صفحه 31 از 49 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط arashsattary نمایش پست ها
    ببینید شما در پست مربوط به آنکارا به ندرت ممکنه تجربه برگ صورتی ببینید (من خودم ندیدم تا حالا) و این دو حالت داره یا آنکارا صورتی نمیده و یا کسایی که صورتی میگیرن انقدر وارد استرس مراحل بعدیه کارشون میشن که دیگه وقت نمی کنن بیان اینجا و به بیان تجربه شون بپردازن. به نظر من بیشترین تجربه رو برگ زردها می نویسن چون میرن تو کلیرنس و وقت کافی دارن که بیان اینجا و بنویسن. اما موردی که باعث شد خود من به اشتباه این سفارتو انتخاب کنم این بود که دوستانی هم که سفید میگیرن مثه صورتیها به علت استرس و مشغولیت فکری که پیدا میکنند از نوشتن تجربه شون خودداری می کنن و ما که داریم از این فروم استفاده می کنیم در آمار دچار اشتباه میشیم و فکر میکنیم آمار زرد آنکارا بیشتره که به نظر من این خلاف واقعیته. من خودم 5 تا از دوستانی که 20 ام ساعت 7:30 تا 9:30 وقت داشتنو می شناختم ولی از بین اون 5 تا فقط یک نفر به بیان تجربه اش پرداخت که ایشون هم ریجکت شده بودن و با توجه به آمار حداقل 3 نفر از 4 نفر باقیمونده هم ریجکت شده بودند که ننوشتند.

مرسی
    دوست عزیز، من خودم چند بار در همین تاپیک گفتم که قضیه صورتی ندادن آنکارا شایعه است. من حداقل شیش نفر که خودم هم یکیش هستم رو میشناسم که امسال از آنکارا ویزای درجا یه بقول شما صورتی گرفتیم. شاید بهتر باشه که دوستایی که زرد میگیرن و به قول شما وقتشون آزاده به تاپیکی مثل پیکاپ ویزا از آنکارا مراجعه کنند که متوجه بشن ویزای درجا کم هست ولی هست.
    در مورد نوشتن تجربه ریجکتی ها ، به نظرم یه چیزی که بیشتر الان کمک میکنه تا دونستن تجربه ریجکتی ها نوشتن تجربه کسانی هست که با کیس های غیر سر راست ( یعنی یه گیری بلاخره تو پرونده بوده فاند نداشته، تغییر مقطع بوده، تغییر رشته بوده ، گپ داشته و... )تونستن از سد مصاحبه بگذرن. گویا یه گروه تلگرامی هست که حسابی عضو داره به نظرم اگر از بچه هایی که هم اینجا و هم اونجا عضو هستند یکی بره اونجا و از بچه ها درخواست کنه که تجربشون رو اینجا بذارن ، میتونیم یه دیتا بیسه خیلی ارزشمند از بچه های غیر سر راست داشته باشیم. چون واقعا خیلی کم میبینی که یکی بیاد بگه من این گیر رو به نظر خودم داشتم اما مصاحبه اینجوری شد و نتیجه اش هم این شد.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط yas_89 نمایش پست ها
    دوست عزیز، من خودم چند بار در همین تاپیک گفتم که قضیه صورتی ندادن آنکارا شایعه است. من حداقل شیش نفر که خودم هم یکیش هستم رو میشناسم که امسال از آنکارا ویزای درجا یه بقول شما صورتی گرفتیم. شاید بهتر باشه که دوستایی که زرد میگیرن و به قول شما وقتشون آزاده به تاپیکی مثل پیکاپ ویزا از آنکارا مراجعه کنند که متوجه بشن ویزای درجا کم هست ولی هست.
    در مورد نوشتن تجربه ریجکتی ها ، به نظرم یه چیزی که بیشتر الان کمک میکنه تا دونستن تجربه ریجکتی ها نوشتن تجربه کسانی هست که با کیس های غیر سر راست ( یعنی یه گیری بلاخره تو پرونده بوده فاند نداشته، تغییر مقطع بوده، تغییر رشته بوده ، گپ داشته و... )تونستن از سد مصاحبه بگذرن. گویا یه گروه تلگرامی هست که حسابی عضو داره به نظرم اگر از بچه هایی که هم اینجا و هم اونجا عضو هستند یکی بره اونجا و از بچه ها درخواست کنه که تجربشون رو اینجا بذارن ، میتونیم یه دیتا بیسه خیلی ارزشمند از بچه های غیر سر راست داشته باشیم. چون واقعا خیلی کم میبینی که یکی بیاد بگه من این گیر رو به نظر خودم داشتم اما مصاحبه اینجوری شد و نتیجه اش هم این شد.
    برای شروع از خودم شروع میکنم ( شاید برای کسی مفید باشه من گیر پروندم چی بود و چه جوری جواب آفیسر رو دادم): من یه دانشجوی ریترنینگ بودم که تنها گیر موجود در پرونده ام یک وقفه کوتاه مدت در تحصیلات بود(یعنی sevis اکتیو نداشتم و فرم خروح از آمریکا پر کرده بودم) که از قضا در اون مدت هم یک تجربه ریجکت برای ویزای توریستی ( کارآموزی سازمان ملل) داشتم. طبق منطق ، قسمت اعظم مصاحبه فقط به این وقفه و اتفاقات اون گذشت و در انتها تنها پرسش آکادمیک به موضوع ریسرچ مربوط بود.
    در تمام مدت مصاحبه ، تمام سوالات آفیسر با قدرت و در بهینه ترین حالت ممکن جواب داده شد و البته چیزی هم جز حقیقت محض نبود.
    نکته جالب اینه که وقتی اینا یه سوال گیردار میپرسن یا معمولا تکرارش میکنن یا زل میزنن صاف تو چشات.مثلا دو بار ازمن پرسید قراره اینبار بری درس بخونی یا کار کنی؟!! منم واقعا با پوزخند گفتم که بابا جان من قوانین رو بلدم و دارم میرم درس بخونم و گرنه ویزای ۤF1 که اپلای نمیکردم !!!!
    فقط میتونم بگم خیلی تمرین کنید خیلی.

سلام. ببخشید من در مورد شرایطم چند جا دیگه هم پست گذاشتم. گفتم اینجام بذارم تا بیشتر راهنمایی بشم.
    یک- 18 سالمه دیپلم ریاضی با معدل کل 18.47
    دو-تا چند مدت دیگه تافل بالای 80 میگیرم
    سه-امتحان sat math هم همین طور قراره بدم.
    چهار- واسه 3 تا دانشگاه بعد از این که تافل و sat رو گرفتم اپلای میکنم.
    پنج- سربازی نرفتم و متسفانه معاف هم نیستم. تا اونجایی که میدونم واسه مقطع لیسانس معافیت تحصیلی نمیدن.
    شش- bs 40k به نام خودم و bs 50k به نام پدرم دارم. و خرج تحصیل رو خانواده میدن.
    هفت- پدرم 10 سال آمریکا بوده و لیسانس و فوق لیسانس از آمریکا گرفته سال 1969 تا 1979.
    به نظر شما شرایط من برای ویزا f-1 چطوری هست ؟
    در ضمن من یه برادی و خواهر نا تنی دارم که 30 ساله سییتیزن کانادا شده (پدرم قبلا ازدواج کرده ) و خواهر ناتنیم با یه بازیگر معروف آمریکایی که تو هالیوود فیلم بازی میکنه ازدواج کرده و اسمشون تو نت هست!
    اگر آفیسر در مورد این که برادر یا خواهر داری ازم سوال پرسید چی جواب بدم ؟ میترسم بگم دارم و قضیه رو بفهمه و بگه تو هم مثل اونا بری آمریکا دیگه بر نمیگردی.
    اگر آفیسر در مورد سربازیم پرسید چی بگم ؟ میخواستم با وثیقه توریستی 20 روزه از کشور خارج شم و برم ترکیه و دیگه برنگردم ایران ( اون وثیقم واسه خودشون )
    به نظر شما به آفیسر میتونم بگم قبل از این که مشمول بشم از کشور خارج شدم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من در مورد شرایطم چند جا دیگه هم پست گذاشتم. گفتم اینجام بذارم تا بیشتر راهنمایی بشم.
    یک- 18 سالمه دیپلم ریاضی با معدل کل 18.47
    دو-تا چند مدت دیگه تافل بالای 80 میگیرم
    سه-امتحان sat math هم همین طور قراره بدم.
    چهار- واسه 3 تا دانشگاه بعد از این که تافل و sat رو گرفتم اپلای میکنم.
    پنج- سربازی نرفتم و متسفانه معاف هم نیستم. تا اونجایی که میدونم واسه مقطع لیسانس معافیت تحصیلی نمیدن.
    شش- bs 40k به نام خودم و bs 50k به نام پدرم دارم. و خرج تحصیل رو خانواده میدن.
    هفت- پدرم 10 سال آمریکا بوده و لیسانس و فوق لیسانس از آمریکا گرفته سال 1969 تا 1979.
    به نظر شما شرایط من برای ویزا f-1 چطوری هست ؟
    در ضمن من یه برادی و خواهر نا تنی دارم که 30 ساله سییتیزن کانادا شده (پدرم قبلا ازدواج کرده ) و خواهر ناتنیم با یه بازیگر معروف آمریکایی که تو هالیوود فیلم بازی میکنه ازدواج کرده و اسمشون تو نت هست!
    اگر آفیسر در مورد این که برادر یا خواهر داری ازم سوال پرسید چی جواب بدم ؟ میترسم بگم دارم و قضیه رو بفهمه و بگه تو هم مثل اونا بری آمریکا دیگه بر نمیگردی.
    اگر آفیسر در مورد سربازیم پرسید چی بگم ؟ میخواستم با وثیقه توریستی 20 روزه از کشور خارج شم و برم ترکیه و دیگه برنگردم ایران ( اون وثیقم واسه خودشون )
    به نظر شما به آفیسر میتونم بگم قبل از این که مشمول بشم از کشور خارج شدم ؟
    سلام دوست عزیز،

من فقط در مورد یکی از بندهای شرایط شما می تونم نظر بدم. به نظر من بهتره B.S به نام خودتون نبرید و کل مبلغ به نام پدر باشه، چون با توجه به سنتون توجیه b.s به نام خودتون می تونه یکم دشوار باشه. میشه بپرسم اگر آفیسر در مورد بی اس خودتون سوالی پرسید چه جوابی در نظر گرفتید بهش بدید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudnaghdi نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز ولی به نظرم شما فرم DS رو خوب پر نکردید. ببینید من خوذم 21 جون داشتم (البته آفیسر من جوونه بود که به هر حال تا حدی هم موثر هست) منتهی با اینکه رشته من مکانیک و حساس و پارشیال فاند بود ولی اطلاعات مربوط به DS رو به گونه ای نوشتم که تناقضی توش نباشه. برای من گپ تحصیلی و رشته حساس میتونست دردسر باشه پس من سعی کردم که خودم رو یک آدم آکادمیک و علاقه مند به تحصیل معرفی کنم. مثلا گفتم الان در دانشگاه به عنوان محقق مشغولم و با استادم کار میکنم قبلش هم با استادم صحبت کردم و یک نامه ازش گرفتم برای مصاحبه هم آماده بودم که اگر پرسید چیکار میکنی همین رو بگم. به نظر من شما بین حرفات و مصاحبه تناقض پیش اومده و طرف حساس میشه که چیزی رو پنهان میکنی البته برخورد سلیقه ای هم دخیل هست ولی اگر خودت بهشون نخ ندی نمیتونند بهونه پیدا کنند. به نظرم این دفعه که خواستی بری فرم DS جدید رو طوری پر کن که با فرم قبلی دوباره تناقض نیاد و جاهایی که فکر میکنی دردسر بوده کار کن و مدرک جور کن و سعی کن موقع مصاحبه هر چی میگی دقیقا با DS همخونی داشته باشه اگر ترکیه میری یه چند ماه تاخیر بنداز وگرنه سریع برو دوبی یا ایروان که عقب نیفتی به امید موفقیت
    سلام ممنونم از توضيحاتتون ولي من متوجه نمي شم رو چه حساب مي گيد من ds رو خوب پر نكردم؟ چون خودم تناقصي بين حرفام و دي اس نمي بينم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a71rkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كرديد، من مطالب رو مطالعه كردم ولي كيسي شبيه خودم پيدا نكردم، ممنون ميشم كمكم كنيد
    من ديروز از آنكارا ريجكت شدم
    براي دكتراي صنايع بدون فاند،اول ازم پرسيد چرا مي خواي بري كه گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا مي خواي بري گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا رشته ات رو عوض كردي كه بهش توضيح دادم رشته فوقم مديريت اجرايي بود بعد پرسيد چند تا دانشگاه اپلاي كردي گفتم دوتا كه در حقيقت كلا يه جا اپلاي كرده بودم چون به ددلاين ها نرسيده بودم روي اين سوال گير كرد گفت چرا دو تا منم گفتم چون پروگرمشون اينترستم بود ولي بعد پيش خودم فك كردم اگه حقيقت رو مي گفتم شايد منطقي تر بود بعد پرسيد خودت مي خواي هزينه ها رو ميدي گفتم پدرم ساپرتم مي كنه بانك استيتمنت هم برده بودم كه اصلا نگاه نكرد بعد گفت براي فاند اقدام كردي نمي دونم چرا به طرز احمقانه اي گفتم نه اصلا واقعا نمي دونم چرا، بعد در ادامه گفتم البته كردينتور بهم گفته از ترم دوم بهت ميديم كه در حقيقت بايد از اول مي گفتم بله اقدام كردم بعد از اين سوال يه چيزايي تايپ كرد و بعد گفت متاسفم. در كل خودم فك مي كنم خوب مصاحبه نكردم فاند نداشتم و فقط گفتم دو تا دانشگاه اپلاي كردم و اون نه احمقانه اي كه گفتم. من f1 بودم و همسرم f2 كه اصلا باهاش مصاحبه نكرد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد و راهكار بديد
    بچه ها ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه اگه من بخوام شرايطم را ارتقا بدم يعني يه حالت اينكه از همين دانشگاه كه پذيرش دارم فاند بگيرم و دوباره برم سفارت، و حالت ديگه اينكه كلا براي چند جاي ديگه هم اپلاي كنم بعد برم مصاحبه بهتره كدوم سفارت برم همين آنكارا برم يا كلا برم يه سفارت ديگه؟ كجا رو پيشنهاد مي كنيد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان
    ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كرديد، من مطالب رو مطالعه كردم ولي كيسي شبيه خودم پيدا نكردم، ممنون ميشم كمكم كنيد
    من ديروز از آنكارا ريجكت شدم
    براي دكتراي صنايع بدون فاند،اول ازم پرسيد چرا مي خواي بري كه گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا مي خواي بري گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا رشته ات رو عوض كردي كه بهش توضيح دادم رشته فوقم مديريت اجرايي بود بعد پرسيد چند تا دانشگاه اپلاي كردي گفتم دوتا كه در حقيقت كلا يه جا اپلاي كرده بودم چون به ددلاين ها نرسيده بودم روي اين سوال گير كرد گفت چرا دو تا منم گفتم چون پروگرمشون اينترستم بود ولي بعد پيش خودم فك كردم اگه حقيقت رو مي گفتم شايد منطقي تر بود بعد پرسيد خودت مي خواي هزينه ها رو ميدي گفتم پدرم ساپرتم مي كنه بانك استيتمنت هم برده بودم كه اصلا نگاه نكرد بعد گفت براي فاند اقدام كردي نمي دونم چرا به طرز احمقانه اي گفتم نه اصلا واقعا نمي دونم چرا، بعد در ادامه گفتم البته كردينتور بهم گفته از ترم دوم بهت ميديم كه در حقيقت بايد از اول مي گفتم بله اقدام كردم بعد از اين سوال يه چيزايي تايپ كرد و بعد گفت متاسفم. در كل خودم فك مي كنم خوب مصاحبه نكردم فاند نداشتم و فقط گفتم دو تا دانشگاه اپلاي كردم و اون نه احمقانه اي كه گفتم. من f1 بودم و همسرم f2 كه اصلا باهاش مصاحبه نكرد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد و راهكار بديد

بچه ها ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه اگه من بخوام شرايطم را ارتقا بدم يعني يه حالت اينكه از همين دانشگاه كه پذيرش دارم فاند بگيرم و دوباره برم سفارت، و حالت ديگه اينكه كلا براي چند جاي ديگه هم اپلاي كنم بعد برم مصاحبه بهتره كدوم سفارت برم همين آنكارا برم يا كلا برم يه سفارت ديگه ارمنستان يا دوبي ؟كجا رو پيشنهاد مي كنيد؟

Junior Member

تاریخ مصاحبه 27 جون
    همین الان دارم از سفارت میام. واسه دکترا صنایع فول فاند اقدام کردم و خوشبختانه زرد گرفتم. تا جایی کا یادمه همه قبل من امروز زرد گرفتن حتی 2 نفر ریجکتی دبی. مطمئن نیستم ولی فک کنم یه زوج ایرانی صورتی گرفتن. 2 تا ترکم دیدم که صورتی گرفتن و کلا تا ساعت 9.45 هیچ ربجکتی ای نبود. بعدا اطلاعات بیشتری میدم ...

Junior Member

با سلام

ایا این طبیعی هستش که افیسر همه مدارک منو نگه داشت وفقط کارت معافیتم رو پس داد . در ضمن از روز مصاحبه که یک هفته پیش بود تا الان من هیچ اپدیتی نداشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    ازت کارت پایان خدمت سربازی گرفت ؟ ترجمه شده ؟ خیلی نگران سربازیمم. عاخه واسه undergraduate میخوام برم با هزینه ی خودم اما نظام وظیقه معافیت نمیده واسه لیسانس. نمی دونم چیکار کنم !
    سلام دوست عزیز
    از من ترجمه کارت معافیت رو فقط دید و پرسید چرا معاف شدی؟
    مدارک اصلی که میخوان غیر از I20 ایناس:
    - CV
    -SOP (همون که فرستادی دانشگاه
    - RP و نامه استاد
    - مستندات وضعیت سربازی
    البته میگن Optional هست اما به غیر از نامه استاد که برا خیلیا همون RP ه بقیه از واجباته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)