صفحه 13 از 49 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_s2 نمایش پست ها
    پس احتمالا علم غیب داشته که حرف من رو بدونه سند باور کرده
    علم غیب نیاز نیست.
    سیستم نظام وظیفه رو که بدونه می‌دونه که شما امکان گرفتن پاسپورت و خروج از کشور رو بدون پایان خدمت و یا معافیت ندارید. وقتی هم که گپ تحصیلی نداشته باشید پایان خدمت امکان نداره، بنابراین یا معافیت پزشکی و امثالهم دارید و یا معافیت تحصیلی. بنابراین اگه چیز مشکوکی از شما ندیده باشه کاملاً طبیعیه که حرفتون رو در این مورد بدون مدرک خاصی قبول کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط f_fi نمایش پست ها
    سلام تبريك ميگم بهتون
    ميتونم بپرسم كه شما موقعي كه وقت سفارت گرفتيد، آي ٢٠ دستتون بود يا نه؟ منظورم اينه كه فرم دي اس رو سابميت كرده بودين؟ يا اينكه ابتدا وقت گرفتيد بعد دي اس رو سابميت كردين؟
    ممنون ازتون
    سلام
    مرسی دوست عزیز
    هم پاسپورت هم i20 رو داشتم ولی فرم ds160 رو فقط شروع به پر کردن کرده بودم برای داشتن بارکد نامبر و بعدا که وقت رو گرفتم سابمیت کردم. اگه از این روش استفاده کردی مراقب باش که دچار اشتباه نشی. دوستان مفصل توضیح دادن.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام دوستان
    من امروز می خوام از تجربیات سفارت براتون بگم.
    لازم است بگم که تاریخ مصاحبه من 11 آپریل بود برای ویزای F1.
    قبل از هرچیزی باید بهتون بگم که ارمنستان فوق العاده کشور زیبایی با مردم بسیار با فرهنگیه، و به قول یکی از دوستام که می گه: کل آمریکا رو گشتم ولی جایی به زیبایی ارمنستان ندیدم ( من که آمریکا رو ندیدم ولی صحه می ذارم رو حرفش).
    از روز مصاحبه بگم براتون: از check in اولیه و تحویل دادن مدارک کلی مثل هزینه های پرداختی بگذیریم، می رسیم به خود مصاحبه.
    بعد از اینکه شماره من رو صدا زدن رفتن داخل باجه و اون جا بعد از سلام و احوال پرسی با آفیسر سوالای زیر و به ترتیب از من پرسیدن.
    (داخل پرانتز این رو بهتون بگم که با صداقت کامل جلو برید چون اون ها مطمئن باشید از زیر و بم کارهای شما و سوابقتون خبر دارن)
    1. چرا میری آمریکا؟ هدفت چیه؟
    می رم دکترای عمران تو دانشگاه تگزاس بخونم.
    2. چرا این دانشگاه؟ هزینه هاتو کی می ده؟چون بهترین ریسرچ گروه رو در زمینه کاری من بالاخص تو تگزاس داره. و استادم یکی از پیشگامانه تو این فیلد. راجع به فاندم بهش گفتم که فول فاندم.
    3. برنامت چیه بعد از فارغالتحصیلی؟
    چند تا برنامه دارم:1. می خوام برگردم و برم تو Private construction از اونجایی که می دونم تقاضا برای مدارک دانشگاهی از آمریکا در کشورم زیاده، می دونم که می تونم درآمد خوبی تو این زمینه داشته باشم.
    همچنین دوست دارم تو دانشگاه شهرم اگه بشه تدریس کنم. نمی دونم، شاید یه روزی استاد شم اونجا, You know, I keep my fingers crossed و آفیسر در جوابم به فارسی گفت انشاالله.
    4. نامه ای از استادت داری؟ بهش نشون دادم.
    راجع به کارم چند تا سوال جزئی پرسید و من گفتم کارم تو زمینه Road construction. یه خورده سرچ کرد حدود چند دقیقه.
    5. زن گزفتی؟
    نه نگرفتم. بعد فارغ التحصیلیم شاید.
    6. سربازی رفتی؟ I have an educational exemption, On some money deposit You can get educational exemption for up to five years , and in my case, I have gone through the same procedure. Here I got the paper if you need it for further reference.
    که جواب داد نمی خوام ( برای اینه که می گم اینا خودشون احتمالا از همه چیز خبر دارن)
    7. ازم degree certificates + Transcripts ها رو خواست؟
    که من بهش گفتم فقط ریزنمرات الان هستش.
    تازه اونم ترجمه رسمی نبود، Official sealed دانشگاه شریف بود. همین که دید گفت You are from نخبگان. (چند بار رو این و بنیاد نخبگان تاکیید کرد) به فارسی گفت. من در جواب بهش گفت No, I am not I am a typical student, I just managed to get into Sharif University of Technology by a nation-wide University Entrance Exam.
    که گفت نمراتت خیلی خوبه (حالا لیسانسم همش 10 12) بودن .
    بعد چند تا شوخی با هم کردیم. و در نهایت گفت می تونی یک هفته بمونی که ویزات صادر شه. منم بهش گفتم بلیط هواپیما دارم برای پنجشنبه ولی اگه احتیاج باشه بیشترم میمونم که گفت. It might be issued before friday.
    آخر سر بهش گفتم من پدر و مادرم سنشون زیاده و مادرم تحمل دوری من رو نداره و به همین دلیل single , multipule بودن برام مهم. و اونم گفت درک می کنم ویزات مالتیه.
    یه برگ سفید بهم داد که دستور العمل پیک آپ توش نوشته شده بود. (که جدیدا از DHL ایروان پیک آپ می شه)
    بعد کمتر از 48 ساعت امروز passport رو گرفتم.

از من نه SOP نه CV نه برگه معافیت تحصیلی نخواست.
    چند تا دانشجو اونجا بودن،
    یکیشون قبل من رفت تو (مکانیک بود) نمی دونم وضعیت ویزاش چی شد ولی اومد بیرون اصلا خوشحال نبود. بقیه رو هم اصلا نمی دونم چون سریعا اومدم بیرون. امیدوارم که گرفته باشن.
    بچه ها صادق باشید و الکی به خودتون استرس ندین. درست و شمرده حرف زدن هم احساس می کنم تاثیر بسیار مثبتی داشته باشه.
    روز خوش
    میبخشید شما پذیرش برای fall 2016داشتید ؟

Junior Member

سلام
    مرسی دوست عزیز
    هم پاسپورت هم i20 رو داشتم ولی فرم ds160 رو فقط شروع به پر کردن کرده بودم برای داشتن بارکد نامبر و بعدا که وقت رو گرفتم سابمیت کردم. اگه از این روش استفاده کردی مراقب باش که دچار اشتباه نشی. دوستان مفصل توضیح دادن.
    ببخشید منظور شما چه اشتباهی است؟میشه بگید توضیحاتشو از کجا میتونم پیدا کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisaa92 نمایش پست ها
    ببخشید منظور شما چه اشتباهی است؟میشه بگید توضیحاتشو از کجا میتونم پیدا کنم؟
    فكر كنم منظورشون اينه كه تا ٣٠ روز فرصت هست تا دي اس رو تكميل كنيم. و اينكه حتما صفحه اول فرم كه تاريخ تولد رو ميخواد، پر بكنيم و بعد فرم رو ببنديم كه اپليكيشن قابل retrieve باشه.
    اگه موضوع ديگه اي هست خودشون توضيح بدن ممنون ميشيم.

Junior Member

سلام دوستان

آیا mrv fee همون 160 دلاری هست که قبل از گرفتن وقت مصاحبه باید بپردازیم (جون توی اکانت من توی سفارت چیزی به اسم mrv fee من نمیبینم)؟ و اینکه رسیدش رو باید ببریم برای مصاحبه؟

ممنون

با سلام، من هم پذیرش مستر بدون فاند دارم و تنها وقتی که خالی بود و تونستم بگیرم، سفارت ارمنستان بود. حالا میخاستم بدونم این یکی دو ماه اخیر، ایروان با بدون فاند ها چجوری تا کرده؟!

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط tsa نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا mrv fee همون 160 دلاری هست که قبل از گرفتن وقت مصاحبه باید بپردازیم (جون توی اکانت من توی سفارت چیزی به اسم mrv fee من نمیبینم)؟ و اینکه رسیدش رو باید ببریم برای مصاحبه؟

ممنون
    جواب هر دو سوال "بلی" میباشد
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    جواب هر دو سوال "بلی" میباشد
    سلام رسیدش را از کجا باید بگیریم؟ من 160 دلار را پرداخت کردم؛ اما رسید را از کجا بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamAbroad نمایش پست ها
    سلام رسیدش را از کجا باید بگیریم؟ من 160 دلار را پرداخت کردم؛ اما رسید را از کجا بگیرم؟
    سلام. توی اکانت سفارتتون بالای صفحه یه لینک هست به اسم view payment recipt برید توش و پرینت بگیرید.
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)