قبلا تو موضوع قبلی سوالی مطرح کردم متاسفانه جوابی نگرفتم. برای همین جسارتا اینجا دوباره مطرح میکنم.

1- من برای MBA پذیرش گرفتم. این رشته یک رشته ی بیزینسی هست و ذاتا طوریه که تحقیق و پژوهشی توش انجام نمیشه که اصلا بخواد RP داشته باشه، این مورد رو افسر سفارت متوجه میشه؟ همین توضیح رو بدم کافیه؟
    2- باز هم MBA شرایط خاص خودشو داره، و ذاتا رشته ای هست که قراره بیزینسمن تربیت کنه و چون فراگیران این رشته قرار نیست اصلا کار تحقیقاتی انجام بدن، اسکالرشیپ و این داستان ها چندان معنایی نداره، شهریه ها بسیار بالاست و خبری هم از فاند و اینجور چیزا نیست. اصلا MBA رشته ایه که یه جورایی منبع درآمد دانشگاه ها محسوب میشه، و شهریه اش بین 65 تا حتی 100 هزار دلار میشه. من خودم پذیرش گرفتم، خیلی خواستن بهم حال بدن، 20 درصد از شهریه رو فاند دادن. حالا با این اوصاف باز هم آیا سفارت توجیه هست که ماها قرار نیست فاند بگیریم؟؟ یا اینکه همین نداشتن فاند ممکنه مساله ساز بشه؟
    3- من معدل لیسانسم خیلی پایینه، 12 خورده ای هست (2.1 از 4 میشه)، ولی به هر حال موفق شدم با توجه به فاکتورهای دیگه از صافی admission committee دانشگاه عبور کنم. آیا این معدل لیسانس پایین میتونه برام مساله ساز بشه؟
    4- در ضمن من ارزشیابی wes رو هم دارم، هنگام ارائه ریزنمرات، بنظرتون ریزنمرات صادرشده از دانشگاه رو بدم یا نسخه ی ارزشیابی wes را؟
    5- این که میگن رزومه و CV، منظور همون رزومه و CV هست که موقع اپلای به دانشگاه ارائه داده بودیم؟ بعد اگه قبل تحویل به سفارت یه چیزایی رو تغییر بدیم مشکلی ایجاد میشه؟

خواهشا دوستانی که قبلا این مسیر را رفته اند ما را تنها نگذارند -- ممنونم

Junior Member

سلام دوباره
    من همه صفحات این پیج را خوندم
    ولی سوالم اینکه من و همسرم که برای فرصت می خوایم بریم و فرم DS را هم گرفتیم و research plan هم داریم و BS و .... چون در یک زمینه کار میکنیم قرار هست یکجا بریم و روی یک موضوع مشابه کار کنیم، ممکنه که چون باهم قرار هست بریم ریجکت بشیم!! دوسال از ازدواجمون گذشته و رشتمون هم حساس نیست
    هردو برای J1 اقدام کردیم....
    خواهش می کنم راهنماییم کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)