صفحه 38 از 49 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2463 نمایش پست ها
    با تشكر از دوستان ايراوان پس نميريم ما.يه مقدار توضيحاتم ناقص بود كه لازم ميبينم بيشتر توضيح بدم.
    من ميخام براي دريافت ويزاي F2 همراه همسرم برم. دليل اينكه همسر براي دانشكاههاي كانادا اپلاي نميكنه اينه كه1- با مدارك دانشگاههاي امريكا توي كانادا خيلي راحتتر كار ميدن. 2-اگر بخواد كانادا اپلاي كنه خوب از الان زمان ميبره و ايلتسشم 5 ماه ديگه اكسپايره.
    اين پذيرش مستر MBA يكساله فشرده اس و زماني هم كه كاراي اقامت كاناداش درست ميشه بين 7 تا 12 ماهه، اين يعني يه برنامه ريزي درست و حسابي. از طرفي از شهري كه دانشگاهش هست تا تورنتو كه من هستم يه پرواز 1 ساعت و نيمه است راحت ميتونيم همديگرو ببينيم. خوب منم براي اينكه برم امريكا ويزا ميخام ديگه حالا به جاي اينكه برم كانادا ويزا بگيرم از اينجا ميرم ميگيرم.مقاله هاش كه توي نت هست.ام بي اي رو خوب همه رشته ها ميرن ميخونن.
    الان باز نظرتون اينه كه قضيه كانادا رو نگيم؟
    با مستر بره بهتر ويزا ميدن يا با مكانيك دكترا؟
    اگه شمام ميخواين به آمريكا رفتو آمد داشته باشيد، به نظرم معقول ترين شيوه اينه كه مثل بقيه كه براي F-1 و F-2 در آن واحد اقدام ميكنن عمل كنيد. البته وقتي شما آخر سر ميخواين برين كانادا به نظرم ايشون اگه از اول براي كانادا اقدام كنن اين همه دغدغه و استرس رو تحمل نميكنن كه ويزا بگيرن يا نگيرن و همچنين دوره پر استرس Administrative processing ... (واقعا خوندن مجدد براي تافل يا آيلتس كار دشواري نيس، از اونجاييكه كه يبار دادن بيشتر از 1 ماه طول نميكشه دوباره خودشونو آماده كنن، و اينكه پذيرش گرفتن توو كانادا كمي آسون تر هستو دوره ارشد توو كانادا با ساپورت مالي هست).
    همونطور كه گفتم تا جاييكه كيستون رو ساده جلوه بدين به سود خودتونه، و ذكر اين مسئله به افيسر كه ما آمريكا نميمونيمو ازونجا ميريم كانادا و اقامت داريم تحت هيچ شرايطي براتون امتياز مثبت نيست و دلايلي كه توضيشو دادم. اينكه مستر بهتره يا دكترا بستگي به چند شرايط داره:

1- دوره اي كه دانشجو مي خواد شركت كنه (ارشد/دكترا) دانشجو توان مالي لازم براي ادامه زندگي (حالا به مدت 2 يا 5 سال) رو داره يا نه؟ (حالا ميتونه اين قدرت مالي توسط خود دانشگاه تامين بشه يا خود دانشجو پول خودشو بده، كه هر دو حالت ميتونه ريسك خودشو داشته باشه! اگه دانشگاه ساپورت ميكنه، استاد مدنظر كه ساپورت ميكنه يا دانشگاهي كه ساپورت ميكنه توسط سفارت و واشنگتن چك ميشه كه از موسسه غير مجازي اين پول تامين نشده باشه. اگه پول توسط خود دانشجو تامين بشه، اون مقدار پول بايد كفاف 2 يا 5 سال رو بده و اينكه اون مقدار پول از كجا اومده ؟ جواب دانشجو به اين سوال هم بايد منطقي باشه و با عقل جور در بياد و هم اينكه جوابي بايد داد كه حساسيت زا نباشه؛ به هر حال هر دو مورد ريسك و سوال جواباي خودشو داره)
    2-رشته تحصيلي كه فرد مي خواد ادامه بده، با رشته تحصيلي قبلش ارتباطي داره ؟ اشتراكي دارن ؟ مثلا طرف برق ميخونه و حالا مي خواد بره هنر، معماري يا .. كه قطعا آفيسر مجاب نميشه با توجه به اين تغيير گرايش، ويزا به دانشجو بده ! چرا ؟ چون آفيسر ميگه اين دانشجو توو رشته خودش پذيرش نگرفته و صرفا رفته توو رشته اي كه راحت تر پذيرش ميدنو فقط پذيرششو گرفته كه بره اونور و اصلا حرفه و تخصص اصلي خودش براش مهم نبوده و يه جورايي تحصيل و علم براش مهم نبوده. و به همين دليل با بند 214 دانشجو رو ريجكت ميكنن. (حالا اگه رشته ها به هم مربوط نبودن، اين هنر مصاحبه كنندس كه آفيسرو توجيه و مجاب كنه كه چرا اين تغيير گرايش صورت گرفته!)
    3- دانشگاهي كه دانشجو ميخواد بره از رنك معقولي برخوردار باشه (و دانشگاهي نباشه كه فاقد رنكينگ توو خود آمريكا هم هستو ، خود آمريكا هم اون موسسه رو معتبر نميشناسه مثلا دانشگاهي به اسم Catholic University! دانشگاهيه مربوط به كاتوليك ها )

اينكه ايشون مسترو ادامه بدن يا دكتراي مكانيك بايد ببينن كدوم يك از موارد بالا رو پيروي ميكنه و بهترين انتخابو بكنن
    پ.ن : دوره administrative processing براي رشته هاي فني بيشتر از رشته هاي بلاخطري مثل بيزنس و اقصاد هست. و در صورتي كه ويزا به همسرتون بدن احتمالا سينگل هستو، و مدت اعتبارشم 3 ماه هست و ميتونيد از ويزاي آمريكاتون استفاده كنين!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

۱۵ ژوئن
    مهندسی شیمی
    لیسانس علم و صنعت, ارشد شریف
    پذیرش دکتری فول فاند

من سریع میرم سر اصل مطلب، مصاحبه من باجه ۶ با آفسیر مسن بود، برخورد خوبی داشت و اصلا آدم ترسناکی نبود، پاسپورت و آی بیست رو گرفت و شروع کرد به پرسیدن سوال ها:
    واسه چی میخوای بری امریکا؟ برای دکتری مهندسی شیمی
    در مورد ریسرچی که اونجا میخوای انجام بدی توضیح بده؟ فاندم فلو شیپ هست، واسه ترم فال باید واحد پاس کنم و ریسرچم آواخر ترم مشخص میشه، بعد ریسرچ پلنی که رییس دانشکده نوشته بود رو بهش نشون دادم، گرفت و هردو صفحه رو کامل خوند
    بعد از اون سی وی رو گرفت و پرسید ارشد چیکار کردی؟ تز ارشدم رو توی دو جمله براش توضیح دادم
    گفت کاربردهاش چیه؟ دو مورد از کاربردهای تزم رو گفتم
    بعدش حدود یکی دو دقیقه شروع کرد به تایپ کردن از روی سی وی
    بعد پرسید سربازی رو چیکار کردی؟ گفتم معافیت پزشکی دارم و کارتم رو بهش نشون دادم
    آخرسر هم برگه رو داد و گفت نیاز به بررسی بیشتر داره
    من پرسیدم در صورت صدور ویزا سینگل خواهد بود یا مالتی، که گفت سینگل

من خودم قبل از مصاحبه یه کم استرس داشتم که با شروع مصاحبه از بین رفت. ریلکس باشید، ایشالا همه ویزاشون رو میگیرن

Junior Member

خوب منم لازمه که یه سری توضیح از وقت مصاحیه دیروز بدم.

اول که تقریبا 65 نفر مراجعه ننده بودیم و سفارت دیروز بعداط ظهر فقط برای مصاحبه دانشجویی وقت آزاد کرده بود.

به من آقای باجه 11 رسید، مرد 30-35 ساله چینی به نظرم.
    قبل من دو نفر رو ریجکت کرده بود و گویا به یک نفر مستقیم ویزا داد.
    خوبی باجه یازده اینه که جای نشستن داره و خنککککه

هنوز ننشسته بودم که بهم گفت سی وی و آی 20 و پاسپورت رو بهش بدهم. انقدر هم سریع گفت که متوجه نشدم اولش.
    بعد اسکن کردن شماره دی اس که پشت پاسپورت میچسبانند، پاسپورت را ورق زد و ویزای چین که برای کار رفته بودم رو دید ازش سوال پرسید که گفتم برای کار رفتم

بعد روی سی وی شروع کرد پرسیدن.
    -متاهلی -بله
    -بچه هم داری -بله
    چندسالشه -چهارماه
    -اووووه تبریک میگم

کجا کار کردی؟ -شرکت X. مدیر تحقیق و توسعه بودم و این شرکت خانوادگی است
    شرکت X چکار میکنه: تو کار قطعات Y است. اوکی

- چرا تو رشته خودت (مهندسی پزشکی) کار نکردی؟ -گفتم که شرکت خانوادگی بود
    -چرا کار تو شرکت رو ول میکنی: من درسم رو ول نکردم و تو این چندسال مشاور دانشجوهای دیگه بودم، الان شرکت پا گرفته میخوام درس رو ادامه بدم
    -کدوم دانشگاه مشاور بودی؟ دانشگاه خودم و دانشگاه آزاد واحد.... . این رو هم کامل یادداشت کرد.
    -رفت سراغ یه مقاله خواست بهش درباره عنوان توضیح بدم
    -بعد برای ثبت اختراعم تبریک گفت و خواست بهش توضیح بدم. میخواست ببینه چیز حساسی هست یا نه که گفتم یه ابزار ساده تشخیص پزشکیه

روی آی 20 رو یه نگاهی انداخت و هزنیه ها و فاند رو خوند. پرسید آن کمپس هستی یا نه!
    تو تمام این مراحل رو سی وی یادداشت میکرد و اصلا تایپ نکرد.

بعد شروع کرد به تایپ یادداشتهای خودش
    نه از موضوع تحقیق پرسید، نه از دانشگاه، نه آر پی خواست، نه اس او پی، نه قبضها، و نه نه بنک استیت منت چون با توجه به خانواده کمی پول کم داشتم.
    یهو یادش اومد گفت سربازی؟ -گفتم معافم، گفت کارت -بفرمایید
    -دلیلش: -پدرم
    -چرا؟ -تو جنگ شرکت کرده بود
    -مجروح شده -نه!
    -تک پسری؟ -بله

-خانواده ات میان باهات -بله همین چهارشنیه مصاحبه دارند
    -خوب ممنونم، همه چیز خوب بود، باید بررسی بیشتری بکنیم. ویزای تو که آماده بشه خانواده ات هم میتونند بگیرند. بازهم برای بچه ات بهت تبریک میگم. پسر بود یا دختر؟ -پسر

-سوالی نداری؟ اول گفتم نه بعدش: چقدر طول میکشه، زمان کمی مونده
    -خیلی طول نمیکشه، دقیق نمیتونم بگم ولی فکر میکنم حاضر میشه.

Junior Member

سلام من توی می مصاحبه داشتم و توی کلیرنسم. مکانیک دکتری فول فاند با همسرم
    همون طور که حوندید همه تجربه ها مثله همه یکم فقط کم وزیاد داره. پس من فقط به ذکر چند تا نکته بسنده می کنم:

... نیاز به ترجمه هیچ چیز نبود. از من قواله ازدواج خواست که اصلش رو بهش دادم. توی پست های قدیمی هم بخونید هر کس ترجمه داده گفته اصلش رو بده، چه قواله چه کارت پایان خدمت.
    ... عکس های عروسی از من خواست که خوشبختانه همرام بود. پس یادتون نره لطفا.
    ...از تاریخ شروع رابطمون، چگونگی اشناییمون و تاریخ عروسیمون پرسید.
    ...کلا به نظر می رسید بیبشتر کنجکاو رابطه من و همسرم بود تا درس. چون به جز رشته هیچی نپرسید. البته گفت از کجا پول میاری گفتم فول فاندم تو I20 نوشته که برادر.
    ....هیچی هم نگرفت بجز I20 و پاسپورت. همون شب هم ایمیل یازده تا سوال اومد.

پیروز باشید

Junior Member

سلام. نکته ظاهرا نه چندان مهم اما خیلی مهم اینه که عکس مناسبی واسه دی اس 160 داشته باشین و اگر عینک دارین باید عکستون بدون عینک باشه. اگر الان دی اس رو سابمیت کردین و احتمال میدین عکس مشکلی داشته باشه، حتما از شما درخواست عکس جدید در روز مصاحبه می کنن و حتما از قبل اماده کرده باشین. من چندسال پیش که دبی بودم گفته بودن با عینک. واسه همین روز مصاحبه در ارمنستان تقاضای یه عکس جدید بدون عینک کرد و من رو فرستادن که برم عکس بگیرم. ساعت دو بود و من باید تا چهار خودم رو می رسوندم و یا در روزهای اینده می رفتم مصاحبه. تاکسی ها اصلا انگلیسی متوجه نمیشن و حتی نمی دونن عکاسی کجا هست. من با تلاش و استرس خیلی زیاد تونستم نزدیک چهار خودمو برسونم وفقط خوش شانسی این بود که بار اول ورود جزو نفرات اول بودم و تونستم برسم. مسلما اینهمه استرس قبل از مصاحبه روی روند مصاحبه تاثیر بسزایی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط a71rkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كرديد، من مطالب رو مطالعه كردم ولي كيسي شبيه خودم پيدا نكردم، ممنون ميشم كمكم كنيد
    من ديروز از آنكارا ريجكت شدم
    براي دكتراي صنايع بدون فاند،اول ازم پرسيد چرا مي خواي بري كه گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا مي خواي بري گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا رشته ات رو عوض كردي كه بهش توضيح دادم رشته فوقم مديريت اجرايي بود بعد پرسيد چند تا دانشگاه اپلاي كردي گفتم دوتا كه در حقيقت كلا يه جا اپلاي كرده بودم چون به ددلاين ها نرسيده بودم روي اين سوال گير كرد گفت چرا دو تا منم گفتم چون پروگرمشون اينترستم بود ولي بعد پيش خودم فك كردم اگه حقيقت رو مي گفتم شايد منطقي تر بود بعد پرسيد خودت مي خواي هزينه ها رو ميدي گفتم پدرم ساپرتم مي كنه بانك استيتمنت هم برده بودم كه اصلا نگاه نكرد بعد گفت براي فاند اقدام كردي نمي دونم چرا به طرز احمقانه اي گفتم نه اصلا واقعا نمي دونم چرا، بعد در ادامه گفتم البته كردينتور بهم گفته از ترم دوم بهت ميديم كه در حقيقت بايد از اول مي گفتم بله اقدام كردم بعد از اين سوال يه چيزايي تايپ كرد و بعد گفت متاسفم. در كل خودم فك مي كنم خوب مصاحبه نكردم فاند نداشتم و فقط گفتم دو تا دانشگاه اپلاي كردم و اون نه احمقانه اي كه گفتم. من f1 بودم و همسرم f2 كه اصلا باهاش مصاحبه نكرد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد و راهكار بديد

بچه ها ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه اگه من بخوام شرايطم را ارتقا بدم يعني يه حالت اينكه از همين دانشگاه كه پذيرش دارم فاند بگيرم و دوباره برم سفارت، و حالت ديگه اينكه كلا براي چند جاي ديگه هم اپلاي كنم بعد برم مصاحبه بهتره كدوم سفارت برم همين آنكارا برم يا كلا برم يه سفارت ديگه ارمنستان يا دوبي ؟كجا رو پيشنهاد مي كنيد؟
    سلام دوست عزیز
    اینطور که پیداست حساسیت روی فاند امسال بیشتر شده و در کل از نوشته های شما اینطور بر میاد که روی فاند نداشتنتون فقط مساله داشته. بین بچه ها امسال یه مورد شبیه شما رو می شناختم که پارسال برای دکتری بدون فاند سال قبل یکبار از آنکارا دو بار از دوبی ریجکت شده بود . امسال ۳تا پذیرش فول فاند داشت و برگشت آنکارا که یبار هم سال قبل ریجکت شده بود و به راحتی در عرض چند دقیقه کلیرنس گرفت.
    شما مشکل فاند رو حل کنید. چه از این دانشگاه چه از دانشگاه دیگه با فاند اقدام کنید به احتمال زیادی مشکل حل میشه.
    آنکارا هم که امتحانش رو پس داده که به سابقه ی ریجکت حساس نیست و هربار اقدام کنید با معیارهای خودش که اکثرن با منطق سازگاره پرونده رو بررسی میکنه. پس اگه بعد از فاند گرفتن برگردید آنکارا می تونید امیدوار باشید که بتونید ویزا بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط a71rkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كرديد، من مطالب رو مطالعه كردم ولي كيسي شبيه خودم پيدا نكردم، ممنون ميشم كمكم كنيد
    من ديروز از آنكارا ريجكت شدم
    براي دكتراي صنايع بدون فاند،اول ازم پرسيد چرا مي خواي بري كه گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا مي خواي بري گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا رشته ات رو عوض كردي كه بهش توضيح دادم رشته فوقم مديريت اجرايي بود بعد پرسيد چند تا دانشگاه اپلاي كردي گفتم دوتا كه در حقيقت كلا يه جا اپلاي كرده بودم چون به ددلاين ها نرسيده بودم روي اين سوال گير كرد گفت چرا دو تا منم گفتم چون پروگرمشون اينترستم بود ولي بعد پيش خودم فك كردم اگه حقيقت رو مي گفتم شايد منطقي تر بود بعد پرسيد خودت مي خواي هزينه ها رو ميدي گفتم پدرم ساپرتم مي كنه بانك استيتمنت هم برده بودم كه اصلا نگاه نكرد بعد گفت براي فاند اقدام كردي نمي دونم چرا به طرز احمقانه اي گفتم نه اصلا واقعا نمي دونم چرا، بعد در ادامه گفتم البته كردينتور بهم گفته از ترم دوم بهت ميديم كه در حقيقت بايد از اول مي گفتم بله اقدام كردم بعد از اين سوال يه چيزايي تايپ كرد و بعد گفت متاسفم. در كل خودم فك مي كنم خوب مصاحبه نكردم فاند نداشتم و فقط گفتم دو تا دانشگاه اپلاي كردم و اون نه احمقانه اي كه گفتم. من f1 بودم و همسرم f2 كه اصلا باهاش مصاحبه نكرد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد و راهكار بديد

بچه ها ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه اگه من بخوام شرايطم را ارتقا بدم يعني يه حالت اينكه از همين دانشگاه كه پذيرش دارم فاند بگيرم و دوباره برم سفارت، و حالت ديگه اينكه كلا براي چند جاي ديگه هم اپلاي كنم بعد برم مصاحبه بهتره كدوم سفارت برم همين آنكارا برم يا كلا برم يه سفارت ديگه ارمنستان يا دوبي ؟كجا رو پيشنهاد مي كنيد؟
    به جز مطالبي كه دوستمون اشاره كرد، كلا دوستاني كه تغيير رشته كلي داشتن يا مثل شما در حقيقت رشته ها در امتداد هم هست ولي با نامهاي متفاوت، اگر بتونيد يه نامه از استاد دانشگاه مقصد و اگر نشد از استاد دانشگاه مبدا داشته باشيد كه توي اون توضيح داده شده باشه كه چرا و چگونه اين دو رشته مرتبط هستن خيلي كمك كننده خواهد بود

Never Give In, Never Give Up

سلام دوستان

من 20 جون از آنکارا با 214 رد شدم ( کاملا بی دلیل از همون آقای چاق)و شرایطم : مکانیک/دکترای مستقیم/معافیت تحصیلی/فول فاند/بدون گپ تحصیلی و بدون سابقه ی کار

واسه 13 جولای دوباره وقت گرفتم از ایروان

میخواستم بپرسم شانسمو چه طوری میبینید؟ تا حالا کسی با شرایط من تونسته از ایروان ویزا بگیره؟ ایروان خیلی گیر میده به ریجکت 214؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اینطور که پیداست حساسیت روی فاند امسال بیشتر شده و در کل از نوشته های شما اینطور بر میاد که روی فاند نداشتنتون فقط مساله داشته. بین بچه ها امسال یه مورد شبیه شما رو می شناختم که پارسال برای دکتری بدون فاند سال قبل یکبار از آنکارا دو بار از دوبی ریجکت شده بود . امسال ۳تا پذیرش فول فاند داشت و برگشت آنکارا که یبار هم سال قبل ریجکت شده بود و به راحتی در عرض چند دقیقه کلیرنس گرفت.
    شما مشکل فاند رو حل کنید. چه از این دانشگاه چه از دانشگاه دیگه با فاند اقدام کنید به احتمال زیادی مشکل حل میشه.
    آنکارا هم که امتحانش رو پس داده که به سابقه ی ریجکت حساس نیست و هربار اقدام کنید با معیارهای خودش که اکثرن با منطق سازگاره پرونده رو بررسی میکنه. پس اگه بعد از فاند گرفتن برگردید آنکارا می تونید امیدوار باشید که بتونید ویزا بگیرید.
    سلام خیلی ممنونم ار راهنماییتون، بله خود من هم فکر می کنم که علت اصلی نداشتن فاند بوده وگرنه مصاحبه در کل خوب داشت پیش می رفت، ممکنه کیس هایی که بدون فاند امسال رد شدن و شما می شناختین بگید چه کیس هایی بودن ؟ خیلی ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط malahhoo نمایش پست ها
    به جز مطالبي كه دوستمون اشاره كرد، كلا دوستاني كه تغيير رشته كلي داشتن يا مثل شما در حقيقت رشته ها در امتداد هم هست ولي با نامهاي متفاوت، اگر بتونيد يه نامه از استاد دانشگاه مقصد و اگر نشد از استاد دانشگاه مبدا داشته باشيد كه توي اون توضيح داده شده باشه كه چرا و چگونه اين دو رشته مرتبط هستن خيلي كمك كننده خواهد بود
    ممنونم از راهنماییتون، بله این سوالی در مورد تغییر رشته هم از من پرسید ولی از این سوال رد شد و به فاند گیر داد ولی در کل پیشنهاد شما هم می تونه راه گشا باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)