صفحه 15 از 49 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط homayoon_f نمایش پست ها
    اولا واقعا ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین.

در مورد رشته ای که پذیرش گرفتم: رشته "سیاستگذاری عمومی" یا Public Policy هستش، و هیچ ارتباطی با بیزینس و MBA هم نداره. در واقع من میخوام به طور کامل مسیر تحصیلی و گرایشم رو تغییر بدم.
    در مورد شغلم در این دو سال بعد فارغ التحصیلی: نزدیک به 1 سال در یه بانک (در ستاد، به عنوان کارشناس اعتبارات) کار کردم و بعد از اون در یکی از روزنامه های شناخته شده روزنامه نگاری کردم. بی ارتباط با حوزه مدیریت نبوده، و به خصوص حوزه مالی. کار روزنامه نگاری هم با زمینه اقتصادی بوده، البته که چندان با MBA و مدیریت مرتبط نیست.

درآمدی هم که توی فرم DS نوشتم به طور ماهانه الان دارم 2 میلیونه.

اینکه میگین ایراده اساسی باید بوده باشه که اینطوری ریجکت کردن، قبول دارم؛ و به نظرم همین اقدام برای مستر دوم هستش، که بدون فاند هم هست متأسفانه.

با توجه به اینا، به نظر شما گفتن چه مواردی، یا بهتر بگم "چه طور گفتن" سابقه تحصیلی و کاری و قصدم برای این ادامه تحصیل چه طور باشه کارساز میتونه باشه؟

بیش از حد دمتون گرم که توجه میکنین.
    خواهش میکنم دوست عزیز
    ببخشید که فکر کردم دوباره دارید میرید MBA بخونید. البته شما هم تو پست اولتون نگفته بودید
    به هرحال
    الان اینکه شما دارید میرید مستر مجدد بگیرید و سفارت با مجدد خوندن هیچ مقطعی به راحتی کنار نمیاد یه بحثه و اینکه یه تغییر رشته ی اساسی دادید هم یه بحث دیگه ست.
    در مورد اولی که الان دیگه ازش خبر دارن و کاریش نمیشه کرد ولی در مورد تغییر رشته اونم تغییر به این زیادی باید بتونید تو مصاحبه دلیل درست و منطقی برای این کارتون داشته باشید. به طور مثال داشتن یه بک گراند کاری تو این رشته به مدت چند سال میتونه دلیل خوبی باشه برای اینکه بخواید توش مدرک تحصیلی بگیرید. پس به سابقه کار مرتبط نیاز دارید. همچنین داشتن پیشنهاد شغلی برای این رشته هم میتونه کمک کننده باشه. یعنی Job Offer از جایی که به فارغ التحصیل این رشته احتیاج داره ببرید.
    در کنار اینا یه SOP خوب بنویسید و توش طوری شزح حالتون رو بنویسید که نشون بده همیشه و از ابتدا به این رشته علاقه داشتید و شواهدی از کارهای ریز و کوچیک حتی داوطلبانه که در این رشته و زمینه انجام دادید هم بیارید.
    این جمله ی طلایی که من در خیلی از پستهام میارم رو لازمه دوباره تکرار کنم:
    برای ویزای دانشجویی لازمه دیده بشه اپلیکنت مدرک و کار گذشته اش با کار فعلیش و این پذیرشی که گرفته و پلن کاریش در آینده در یک راستا ست
    مسیر زیگ زاگی و برنامه های متفاوت و بی ربط به هم به راحتی میتونه باعث ریجکت 214 B بشه و آفسر هم اظهار کنه اساس و دلیل لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی رو ندارید.
    در مورد ایراد اساسی در دی اس هم، مهمترین بخش دی اس همون هیستری تحصیلی و کاری هست که باید با رشته و برنامه ی تحصیلی و شغلی آینده ی شما مرتبط باشه.
    یه مورد دیگه اینکه برای رد شدن از سد 214 نیاز بهتغییر در شرایطتون دارید که مسلمن طبیعی نشوندادن این تغییرات نیاز به گذر زمان داره. پس تا اصلاحات لازم رو انجام ندادید و تا حداقل 2-3 ماه زمان ندادید بهتره دوباره اقدام نکنید. چون برای افیسر بدی خیلی راحته که ببینه شرایط عوض نشده و در عرض 30 ثانیه همون نظر قبلی رو بده.

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام
    من سه سال گپ دارم بعد از ارشدم که خب دو سالش رو میتونم با سربازی توضیح بدم. در همین حین تدریس هم میکردم و پروژه ای هم کار میکردم. تو فرم DS هیچ مبلغی در خصوص درآمد نگرفتم و قید کردم که با توجه به پروژه متفاوته. حالا به نظر شما اولا BS به نام خودم باشه یا پدر؟ دوما کلاً بهتره ما نشون بدیم وضعمون خوبه یا نه (منظورم اینه درباره در آمد دقیقا چی بگم؟) (ضمنا من تقریبا فول فاند هستم. از این نظر تقریبا که چون همسرم هم باهام هست یه 2500 تا کم اومد که به دانشگاه BS نشون دادم)
    3 سال کم نیست و بهتره یه شغلی داشته باشید ضمن اینکه متاهل هم هستید و این بیکار بودن جالب نیست. درآمد هم چه پروژه ای باشه چه ثابت به هرحال میشه برای درآمد ماهانه یه رقمی برآورد کرد. کسری فاند شما در کل دوره میشه 10000$ که با توجه به سنتون خیلی هم رقم زیادی نیست و میتونه به نام خودتون باشه. البته بهتره چند هزارتا بیشتر از این با خودتون ببرد.

Junior Member

دوستانی که اخیرا (توی این پنج شش ماه اخیر) رفتن ارمنستان، آیا آفیسر براشون اون 11-12 سوال معروف رو فرستاده یا خیر؟

توی بعضی تاپیک ها دیدم که بچه ها نوشتن جدیدا دیگه این سوالات رو نمی فرستن؟

سلام دوستان

من مصاحبه سفارت ایروان رو رفتم و 221-g خوردم. یه مورد عجیبی که توی مصاحبه من ایجاد شد این هست که آفیسر به هیچ عنوان رزومه ای از من نخواست و من هم توی فرم DS-160 اسم جاهایی که کار کرده بودم و حساسیت زا بود رو ننوشتم؛ ولی موقع مصاحبه آفیسر از من در مورد یکی از این شرکت ها سوال پرسید و من هم سعی کردم جوابی بدم که متقاعد بشه.

حالا از اونجایی که اسم این شرکت توی DS-160 نبوده و آفیسر هم میدونسته من اونجا کار کردم، احتمال میدم یکی از این دو حالت به وجود اومده باشه:
    1- رزومه ای به دانشگاه داده بودم به دست آفیسر رسیده
    2- افیسر به سوابق بیمه من دسترسی داشته

به همین خاطر گفتم این موضوع رو اینجا مطرح کنم که هم یه تجربه واسه بقیه باشه و هم از همفکریتون استفاده کنم. به نظرتون اگر از طرف سفارت سوالاتی رو برای من فرستادن و رزومه رو خواستم، چه رزومه ای رو واسشون بفرستم؟ اونی که همه سوابق کاری رو داره؟ یا اونی که بخشی از سوابق کاری رو داره؟ یا اونی که کاملا سانسور شده هست؟

پیشاپیش مرسی از همفکری و جوابتون

سلام. من فول فاند دکترا هستم و دو سال و نیم گپ تحصیلی بعد از ارشد دارم و در این مدت فقط یکسال را در یک شغل بیربط با رشتم ( رشتم مهندسی بوده ولی شغلم هنری بوده) مشغول بودم. ایا این شغل را در دی اس ذکر کنم یا نکنم بهتره؟مثلا افیسر ممکنه بپرسه چرا در رشته خودت کار نکردی؟؟چطور قانع کنمشون؟
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsalehi نمایش پست ها
    سلام دوستان راسته که میگن واسه UMASS و Boston ریجکت میکنن بعد کلیرنس طولانی؟ امسال کسی واسه اینجاها ویزا گرفته؟
    سلام دوست عزیز. براچی باید به umass boston گیر بدن؟!!!!! این دانشگاه چی داره که بقیه ندارن؟!! فک میکنم شایعه باشه. لااقل از کسی ک این خبر رو به شما داده یه دلیل بخواید که براتون بیاره!!

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط alexifminary نمایش پست ها
    سلام دوستان

من مصاحبه سفارت ایروان رو رفتم و 221-g خوردم. یه مورد عجیبی که توی مصاحبه من ایجاد شد این هست که آفیسر به هیچ عنوان رزومه ای از من نخواست و من هم توی فرم DS-160 اسم جاهایی که کار کرده بودم و حساسیت زا بود رو ننوشتم؛ ولی موقع مصاحبه آفیسر از من در مورد یکی از این شرکت ها سوال پرسید و من هم سعی کردم جوابی بدم که متقاعد بشه.

حالا از اونجایی که اسم این شرکت توی DS-160 نبوده و آفیسر هم میدونسته من اونجا کار کردم، احتمال میدم یکی از این دو حالت به وجود اومده باشه:
    1- رزومه ای به دانشگاه داده بودم به دست آفیسر رسیده
    2- افیسر به سوابق بیمه من دسترسی داشته

به همین خاطر گفتم این موضوع رو اینجا مطرح کنم که هم یه تجربه واسه بقیه باشه و هم از همفکریتون استفاده کنم. به نظرتون اگر از طرف سفارت سوالاتی رو برای من فرستادن و رزومه رو خواستم، چه رزومه ای رو واسشون بفرستم؟ اونی که همه سوابق کاری رو داره؟ یا اونی که بخشی از سوابق کاری رو داره؟ یا اونی که کاملا سانسور شده هست؟

پیشاپیش مرسی از همفکری و جوابتون
    سلام
    g-221 یعنی چی؟
    دوستان کسی در مورد کیس ایشون نظر نداره؟ آفیسر چحور متوجه شده؟!
    یا حق ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanic,IUST

سلام دوستان
    تجربه مصاحبه من در ارمنستان.
    سفارت: ارمنستان
    زمان: ۹ مارچ ۲۰۱۶
    رشته: مکانیک
    مقطع: Ph.D
    نوع فاند: TA/RA

سوالات آفیسر:وضعیت سربازیت چه جوریه؟سی وی و ریسرچ پلن داری؟ اونجا میخای چیکار کنی؟ ارشد کجا بودی و چیکار کردی؟
    در حد ۲ دقیقه
    پی نوشت: ویزا مالتی درجا گرفته شد. پروژه در مورد آلودگی هوا. سربازی وثیقه. گپ تحصیلی و سابقه کار نداشتم.فول فاند.

اینم تجربه ی ما

روز 15 اپریل وقت مصاحبه داشتیم البته توریستی...من و پسر یک ساله ام و مادرم.... افسر به نظرم خیلی آدم مثبتی اومد.... خیلی راحت و مهربون برخورد می کرد....
    سوالایی که از من پرسید : در مورد همسرم و کارش و اینکه کجاست الان....... اینکه تا حالا کدوم کشور خارجی رفتم که دقیقا هیچ جا نرفته بودم و اولین سفرم بود .... در مورد کارم پرسید.... در مورد خواهربرادرام پرسید که کجان و چه کار می کنن... در مورد اینکه چرا می خوام برم امریکا .......
    از مادرم هم پرسیدن که قبلا رفته امریکا برای چی؟(مادرم سال قبل برای دیدن خواهر و برادرم 3 ماه اونجا بودن.اون بار با پدرم و این بار البته پدرم نبودن)... در مورد شغلشون پرسیدن که بازنشسته آموزش پرورش بودن......در مورد اینکه همسرش کجاست و .....

فکر کنم همینا بود ..... یک عالمه مدرک هم جمع و جور کرده بودیم که حتی یکیش رو هم نگاه نکرد..... و گفت ویزاتون اماده است. می مونین بگیرین یا می ذارین برای پیک آپ...... من تصور می کنم همه چی به افسر و اون چیزی که از شما برداشت می کنه ارتباط داره......

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    3 سال کم نیست و بهتره یه شغلی داشته باشید ضمن اینکه متاهل هم هستید و این بیکار بودن جالب نیست. درآمد هم چه پروژه ای باشه چه ثابت به هرحال میشه برای درآمد ماهانه یه رقمی برآورد کرد. کسری فاند شما در کل دوره میشه 10000$ که با توجه به سنتون خیلی هم رقم زیادی نیست و میتونه به نام خودتون باشه. البته بهتره چند هزارتا بیشتر از این با خودتون ببرد.
    سلام
    به نظر شما بحث سربازی نخبگان چقدر حساسیت داره، اصلا نکته منفیه یا مثبت؟ البته پروزه سربازی من اصلا حساس نبوده و چیزی هم ازش به صورت مقاله و ... منتظر نشده
    یا حق ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)