صفحه 42 از 49 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام. از دوستان یه سوال داشتم :
    ویزای توریستی پدرو و مادر رو ویزای تحصیلی دانش جو اثر میذاره ؟؟
    مثلا اگر پدرو مادرم ویزای توریستی آمریکا داشته باشند و من برای ویزای دانشجویی اقدام کنم (واسه undergraduate) آیا سفارت خونه گیر میده که شما پدرو مادرت ویزای توریستی دارن خودتم تحصیلی بگیرید میرید و اونجا می مونید ؟
    اگر آفیسر پرسید که چرا پدرو مادرتون ویزای توریستی گرفتن بگم میخوان چند ماهی بیان آمریکا تا منو سرو سامون بدن و چند ماهی تهنا نباشم (با توجه به این که سنم کمه) و بعد چند ماه برمیگردن ایران دلیله خوبیه ؟؟ با تشکر.

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام دوستان منم میخوام بر حسب وظیفه تجربمو نویسم

شرایط من: مکانیک/ دکترای مستقیم/ فول فاند/ معافیت تحصیلی/ بدون گپ تحصیلی/ ضمینه ی کاری بهینه سازی سیستم های دینامیکی

من یکبار از آنکارا در 20 جون از همون آقای چاق ریجکت شدم با 214 بعد از سه هفته یعنی 13 جولای واسه ایروان وقت گرفتم

بعد از انگشت نگاری و تحویل مدارک نوبت من واسه مصاحبه شد.

سوال ها :

1. فول فاندی؟ بلی
    2. چرا ریجکت شدی؟ چون یکم استرس داشتم و نتونستم سوشال تایم رو نشون بدم ( سرشو تکون داد که یعنی میدونم بیخودی ریجکت شدی)
    3. کی فارغ التحصیل شدی؟ کی شروع کردی؟
    4. بعدش گفت مقاله هم داری؟ گفتم بلی حتی نپرسید در مورده چی چون تو سی وی بود
    5. بعدش گفت در ضمینه ی بهینه سازی اخه تو سی وی بک گراندی نداری؟ گفتم کار کردم به عنوانه پروژه پایانی لیسانس ولی چون مقاله نبود ننوشتم
    بعدش یکم تایپ کرد و گفت ویزات اپروو شده میتونی بمونی یا میری که منم گفتم میرم بعدش مدارکمو داد.

بچه ها اصصن استرس نداشته باشین اگه بیخودی ریجکت شدین. انصافا آفیسره ارمنستان اصصن مثه اون مرده چاق تو آنکارا نیس.

ایشالا همه ی شما ویزاتون حل بشه
    مبارک باشه. چه جالب پس اینطور که معلومه رو گپ تحصیلی بیشتر از نوع رشته حساسه این سفارت.
    البته من دلیل این همه طول کشیدن ویزای دانشجوهای ریترنینگ‌مثل خودمو نمیفهمم.
    حتی بعضی از دوستانم که دفعه اول ویزای مالتی درجا گرفته بودن امسال وارد کلیرنس شدن.

Junior Member

سلام دوستان
    من دو هفته دیگه میرم واسه مصاحبه ارمنستان واسه j1. یه سوالی داستم ازتون
    بر اساس نامه پذیرشم از دانشگاه آمریکایی که واسه ژانویه 2016 به بعد بود، تاریخی که وزارت علوم در نامه ساپورت مالی واسم نوشته می 2016 به مدت 6 ماه هست که الان این تاریخ گذشته در حالیکه فرم ds-2019 که واسم صادر شده برای رفتن تاریخ 15 اکتبر 2016 هستش به نظرتون تفاوت تاریخ در ساپورت مالی وزارت علوم و فرم ds-2019 واسم مشکلی ایجاد می کنه؟ چون من خیلی وقت هست که پذیرش گرفتم و نامه ساپورت مالی هم واسه همون موقع گرفتم چون کارهای آزمایشگاهیم طول کشید دانشگاه آمریکایی قبول کرد فرم ds رو برای تاریخ اکتبر بزنه. این دو تاریخ تفاوت داشته باشن چیکار باید بکنیم از اونجایی هم که شهرستانی هستم نمی تونم برم وزارت علوم بگم یه نامه دیگه بدن و همینطور طبق نظر بعضی دوستان که خوندم نوشتن که اصلا نامه جدید هم وزارت علوم دیگه نمیده
    چیکار کنم دوستان راهنمایی کنین؟ کسی همچین تجربه ای داشته؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه تفارت تاریخی که در ساپورت مالی نوشته با تاریخی که در فرم ds-2019 هستش؟

با سلام
    دوستان در سایت سفارت نوشته شده یکی از مدارک لازم برای مصاحبه، این است که پاسپورت تا 6 ماه بعد از مدت اقامت شما در آمریکا دارای اعتبار باشد. من الان پاسپورتم اعتبارش تا دو ماه قبل از پایان مدت اقامتم در آمریکا تمام میشه. الان من موندم با همین پاسپپورت برم سفارت یا عوضش کنم. مشکلی برای تعویض ندارم فقط اینکه من دی اس رو پر کردم و اگر پاس رو عوض کنم شماره پاس هم عوض میشه و میترسم اینکه با دی اسم در تناقض هست مشکلی پیش بیاد. میشه لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghani610 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان در سایت سفارت نوشته شده یکی از مدارک لازم برای مصاحبه، این است که پاسپورت تا 6 ماه بعد از مدت اقامت شما در آمریکا دارای اعتبار باشد. من الان پاسپورتم اعتبارش تا دو ماه قبل از پایان مدت اقامتم در آمریکا تمام میشه. الان من موندم با همین پاسپپورت برم سفارت یا عوضش کنم. مشکلی برای تعویض ندارم فقط اینکه من دی اس رو پر کردم و اگر پاس رو عوض کنم شماره پاس هم عوض میشه و میترسم اینکه با دی اسم در تناقض هست مشکلی پیش بیاد. میشه لطفا راهنمایی کنید.
    پاس جدید بگیرید با هر دوش برید سفارت
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

Junior Member

سلام دوستان
    18 july مصاحبه داشتم ایروان با خانم بلوند کابین 5 . رشته ارشد حقوق، اسکالرشیپ داشتم و گواهی بانکی به حساب خودم , 10 سال سابقه کار, وکیل و دو تا لیسانس و در مرحله دفاع از رساله دکتری همگی دانشگاه های سراسری
    ممنون میشم چنانچه اطلاعات کافی دارید کمکم کنید راهی پیدا کنم.
    متاسفانه من در رزومم نوشته بودم با امور حقوقی یکی از شرکت های تحریمی همکاری می کردم بعنوان نیروی حقوقی مشاور و و کیل. ایشون هم بعد از سوالات متداول ازم خواست بیرون باشم تا یه چیزی رو چک کنند و بعد از 5 دقیقه بهم گفتن متاسفانه ویزای شما refuse شد! یه برگه ایی هم بهم داد که اسمم سمت چپ صفحه بالاش نوشته شده بود و عنوانش به شرح زیر هست:
    The foreign service of the united sates of america
    refusal worksheet
    گزینه اول : section 221)g)
    گزینه دوم : 212
    ...
    'گزینه ای که من باهاش رد شدم : other : Iran threat reduction Act ( IRTA
    البته توضیح دادم من فقط کار حقوقی می کیردم اما گفتن" با این توضیحات چیزی عوض نمیشه و بر اساس مصاحبه امروز درخواست ویزای شما رفیوز شده"
    آیا این موضوع کلا تو سیستمشون باقی می مونه؟ کلا دیگه نمیتونم؟ یا با تغییر رزومه و حداقل اصلاح اون قسمت و درج اینکه فقط مدت کمی اونم دمربوط به 6 سال پیش میشه و فقط بعنوان مشاور بودم قضیه قابل توضیح میشه؟
    حالا نمیدونم میتونم مجدد اقدام کنم یا نه؟ اصلا این گزینه یعنی چی؟ چه راهکاری داره؟ دبی اقدام کنم ؟

با تشکر و احترام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas_89 نمایش پست ها
    رشتتون غیرحساس باشه ممکنه از ایروان درجا بگیرید. امسال خیلی خوب کار کرده تو این زمینه ایروان. سفارت منطقی خوب با جو دوستانه... اصلا قربون ایروان برم...:دی امرور یکی از دوستانم که انکارا با بی شرمی ریجکتش کرده بود از همینجا گرفت.
    رشتم عمرانه و فک نمیکینم موردی باشه فقط چون دکترا بدون فاند هستم یکم نگرانم. یکم که نه خیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaai نمایش پست ها
    رشتم عمرانه و فک نمیکینم موردی باشه فقط چون دکترا بدون فاند هستم یکم نگرانم. یکم که نه خیلی
    بدون فاند بودن تنها یک عامل برای نگرانیه که براحتی با بنک استیت منت قوی به همراه داشتن سورس توجیه پذیر برای این فاند ، مشکلش حل میشود. یعنی اکر کسی صد کیلو بنک استیت منت ببره و بگه پدرم دبیر بازنشسته است از نظر افیسر به هیچ وجه معقول نیس ولو اینکه طرف حالا در واقع مثلا کلی ملک و املاک هم داشته باشه.دوست منم که آنکارا ریجکتش کرده بود بدون فاند بود،برای ایروان بنک استیت منت رو دو برابر کرد یعنی به اندازه دو سال شد بنک استیت منتش( همون صد کا). ازش پرسیده بودن چکارس پدرش که چون شغل خوبی داشتن (چن تا مغازه داشتن) ، افیسر حتی زیاد روی بنک استیت منت هم دقیق نشده بود. اما خیلی دقیق و ریزبینانه سفارت باهاش برخورد کرده بوده و زوی انگیزه های تحصیلی و کاری بیشتر فوکوس کرده بوده و دونه به دونه ازش سوال های ریزی که در مورد دانشگاه،رشته، تحصیلات قبلی، سابقه شغلی کرده بود و آمادگی و تسلط کامل روی رشته ( مثلا چند تا واحدهای ترم اولش رو حتی سیلابسش رو همراه داشته و نصف تکست بوک ها رو هم جلو جلو خونده بوده) که دوستم در نحوه ی پاسخگویی به سوالات داشته باعث موقیقتش شده. کلا آفیسر رو مجاب کرده که بابا بخدا من آدم حسابیم هر چند فاند ندارم اما علاقه‌ی وافری به رشتم دارم و محض سرذی و گرمی هوا اپلای نکردم.
    یعنی میخوام بگم این که میگن ایروان روی ریجکت قبلی و بدون فاند بودن حساسه ، دوستم هر دوی این شرایط را داشت بعلاوه اینکه تغییر رشته ای هم بود یعنی ببین چه شود. خودش بعد از ریجکت انکارا و خوندن تجربیات دیگر کاربران، روحیشو کامل از دست داده بود. در ضمن در مورد نزدیکی شروع ترم با مصاحبه، نکران نباشید به این دلیل شما رو ریچکت نمیکنند که بهتون میگن به فکر دیفر یا لیت ارایوال باش. روز جمعه آفیسر به یه نفر که رشتهاش حساس بوده و کلیرنس خورده اینو گفته.

سلام دوستان.
    من همین دو روز پیش در 21 جولای از آنکارا درجا ریجکت شدم. دکتری مکانیک پذیرش دارم توییشن ویو + فاند ماهیانه 1400 دلار برای 9 ماه. دانشگاه کسری فقط 800$ واسه یک سال برام زد و من برای اینکه سریعتر i-20 رو بگیرم بلافاصله یه گواهی بانکی 3500$ از حساب خودم گرفتم تا i-20 رو صادر کنند. یعنی الان توی i-20 فاند شخصی من رو 3500 دلار زده. روز مصاحبه با خودم گواهی 12000$ برده بودم که نمیدونم اصلا دید یا نه!! نهایتا بهم گفت که قانع نشدم بتونی هزینه تحصیلتو پرداخت کنی!! یعنی 800 دلار رو هم فک کرد که نمیتونم!!! در ضمن ازم شغل پدر (معلم بازنشسته) و نعداد اعضای خانواده رو هم پرسید. من اشتباهی که کردم این بود که به شغل آزاد داشتن پدرم و یا املاکش اشاره نکردم.
    الان ارمنستان وقت گرفتم. به نظر شما گواهی بانک رو بیشتر کنم یا اینا فقط مقادیر نوشته در i-20 براشون مهمه؟ در ضمن زمان مصاحبه ام فقط 10 روز قبل از تاریخ ورود نوشته شده تو i-20 هست که نمیدونم مشکل ساز میشه یا نه.
    اگه این دفعه مجددا از شغل پدرم پرسید به سایر موارد اشاره کنم؟ نیاز هست مدرک خاصی داشته باشم؟

پیشاپیش از کمک شما ممنونم

سلام دوستان

من، همراه تعدادی از دوستانی که نظرشونو در صفحه مشابه اینجا برای سفارت آنکارا گفتن، 20 جولای در انکارا مصاحبه داشتیم.
    من و دوستم درجا ریجکت شدیم!
    نترسین البته!
    کیس ما مدلش یخورده غیر نرمال بود: مستر مجدد + فول فاند
    اصلا اجازه صحبت کردن رو به ما نداد!
    کسی هست بدون که با این کیس کجا میشه رفت؟
    کسی میدونه کجا به مستر مجدد فول فاند این چند وقت ویزا دادن؟
    میشه به ارمنستان هم امید داشت؟

ممنونم از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)