صفحه 2 از 49 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Member mrtt66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Florida state university

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان، اینجوری ک من تو فروم خوندم سفارت ارمنستان خیلی رو سربازی حساسه، بنظرتون اگ سربازیو تو ارگان نیرو انتظامی گذرونده باشیم حساسن؟ اگ کسر خدمت گرفته باشیم با انجام پروژه، درمورد پروژه اونجا فقط سوال میکنن یا مدارکیم ازمون میخوان؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام ،
    من هم رشته شما هستم و برای دکترا اومدم امریکا حدود 3 سال گپ تحصیلی داشتم ولی با سابقه کار پرش کرده بودم ، می 2015 دبی رفتم مصاحبه و بعد از 70 روز کلیر شدم.
    دبی رو امتحان کنید امیدوارم که ویزا بگیرید. بنظرم لازم هم نیس 3 ماه صبر کنید. درمورد سربازی هم نمیدونم علت معافیتون چی بوده شاید مشکل کار همون بوده. ولی همسر من خرید خدمت بود و دبی ایرادی نگرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    شما که فول فاند بودین و رششتون هم حساس نیست. چیز دیگه ای اتفاق نیفتاد؟ گپ 1.5 ساله که زیاد نیست. برای خوندن زبان و GRE توجیه داره.
    این افیسرهای تازه وارد ادم رو بیچاره می کنن. چون قدرت تصمیم گیری ندارن کیس رو پیچیده می کنن. مشکل من هم اول از همین جا شروع شد.
    اینکه دیفر کردین خوبه. بگذارید حداقل 3 ماه بگذره بعد برید. فکر نکنم دوباره رفتن به ارمنستان درست باشه.

Junior Member

سلام دوستان....

اگر میشه وضعیت ایروان رو یکم توضیح بدید واسم.... خوب ویزا میدن یا گیر میدن.... من الان دانشجوی دکترا کامپیوتر هستم توی بوستون, آمریکا. واسه تابستون میخوام بیام ایران ... و میخوام برم ایروان واسه ویزا.... توصیه دوستان چیه؟؟؟؟ از کی باید اقدام کنم واسه اینکه بتنونم توی June وقت سفارت بگیرم.

مرسی

سلام
    برای مصاحبه ویزای F1 مصاحبه فارسی انجام میشه یا انگلیسی؟من دیدم توی سایتا میزنن که مصاحبه در سفارت های انکارا ایروان دبی فارسی هست.در حالیکه دوستانم میگن انگلیسی باهاشون مصاحبه شده.کدومش درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    سلام
    برای مصاحبه ویزای F1 مصاحبه فارسی انجام میشه یا انگلیسی؟من دیدم توی سایتا میزنن که مصاحبه در سفارت های انکارا ایروان دبی فارسی هست.در حالیکه دوستانم میگن انگلیسی باهاشون مصاحبه شده.کدومش درسته؟
    این 3 سفارتی که نام بردید برای ایرانی ها معرفی شده و آفیسرهاشون هم تا حدودی به فارسی مسلط هستند و قبل از مصاحبه هم از اپلیکنت میپرسن که به چه زبانی می خواد مصاحبه بشه. ولی برای ویزای F1 قضیه فرق داره و در شروع مصاحبه به اپلیکنت حق انتخاب نمیدن و شروع میکنن به انگلیسی مصاحبه کردن. دلیلش هم اینه که دانشچو داره میره که به زبان انگلیسی درس بخونه و باید بهش مسلط باشه. درخواست مصاحبه ی F1 ّبه زبانی به غیر از انگلیسی معملن تنیجه ی خوبی نداره و در اکثر موارد منجر به ریجکت میشه.
    اگه اشتباه نکنم در فرم I-20 یه قسمتی هست که دانشگاه تایید کرده که دانشجوی مورد نظر مسلط به زبان انگلیسی هست(البته اگه از نظر زبان پذیرشش کاندیشنال نباشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohebbi_hr نمایش پست ها
    سلام دوستان....

اگر میشه وضعیت ایروان رو یکم توضیح بدید واسم.... خوب ویزا میدن یا گیر میدن.... من الان دانشجوی دکترا کامپیوتر هستم توی بوستون, آمریکا. واسه تابستون میخوام بیام ایران ... و میخوام برم ایروان واسه ویزا.... توصیه دوستان چیه؟؟؟؟ از کی باید اقدام کنم واسه اینکه بتنونم توی June وقت سفارت بگیرم.

مرسی
    با توجه به تجربیات اخیر اگه میتونید اولویتتون آنکارا و اگه نشد از دوبی اقدام کنید. سفارت ارمنستان در بعضی موارد بسیار عالی و سریع عمل میکنه و در بعضی موارد به شدت ظالمانه. تعداد 212 هاش هم خیلی سال گذشته زیاد بوده. با توجه به ریترنینگ بودتون ممکنه حساسیت الکی به خرج بده. ترجیحا از سفارت های با سابقه ی نرمال تر اقدام کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط GHNiloofar نمایش پست ها
    دوستان من می خواهم برای پدر و مادرم برای ویزای توریستی اقدام کنم که همو ببینیم. به نظرتون ارمنستان گزینه خوبیه؟ ایا کسی تجربه ریجکت شدن داشته تازگی؟ممنون
    به نظر من گزینه خوبی هستش. من خودم نرفتم اما مادر یکی از دوستان دو بار رفتن و درجا ویزا گرفتن و خیلی از اخلاق و ادب افیسرها هم تعریف کردن .

سلام دوستان کسی اطلاع داره الان کدوم سفارت واسه ویزای آمریکا راحت تره؟! ارمنستان خوبه؟!
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

من برای دانشجویی اقدام نمیکنم. درخواست ویزام j1 هست و برای پسادکتری پذیرش گرفتم که دیگه مسلما حقوق داره و حتی هزینه سفر رو هم میدن. به نظرتون ریسکه اگه برم ایروان؟ رشته ام هم ریاضی بی خطر هست!
    درسته که حداکثر 4 ماه قبل از تاریخ j1 میشه وقت مصاحبه گرفت؟ چند روز زودتر قبول نمیکنن؟
    کلیر چقدر طول میکشه؟ من اگر ویزام بیاد یک ماه قبل سفرم باید برم یه جای دیگه و بنابراین با این زمان 4 ماه در بهترین حالت حداکثر دو ماه و نیم وقت دارم. امکانش هست؟
    زمانهای سفارت چطوری اعلام میشه؟ ماه به مه هست؟ مثلا الان وقت های آوریل پر شده یا اویل مارس باز میشه؟ درباره آنکارا چطور؟

سلام دوستان عزیز... من برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم و همسرم هم به عنوان j 2 من رو همراهی میکنه... ما 23 دسامبر مصاحبه داشتیم و هر دو نفر ویزامون اوکی شده... دلم میخواد تجربیات روز مصاحبه و کلیرنس رو به شما دوستان عزیز بگم...
    راستش اولش استرس زیادی داشتم اما بعد یه مدت سعی کردم به خودم مسلط باشم... مخصوصا برای زبان خیلی ترس داشتم و میترسیدم سوالات رو نفهم... اما بعد یه مدت تونسستم به خودم مسلط بشم... دوستان اول بهتره به خودتون مسلط باشین، اینطوری مراحل کار رو با ارامش پیش میبرین. خلاصه بمراحل رو بگم:
    بعد عبور از نگهبانی اول
    1- 4 نفر 4 نفر میرین داخل حیاط و افیسر شما رو نگه میداره... اگه زوجین با هم و اگه تنهایین به ترتیب برای چک موبایل و وسایل میرین کنار افیسر و از دستگاه باید رد بشین
    2- مرحله بعد میرین داخل ساختمان و 2 خانم دیگه کت و کمربند و کیف رو از داخل دستگاه عبور میدن و اگه موبایل و شارژر و خوراکی داشته باشین از شما میگیرین و لیبلی به شما میدن
    3- بعد از سمت راست ساختمان خارج میشین و وارد ساختمان دیگه میشین که ساختمان اصلیه و بعد به ترتیب لیبل ، شماره ها را خوانده و میگن کدوم باجه برین و مدارکی مانند لیبل حراست، کانفرمیشین دی اس 160 و دی اس 2019، وقت سفارت و فیش وقت سفارت و ... رو از شما میگیرن
    4- بعد میشین و دوباره شماره لیبل ها رو میخونن و به باجه 4 میرین که یه خانم چینی هست که بسیار مهربونه و انگشت نگاری میکنه
    5- بعد میشین و به ترتیب صداتون میزنن و به باجه 5 یا 6 برای مصاحبه میفرستن
    انروز زوج ها رو به باجه 5 میفرستادن چون افیسر میتونست فارسی حرف بزنه انگار حدس میزدن شاید زوج یا زوجه نتونه فارسی حرف بزنه... اینو برای زوجها گفتم تا خیالشون راحت باشه.. اما کیس اصلی حتما باید انگلیسی صحبت کنه..
    اما نکته ای که میخوام بگم من وقتی وارد باجه شدم لبخند زدم و کریسمس رو تبریک گفتم، باورتون نمیشه خیلی خوشش اومد و به من و همسرم تبریک گفت و یخش باز شد... اینو گفتم تا حتما لبخند به لب داشته باشین و اگه مناسبتی هست تبریک بگین... تاثیر داره
    راستی تو بخش فارسی اگه حرفی رو متوجه نشین، قیافه رو میدید خودش شیفت پیدا میکرد و فارسی حرف میزد و ما انگلسی جواب میدادیم... راستی از من رسرچ پلن رو گرفت و از همسرم کارت سربازی رو گرفت و حتی ترجمه رو نخواست چون میتونست فارسی بخوننه... از همسرم در مورد محل خدمت و کدوم بخش بوده و کارش پرسید... البته اینا برای باجه 5 بود که میتونست فارسی حرف بزنه نه باجه 6...
    بعدش به ما گفت اوکیه... باید منتظر باشیم...
    خوشبختانه جواب ما اوکی شد همسرم بعد 3 هفته و خودم بعد 40 روز
    امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید باشه و کمکتون کنه... با ارزوی موفقیت برای همه ی شما عزیزان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)