صفحه 9 از 49 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 487

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط univers_m نمایش پست ها
    سلام دوستان

من شنیدم ایروان به گپ تحصیلی و همچنین زمینه های کاری استاد حساس هستند.
    من تا الان 1 و نیم سال از فارغ التحصیلیم گذشته (مشغول امادگی برای تافل و نوشتن مقاله دوره ارشد بودم. همچنین مشغول کار تحقیقاتی با یکی از محققان یکی از دانشگاه های خوب امریکا از راه دور البته به صورت کاملا غیر رسمی بودم). همچنین هنوز استادم مشخص نشده به صورت رسمی ولی استادی که قصد دارم باهاشون کار کنم روی موضوعات هم حساس و هم غیرحساس کار میکنند ولی موضوعی که من انتخاب خواهم کرد غیر حساس هست.
    به نظرتون ایروان رو از گزینه هام حذف کنم؟

ممنون
    سلام. یک و نیم سال که گپ محسوب نمیشه ! به شنیده ها هم توجه نکنید. جایی که میتونید وقت بگیرید , بگیرید. موفق باشی

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام
    دوستانی که مصاحبه تشریف بردن امکانش هست سوالاتی که از ابتدا تا انتهای مصاحبه ازشون پرسیده شده اینجا اعلام کنن که برای آیندگان تجربه بشه؟ من کل این تاپیک رو خوندم ولی چنین چیزی وجود نداره در حالی که قاعدتا مهمترین برداشت از "تجربیات روز مصاحبه" سوالات آفیسر هست.
    لطف کنید دوستان سوالات طرح شده از F1 و F2 رو بفرمایید
    یا حق ...

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام. یک و نیم سال که گپ محسوب نمیشه ! به شنیده ها هم توجه نکنید. جایی که میتونید وقت بگیرید , بگیرید. موفق باشی
    ممنونم از پاسختون
    اون بحث موضوع کاری استاد هم مشکلی نیست؟ میخوام یک نامه از استاد بگیرم که موضوع کاری اینده که غیر حساس هست توش باشه همچنین گفته باشه که ایشون به موضوعات حساس یا دارای ممنوعیت صادرات دسترسی نخواهند داشت. میتونم همچین نامه ای رو از مدیر گروه هم بگیرم چون ایشون هنوز استاد رسمی بنده نیستند و فقط اسمشون به همراه یک استاد دیگه در نامه پذیرش من به عنوان اساتید رابط اورده شده. به نظرتون فرقی داره از کی بگیرم؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero

ممنونم از پاسختون
    اون بحث موضوع کاری استاد هم مشکلی نیست؟ میخوام یک نامه از استاد بگیرم که موضوع کاری اینده که غیر حساس هست توش باشه همچنین گفته باشه که ایشون به موضوعات حساس یا دارای ممنوعیت صادرات دسترسی نخواهند داشت. میتونم همچین نامه ای رو از مدیر گروه هم بگیرم چون ایشون هنوز استاد رسمی بنده نیستند و فقط اسمشون به همراه یک استاد دیگه در نامه پذیرش من به عنوان اساتید رابط اورده شده. به نظرتون فرقی داره از کی بگیرم؟
    ممنون
    نامه بگیرید که توش قید شده باشه کارتون حساس نیس زیاد, به نظرم خوب خواهد بود. فرق هم نداره از کی بگیرید. هرکدوم بهتر مینویسن واستون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saina_Sh نمایش پست ها
    من برای دکتری پذیرش دارم که زمینه پژوهشی رشته با رشته ارشدم یکی هستش، اما لیسانسم کلا یه چیز دیگه بوده. در این مورد خطر ریجکت شدن بخاطر این قضيه هست؟
    نه نگران نباشيد،مهم ارشدتونه كه زمينه پژوهشي مشتركي داره با رشته اي كه پذيرش داريد.
    ویرایش توسط armin_ezati : April 3rd, 2016 در ساعت 12:14 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Sharry67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تو رو خدا جواب منو بدید. من رشته ام زبانشناسی هست و فاند کامل دارم از دانشگاه رتبه هفتاد. فامیل هم ندارم آمریکا ولی شوهرم که میخواد برای f2 اقدام کنه خواهر و برادرش آمریکا دانشجو هستند و شوهرم تا حالا سفر خارج نرفته. سربازی هم نیرو زمینی ارتش بوده. ممکنه ردش کنن؟ ممکنه به خاطر اون منم رد کنن؟
    تا حالا شده f2 رو رد کنن و f1 رو قبول؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    احتمال همه چیز در سفارت امریکا وجود داره. اگر خیلی براتون مهمه که حتما هر جور شده ویزا بگیرید و برید، بهتره تنها برید ولی بدونید همونقدر که شانس شما برای ویزا زیاد میشه ، شانس شوهرشما کم خواهد شد.
    به نظر من بار اول باهم برید اگر ریجکت شدید انوقت به این فکر بیافتید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    به نظر من شما نباید مشکلی داشته باشید و احتمالا اگر بخوان خیلی سخت بگیرن به همسرتون کلیرنس بخوره. برادر خواهر اف1 مشکلی نیست ولی همیشه پس ذهنتون داشته باشید که منطق اونا با منطق ما فرق داره ، پس ممکنه یهو به خاطر رنگ لباستون ریجکت بشید
    دوستان به این سختی ها هم نیست بخدا
    ببخشید که من این وسط نظر میدم ولی فکر کردم شاید چون درج تجربه های تلخ اینجا زیاد شده و اپلیکنت های محترمی که موفق میشن درجا ویزا بگیرن اکثرن کم لطفی میکنن و چیزی از تجربشون نمیگن و بار منفی ایجاد کرده لازمه چندتا نکته گفته بشه.

رنگ لباس که دیگه منطق هیچ کجای دنیا نیست. (اتفاقن جلوی چشم خودم یه خانم ایرانی که برای ویزای توریستی اومده بود و یه دستمالگردن با نقش پرچم آمریکا دور گردنش گره زده بود درجا ویزا گرفت. همینطور یه خانم و آقا که دانشجویی بودن و خانم چادری بود هم درجا ویزا گرفتن)

اونچیزی که بیش از همه داره فعلن بین اپلیکنت های دانشجویی که واجد شرایط ویزا هستن قربانی میده درست انگلیسی صحبت نکردنه که مسلمن این اضطرابهای بی مورد هم توش نقش خواهد داشت.

داشتن فامیل درجه 1 در آمریکا همیشه مورد منفی بوده ولی لااقل من تا حالا ندیدم دانشجویی فقط به این خاطر ریجکت بشه. در عوض کلی مورد تو همین اپلای ابرود میتونید تو آرشیو پیداکنید که فامیل درجه 1 داشتن و حتی درجا ویزا گرفتن. ضمن اینکه اگه واقعا بخواد موردی درست کنه لازمه فامیل درجه یک لااقل سیتیزن باشه تا برشی داشته باشه. ویزای F1 که خودتون بهتر میدونید هیچ کاری جز تحصیل در دانشگاه نمیشه باهاش کرد. پس مشکلی نیست.

در مورد تفاوت داشتن منطق سفارت با ما هم این همه پیچیدگی نداره دیگه. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. یه دستورالعمل خطی براش استفاده میشه. یعنی تو اون چند دقیقه بحثی با اپلیکنت ندارن که اپلیکنت بخواد با دلیل آوردن قانعشون کنه و در صورتی که دی اس درست و طبق خواستشون پر شده باشه و درصورتی که اپلیکنت بتونه جواب سوالات و مدارکشو طبق سلیقه ی سفارت ارائه بده تا حد بسیار زیادی میتونه مطمئن باشه ویزا میگیره.
    این سلیقه ی سفارت رو هم که دیگه به راحتی میشه از تجربیاتی که این سالها دوستان دیگه از سفارت رفتنشون گذاشتن تا حد زیادی فهمید

جدااقدام کردنF1/F2 در هیچ صورتی پیشنهاد نمیشه مگه اینکه واقعن F2 به دلیلی نتونه روز مصاحبه حاضر بشه ( سربازی یا عدم فارغ التحصیلی یا....دلایل موجه دیگه). اگر سابقه ی ریجکت تو پرونده ی F1/F2 باشه که دیگه اصلن و ابدن پیشنهاد نمیشه جدا اقدام کنن چون شانس F2 به معنای واقعی پایین میاد
    بررسی ویزای F1 و F2 نستقل از هم هست ونتیجشون تاثیری روی هم نداره
    ویرایش توسط payizan_2000 : April 3rd, 2016 در ساعت 01:25 PM

سلام دوستان

من شنیدم ایروان به گپ تحصیلی و همچنین زمینه های کاری استاد حساس هستند.
    من تا الان 1 و نیم سال از فارغ التحصیلیم گذشته (مشغول امادگی برای تافل و نوشتن مقاله دوره ارشد بودم. همچنین مشغول کار تحقیقاتی با یکی از محققان یکی از دانشگاه های خوب امریکا از راه دور البته به صورت کاملا غیر رسمی بودم). همچنین هنوز استادم مشخص نشده به صورت رسمی ولی استادی که قصد دارم باهاشون کار کنم روی موضوعات هم حساس و هم غیرحساس کار میکنند ولی موضوعی که من انتخاب خواهم کرد غیر حساس هست.
    به نظرتون ایروان رو از گزینه هام حذف کنم؟

ممنون
    شرایط پذیرشتون خیلی شبیه منه
    منم چون مستقیم با دانشگاه اپلای کرده بودم استادی به صورت رسمی نداشتم. ولی سفارت باز هم از شما ریسرچ پلن خواهد خواست
    میتونید به کووردینیتور دپارتمان یا کسی که میدونید به اینترنشنال ها کمک میکنه مدارک جمع کنن ایمیل بزنید و بگید براتون ریسرچ پلن بفرسته
    معمولن یه همچین فرمتی همه ی دانشگاه ها دارن که در صورتی که استاد معلوم نباشه رو به سفارت نامه ای مینویسن و توش میگن دانشجوی مورد نظر هنوز کارش معلوم نیست اما دانشگاه درنظر خواهد داشت که دانشجویان اینترنشنال به تجهیزات و پروژه های حساس دسترسی نخواهند داشت.
    من همچین نامه ای با خودم داشتم که هم در مصاحبه دیدنش و هم در مدت کلیرنس ایمیل زدن و گفتن براشون تو سایت سفارت آپلودش کنم. پس میتونه موثر باشه
    ضمن اینکه اگه استادتون معلوم نیست و جایی اسمی ازش آورده نشده بیخودی خودتونو درگیر کسی که کارش حساسیتهایی داره نکنید و تو سفارت وقتی پرسید با کی و در چه زمینه ای میخوای کار کنی اسم کسی رو بیارید که هیچ پروژه ی حساسی نداره. این براتون بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    شرایط پذیرشتون خیلی شبیه منه
    منم چون مستقیم با دانشگاه اپلای کرده بودم استادی به صورت رسمی نداشتم. ولی سفارت باز هم از شما ریسرچ پلن خواهد خواست
    میتونید به کووردینیتور دپارتمان یا کسی که میدونید به اینترنشنال ها کمک میکنه مدارک جمع کنن ایمیل بزنید و بگید براتون ریسرچ پلن بفرسته
    معمولن یه همچین فرمتی همه ی دانشگاه ها دارن که در صورتی که استاد معلوم نباشه رو به سفارت نامه ای مینویسن و توش میگن دانشجوی مورد نظر هنوز کارش معلوم نیست اما دانشگاه درنظر خواهد داشت که دانشجویان اینترنشنال به تجهیزات و پروژه های حساس دسترسی نخواهند داشت.
    من همچین نامه ای با خودم داشتم که هم در مصاحبه دیدنش و هم در مدت کلیرنس ایمیل زدن و گفتن براشون تو سایت سفارت آپلودش کنم. پس میتونه موثر باشه
    ضمن اینکه اگه استادتون معلوم نیست و جایی اسمی ازش آورده نشده بیخودی خودتونو درگیر کسی که کارش حساسیتهایی داره نکنید و تو سفارت وقتی پرسید با کی و در چه زمینه ای میخوای کار کنی اسم کسی رو بیارید که هیچ پروژه ی حساسی نداره. این براتون بهتره
    ممنون از پاسختون
    اسم استادی که گفتم به همراه اسم یک استاد دیگه به عنوان اساتید رابط در نامه پذیرش من اومده. ایا نامه پذیرش رو نگاه میکنند؟
    ممنون

ممنون از پاسختون
    اسم استادی که گفتم به همراه اسم یک استاد دیگه به عنوان اساتید رابط در نامه پذیرش من اومده. ایا نامه پذیرش رو نگاه میکنند؟
    ممنون
    من تجربه ی سفارت ایروان رو ندارم اما دوبی که رفتم هیچ کدوم از دفعات نامه ی پذیرشو نخواست. در آنکارا نامه ی پذیرش جز مدارک اصلی بود و حتما می خواستن و آفیسر هم نامه رو دید. البته با وجود I-20 کمتر پیش میاد به این نامه توجه کنن.
    در مورد استادتون هم اگه دقیقا نام ایشون تو نامه ی پذیرشتون به عنوان استادی که حتما باید در طول تحصیل باهاشون کار کنید اومده که باید ازشون بخواید یه ریسرچ پلن از یکی از فیلدهای کاریشون که حساس نیست بهتون بده ضمن اینکه ازشون بخواید تاکید کنه به عنوان یه دانشجوی اینترنشنال به تکنولوژی و تجهیزات حساس دسترسی نخواهید داشت.
    در مورد استاد دیگه ای که گفتید من هم این نام استاد دیگه ای تو RP ام به عنوان سوپروایزر سال اول برای راهنمای انتخاب دروس برام اومده بود که چون فیلد کاری ایشون حساس بود خیلی نگران بودم نکنه تاثیری رو کلیرنس داشته باشه و درخواست کرده بودم تو RP مشخصا بگن که قرار نیست با این استاد کار پژوهشی داشته باشم. موردی هم پیش نیومد و کلیر شدم.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    دوستان به این سختی ها هم نیست بخدا
    ببخشید که من این وسط نظر میدم ولی فکر کردم شاید چون درج تجربه های تلخ اینجا زیاد شده و اپلیکنت های محترمی که موفق میشن درجا ویزا بگیرن اکثرن کم لطفی میکنن و چیزی از تجربشون نمیگن و بار منفی ایجاد کرده لازمه چندتا نکته گفته بشه.

رنگ لباس که دیگه منطق هیچ کجای دنیا نیست. (اتفاقن جلوی چشم خودم یه خانم ایرانی که برای ویزای توریستی اومده بود و یه دستمالگردن با نقش پرچم آمریکا دور گردنش گره زده بود درجا ویزا گرفت. همینطور یه خانم و آقا که دانشجویی بودن و خانم چادری بود هم درجا ویزا گرفتن)

اونچیزی که بیش از همه داره فعلن بین اپلیکنت های دانشجویی که واجد شرایط ویزا هستن قربانی میده درست انگلیسی صحبت نکردنه که مسلمن این اضطرابهای بی مورد هم توش نقش خواهد داشت.

داشتن فامیل درجه 1 در آمریکا همیشه مورد منفی بوده ولی لااقل من تا حالا ندیدم دانشجویی فقط به این خاطر ریجکت بشه. در عوض کلی مورد تو همین اپلای ابرود میتونید تو آرشیو پیداکنید که فامیل درجه 1 داشتن و حتی درجا ویزا گرفتن. ضمن اینکه اگه واقعا بخواد موردی درست کنه لازمه فامیل درجه یک لااقل سیتیزن باشه تا برشی داشته باشه. ویزای F1 که خودتون بهتر میدونید هیچ کاری جز تحصیل در دانشگاه نمیشه باهاش کرد. پس مشکلی نیست.

در مورد تفاوت داشتن منطق سفارت با ما هم این همه پیچیدگی نداره دیگه. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. یه دستورالعمل خطی براش استفاده میشه. یعنی تو اون چند دقیقه بحثی با اپلیکنت ندارن که اپلیکنت بخواد با دلیل آوردن قانعشون کنه و در صورتی که دی اس درست و طبق خواستشون پر شده باشه و درصورتی که اپلیکنت بتونه جواب سوالات و مدارکشو طبق سلیقه ی سفارت ارائه بده تا حد بسیار زیادی میتونه مطمئن باشه ویزا میگیره.
    این سلیقه ی سفارت رو هم که دیگه به راحتی میشه از تجربیاتی که این سالها دوستان دیگه از سفارت رفتنشون گذاشتن تا حد زیادی فهمید

جدااقدام کردنF1/F2 در هیچ صورتی پیشنهاد نمیشه مگه اینکه واقعن F2 به دلیلی نتونه روز مصاحبه حاضر بشه ( سربازی یا عدم فارغ التحصیلی یا....دلایل موجه دیگه). اگر سابقه ی ریجکت تو پرونده ی F1/F2 باشه که دیگه اصلن و ابدن پیشنهاد نمیشه جدا اقدام کنن چون شانس F2 به معنای واقعی پایین میاد
    بررسی ویزای F1 و F2 نستقل از هم هست ونتیجشون تاثیری روی هم نداره
    در مورد قدرت صحبت به زبان انگلیسی کمی بیشتر توضیح میدین؟ من آیلتس 7 دارم و طبیعتا در زمان آزمون آمادگیم خوب بود ولی الان یک سال و نیم میگذره و هرچند که تو رایتینگ و ریدینگ ok هستم ولی خب لیسنینگ و اسپیکینگم کمی افت کرده. مسلما" پاسخ های سوالات احتمالی رو تو ذهنم از قبل آماده میکنم ولی در کل میخواستم ببینم منظور از سطح زبان چیه؟
    یا حق ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)