صفحه 7 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_ob نمایش پست ها
    سلام
    بسیار تبریک
    لطف کنید شما که پتانسیل رد با بند 501 رو داشتید چطور تونستید موفق باشین در گرفتن ویزا؟ تجربتون خیلی میتونه مفید فایده باشه
    ممنون میشم توضیح بدید
    من اصلا ربطی به 501 نداشته ام و ندارم! حتی 2012 که همه ریجکت 501 می شدن من ویزام رو گرفتم چون کار من بین رشته ای انرژی های نو بود. توی ریز نمرات ارشد و تز هم این مسئله مشخصه. آفیسر هم از من اول ریزنمرات ارشد رو خواست و خب من اصلا سه تا درس مهندسی داشتم که دو تاش صرفه جویی مصرف انرژی بود یکیش سیستم های انرژی های نو. بقیه اش اقتصاد و آمار و علوم سیاسی بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    بهتره BS برای همون ماهی که میرید سفارت باشه. مخصوصا اگه واقعا در دوره سفر به پولش اختیاج باشه. یعنی فاند نداشته باشید. چون اینطوری حتما جز مدارک خیلی مهم محسوب میشه.
    البته میگن تا 3 ماه هم معتبره ولی بیش از 3 ماه رو من دیدم که آفیسر قبول نکرده.
    ممنونم از پاسختون
    ولی سوالی که به کلی جاها زنگ زدم و جوابای متفاوتی دیدم
    اینکه من و همسرم باهم مصاحبه داریم ولی در ساعت های متفاوت، میشه تو خود سفارتخانه تقاضا بدیم باهم مصاحبه بشیم!!
    و اینکه برای کسایی که برای ویزای j1 درخواست دادن انگلیسی مصاحبه میشه یا فارسی؟؟

Junior Member

سلام
    دوستان من آخرش نفهمیدم که نامه ی بانکی مربوط به سفارت باید معرف هزینه دو سال مستر باشه یا فقط سال اول مستر(برای کسی که مستر بدون فاند پذیرش داره). چونکه بعضی دوستان گفتند که سفارت دبی به نامه ی بانکی ای که برای هزینه یکسال تحصیل که مطابق i-20 بوده گیر داده و گفته که این BS برای کل دوره کفایت نمیکنه.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahooe نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    اینکه من و همسرم باهم مصاحبه داریم ولی در ساعت های متفاوت، میشه تو خود سفارتخانه تقاضا بدیم باهم مصاحبه بشیم!!
    وقتی پاس ها رو تحویل میدین بگین با هم مصاحبه بشین.
    قطعا انگلیسی!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mztj73 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من آخرش نفهمیدم که نامه ی بانکی مربوط به سفارت باید معرف هزینه دو سال مستر باشه یا فقط سال اول مستر(برای کسی که مستر بدون فاند پذیرش داره). چونکه بعضی دوستان گفتند که سفارت دبی به نامه ی بانکی ای که برای هزینه یکسال تحصیل که مطابق i-20 بوده گیر داده و گفته که این BS برای کل دوره کفایت نمیکنه.
    دانشگاه i20 که صادر می کنه معمولا هزینه 1 سال (9 ماه تحصیلی ) با خرج و مخارج زندگی رو می زنه، شما BS تون از اون مقداری که دانشگاه زده یه مقدار باید بیش تر باشه. کلا نگاه کنید مبلغی که تو فرمتون زدن چقده اون مهمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    خیلی ممنونم که تجربتون رو سهیم شدید و تبریک بابت ویزا. ایشالا ویزای خودتونم اوکی میشه. فقط من الان هنوز متوجه نشدم که خاصیت اون زود رفتنه چیه ؟ چون همونطور که خودتونم گفتید، صدا زدنشون که ترتیبی نداره و چه زود بری چه دیر، روی اولویت مصاحبه شدنت تاثیری نداره! میشه بگین آدما که مثلن 3 ساعت زودتر میرن سفارت، تو اون تایمی که اونجا هستند چیکار میکنن؟!
    یکی از خواص زود رفتن اینه که اولا احیانا اگه نقصی مدارک داشته باشین سریع می رین برطرف می کنین و بر می گردین
    دوم اینکه آفیسرا هم مثل ما خوب انسان هستند شما حساب کنید با یه عالمه آدم دارن سرو کله می زنن و مطمئناً خسته که می شن بی حوصله تر و بد اخلاق تر می شن ( من خودم با یه همچین وضعی مصاحبه شدم که خیلیی واقعا بد بود)
    سوم اینکه یه مقدار با شرایط و اینا می تونین آشنا بشین مثلا من طوری نشسته بودم که این افسر بداخلاقه رو کامل مصاحبش رو با این و اون می دیدم تازه با اینکه منو همون اول شکه کرد من از قبل فهمیده بودم چه جوری برخورد می کنه و اینا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahooe نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    البته با توجه به تجربه بدی که دارم، من اگر جای شما بودم ترجیح میدادم جدا مصاحبه بشیم. حتی دو روز مختلف و حتی جوری که بهم هیچ ربطی نداریم...و اصلا روند مصاحبه رو به سمتی نمیبردم که بپرسه خوب خانمت چی یا خب شوهرت چیکار میکنه کجاست... نمیدونم

اینجا تاپیک تجربیان روز مصاحبست اما تقریبا هیچ تجربه ای رو کسی جدیدا در میون نذاشته....دوستان لطفا اگر جدیدا مصاحبه داشتین تجربتون رو به اشتراک بزارید از جو جدید سفارت و افیسرها

نقل قول نوشته اصلی توسط mztj73 نمایش پست ها
    سلام
    این قضیه قبلن تو اپلای ابرود یه راهکار روتین داشت و من خودم هم همون رو اجرا کردم هرچند در مورد من درست در نیومد وخیلی به مشکل خوردم. راهکار این بود که اگه فاند ندارید 6تا8 هزارتا بیشتر از رقم I-20ببرید اگه فاند دارید و هزینه ها رو پوشش میده و یا بیشتر از هزینه هاست نیازی ندارید پولی ببرید واگه هزینه ها و فاند باهم برابره باز 6تا8 هزارتا با خودتون ببرید.
    اما یه موردی هست. درستش اینه که در سفارت چه شما فاند داشته باشی چه نداشته باشی شواهدی دال بر ساپورت کل سالهای دوره تحصیلتون رو با خودتون داشته باشید چون امکان داره فاندتون قطع بشه و باید بتونید باز هم جوابگوی هزینه هاتون باشید.
    البته در نبود فاند به همراه داشتن هزینه ی یک سال بر طبق I-20 و چندهزارتا بیشتر مشکل رو در اکثر موارد حل میکنه چون به نظر عادی میاد که دانشجوی مستر هم بتونه حداکثر بعد از گذشت یکسال فاندی از دانشگاه بگیره وهزینه هاشو کاور کنه ولی استثنا هم داره. اگه رشتهای که توش مستر قبول شدید خیلی با لیسانستون فرق داره (پس پیشینه ی علمی برای این رشته ندارید که بتونید ازش تو دانشگاه پول در بیارید و فاند بگیرید) و یا از اون مسترهای فاقد ریسرچ و تز هست و فقط باید یه سری کورس توش بگذرونید( مثل رشته های دانشکده ی بیزینس) اونموقع نبردن کل هزینه میتونه مشکلساز باشه و مواردش هم دیده شده.
    در آخر، به همراه داشتن کل هزینه ی تمام سالهای تحصیل در سفارت، در صورتی که توضیح درستی برای منبعش وجود داشته باشه( سابقه ی کاری درستی ازتون ببینین. درآمد بالای قبلن داشته باشید. پدر ثروتمندی داشته باشید. ارثی بهتون رسیده باشه و.... کلان بتونید در جواب سوالشون که کی ساپورتت میکنه توضیح درست وقابل قبولی بدید) اصلن ایراد و خطر نداره که هیچ یه پون مثبته چون سفارت آمریکا خیلی پودار بدن اپلیکنت ها رو دوست داره و هزاری هم که دارای رتبه ی علمی بینظیر باشید مادامی که جیبتون خالی باشه مثل یه سربار نگاهتون میکنه و ویزا نمیده.

Junior Member

سلام به همه ی عزیزان ..
    من 3 هفته ی دیگه مصاحبه دارم در دوبی . ( متعصفانه بعد از نتیجه نگرفتن 3 بار پیاپی در ایلتس ، دانشگاه به من پذیرش 2 ترم زبان داد ) .
    که بعد از اون مستقیما برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم . برای کوتاه کردن یک داستان بسیار بلند میخوام بگم که :

اول نزنین تو ذوقم پذیرش زبان رو همه راحت میگیرن میدونم و درد منم همین هست .
    دوم اینکه من همه مداک رو حاضر کردم اما متعصفانه جایی رو تو سایت applyabroad.org نتونستم پیدا کنم ببینم سوال هایی که میپرسند در مورد زبان تو اون کشور چیا هست .

مدارکم همش تکمیله ( i_20 و و و و ) .. البته اینکه خواهرم اونجا زندگی میکنه 3 ساله و اینکه از طریق هسرش رفته . ممکنه بفهمن ؟

با تجربه ها کمکم کنین .. تروخدا
    ویرایش توسط pezhmanra : February 6th, 2016 در ساعت 07:12 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)