صفحه 16 از 49 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما بحث سربازی نخبگان چقدر حساسیت داره، اصلا نکته منفیه یا مثبت؟ البته پروزه سربازی من اصلا حساس نبوده و چیزی هم ازش به صورت مقاله و ... منتظر نشده
    سربازی نخبگان بوده باشی و اعلام کنی از پروژت سوال می کنن. تا اونجا که من دیدم به طولانی شدن کلیرنس رسیده ولی ویزا رو گرفتن.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط heavenly1357 نمایش پست ها
    اینم تجربه ی ما

روز 15 اپریل وقت مصاحبه داشتیم البته توریستی...من و پسر یک ساله ام و مادرم.... افسر به نظرم خیلی آدم مثبتی اومد.... خیلی راحت و مهربون برخورد می کرد....
    سوالایی که از من پرسید : در مورد همسرم و کارش و اینکه کجاست الان....... اینکه تا حالا کدوم کشور خارجی رفتم که دقیقا هیچ جا نرفته بودم و اولین سفرم بود .... در مورد کارم پرسید.... در مورد خواهربرادرام پرسید که کجان و چه کار می کنن... در مورد اینکه چرا می خوام برم امریکا .......
    از مادرم هم پرسیدن که قبلا رفته امریکا برای چی؟(مادرم سال قبل برای دیدن خواهر و برادرم 3 ماه اونجا بودن.اون بار با پدرم و این بار البته پدرم نبودن)... در مورد شغلشون پرسیدن که بازنشسته آموزش پرورش بودن......در مورد اینکه همسرش کجاست و .....

فکر کنم همینا بود ..... یک عالمه مدرک هم جمع و جور کرده بودیم که حتی یکیش رو هم نگاه نکرد..... و گفت ویزاتون اماده است. می مونین بگیرین یا می ذارین برای پیک آپ...... من تصور می کنم همه چی به افسر و اون چیزی که از شما برداشت می کنه ارتباط داره......
    سلام
    لطف می کنین از شغل و تحصیلاتتون هم بگین؟ یعنی هیچ مدرکی مثلا نامه حساب مالی یا سابقه کار و اینا نگاه نکرد؟

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

دوستانی که امسال کار ویزای دانشجویی اونها به کلیرنس کشیده لطف میکنن بفرمایند که چقدر طول کشید تا کلیر بشن؟ اینجوری میشه به یک جمعبندی از الگوی ارزیابی سفارت رسید. برای سال های قبل جدول های شیک اکسل تو سایت موجوده (که اتفاقا نشون میده ارمنستان جزو خوبا بوده) ولی برای امسال من هیچ دیتابیسی ندیدم
    یا حق ...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام
    g-221 یعنی چی؟
    دوستان کسی در مورد کیس ایشون نظر نداره؟ آفیسر چحور متوجه شده؟!
    منظور از g-221 یه ریجکت موقته تا زمانی که نتیجه ی قطعی مصاحبه اعلام بشه و در واقع همون کلیرنسه. گویا ایروان با اینکه جز 3 سفارت اصلی برای ایرانی هاست کلیرنس رو به شیوه ی اونهای دیگه اعلام نمیکنه و به جای برگه ی کلیرنس این بند رو میده.
    این که به سوابق بیمه دسترسی داشته باشن که خیلی خیلی بعیده.
    در مورد احتمال دوم هم حتی اگه سفارت به رزومه ی دانشگاه هم دسترسی داشته باشه باز احتمال دسترسیش در زمان مصاحبه تقریبا غیر ممکنه و حداقل باید به کلیرنس موکول بشه. بنظرم ایشون جایی در یک رزومه ی آنلانین از سوابقشون گفتن. مثلن linkedin یا امثال اینها. شبیه این مورد رو قبلن دیده بودم که طرف موضوع تز لیسانسش رو تو روزمه عوض کرده بود ولی آفیسر در زمان مصاحبه به حالت مچگیری ازش پرسیده بود چرا فیلد کاریتو داری از فلان( همونی که اسمشو نیاورده بود) تغییز میدی به اینی که الان براش RP آوردی. این واقعن دوست عزیز ما رو شکه کرده بود و نمیدونست چه اتفاقی افتاده و وقتی بهش گفتم اسمتو به فارسی و انگلیسی سرچ کن ببین چی پیدا میکنی تازه فهمید که یه رزومه ی آن لاین کامل و در دسترس عموم داره بعلاوه ی کلی مقاله و ریسرچ در اون موضوع ممنوعه هم به فارسی و هم به انگلیسی.

Junior Member

ببخشيد يه سوالي كه يادم رفت بپرسم ، من براي اولين باره دارم براي امريكا( نوع ويزاي b1 ) اقدام مي كنم و يك هفته بيشترم نمي خوام بمونم ، بعد اونور اشنا فقط ي عمو و عمه دارم كه باهاشون هيچ رابطه اي نداريم و قصد ديدارشونم ندارم ، به نظرتون اگه بگم صرفا مي خوام برم كنگره و اونجا فاميل ندارم ، مشكلي پيش نمياد ؟ ايا قابل فهميدنه براشون كه اونور فاميل داريم؟ (توي فرم ds هم زدم كه فاميلي ندارم)

Junior Member

سلام دوستان .من برای مقطع دکتری در رشته مهندسی برق پذیرش با فاند کامل دارم و میخوام برای ویزای F1 ارمنستان اقدام کنم. رزومه تحصیلی ام هم خوب هست. کیس من اینجوریه که یک برادرم US CITIZEN هست و خواهرم هم GREEN CARD داره و هردوتاشون هم از طریق دانشجویی رفته بودند. در ضمن مادرم هم از طریق برادرم GREEN CARD داره. میخواستم بدونم که شانس ویزا برای من چقدر است ؟ و چطور میتون شانسم رو زیاد کنم.؟ آیا مثلا بردن ترجمه سند خانه و زمین میتونه شانس رو برای من بیشتر کنه؟
    ممنون میشم در این مورد تجربیات خودتون رو در اختیار من بگذارید.

Junior Member

سلام
    من روز 18 آپریل ارمنستان مصاحبه داشتم.
    واسه مقطع دکتری با فاند کامل میخوام برم
    واسه ساعت 1:45 بعد از ظهر قرار مصاحبه داشتیم که تا دونه دونه وارد سفارت شدیم حدود 2:30 بود ما تقریبا آخرین نفر بودیم.
    چند تا گیت هست که با پارتیشن از هم جدا شده و وقتی وارد میشیم در رو میبندیم و ایستاده با آفیسر که از پشت شیشه صحبت میکنه مصاحبه میکنیم
    سه بار به گیتها مراجعه می کنیم. دفعه اول شماره رو خوندن و رفتیم مدارکمون رو تحویل دادیم. I-20 و کارت پایان خدمت و ویزا رو گرفت و رسیدهای پرداخت رو نگاه کرد.
    دفعه دوم رفتیم گیت 4 که انگشت نگاری شدیم. یه خانم آسیای شرقی بود که خیلی خوش اخلاق بود
    دفعه آخر هم رفتیم گیت 5 با یه آقای موبور مصاحبه کردیم.
    همون اول با من و خانمم سلام و احوال پرسی کرد و پرسید میتونید انگلیسی صحبت کنید و وقتی فهمید هر دومون میتونیم انگلیسی حرف بزنیم خوشحال شد.
    از من پرسید برای چی داری میری؟
    خدمت کجا بودی؟ چی کار میکردی؟
    از فارغ التحصیلی تا الان چی می کردی؟
    تو این شرکتی که کار میکنی کارت چیه؟ که من اینجا نامه ای که از شرکت گرفته بودم رو نشون دادم. گفت دیگه نیاز به توضیح نیست متوجه شدم.
    گفت ریرچ پلن داری؟ گفتم TA هستم و الان معلوم نیست کارم
    گفت میخوای رو چی کار کنی؟ گفتم ترجیح میدم کار ارشدم رو ادامه بدم. بعد یکم کار ارشدم رو توضیح دادم که وقتی تخصصی شد حرفم رو قطع کرد و یه سئوال دیگه در همین مورد پرسید که یادم نیست. من ادامه دادم که استادایی هستن اونجا که همین کارو انجام میدن که پرسید کدوم استادا؟ منم اسم چندتاشونو گفتم.
    از خانمم هم پرسید اونجا چی کار میخوای بکنی؟
    و ایران چه میکردی؟ و بعد اینکه جاب آفر خانمم رو دید گفت چند نفر توی محل کارت هستن؟
    بعد از من پرسید چند ساله ازدواج کردید؟ وقتی شنید ده سال یه کم تعجب کرد و به فارسی گفت ده سال؟!! بعد یه نیمچه لبخندی زد
    در نهایت راجع به فاند پرسید ولی بانک استیتمنت نیاز نیست.
    به خانمم گفت تو پذیرفته شدی ولی باید شوهرت رو بررسی بیشتری کنیم. به من گفت چندتا سئوال میفرستم زود جواب بده. مشکل خاصی نیست تا موقع رفتن هم وقت زیادی هست مشکلی پیش نمیاد. سایت رو چک کن.
    مجموعا برخوردش خوب و مثبت بود.
    هیچ مدرک دیگه ای هم ندید.
    تقریبا ساعت 5 از سفارت خارج شدیم.

از آدمایی گه اومده بودن توریستی ها بیشتر بودن. از دانشجوها ندیدم کسی ریجکت بشه. چند نفر درجا گرفتن بقیه هم کلیرنس خوردن.
    واسه من 11 سوال رو فرستاد ولی به بقیه چیزی نگفت.
    واسه توریستی ها هم اونایی که اعتماد به نفس داشتن نتایج بهتری گرفتن.
    ویرایش توسط ienjf2 : April 22nd, 2016 در ساعت 04:11 PM

سلام دوستان،
    سال قبل من برای ویزا از آنکارا و دبی اقدام کردم. مستر دوم بود با فاند ناقص، آنکارا سریع با 214 رد کرد. دبی بیشتر بیست دقیقه مصاحبه کرد و به هم زرد داد و تبریک گفت. ولی بعد از 110 روز ایمیل اومد که آفیسر با بند 214 رد کرده!!!!
    امسال از دانشگاه دیگه ای فول فاند دکتری گرفتم توی رشته کامپیوتر البته I20 یه 1150 دلار کم داره، برادر هم دارم که آمریکا است.
    با دو تا ریجکتی 214 از دبی و آنکارا (البته واقعا شرایطم عوض شده)، و 1150 دلار کمبود توی I20، و فامیل درجه یک چه سفارتی توصیه میشه؟
    و این ارمنستان اصلا امکانش هست که باز بکنه؟ یا برم دبی را بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarhad66 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    سال قبل من برای ویزا از آنکارا و دبی اقدام کردم. مستر دوم بود با فاند ناقص، آنکارا سریع با 214 رد کرد. دبی بیشتر بیست دقیقه مصاحبه کرد و به هم زرد داد و تبریک گفت. ولی بعد از 110 روز ایمیل اومد که آفیسر با بند 214 رد کرده!!!!
    امسال از دانشگاه دیگه ای فول فاند دکتری گرفتم توی رشته کامپیوتر البته I20 یه 1150 دلار کم داره، برادر هم دارم که آمریکا است.
    با دو تا ریجکتی 214 از دبی و آنکارا (البته واقعا شرایطم عوض شده)، و 1150 دلار کمبود توی I20، و فامیل درجه یک چه سفارتی توصیه میشه؟
    و این ارمنستان اصلا امکانش هست که باز بکنه؟ یا برم دبی را بگیرم.
    شما هیچی از شرایطتون و شغلتون و گپ تحصیلی بعد از درستون و....اینها نگفتید.
    ولی ریجکت 214 اونم بعد از 110 روز که خیلی زمان زیادی برای کلیرنسه مسلمن نمیتونه بخاطر فاند نداشتن و سوشال تای باشه. این دیگه میره جز ریجکت های امنیتی.
    بهتره اول دلیل این ریجکت رو بدونید و توسوابقتون بررسی کنید ببینید سفارت دوبی برای چی این برخورد رو کرده. بعد دوباره اقدام کنید.
    ضمن اینکه با این شرایط بهتره نرید ارمنستان. چون سفارتیه که هم به سابقه ی ریجکت سفارت های دیگه اهمیت میده و هم در موارد امنیتی و حساس از اونهای دیگه حساس تره.
    بی طرفانه ترین بررسی بعد از ریجکت معمولن از طرف آنکارا انجام میشه.
    برای اطلاعات بیشتراینجا رو ببینید:
    متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

پارسال برای رشته امنیت اطلاعات پذیرش ناقص برای مستر دوم داشتم (رشته حساس بود)، امسال برای علوم کامپیوتر فول فاند دکتری. 2013 فارغ التحصیل شدم، که سه ساله سابقه تدریس دانشگاهی توی رشته خودم از اون موقع تا الان دارم. سربازی هم معاف شدم قبلا با کفالت و مشکلی نیست. البته دقیقا روز د ا ن ش آ م و ز ریجکت شدم که اگر اپلای ابرود را ببنید توی اون روز یه بیست تا سی نفر از هر سه سفارت که توی کلیرنس بودن با بند 214 رد شدند که خیلی تعجب برانگیز بود. حالا ربطی داشته یا نه را نمیدونم.

البته یک نفر دیگه هم با شرایط پارسال من دیدم دو ماه پیش با 214 رد شده بود که از آفیسر پرسیده چرا؟ گفته جدیدا قانون کردن به کسایی که مقطع را تکرار میکنند و فامیل درجه یک دارند ویزا ندین!! البته از صحت این حرف هم مطمئن نیستم، چون خیلی ها خیلی حرفها بعد مصاحبه میزنند که واقعیت نداره و فقط توجیه.

اگر قبلا سفارت رفته باشید و با روال آشنا باشید ریجکت 214 را فقط آفیسر اعلام میکنه که ریجکت موقت و توی کیلیرنس اگر ریجک بشین معمولا به خاطر مسائل امنیتیه و با یک بند دائم ریجکت میکنند. کیس من هم بعد از 110 روز ایمیل زدند که آفیسر مصاحبه کننده با بند 214 شما را رد کرده!!! در حالی که آفیسر به من تبریک هم گفته بود همون روز!

از اونجایی که آنکارا اصلا به حرفهام دفعه اول گوش نکرد و مصاحبه به زور 90 ثانیه شد اصلا دوست ندارم دوباره اونجا برم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    شما هیچی از شرایطتون و شغلتون و گپ تحصیلی بعد از درستون و....اینها نگفتید.
    ولی ریجکت 214 اونم بعد از 110 روز که خیلی زمان زیادی برای کلیرنسه مسلمن نمیتونه بخاطر فاند نداشتن و سوشال تای باشه. این دیگه میره جز ریجکت های امنیتی.
    بهتره اول دلیل این ریجکت رو بدونید و توسوابقتون بررسی کنید ببینید سفارت دوبی برای چی این برخورد رو کرده. بعد دوباره اقدام کنید.
    ضمن اینکه با این شرایط بهتره نرید ارمنستان. چون سفارتیه که هم به سابقه ی ریجکت سفارت های دیگه اهمیت میده و هم در موارد امنیتی و حساس از اونهای دیگه حساس تره.
    بی طرفانه ترین بررسی بعد از ریجکت معمولن از طرف آنکارا انجام میشه.
    برای اطلاعات بیشتراینجا رو ببینید:
    متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)