صفحه 49 از 49 نخستنخست ... 3940414243444546474849
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 487 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Systems Engineering Washington University in St. Louis

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط solmaz_v نمایش پست ها
    به نظرتون ممکنه به خاطر اینکه ما سه نفری داریم اپلای میکنیم ریجکت می کنن؟؟؟
    بله همینطوره - شما چون سه نفری و به صورت خانوادگی برای ویزای دانشجویی اقدام میکنید و اینکه چند سالی هم هست که ایران نبودین بنابراین آفیسر متقاعد نمیشه که شما بعد از اتمام تحصیلاتتون به ایران باز خواهید گشت.
    این موضوع رو هم بخاطر داشته باشین که نتیجه مصاحبه قبلی شوهرتون در هند برای افیسر یروان قابل رویته!‌ نتیجه این مصاحبه هم ثبت شده و برای آفیسر مصاحبه کننده مصاحبه بعدیتون قابل رویته!
    به نظر من یکی از راه هایی که میتونه آفیسر رو متقاعد کنه که هدف همسر شما از سفر به آمریکا تحصیله اینه که دانشگاه مقصد جزو دانشگاه های تاپ باشه و پذیرش فول فاند (شهریه کامل دانشگاه +‌هزینه زندگی) داشته باشه. در غیر اینصورت آفیسر پیش خودش میگه استادی چرا باید این همه هزینه بکنه همراه خانوادش بره چند سال یک کشور غریب زندگی بکنه تا یک مدرک از یک دانشگاه نه چندان معتبر بگیره. علت پوزخند آفیسر به اسم دانشگاه هم از همین حس آفیسر نشات میگیره.
    اگر پاسخ/پست من به شما کمک کرده، لطفا به من امتیاز مثبت بدهید - ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان خسته نباشید ممنون بابت اطلاعات خوبتون
    من وخانمم 16دسامبر یعنی 2هفته دیگه وقت سفارت ویزای توریستی داریم برای ارمنستان
    میخواستم دوستانی که چند روز و چندهفته اخیر رفتن برای ویزای توریستی سفارت اگراطلاعاتی دارن از وضعیت و شرایط سفارت ممنون میشم
    دراختیارمون قراربدن .
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط solmaz_v نمایش پست ها
    سلام
    همسرم(36 ساله) و من و پسر 8 ساله ام 28 نوامبر از ارمنستان ریجکت شدیم برای بار دوم.من شرایط مون رو مینوسم لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست!!
    همسرم تاره لیسانس کامپیوتر اش رو از هند گرفته( یه مدرک فوق دیپلم شهرسازی از ایران داره)و سابقه کار تو شرکت راهداری پدرش داره و قبلش ISP داشته!!
    از دانشگاه Marquette در میلواکی پذیرش داره در رشته فوقcomputing
    بار اول از سفارت آمریکا در هند ریحکت شدیم( اون موقع ساکن هند بودیم)! آفیسر در زمان مصاحبه چند دقیقه با دقت DS 160 مون رو خوند و از همسرم چند تا سوال کرد و پرسید استادی پلن ات چیه ! همسرم یکم حول شده بود و نتونست خوب جواب بده ! گفت که می خوام بعد فوقم برگردم ایران و شرکت خانوادگی مونو( راهداری) تو زمینه آی تی و نرم افزار های ترافیکی گسترش بدم! افسر هم چند دقیقه فقط تایپ میکرد و حتی یه دونه مدرک هم بجز DS 160 نگرفت!!!!!!!آخرشم یه برگه داد با بند 214 ریجکت کرد و گفت که شما واسه این نوع ویزا صلاحیت ندارین!!!!
    تقریبا 2 ماه بعدترش یعنی همین دوشنبه ما از ایروان با همون بند ریجکت شدیم! این دفعه آفیسر تا F1 رو دید با یه لبخندی به فارسی گفت "اههه به Marquette میروید؟؟!!" بعدش به همسرم گفت چرا می خوای این رشته رو بخونی؟؟ که همسرم گفت به خاطر کورس استراکچرش که ترکیب چند زمینه است و منو آماده میکنه که وقتی برگشتم ایران موقعیت های شغلی بهتری گیرم بیاد و هیچی از شرکت خانوادگی شون نگفت اینبار!!
    بعد آفیسر کارت معافیت اش رو دید و علت اش رو پرسید که گفت سربازی ام رو خریدم!! بعدش رزومه اش رو دید و گفت در زمینه سیویل اینجییرگ هم کار کردی!! که همسرم گفت بله ولی قبلش ISP داشتم و در هند هم لیسانس کامپیوتر گرفتم !که اینجا یکمی نظرش جلب شد و دوباره تو کامپیوترش رو چک کرد انگار اصلا DS 160 نخونده و ما سر کار بودیم و سوالاش همین طوری بوده!!
    بعد برگه 1/3 شهریه رو که اسکالر شیپ دادن رو خواست و پرسید پدر همسرم چیکاره است که اسپانسر شده ولی BS رو نخواست و همسرم گفت شرکت داره100000$ درآمدشه سالانه و بعدشم افیسر شروع کرد 7-8 دقیقه تایپ کردن و بعدش ریجکت کرد!! موقع رفتن با لبخند گفت که اگه خواستین می تو نید دوباره اپلای کنین!!
    سلام
    یکی از دوستان من با همسرش برای مستر مجدد و بدون فوند و با گپ طولانی ( که کلا کیس خوبیه برای ریجکتی ) از انکارا ریجکت شدند ولی دو هفته بعد رفتند و از دبی گرفتند. با توجه به اینکه با خنده به شما گفته میتونید دوباره اپلای کنید بنظرم اینکار رو بکنید. چون من خوندم همینجا که به بعضی ها میگن تو سوابقت هست ( یه جورایی یعنی دفعه بعدم ردی )

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام هموطنان،

امروز مصاحبه ویزای همسر من (اف-۲) موفقیت آمیز بود. گذرنامش رو گذاشت که ایشالله تا آخر هفته تحویل بگیره.
    مصاحبه کننده افسر مو بور چشمای رنگی قد بلند بود (باجه ۶)
    مدارک از خانومم اینارو خواسته بودن :‌پاسپورت - صفحه تاییده ی دی اس ۱۶۰ - فرم آی-۲۰ خودش - سویس فی من - تصویر ویزای من (من زودتر رفتم آمریکا) - سند ازدواج - عکس های مراسم عروسی.
    آفیسر از خانمم در مورد نحوه آشناییمون، نحوه ازدواجمون، تاریخ ازدواج و کیفیت مراسم عروسی مثل تعداد میهمان ها پرسیده بود. همچنین در آخر در مورد رشته من پرسیده بود.
    در کل مصاحبش ۵ دقیقه طول نکشیده که فقط شاید ۱ دقیقش مکالمه بوده.
    امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.
    موفق و موید باشید.

Junior Member

سلام دوستان،
    من روز 12 دسامبر مصاحبه ویزای F-2 داشتم (خانم هستم) و خوشبختانه همونجا ویزام اوکی شد اما سینگل.
    مواردی که ازم خواستند فرم I-20 خودم، تاییدیه ی DS-160، عکس، اصل سند ازدواج، تصویر ویزای همسرم (که همراهم نبود و با نشان دادن کپی I-20 ایشون حل شد) و چند تا عکس از عروسی بود. ازم سوالاتی مربوط به رشته و مقطع تحصیلیم و رشته تحصیلی همسرم پرسید و همینطور در مورد جشن عروسی هم پرسید، مثل تعداد مهمانان و محل عروسی.
    مصاحبه من حدود 10-15 دقیقه طول کشید.
    این رو هم اضافه کنم که همسرم در بین تحصیلش به ایران سفر کرد و ما با هم ازدواج کردیم و دوباره به امریکا برگشت.
    همگی موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva_mhb نمایش پست ها
    سلام. برای ویزای توریستی دبی بهتره یا ارمنستان؟

سلام
    لطفا شرایط خودتون رو شرح بدین و سوالتون رو اینجا از هموطنان بپرسین.
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    من ٢٨ دسامبر سفارت ارمنستان مصاحبه داشتم براي ويزاي J1. متاسفانه ريجكت شدم.
    من پذيرش پسداك ميكروبيولوژي دارم سلف فاند.
    نفر اولي بودم كه ديروز مصاحبه مي شدم. سوالاتي كه از من پرسيد:
    براي چي مي خواي بري آمريكا؟ گفتم براي پسداك فلوشيپ درمان بيماري هاي عفوني ( دقيقا مشابه جمله RP)
    استادت از كجا مي شناسي؟ از زماني كه داشتم روي پايان نامه دكترا كار مي كردم درباره يك روش باهاش مشورت كردم. ( استادم رئيس دانشكده داروسازي دانشگاه هيوستون)
    موضوع تز دكترات چي بود؟ طراحي و سنتز يك داروي آنتي ميكروبيال جديد
    كي تزت دفاع كردي؟ مارچ ٢٠١٦
    بعدش گفت چيزي از دانشگاه داري؟ گفتم منظورتون RP؟ گفت آره. RP و دعوتنامه دادم.
    بعدش BS داري؟ دادم (مبلغ ٣٧٠٠٠ $ به اسم خودم كه دقيقا كل مبلغ در DS-2019 هم نوشته شده بود) ( من اول BS بابام براي دانشگاه فرستادم ولي يك ماه پيش دانشگاه گفت BS بايد به اسم خود اسكالر باشه، گرچه حساب من مشترك با مامانم بود از سال ٢٠١٥ ولي BS كه به دانشگاه و سفارت دادم صرفا به اسم خودم بود)
    پرسيد اين پول از كجا آوردي؟ گفتم مي دونيد كه دانشجو دكترا فاند داره پولم جم كردم از طرفي ساپورت خانواده هم بوده، كلا خانوادم مي تونن ساپورتم كنن، گفت چقدر دكترا پول مي گرفتي ؟ ماهي ٢ ميليون تومان، گفتم از مي هم كارم در يك كلينيك شروع كردم، گفت اونجا چقدر حقوق مي گيري ؟ ٤ ميليون
    پلنت چيه؟ همين شغلي كه دارم ادامه مي دم ولي بعد از دوره ارتقاء شغلي مي گيرم و رئيس آزمايشگاه ميشم ( Job Offer Letter داشتم ولي چون نخواست نشون ندادم)
    گفت متاسفانه نمي تونم بهت ويزا بدم، برگه ريجكت 214b بهم داد، خيلي ناراحت شدم، گفت مي دونم تحصيلاتت خوبه، تشكر كردم، ولي تو BSو درآمدي داري كه مي توني ٣-٢ سال باهاش زندگي كني. گفتم فقط بخاطر BS ، گفت آره و دوباره مي توني اپلاي كني.
    من براي مرحله بعد از كدام سفارت اقدام كنم؟ ١٧ ژانويه وقت دوبي دارم برم مصاحبه يا نه؟
    گرچه بايد بعد از تعطيلات DS-2019 با start date جديد از دانشگاه بخوام.

ممنون ميشم راهنمائيم كنيد تا از ديد شما هم مشكلاتم را بدونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)