صفحه 17 از 49 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarhad66 نمایش پست ها
    پارسال برای رشته امنیت اطلاعات پذیرش ناقص برای مستر دوم داشتم (رشته حساس بود)، امسال برای علوم کامپیوتر فول فاند دکتری. 2013 فارغ التحصیل شدم، که سه ساله سابقه تدریس دانشگاهی توی رشته خودم از اون موقع تا الان دارم. سربازی هم معاف شدم قبلا با کفالت و مشکلی نیست. البته دقیقا روز د ا ن ش آ م و ز ریجکت شدم که اگر اپلای ابرود را ببنید توی اون روز یه بیست تا سی نفر از هر سه سفارت که توی کلیرنس بودن با بند 214 رد شدند که خیلی تعجب برانگیز بود. حالا ربطی داشته یا نه را نمیدونم.

البته یک نفر دیگه هم با شرایط پارسال من دیدم دو ماه پیش با 214 رد شده بود که از آفیسر پرسیده چرا؟ گفته جدیدا قانون کردن به کسایی که مقطع را تکرار میکنند و فامیل درجه یک دارند ویزا ندین!! البته از صحت این حرف هم مطمئن نیستم، چون خیلی ها خیلی حرفها بعد مصاحبه میزنند که واقعیت نداره و فقط توجیه.

اگر قبلا سفارت رفته باشید و با روال آشنا باشید ریجکت 214 را فقط آفیسر اعلام میکنه که ریجکت موقت و توی کیلیرنس اگر ریجک بشین معمولا به خاطر مسائل امنیتیه و با یک بند دائم ریجکت میکنند. کیس من هم بعد از 110 روز ایمیل زدند که آفیسر مصاحبه کننده با بند 214 شما را رد کرده!!! در حالی که آفیسر به من تبریک هم گفته بود همون روز!

از اونجایی که آنکارا اصلا به حرفهام دفعه اول گوش نکرد و مصاحبه به زور 90 ثانیه شد اصلا دوست ندارم دوباره اونجا برم.....
    خب الان که توضیح دادید بهتر شد
    به احتمال زیاد ریجکت آنکاراتون فقط به خاطر مستر مجدد بوده. به این خاطر اینو میگم که میگید در عرض 90 ثانیه ریجکت کرده. وقتی ایراد اساسی ببینن همینکارو میکنن و دیگه مصاحبه خیلی طول نمیکشه. و مجدد خوندن هر مقطعی در صورتی که سفارت ازش خبر داشته باشه از همین نوع ایرادها اساسی به حساب میاد.
    در مورد دوبی هم 214 در کلیرنس با اینکه دست خود آفیسر هست و به شدت بندهای 306 یا 501 یا 212 نیست ولی بند سوشال تای محسوب نمیشه. راستی همه ی بندهای امنیتی هم دائمی نیستن. مثلن کسایی بودن که تونستن از سد 212 بگذرن و ویزای آمریکا بگیرن. فقط یکمی کارشون سخت شده.
    بعید میدونم اون آفیسر بعد از 110 روز تازه متوجه شده باشه شما مستر مجدد هستید وبرای این 214 داده باشه. احتمالن چون رشتتون حساس بوده ریجکتتون کرده ولی چون تو این رشته ی حساس سابقه کار و تحصیل نداشتید بهتون 212 نداده.
    در کل الان شرایطتون کاملن تغییر کرده و خیلی احتمال ویزا گرفتنتون زیاد شده.
    در مورد احساستون به آنکارا... درک میکنم منم همین وضع رو نسبت به سفارت دوبی پیدا کرده بودم چون 4 بار بی نتیجه از درش بیرون اومده بودم و جالب بود که برای بار 5 که می خواستم برای ویزا اقدام کنم سنگینی و قفل خاص در سفارت دوبی که تو ذهنم مونده بود شده بود یکی از کابوس هام و واقعن دیگه دلم نمی خواست از اون در رد بشم
    این دیگه با خودتونه که با وجود همه ی این توصیفاتی که از سفارت ها میشه انتخاب کنید کجا برید
    ولی ایروان سفارت نرمال و میانه رویی نداره. در بعضی موارد عالیه و در بعضی موارد واقعن ظالم. برای کیس هایی که مشکلی تو پروندشون دارن هم اصلن جالب نیست. این ایروانی که از 2015 به بعد دیدیم با اونی که تا 2014 بود خیلی فرق کرده ولی متاسفانه هنوز اون خوشنامی قبل تو ذهن خیلی از اپلیکنت ها مونده. اینو از اینکه بیشترین آمار 212 رو نسبت به 2 سفارت دیگه داره هم میشه فهمید.

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام
    من از دانشگاه خواستم research plan بفرستد، گفت There is no research plan
    حالا چه باید بکنم؟
    بگم چی بفرسته؟
    Computer Science (MS)

سلام
    شما اگر استادتون مشخصه كه بايد از استادتون بخوايد
    اگر مشخص نيست معمولا دانشكده يه نامه اي ميده كه ايشون مثلا به تكنولوژي هاي حساس دسترسي نخواهد داشت، نتايج كارش به صورت عمومي منتشر خواهد شد و . . .
    اگر هم هيچكدوم رو ندادن خودتون يه ريسرچ پلن از كاري كه قصد داريد روش فعاليت كنيد رو بنويسيد و توش قيد كنيد من چون استادم مشخص نيست فعلا، از دانشگاه ريسرچ پلني ندارم اما خودم قصد دارم رو اين زمينه كار كنم (ترجيحا غير حساس)
    نگران نباشيد معمولا واسه افرادي كه استاد مشخصي ندارن همين نوشته خودتون رو قبول ميكنند
    نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamAbroad نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه خواستم research plan بفرستد، گفت There is no research plan
    حالا چه باید بکنم؟
    بگم چی بفرسته؟
    Computer Science (MS)

Never Give In, Never Give Up

ممنون از توضیح و پیگیریتون

راستش من قبل از پر کردن DS-160، تموم اینترنت رو زیر و رو کردم که ببینم چه اطلاعاتی از خودم موجود هست. از طرف دیگه هم همیشه حواسم بوده تا در بعضی موارد، اطلاعات خاصی رو به اشتراک نذارم. ضمن اینکه بعد از مصاحبه هم دوباره یه وقت درست و حسابی گذاشتم و این مورد رو بررسی کردم؛ اما در مورد سوالی که از من پرسیده شد هیچ اطلاعات قابل دسترسی روی اینترنت وجود نداره. به همین دلیل خودم فقط به نظرم میرسه از دو طریق بررسی سوابق بیمه یا رزومه ارسالی برای دانشگاه میتونستن این اطلاعات رو استخراج کنن.

حالا با توجه به این وضعیت، شاید اصلاً اهمیتی نداشته باشه که این اطلاعات از کجا استخراج شده. توی این مرحله به نظرم تنها نکته مهم اینه که در صورتی که از من تقاضای رزومه یا اطلاعات اضافی بشه، باید چه چیزهایی رو واسشون بفرستم و چه چیزهایی رو نفرستم. منظورم اینه که رزومه رو باید به صورت کامل بفرستم یا اصلاح شده؟ و البته طبق تجربیات شما و سایر دوستان، با شرایط من اگه 11 تا سوال رو برام نفرستن، آیا واسم نکته منفی به حساب میاد؟ آیا توصیه میکنید با سفارت تماس بگیرم و بگم که سوالی برام ارسال نشده و در صورت نیاز بهم بگید که موارد تکمیلی رو براتون بفرستم؟

مرسی از توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    منظور از g-221 یه ریجکت موقته تا زمانی که نتیجه ی قطعی مصاحبه اعلام بشه و در واقع همون کلیرنسه. گویا ایروان با اینکه جز 3 سفارت اصلی برای ایرانی هاست کلیرنس رو به شیوه ی اونهای دیگه اعلام نمیکنه و به جای برگه ی کلیرنس این بند رو میده.
    این که به سوابق بیمه دسترسی داشته باشن که خیلی خیلی بعیده.
    در مورد احتمال دوم هم حتی اگه سفارت به رزومه ی دانشگاه هم دسترسی داشته باشه باز احتمال دسترسیش در زمان مصاحبه تقریبا غیر ممکنه و حداقل باید به کلیرنس موکول بشه. بنظرم ایشون جایی در یک رزومه ی آنلانین از سوابقشون گفتن. مثلن linkedin یا امثال اینها. شبیه این مورد رو قبلن دیده بودم که طرف موضوع تز لیسانسش رو تو روزمه عوض کرده بود ولی آفیسر در زمان مصاحبه به حالت مچگیری ازش پرسیده بود چرا فیلد کاریتو داری از فلان( همونی که اسمشو نیاورده بود) تغییز میدی به اینی که الان براش RP آوردی. این واقعن دوست عزیز ما رو شکه کرده بود و نمیدونست چه اتفاقی افتاده و وقتی بهش گفتم اسمتو به فارسی و انگلیسی سرچ کن ببین چی پیدا میکنی تازه فهمید که یه رزومه ی آن لاین کامل و در دسترس عموم داره بعلاوه ی کلی مقاله و ریسرچ در اون موضوع ممنوعه هم به فارسی و هم به انگلیسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط alexifminary نمایش پست ها
    ممنون از توضیح و پیگیریتون

راستش من قبل از پر کردن DS-160، تموم اینترنت رو زیر و رو کردم که ببینم چه اطلاعاتی از خودم موجود هست. از طرف دیگه هم همیشه حواسم بوده تا در بعضی موارد، اطلاعات خاصی رو به اشتراک نذارم. ضمن اینکه بعد از مصاحبه هم دوباره یه وقت درست و حسابی گذاشتم و این مورد رو بررسی کردم؛ اما در مورد سوالی که از من پرسیده شد هیچ اطلاعات قابل دسترسی روی اینترنت وجود نداره. به همین دلیل خودم فقط به نظرم میرسه از دو طریق بررسی سوابق بیمه یا رزومه ارسالی برای دانشگاه میتونستن این اطلاعات رو استخراج کنن.

حالا با توجه به این وضعیت، شاید اصلاً اهمیتی نداشته باشه که این اطلاعات از کجا استخراج شده. توی این مرحله به نظرم تنها نکته مهم اینه که در صورتی که از من تقاضای رزومه یا اطلاعات اضافی بشه، باید چه چیزهایی رو واسشون بفرستم و چه چیزهایی رو نفرستم. منظورم اینه که رزومه رو باید به صورت کامل بفرستم یا اصلاح شده؟ و البته طبق تجربیات شما و سایر دوستان، با شرایط من اگه 11 تا سوال رو برام نفرستن، آیا واسم نکته منفی به حساب میاد؟ آیا توصیه میکنید با سفارت تماس بگیرم و بگم که سوالی برام ارسال نشده و در صورت نیاز بهم بگید که موارد تکمیلی رو براتون بفرستم؟

مرسی از توجهتون
    اینکه به لیست بیمه دسترسی داشته باشن واقعن بعیده. به هرحال یکسری از دیتابیس ها و اطلاعات کشور روی اینترنت نمیاد و در واقع با اینترنت ملی قابل دسترسه. فکر میکنم منطقیترباشه اگه اطلاعات بیمه هم جز این موارد باشه.
    شما که نگفتید به اون فیسر چی گفتیدکه با وجودی که فهمیده بود یکی از مشاغلتون که براش بیمه هم بودید رو در دی اس ننوشتید اما با اینکه حساس هم بوده ریجکتتون نکرده !
    ولی اگه من باشم همون رزومه ای که بردم سفارت رو ادامه میدم فوقش این موردو با همون شیوه ای که باهاش آفیسر رو متقاعد کردم تو رزومه اضافه میکنم
    سوالات رو برای هرکی که بخوان و تشخیص بدن میفرستن. ونکته ی خاصی توش نداره.
    معمولن بعد از 4 هفته اگه تغییری در کلیرنس به وجود نیاد و هیچ آپ دیتی نداشته باشه بد نیست که ایمیلی به سفارت بزنن و حال پرونده رو بپرسن اما نه اینکه لزومن بگن چرا برام سوال نفرستید. در جواب ایمیلی که بعد از 4 هفته میزنید اگه لازم باشه خودشون سوالات رو میفرستن. اگه هم نه که همون جواب همیشکی که صبر کنید مراحل طی بشه رو بهتون میدن.

بازم ممنون از جوابتون

وقتی آفیسر ازم در مورد این شرکته سوال کرد، منم سعی کردم خودمو تا حد امکان ریلکس نشون بدم و چون اون موقع فک کردم به یه منبع موثق دسترسی داشته، کلیات کارمو توی اون شرکت گفتم (که البته این کلیات به هیچ وجه حساسیت زا نیس)؛ ولی قاعدتاً اون اطلاعاتی نبود که آفیسر داشت...چون اگه همونا بود الان ویزامو داده بود.

در مورد بقیه صحبتاتون، به نظرم حرفایی که میزنین منطقی میاد...مرسی از اینکه تجربتونو در اختیارم گذاشتین

دوستان سلام،

من برای ویزای F1 در یروان وقت مصاحبه دارم.
    سوالم در مورد خدمت هست:
    معافیت دارم از نوع Suretyship، , تک پسر و کفیل مادر بدون همسر هستم. به نظر شما این شبهه بوجود نمیاد که چطور من دارم واسه حدود 5 سال کسی رو که کفالتشو به عهده دارم تنها میذارم برای تحصیل؟
    یا اینکه برعکس، این خودش میتونه تایید کنه که برای برگشت tie دارم و امتیاز محسوب میشه؟
    به نظر شما در صورت مورد اول، چه عذری مناسب هست؟

ممنونم.

سلام خدمت دوستان عزیز
    من میخوام تجربیاتم رو از روز مصاحبه و بلیط و سفر و خلاصه هرچی به ذهنم میرسه رو در خدمتتون بزارم. گرچه که دیر ولی بازم به درد میخوره. در حال حاضر آمریکا هستم که اینا رو می نویسم.
    ریجکت از دبی در کلیرنس
    من برای دکترای مکانیک از دانشگاه ویرجینیا تک پذیرش داشتم. اردیبهشت 94 ( 4 می) همراه همسرم به سفارت دبی رفتیم. اینکه دبی رو انتخاب کردیم دلیلش این بود که وقت خالی داشت و بقیه جاها آخر جون وقت خالی داشت. هتلمون Comfort Inn بود که هتل آروم و تمیزی بود. افیسر همون آقای قد بلنده بور بود که ایستاده بود کلا. با اینکه فاند داشتم ازم نامه بانک خواست و بهش گفتم فول فاندم و اون گفت میدونم. درمورد ریسرچ پلن پرسید ( مرتبط بود با زلزله و موادی بود یه جورایی). هم چنین علت انتخاب دانشگاه و سربازی کجا بودم و چه درجه ای بودم رو پرسید. در مورد بعد از درسم پرسید و گفتم که می خوام برگردم و تو محیط آکادمیک کار کنم (پیشنهاد میکنم این رو نگید که خیلی تکراریه). از خانمم هم پرسید چی خوندی و اونجا که رفتین میخای چیکار کنی که خانمم گفت همراهی همسرم. بهمون برگه زرد داد. از من ریسرچ پلن رو نگرفت و 3 هفته بعد ایمیل اومد که ریسرچ پلنتو بفرست. برای ترم فال جوابمون نیومد و به اسپرینگ دیفر کردم. I-20 جدید که برای ترم بهار صادر شده بود تو مبلغ فاندش اشتباه تایپی شده بود و مبلغ کمی نوشته شده بود. وقتی به منشی مسئول دانشگاه گفتم بهم گفت که به سفارت ایمیل میزنه و براشون توضیح میده که اشتباه از اون بوده و خودش تو sevis درستش میکنه و آفیسر sevis رو میبینه. خلاصه منم همون رو فرستادم . 3 روز بعد از این اتفاق با بند 214b از دبی بعد از 7 ماه ریجکت شدم. (22 نوامبر).

کلیرنس ارمنستان (ویزا در وقت اضافه)
    3 هفته بعدش مجددا برای ارمنستان وقت گرفتیم و رفتیم (11 دسامبر). این بار ریسرچ پلنم بیومکانیک شده بود. روز مصاحبه اولش به عکسم گیر دادن و مجبور شدم بریم بیرون و عکس بگیریم ( عکسم با عینک بود و گفت حتما باید بدون عینک باشه) و برگردیم که باعث شد نفرآخر بشیم. آفیسرمون مرد میانسال بود. کل مدت مصاحبه در حال تایپ کردن بود. اولش بعد از مدتی تایپ یه دفعه گفت یه بار ریجکت شدی؟ گفتم آره و دیگه هیچی نگفت.فقط ازم پرسید که چرا ریسرچم عوض شده که گفتم چون به ترم پیش نرسیدم استادم اون رو به یه دانشجوی دیگه داده و پرسید چه سالی سربازی رفتم. از همسرم هیچی نپرسید و کلیرنس خوردیم (20 دقیقه تقریبا طول کشید و مدام تایپ میکرد). رزومه ام رو ازم گرفت و با سیستمش خط به خط چک کرد.
    وقتی برگشتیم هتل دیدم واسم 11 تا سوال رو فرستادن. بعد از 35 روز آپدیت شدیم (15 ژانویه) و چون ترم شروع شده بود تصمیم گرفتیم بریم ارمنستان ویزا رو بگیریم و از همون جا بریم امریکا. پاسپورت خودم و خانمم رو سه شنبه صبح ساعت 9 که شروع کار اداری پست DHL هست رو تحویل دادیم. هر روز یه بار ساعت 10 صبح DHL میره سفارت و ساعت 11-12 برمیگرده مامورشون (فقط روزی یکبار). گفتن حداقل دو روز طول میکشه تا ویزا تو پاس بخوره. اما پاسپورت خودم فردا ظهرش از پست پس گرفتم و واسه خانمم 3 روز بعد آماده شد. ویزای هردوتامون سینگل هست. به خاطر برف شدید توی آمریکا، پروازمون از ارمنستان کنسل شد و مجبور شدیم دو روز بیشتر بمونیم و خلاصه دوشنبه صبح با ایرلاین روسیه رفتیم واشنگتن. پرواز خیلی خوب و نسبتا ارزونی بود. نفری یه چمدون 23 کیلویی و یه دستی و لپتاپ جمعا 10 کیلو میتونستیم ببریم. و اینکه ما غذامون رو باید 36 ساعت قبل از پرواز مشخص می کردیم که چون مشخص نکرده بودیم فقط تونستیم کیک و دسرهاشون و نوشیدنی رو بخوریم.
    در مورد هتل ارمنستانم بگم که رفتیم هتل Elysium Gallery . هتل کوچیک ولی تمیزیه و ارزونم هست. بهتون پیشنهادش میکنم. از فرودگاه هم تا مرکز شهر کرایه تاکسی بیشتر از 4000 درام ندید که نرمالش همین قدر هست.(دیگه نهایتا 5000) دیده شده کسایی تا 24000 تا هم ازشون گرفته باشن! پیتزا تاشیر هم غذاش خیلی خوب و قیمتشم مناسبه بهتون پیشنهاد می کنم.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط moj5 نمایش پست ها
    سه بار به گیتها مراجعه می کنیم. دفعه اول شماره رو خوندن و رفتیم مدارکمون رو تحویل دادیم. I-20 و کارت پایان خدمت و ویزا رو گرفت و رسیدهای پرداخت رو نگاه کرد.
    سلام
    منظورتون از ویزا چیه؟
    یا حق ...

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

من 25 آپریل مصاحبه داشتم. شرح ماجرا از این قرار بود:

ساعت یک و نیم وقت من بود. که ملت کثیری دم در سفارت به انتظار بودن.به شیوه ای کاملا غیر حرفه ای به صف شدیم و حتی اونایی که زمانشون ساعت دو بود افتادن جلوی ما. خلاصه یکی یکی پاسها رو چک کردن رسیدیم به نگهبان بعدی. اونم یه دور دیگه پاس رو چک کرد بعد فرستادمون برای تحویل دادن موبایل و رد کردن کیف از دستگاه. کیف من رو که رد کردن گفتن فلشها و دارو و خوراکی رو هم باید تحویل بدی. حتی یه بطری تاشو داشتم اونم ازم گرفتن. یه شماره هم بهم دادن زدم به یقه لباسم یکی هم زدن به پاسم. رفتیم تو و عین بچه های مؤدب نشستیم یکی یکی صدا میکردن میرفتیم پاس و رسیدهای پرداخت و رسید سویس و آی بیست رو تحویل میدادیم به باجه ای که از بلندگو میگفتن. بعد دوباره مینشستیم تا باجه انگشت نگاری صدامون کنه.بعد دوباره مینشستیم تا باجه اصلی مصاحبه صدا کنه.
    باجه اصلی از من این سوالا رو کرد:
    -چرا میخوای بری آمریکا و رشتت چیه؟
    - ازم رزومه خواست و پرسید تز ارشدت فلان چیز بوده برام توضیح بده که یعنی چی؟
    - ارشد و لیسانست چند سال طول کشید؟
    - آمریکا میخوای رو چی کار کنی؟
    - فاندت به چه صورته؟
    - عضو بنیاد ملی نخبگان هستی؟ چون رزومت خیلی خوبه. (به حق چیزای ندیده و نشنیده )
    - پروژه هایی که انجام دادی جزئی از روند تحصیلت بودن یا پولی در قبالشون گرفتی؟

خلاصه هیچی ازم نگرفت غیر همون رزومه. بعد هم بهم گفت که باید بری واسه کلیرنس که خیلی نرمال هست این قضیه و ممکنه چند ماه طول بکشه ولی به آگوست میرسی نگران نباش.
    ویرایش توسط summer_66 : May 3rd, 2016 در ساعت 12:46 AM
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)