صفحه 8 از 61 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 608

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط pezhmanra نمایش پست ها
    سلام به همه ی عزیزان ..
    من 3 هفته ی دیگه مصاحبه دارم در دوبی . ( متعصفانه بعد از نتیجه نگرفتن 3 بار پیاپی در ایلتس ، دانشگاه به من پذیرش 2 ترم زبان داد ) .
    که بعد از اون مستقیما برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم . برای کوتاه کردن یک داستان بسیار بلند میخوام بگم که :

اول نزنین تو ذوقم پذیرش زبان رو همه راحت میگیرن میدونم و درد منم همین هست .
    دوم اینکه من همه مداک رو حاضر کردم اما متعصفانه جایی رو تو سایت applyabroad.org نتونستم پیدا کنم ببینم سوال هایی که میپرسند در مورد زبان تو اون کشور چیا هست .

مدارکم همش تکمیله ( i_20 و و و و ) .. البته اینکه خواهرم اونجا زندگی میکنه 3 ساله و اینکه از طریق هسرش رفته . ممکنه بفهمن ؟

با تجربه ها کمکم کنین .. تروخدا
    دوست عزیز
    مسلمن پذیرش گرفتن در هر سطحی زحمت خودشو داره ولی اینکه سوالات مربوط به این توع پذیرش رو پیدا نکردید شاید دلیلش اینه که اولن سوال خاصی نداره. موقع مصاحبه از I-20 شما میبینن که برای چی دارید میرید و سوالات همون پرسش از سابقه ی تحصیلی و برنامه ی آینده هست. ویزا گرفتن از این طریق خیلی سالهای اخیر سخت شده و شخصا تو یک سال گذشته موردی اینجا یا خارج از اینجا ندیدم که تونسته باشه با این وضعیت ویزا بگیره. ( 4 سال پیش یه مورد دیده بودم)
    3 بار آیلتس که چیزی نیست. مورد بوده 12 بار هم امتحان داده! شما چرا اینقدر هولی زود بری سفارت؟ زوده برای ترم پاییز خیلی وقت دارید. جای این سفارت رفتن بی موقع حالا که پذیرش هم دارید بشینید با آرامش بیشتر درس بخونید دوباره امتحان بدید و نمره بیارید.
    شما موارد لازم برای ویزا رو داشته باشید کسی به اونجا بودن خواهرتون گیر نمیده. خیلی ها بودن که با وجود داشتن بستگان نزدیک به راحتی ویزا گرفتن. این وضعیت پذیرشتون بیش از هرچیز دیگه ای باعث ریجکت خواهد بود.
    شخصا معتقدم تا وقتی دلایل تابلو برای ریجکت وجود داره بهتره برای ویزا اقدام نشه و بی خود سابقه ی ریجکت تو پرونده نره. ویزا گرفتن بعد از هر ریجکت سخت تر خواهد بود. سوابق اقدام برای ویزا هم هیچ وقت از هیستری سفارت آمریکا پاک نمیشه. اینکه میگم هیچوقت ، خودم تا 30 سال گذشته شو به چشم دیدم که تو سفارت آفیسر بهش اشاره کرد.
    امیدوارم این جواب رو تو ذوق زدن ندونید. قصدم فقط راهنمایی بود
    امیدوارم موفق باشید
    ویرایش توسط payizan_2000 : February 6th, 2016 در ساعت 10:11 PM

Junior Member

سلام به همه ی عزیزان ..
    من 3 هفته ی دیگه مصاحبه دارم در دوبی . ( متعصفانه بعد از نتیجه نگرفتن 3 بار پیاپی در ایلتس ، دانشگاه به من پذیرش 2 ترم زبان داد ) .
    که بعد از اون مستقیما برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم . برای کوتاه کردن یک داستان بسیار بلند میخوام بگم که :

اول نزنین تو ذوقم پذیرش زبان رو همه راحت میگیرن میدونم و درد منم همین هست .
    دوم اینکه من همه مداک رو حاضر کردم اما متعصفانه جایی رو تو سایت applyabroad.org نتونستم پیدا کنم ببینم سوال هایی که میپرسند در مورد زبان تو اون کشور چیا هست .

مدارکم همش تکمیله ( i_20 و و و و ) .. البته اینکه خواهرم اونجا زندگی میکنه 3 ساله و اینکه از طریق هسرش رفته . ممکنه بفهمن ؟

با تجربه ها کمکم کنین .. تروخدا
    سلام دوست عزیز. من دوستی داشتم که در شش ماه گذشته سه بار و در هر سه سفارت دبی و ترکیه و ارمنستان برای برنامه زبان ریجکت شد. هم وضع مالی اش خوب بود و هم می تونست تلاش کنه و نمره زبان رو بالا ببره . توصیه اکید می کنم به جای سفارت زبان رو بخونید نمره بگیرید. اگر نه که در روز مصاحبه نباید خیلی خوب انگلیسی حرف بزنید. اگر هم از بستگانتان پرسید واقعیت رو بگید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    البته با توجه به تجربه بدی که دارم، من اگر جای شما بودم ترجیح میدادم جدا مصاحبه بشیم. حتی دو روز مختلف و حتی جوری که بهم هیچ ربطی نداریم...و اصلا روند مصاحبه رو به سمتی نمیبردم که بپرسه خوب خانمت چی یا خب شوهرت چیکار میکنه کجاست... نمیدونم

سلام دوست عزیز
    با توجه به متن هایی که خوندم قطعا میپرسه که تو داری میری فرصت پس همسرت کجاست و چکار میکنه!!!!!!!!!!!
    پس خیلی فرق نباید بکنه....
    ما اگه از دانشگاه نامه داشته باشیم که داریم میریم فرصت و حکم که از دانشگاه داریم حقوق میگیریم باز هم ممکنه ریجکت بشیم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahooe نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با توجه به متن هایی که خوندم قطعا میپرسه که تو داری میری فرصت پس همسرت کجاست و چکار میکنه!!!!!!!!!!!
    پس خیلی فرق نباید بکنه....
    ما اگه از دانشگاه نامه داشته باشیم که داریم میریم فرصت و حکم که از دانشگاه داریم حقوق میگیریم باز هم ممکنه ریجکت بشیم؟؟
    خب پس شما Dependet هستین نه اپلیکنت اصلی. نظر شخصی من با توجه به جربیات بدی که اخیرا دیدم اینه که اگه هر دو با هم برید پشت کانتر ممکنه بحثایی پیش بیاد که سوشیال تای نداری و داری با همسرت میری که بمونی ...بعد به شما میگه میخوای بری اونجا چیکار که میگی حمایت و از این حرفا...شانستون خوب باشه مشکلی نیست ولی با توجه به وضعیتی که چند ماهه شده ممکنه گیر بده به یکی نده
    من خودم چون همچین ضربه ای بدجور خوردم که دارم یه کشور دیگه رو امتحان میکنم، میگم ای کاش با هم نمیرفتیم
    ایشالله که مشکلی پیش نمیاد...هرچی شد بیاید به اشتراک بزارید

Junior Member

مریم خانوم ... سرانگشتی حساب کنیم من کلا ۲۰ روز وقتم هدر شد . که اون هم رفتم تریکه برای وقت سفارت اما متعصفانه برگه آی-۲۰ من نرسید و مجبور شدم تایم رو عقب بندازم و برگشتم .
    من ۲ ساله بلکم بیشتر زبان رو شروع کردم به خوندن و ۴ ماه قبل از فراغت از تحصیلم شروع کردم برای ایلتس ! . خوندم و بعد از ۵ ماه ایلتس دادم بعلاوه تایم های منتظر شدن و مشخض شدن نتیجه ۳ امتحانم
    مجبور شدم صبر کن و ما بینش مشغول کار بودم و کلی دردسر دیگه که خودتونم میدونین این روزا همه مشکلات دارن . بگذریم از همه ی این ها من کلا استعداد در امتحان ندارم ولی رو درو مشکلی در مصاحبه ندارم ...

مشکل من اینه که من این همه هزینه دارم میکنم ارزش داره اصلا ؟‌ :-(

اقای آزاد ... واقعیت امر اینه که ، من وقتی ندارم دیگه زبان بخونم .
    رشته ی تحصیلی بنده عمران هست و میدونم خرداد ماه ارتش باید برم و صد در صد در موقع خدمت به خارج از شهر میبرنم به علت کارهای عمرانی در خاتم النبیا ...
    و 2 سال کاملا از بین میره این وسط .
    خدمت سربازی رو شروع کردید مگه؟ از کجا میدونید قرارگاه خاتم الانبیا میرید؟ این مال سپاه هست و برای ویزا مشکل درست میکنه. حواستون باشه تو مصاحبه از سربازیتون پرسید به این اشاره نکنید.

مریم خانوم ... سرانگشتی حساب کنیم من کلا ۲۰ روز وقتم هدر شد . که اون هم رفتم تریکه برای وقت سفارت اما متعصفانه برگه آی-۲۰ من نرسید و مجبور شدم تایم رو عقب بندازم و برگشتم .
    من ۲ ساله بلکم بیشتر زبان رو شروع کردم به خوندن و ۴ ماه قبل از فراغت از تحصیلم شروع کردم برای ایلتس ! . خوندم و بعد از ۵ ماه ایلتس دادم بعلاوه تایم های منتظر شدن و مشخض شدن نتیجه ۳ امتحانم
    مجبور شدم صبر کن و ما بینش مشغول کار بودم و کلی دردسر دیگه که خودتونم میدونین این روزا همه مشکلات دارن . بگذریم از همه ی این ها من کلا استعداد در امتحان ندارم ولی رو درو مشکلی در مصاحبه ندارم ...

این که بخواید همچین چیزی رو امتحان کنید و براش هزینه کنید به خودتون بر میگرده که چقدر اهل ریسک باشید. اینجا از هرکی بپرسید میگه احتمال ویزا گرفتنوتون خیلی کمه. آدم با آدم فرق داره. یکی مثل من باشه چیزی که دلیل مستدل و منطقی برای نتیجه نگرفتن ازش موجود باشه رو امتحان نمیکنه. اما ممکنه یکی اهل ریسک باشه و بگه از فرصتها استفاده میکنم هرچقدر هم کوچیک باشن مهم نیست. ببینید جز کدوم دسته هستید.
    در هر صورت زحمت کشیدید و حداقل من درک میکنم که پیش بردن اینطور برنامه ها چقدر زحمت داره و آرزو میکنم موفق باشید
    (برای جواب دادن، به جای کلیک بر روی " پاسخ" ، روی "پاسخ به نقل قول" کلیک کنید)

میدونید اینا همش تجربست. من هم 4 سال زحمت کشیدم و بدو احتساب اینکه بگی در گذشته کلاس زبان میرفتیم همه که چیز مهمی نیست. بعد از اینهمه زحمت و هزینه خیلی زیادی که داشت برام و پذیرشم هم خیلی خوب بود و هیچ مشکلی نداشت و ویزا هم گرفتم...ولی نتونستم برم
    بنظر من هزینه و وقتی که همه ما گذاشتیم برای داشتن اینده بهتری بود جدای از اینکه واقعا بخوایم از چیزی مثل سربازی نرفتن صرفا فرار کنیم. یعنی مهم بود چه دانشگاهی، با فاند، چه رشته ای، چه مقطعی، کجای امریکا و ... نه صرفا یه دانشگاهی که هیچیش جز رفتن مهم نباشه
    این چیزیه که افیسر میبینه و فکر نکنم کسی موافق باشه با اینکه شما بتونید راحت ویزا بگیرید. ولی باز اگر کسی هستین که براتون هزینه سفر و مصاحبه مهم نیست و اهل ریسک هستین شانستون رو امتحان کنین و سعی کنین با دلایل منطقی و دست پر به مصاحبه برید. باید زبانتون انقدر خوب و عالی باشه که افیسر حس کنه شما خیلی راحت کاندیشنال بودن رو پشت سر میزارید و این فقط یه مشکل کوچیکه...از این قبیل نکته سنجیها و تسلط ها شاید بتونه بهتون کمک کنه ولی ما باید دوستانمون رو توی این سایت راهنمایی کنیم و واقع بین باشیم...بنظرم شانستون کمه ولی اگر براتون ریسک و هزینه اهمیت نداره همین شانس رو امتحان کنید ولی اگر اینطور نیستید برید دنبال زبان خوندن و برای اون هزینه کنید که حداقل به کوله بارتون اضافه بشه نه ازش کم بشه...
    انتظار انتظار انتظار...هزینه هزینه هزینه...وقت وقت وقت....شکست شکست شکست....ناراحتی نا امیدی ...از دست دادن.....خیلیییی از ماها همه اینا رو کشیدیم... تلاش کنید و حق خودتون رو خودتون شخصا از زندگی بگیرید...با تلاش و تقویت خودتون میتونید شانس خیلی بیشتری داشته باشید
    به سفارت رفتن هم وقت و هم هزینه میگیره از شما و وقتی میتونین این وقت و هزینه رو جایی صرف کنید که پوینت مثبتی براتون باشه فکر نمیکنید بهتر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط par_h نمایش پست ها
    سلام مثل اینکه منم باید همین یه ذزه امیدی که دارم با توجه به صحبت های شما در مورد پذیرش به شرط گذروندن زبان از دست بدام چون وضیعت من هم همینه و 18 FEB یعنی 10-12 روز دیگه وقت دارم از همه مهتر گپ تحصیلی دارم که با شغل ام پر شده اما بدشانسی فیلدام صنعت نفت و گاز پتروشیمی است حالا از دوستان با تجربه این سوال دارم آیا با شرکتی که بیمه رد میکنهو پیمانکاز EPC داخلی است JOB OFFER بگیرم یا شرکت ثبت امارات که یه شرکت بازرگانی هست راستی پذیرش من مستر MBA است و تمام تجربه کاری ام بازرگانی جز شغل حساس نیست . و سوال بعدی من اینه BS من برای سه ماه پیش آیا دوباره بگیرم این کار سختی هست چون برداشت و جابه جایی داشتیم برای حساب هامون و سوال بعدی اینکه سند ماشین قضیه اش چیه اون فک نکنم براشون اهمیت داشته باشه و سوال بعدی اینکه تعهد نامه محضری چیه توی سایت سفارت نگفته اینو فقط ملک و حساب و سپرده .. ممنون میشم پاسخی بدید
    شما میتونید شانستون رو با خوندن تاپیکهای زیر بشنجید. دقت کنید باید اطلاعات به روز تر رو بررسی کنید. در مجموع متاسفانه بنظر من هم کیستون خیلی حساسه و باید بگردید که ببینید دی اس 160 رو چطور پر کنید و چطور ریسک بعضی از این فاکتورها رو کم کنید...اگر میشه چیزی رو کمی پنهون کرد یا تغییر داد در صورتیکه مدرکی از شما وجود نداشته باشه....ولی بعضی چیزا رو واقعا نمیشه...کاندیشنال بودن و بدون فاند بودن چیزیه که شما باید براش خیلی خیلی خیلی بیشتر تلاش کنید تا اونها از توی ای20 شما برن...اونوقت با کمی تغییرات توی بقیه بک گراندتون شانستون رو میتونین بالا ببرین اما در حال حاظر بازم اگر هزینه و زمان براتون مطرح نیست شانستون رو امتحان کنید ولی من اگر جای شما بودم این هزینه و زمان رو برای حذف این دو شرط صرف میکردم که واقعا قدم مثبتی باشه نه اینکه بعد از صرف وقت و هزینه بفهمم که این وقت و هزینه صرف نشد بلکه تلف شد.
    کاندیشنال بودن.... Conditional Admissions & related affairs (خیلی قوی نیست بنظرم)

به ذهنش میاد صرفا شما میخوای بری و اونقدر توانایی نداشتی وگرنه دانشگاه بهت کاندیشنال نمیداد.

گپ تحصیلی.....مسائل مربوط به سابقه کار (دولتی، نیمه دولتی، خصوصی) در رزومه

این به ذهن افیسر میاد که شما این همه کار کردی پس اگر خوب بود و شرایط خوبی داشتی میموندی سر شغلی که براش زحمت کشیدی. و از نظر اون چه توجیهی داره که شما بری از امریکا و مستر این رشته رو بگیری؟ ایا در ایران نیست؟ در ایران هزینه تحصیلش زیاده؟ ایا با گرفتن این مدرک شما درامد خیلی بیشتری خواهی داشت که حاظری براش اینهمه خرج کنی تا بدستش بیاری؟ چه توجیهی وجود داره...از این قبیل سوالات به ذهن افیسر میاد

فیلد نفت و گاز.... ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

بند معروف و خانمان سوزیه و از هرگونه نزدیک شدن بهش همه هراس دارند!!! خیلی وقته دارن مکاتبه میکنند دانشجوها اما من به شخصه نمیدونم چقدر خروجی داشته و ایا لغو تحریمها میتونه باعث برداشته شدنش بشه و اگر میتونه، کی؟

بدون فاند ..... Fund و تاثیر آن در ویزا

این هم باید توجیه اقتصادی داشته باشه که ایا میارزه؟ چرا یک نفر باید اینقدر هزینه برای خوندن این رشته تو امریکا بکنه؟ پس شما صرفا میخوای بری ...از این قبیل افکار تو ذهنش میاد

جاب افر.... نامه‌ی پیشنهاد کار (Job Offer)

از شرکت دولتی هرگز. کار خطرناک هرگز(بند 212)...یه سر به iranwatch بزنید و ببینید از جایی که افر میخواید بگیرید اونا نباشه ولی من باز هم نمیدونم لغو تحریمها چقدر رو روند ویزا دادن قراره تاثیر داشته باشه و کی؟ ...در مجموع جاب فر چیز بیخودیه بنظر خودم چون اونها تو دقیقه اول تصمیم میگیرن و نمیزارن اصلا شما این رو نشون بدی ولی باز هم شاید برای توجیه اقتصادی گرفتن مستر از امریکا بدون فاند، بتونین ازش استفاده کنید که مثلا من شغل پردرامدی خواهم داشت اگر این مدرک و از امریکا بگیرم.

2 شرایط رو بهتر کنید....فاند گرفتن و غیرکاندیشنال بودن....کاری کنید که بعد از هزینه و زمانی که صرف شد به شما چیزی اضافه شده باشه ، نه کم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    شما میتونید شانستون رو با خوندن تاپیکهای زیر بشنجید. دقت کنید باید اطلاعات به روز تر رو بررسی کنید. در مجموع متاسفانه بنظر من هم کیستون خیلی حساسه و باید بگردید که ببینید دی اس 160 رو چطور پر کنید و چطور ریسک بعضی از این فاکتورها رو کم کنید...اگر میشه چیزی رو کمی پنهون کرد یا تغییر داد در صورتیکه مدرکی از شما وجود نداشته باشه....ولی بعضی چیزا رو واقعا نمیشه...کاندیشنال بودن و بدون فاند بودن چیزیه که شما باید براش خیلی خیلی خیلی بیشتر تلاش کنید تا اونها از توی ای20 شما برن...اونوقت با کمی تغییرات توی بقیه بک گراندتون شانستون رو میتونین بالا ببرین اما در حال حاظر بازم اگر هزینه و زمان براتون مطرح نیست شانستون رو امتحان کنید ولی من اگر جای شما بودم این هزینه و زمان رو برای حذف این دو شرط صرف میکردم که واقعا قدم مثبتی باشه نه اینکه بعد از صرف وقت و هزینه بفهمم که این وقت و هزینه صرف نشد بلکه تلف شد.
    کاندیشنال بودن.... Conditional Admissions & related affairs (خیلی قوی نیست بنظرم)

به ذهنش میاد صرفا شما میخوای بری و اونقدر توانایی نداشتی وگرنه دانشگاه بهت کاندیشنال نمیداد.

گپ تحصیلی.....مسائل مربوط به سابقه کار (دولتی، نیمه دولتی، خصوصی) در رزومه

این به ذهن افیسر میاد که شما این همه کار کردی پس اگر خوب بود و شرایط خوبی داشتی میموندی سر شغلی که براش زحمت کشیدی. و از نظر اون چه توجیهی داره که شما بری از امریکا و مستر این رشته رو بگیری؟ ایا در ایران نیست؟ در ایران هزینه تحصیلش زیاده؟ ایا با گرفتن این مدرک شما درامد خیلی بیشتری خواهی داشت که حاظری براش اینهمه خرج کنی تا بدستش بیاری؟ چه توجیهی وجود داره...از این قبیل سوالات به ذهن افیسر میاد

فیلد نفت و گاز.... ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

بند معروف و خانمان سوزیه و از هرگونه نزدیک شدن بهش همه هراس دارند!!! خیلی وقته دارن مکاتبه میکنند دانشجوها اما من به شخصه نمیدونم چقدر خروجی داشته و ایا لغو تحریمها میتونه باعث برداشته شدنش بشه و اگر میتونه، کی؟

بدون فاند ..... Fund و تاثیر آن در ویزا

این هم باید توجیه اقتصادی داشته باشه که ایا میارزه؟ چرا یک نفر باید اینقدر هزینه برای خوندن این رشته تو امریکا بکنه؟ پس شما صرفا میخوای بری ...از این قبیل افکار تو ذهنش میاد

جاب افر.... نامه‌ی پیشنهاد کار (Job Offer)

از شرکت دولتی هرگز. کار خطرناک هرگز(بند 212)...یه سر به iranwatch بزنید و ببینید از جایی که افر میخواید بگیرید اونا نباشه ولی من باز هم نمیدونم لغو تحریمها چقدر رو روند ویزا دادن قراره تاثیر داشته باشه و کی؟ ...در مجموع جاب فر چیز بیخودیه بنظر خودم چون اونها تو دقیقه اول تصمیم میگیرن و نمیزارن اصلا شما این رو نشون بدی ولی باز هم شاید برای توجیه اقتصادی گرفتن مستر از امریکا بدون فاند، بتونین ازش استفاده کنید که مثلا من شغل پردرامدی خواهم داشت اگر این مدرک و از امریکا بگیرم.

2 شرایط رو بهتر کنید....فاند گرفتن و غیرکاندیشنال بودن....کاری کنید که بعد از هزینه و زمانی که صرف شد به شما چیزی اضافه شده باشه ، نه کم...

دوست عزیز بسیار سپاسگزارم برای اطلاعات خوبتون
    تمامی صحبت های شما درست بود منتها من الان فرم DS پر کردام و وقتم تایید شده فقط الان مشکلم اینه که با این ریسک که من دارم باید انگلیسی صحبت کنم با اول بگم من برای کاندیشینال هستم و باجه که میتونه باهام فارسی صحبت کنه معرفی کنید یا اصلا به همون افیسری با نوبتم میشه بگم این کارام باعث نمی شه درجا ریجکتم کنه ؟!!! و پوینت منفی داشته باشه البته میتونم صحبت کنم انگلیسی ولی اصلا منطقی نیست کسی که میخاد بره اول زبانش قوی کنه الان انگلیسی صحبت کنه و نشون بده بلده و از طرفی هم میگن چون دانشجویی باید صحبت کنی موندم چیکار کنم از همه مهمتر BS مربوط به سه ماه پیش و خودام و پدرام و مادرم شامل میشیم باید بخاطر تاریخ عوضش کنم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)