صفحه 14 از 49 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

دوستان اینکه میگن توی 12 سوال ارمنستان "منبع فاند استاد" هستش درسته؟ اینو من باید بنویسم یا استادم؟ اگه وزارت دفاع باشه منبعش گیر میدن؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ریجکت در مصاحبه، ارمنستان.

13 اپریل، یعنی همین 3 روز پیش ارمنستان، ایروان، مصاحبه داشتم. آفیسر اول مدارک گرفت، آفیسر دوم بعد چند دقیقه انگشت نگاری کرد، و چند دقیقه بعدتر آفیسر مصاحبه بنده شماره بنده رو خوند، یه پسر جوون.

من MBA خوندم، و بعد از اون 2 3 سال کار کردم. الان مستر پذیرش گرفتم، در شهر و ایالتی که خواهرم هم اونجاست، و البته اونم خودش ویزای J1 هستش و به زودی امریکا رو ترک میکنه. فاند هم نگرفتم. سربازی هم نخبگان بودم.

آفیسر مذبور هم از بنده پرسید که چرا میخوای دوباره مستر بخونی؛ که براش توضیح دادم دغدغه و علاقه ام به سمت این رشته رفته و میخوام توش عمیق بشم و پایه علمی قوی پیدا کنم و ... . بعد پرسید سربازی رفتی؟.. که وقتی براش توضیح دادم گفت: عه! نخبگان فاندیشن بودی و یه حالت مشعوفی داشت!، گفت ما خیلی "Great students" داریم اینجا از بنیاد نخبگان. همین طور در مورد وضعیت خواهرم پرسید و اینکه اونجا چیکار میکنه. منم توضیح دادم که داره فلان کاراموزی رو میگذرونه و بزودی برمیگرده.

در ضمن اینکه این حرفا رو میزد و موقعی که من حرف میزدم و بعضا به من نگاه میکرد، تندتند تایپ میکرد. خیلی زود، بدون اینکه از من مدرک یا داکیومنتی بخواد (فقط پاسپورت، کارت پایان خدمت و فرم I-20 دستش بود) گفت شما Qualify نیستی برای ویزای F1 و متأسفایم. بلند شد و یه برگه سفید بهم داد که درباره ریجکته و اینا. وقتی ازش توضیح بیشتر خواستم، گفت دلیل و Foundation کافی برای این درخواست نداری. و همین طور در جواب به اینکه میتونم مجدد تقاضا بدم، باحالت بی تفاوتی گفت آره، میتونی. کل مصاحبه شاید 5 دقیقه هم طول نکشید.

دوستان و به خصوص دوستان با تجربه تر، این شرح حال منه. ببینید راهکاری به نظرتون میرسه؟ دارم میرم دبی چند وقت دیگه... یاری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام، من هم پذیرش مستر بدون فاند دارم و تنها وقتی که خالی بود و تونستم بگیرم، سفارت ارمنستان بود. حالا میخاستم بدونم این یکی دو ماه اخیر، ایروان با بدون فاند ها چجوری تا کرده؟!
    همیشه گفتن بدون فاند ایروان نرید و مصداق به مشکل خوردنش هم زیاد وجود داشته ولی شما دیگه این وقت رو گرفتید و من جاتون باشم دیگه الان نمیام اینجا دنبال موارد عینی بگردم چون خیلی رو اعتماد به نفسی که برای مصاحبه لازم دارید اثر میذاره. در عوض یه راهی که تو این 1سال و خورده ای که به این فروم سر میزنم و توش مطلب مینویسم، دیدم جواب داده اینه که کل هزینه ی تحصیلتون رو به صورت BS ببرید سفارت ایروان و فقط به هزینه ی 1 سال برآورد شده در I-20 اکتفا نکنید. پارسال چند مورد اینجا دیدم که تونستن اینطوری از ایروان ویزا بگیرن. البته با توجه به سنتون و موقعیت کاریتون باید این BS از حساب خودتون یا پدر ومادرتون باشه و چون رقمش بالاست باید توضیح قابل قبولی برای شغل و محل کسبش داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط homayoon_f نمایش پست ها

13 اپریل، یعنی همین 3 روز پیش ارمنستان، ایروان، مصاحبه داشتم. آفیسر اول مدارک گرفت، آفیسر دوم بعد چند دقیقه انگشت نگاری کرد، و چند دقیقه بعدتر آفیسر مصاحبه بنده شماره بنده رو خوند، یه پسر جوون.

من MBA خوندم، و بعد از اون 2 3 سال کار کردم. الان مستر پذیرش گرفتم، در شهر و ایالتی که خواهرم هم اونجاست، و البته اونم خودش ویزای J1 هستش و به زودی امریکا رو ترک میکنه. فاند هم نگرفتم. سربازی هم نخبگان بودم.

آفیسر مذبور هم از بنده پرسید که چرا میخوای دوباره مستر بخونی؛ که براش توضیح دادم دغدغه و علاقه ام به سمت این رشته رفته و میخوام توش عمیق بشم و پایه علمی قوی پیدا کنم و ... . بعد پرسید سربازی رفتی؟.. که وقتی براش توضیح دادم گفت: عه! نخبگان فاندیشن بودی و یه حالت مشعوفی داشت!، گفت ما خیلی "Great students" داریم اینجا از بنیاد نخبگان. همین طور در مورد وضعیت خواهرم پرسید و اینکه اونجا چیکار میکنه. منم توضیح دادم که داره فلان کاراموزی رو میگذرونه و بزودی برمیگرده.

در ضمن اینکه این حرفا رو میزد و موقعی که من حرف میزدم و بعضا به من نگاه میکرد، تندتند تایپ میکرد. خیلی زود، بدون اینکه از من مدرک یا داکیومنتی بخواد (فقط پاسپورت، کارت پایان خدمت و فرم I-20 دستش بود) گفت شما Qualify نیستی برای ویزای F1 و متأسفایم. بلند شد و یه برگه سفید بهم داد که درباره ریجکته و اینا. وقتی ازش توضیح بیشتر خواستم، گفت دلیل و Foundation کافی برای این درخواست نداری. و همین طور در جواب به اینکه میتونم مجدد تقاضا بدم، باحالت بی تفاوتی گفت آره، میتونی. کل مصاحبه شاید 5 دقیقه هم طول نکشید.

دوستان و به خصوص دوستان با تجربه تر، این شرح حال منه. ببینید راهکاری به نظرتون میرسه؟ دارم میرم دبی چند وقت دیگه... یاری کنید.
    لیسانستون چی بوده؟ بعد لیسانس چند سال گپ تحصیلی داشتید؟ مشغول چه کاری بودید؟
    بعد لیسانس سربازی رفتید با بعد از فوق؟
    بعد از ارشد تو این 2-3 سالی که میگید مشغول چه کاری بودید؟
    دوره ای که توش پذیرش گرفتید 1 ساله بوده یا 2 ساله؟
    هزینه اش چقدر بوده؟
    چقدر BS بردید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    لیسانستون چی بوده؟ بعد لیسانس چند سال گپ تحصیلی داشتید؟ مشغول چه کاری بودید؟
    بعد لیسانس سربازی رفتید با بعد از فوق؟
    بعد از ارشد تو این 2-3 سالی که میگید مشغول چه کاری بودید؟
    دوره ای که توش پذیرش گرفتید 1 ساله بوده یا 2 ساله؟
    هزینه اش چقدر بوده؟
    چقدر BS بردید؟
    لیسانس صنایع. بعد لیسانس بدون گپ و بلافاصله رفتم فوق، MBA.
    من دوره سربازی نخبگان رو از ترم آخر ارشد شروع کردم، و حدود 1 سال طول کشید کارم.
    دوره ای که پذیرش گرفتم 2 ساله اس، دو برابر tuition+living cost هم bs برده بودم، ولی اصلن ازم نخواست bs رو و فقط پرسید چه طور میخوای بدی؛ منم جواب دادم پدر و مادرم ساپورت میکنن.

ممنون میشم راهنماییم کنین.

Junior Member

سلام دوستان راسته که میگن واسه UMASS و Boston ریجکت میکنن بعد کلیرنس طولانی؟ امسال کسی واسه اینجاها ویزا گرفته؟

لیسانس صنایع. بعد لیسانس بدون گپ و بلافاصله رفتم فوق، MBA.
    من دوره سربازی نخبگان رو از ترم آخر ارشد شروع کردم، و حدود 1 سال طول کشید کارم.
    دوره ای که پذیرش گرفتم 2 ساله اس، دو برابر tuition+living cost هم bs برده بودم، ولی اصلن ازم نخواست bs رو و فقط پرسید چه طور میخوای بدی؛ منم جواب دادم پدر و مادرم ساپورت میکنن.

ممنون میشم راهنماییم کنین.
    یکی از سوالامو یادتون رفت جواب بدید
    تو این 2-3 سال بعد از تحصیل چه کاری انجام میدادید؟ شغلتون چی بود؟ و در حال حاضر شغلتون چیه؟ چه مقدار درآمد توی DS نوشته بودید؟
    میدونستید اینا خیلی برای کسی که متقاضی تحصیل در MBA و یا رشته های دانشکده ی بیزنس هست مهمه؟
    قرار نیست با این رشته آدم علمی آکادمیک بشید که پایه ی علمی و مدرک دانشگاهی روی مدرک دانشگاهی بذارید. قراره بیزنسمن بشید و همین مستر مجدد خوندنتون هم خودش کلی ایراده. اگه به جای اون مدرک ارشدی که بهشون گفتید تو ایران گرفتید یه سابقه ی کار مناسب و مرتبط با MBA نشون میدادید و بعد هم خودتون رو یه آدم موفق و پر درآمد از نظر کاری نشون میدادید احتمال خیلی زیادی مشکل پیش نمیومد
    یه تجربه ی مشابه یکی از دوستان اینجا داشت یه نگاه بندازید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2209936
    وقتی بدون دیدن مدرک و یا در زمان کوتاهی ریجکت میکنن یعنی ایرادات اساسی در دی اس دیده شده که نشون میده توجیهی برای ویزا دادن به اپلیکنت نیست. این ایرادات برای شما میتونه همین مجدد خوندن یه مقطع اونم تو یه گرایش تکراری باشه. یا میتونه نبود شغل مرتبط با رشته باشه که خودش نشونه ی عدم موفقیت شما تو این رشته و عدم نیازتون به ادامه ی این رشته باشه.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

متاسفم واقعا امیدوارم دفعه دیگه درجا ویزا بگیرید
    فقط در خصوص بحث نخبگان به نظر خودتون نکته منفی محسوب میشد یا بالعکس؟ یا اصن تاثیری نداشت؟
    یا حق ...

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

تو این 2-3 سال بعد از تحصیل چه کاری انجام میدادید؟ شغلتون چی بود؟ و در حال حاضر شغلتون چیه؟ چه مقدار درآمد توی DS نوشته بودید؟
    میدونستید اینا خیلی برای کسی که متقاضی تحصیل در MBA و یا رشته های دانشکده ی بیزنس هست مهمه؟
    قرار نیست با این رشته آدم علمی آکادمیک بشید که پایه ی علمی و مدرک دانشگاهی روی مدرک دانشگاهی بذارید. قراره بیزنسمن بشید و همین مستر مجدد خوندنتون هم خودش کلی ایراده. اگه به جای اون مدرک ارشدی که بهشون گفتید تو ایران گرفتید یه سابقه ی کار مناسب و مرتبط با MBA نشون میدادید و بعد هم خودتون رو یه آدم موفق و پر درآمد از نظر کاری نشون میدادید احتمال خیلی زیادی مشکل پیش نمیومد
    وقتی بدون دیدن مدرک و یا در زمان کوتاهی ریجکت میکنن یعنی ایرادات اساسی در دی اس دیده شده که نشون میده توجیهی برای ویزا دادن به اپلیکنت نیست. این ایرادات برای شما میتونه همین مجدد خوندن یه مقطع اونم تو یه گرایش تکراری باشه. یا میتونه نبود شغل مرتبط با رشته باشه که خودش نشونه ی عدم موفقیت شما تو این رشته و عدم نیازتون به ادامه ی این رشته باشه.
    سلام
    من سه سال گپ دارم بعد از ارشدم که خب دو سالش رو میتونم با سربازی توضیح بدم. در همین حین تدریس هم میکردم و پروژه ای هم کار میکردم. تو فرم DS هیچ مبلغی در خصوص درآمد نگرفتم و قید کردم که با توجه به پروژه متفاوته. حالا به نظر شما اولا BS به نام خودم باشه یا پدر؟ دوما کلاً بهتره ما نشون بدیم وضعمون خوبه یا نه (منظورم اینه درباره در آمد دقیقا چی بگم؟) (ضمنا من تقریبا فول فاند هستم. از این نظر تقریبا که چون همسرم هم باهام هست یه 2500 تا کم اومد که به دانشگاه BS نشون دادم)
    یا حق ...

Junior Member

اولا واقعا ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین.

در مورد رشته ای که پذیرش گرفتم: رشته "سیاستگذاری عمومی" یا Public Policy هستش، و هیچ ارتباطی با بیزینس و MBA هم نداره. در واقع من میخوام به طور کامل مسیر تحصیلی و گرایشم رو تغییر بدم.
    در مورد شغلم در این دو سال بعد فارغ التحصیلی: نزدیک به 1 سال در یه بانک (در ستاد، به عنوان کارشناس اعتبارات) کار کردم و بعد از اون در یکی از روزنامه های شناخته شده روزنامه نگاری کردم. بی ارتباط با حوزه مدیریت نبوده، و به خصوص حوزه مالی. کار روزنامه نگاری هم با زمینه اقتصادی بوده، البته که چندان با MBA و مدیریت مرتبط نیست.

درآمدی هم که توی فرم DS نوشتم به طور ماهانه الان دارم 2 میلیونه.

اینکه میگین ایراده اساسی باید بوده باشه که اینطوری ریجکت کردن، قبول دارم؛ و به نظرم همین اقدام برای مستر دوم هستش، که بدون فاند هم هست متأسفانه.

با توجه به اینا، به نظر شما گفتن چه مواردی، یا بهتر بگم "چه طور گفتن" سابقه تحصیلی و کاری و قصدم برای این ادامه تحصیل چه طور باشه کارساز میتونه باشه؟

بیش از حد دمتون گرم که توجه میکنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)