صفحه 19 از 49 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanmoh نمایش پست ها
    #مصاحبه #سفارت #آنکارا
    سلام
    زمان مصاحبه 12 می
    مکان مصاحبه آنکارا
    نوع ویزا F1
    دکترا-برق قدرت
    افيسر از من ریسرچ پلن، اس او پی، سی وی و مدرک سربازی و فارغ التحصیلیم رو گرفت و سوالهای زیر رو پرسید:
    ٠- برا چي ميخواي بري امريكا؟
    ميخوام دكتري بخونم
    ١-ارشد چي خوندي؟
    الكتريكال اينجينيرينگ خوندم
    ٢- دكتري ميخواي چي بخوني؟
    Electrical power systems
    ٣-کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی؟
    ٤- دیگه کجاها اپلای کردی؟
    ٤ تا دانشگاه ديگه
    ٥- تو اين يك سال و نيم گذشته چيكار ميكردي؟
    زبان ميخوندم. قبلش هم سربازي بودم
    ٦-سربازي كجا بودي؟ چند ماه بودي؟ و چيكار ميكردي اونجا؟
    رو اين موضوع هم چندبار تاكيد كردم كه اجباري بوده و من داوطلبانه نرفتم. اونم گفت اره ميدونيم.
    ٧- الان داري چيكار ميكني؟
    دارم زبان ميخونم و كاراي پذيرش رو انجام ميدم
    ٨- هزينه هات رو كي ميده؟
    - اينجا من ريسرچ پلن و نامه فاندي كه استادم داده بود رو نشونش دادم كه فاند دارم ولي رو اي بيست نخورده.
    ولي از اونجايي كه استاد مقدار دقيق فاند رو با جزئيات و قطعي ننوشته بود گفت كه اگر نتونستي RA بگيري چي؟
    منم گفتم پدرم ساپورتم ميكنه.
    ٩- گفت پدرت چه كارست؟
    -ازم بنك استيتمنت نخواست منم ندادم! ولي بايد يه تعارف ميزدم.

نهایتا هم گفت متاسفانه الان نميتونيم بهت ويزا بديم و برو ٤ تا ٦ ماه ديگه بيا. بعد يه برگه سفيد بهم داد و با بند سوشال تاي ريجكتم كرد. مصاحبه هم يه ٥ دقيقه طول كشيد.
    پ ن. به نظرم از قبل نتيجه مشخص بود. بنابر اين نامه ساپورت مالي استادم تو اون شرايط به دردي نميخورد. بنابراين بچه هاي گلي كه احيانا استاد بهشون نامه ساپورت مالي ميده توجه كنن كه از استادشون بخوان حتما فاند رو رو اي بيست بزنن حتي اگر دير برسن به كلاسا يا مجبور شن ديفر كنن.
    سلام دوست عزیز

همون طور که خودت هم گفتی مهم ترین دلیلیش به نظر میاد بحث فاند هست. سعی کن به دانشگاه بگی یه I20 جدید صادر کنن و بگی حتما تو I20 قاندت رو بزنن. و سری بعد با I20 جدید و با فاصله اقدام کن (تو همین فروم فاصله یک تا دو ماه بین دو مصاحبه پیشنهاد شده ولی هر چی بیشتر بهتر) برای مصاحبه سفارت و نگران نباش اوکی میشه.

موفق باشی

سلام.
    برای آنکارا، کسی که فول فاند هست هم باید بنک استیتمنت ببره به اندازه 7-8 هزار؟ (برای رفتن و تامین هزینه تا گرفتن فاند)
    شنیده ام بعضی بچه ها برای دبی میبرند.
    اگه آفیسر بخواد گیر بده به سال دوم به بعد، بهتر نیست بنک استیتمنت داشته باشیم مطابق I-20 یا بگم تمدید میشه اگه کارم خوب باشه و ...؟
    البته تا نخواسته که مدرکو رو نمیکنم، ولی برای آماده کردن یا نکردن میپرسم...
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

همون طور که خودت هم گفتی مهم ترین دلیلیش به نظر میاد بحث فاند هست. سعی کن به دانشگاه بگی یه I20 جدید صادر کنن و بگی حتما تو I20 قاندت رو بزنن. و سری بعد با I20 جدید و با فاصله اقدام کن (تو همین فروم فاصله یک تا دو ماه بین دو مصاحبه پیشنهاد شده ولی هر چی بیشتر بهتر) برای مصاحبه سفارت و نگران نباش اوکی میشه.

موفق باشی
    دقیق کنید دلیل ریجکت سوشال تای بوده، سعی کنید مدرکی دال بر آن فراهم کنید. مثلا نامه ای از سر کار که در آن ذکر شود بعد از فارغ التحصیلی به کشور بر می گردید. یا اگر مالک خانه یا شرکتی هستید. رشته و مقطع من دقیقا مثل شما بود و برگه زرد گرفتم حتی بدون فاند چون خودم رو برای سوشال تای آماده کرده بودم و دقیقا به آفیسر گفتم برای سوشال تای این دو مدرک را ارائه می کنم. چون رشته کمی حساس است معمولا برگه زرد میدن. اما برای فاند و سوشال تای باید دلیل داشنه باشید و به زور هم شده مدارک را جلوی آفیسر بذارید تا به قول خودشان متعاقد شوند.

سلام

دوستان کسی خبر داره آنکارا شناسنامه با عکسه قدیمی رو قبول میکنه یا نه؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام

دوستان کسی خبر داره آنکارا شناسنامه با عکسه قدیمی رو قبول میکنه یا نه؟

مرسی
    برای آنکارا به شناسنامه احتیاج ندارید. البته اگر مجردید! در صورت نیاز ترجمه شناسنامه از شما خواسته میشه و صرفا قدیم یا جدید بودن عکس شناسنامه تابع قوانین کشور شماست به آفیسر مربوط نمیشه!!! به مسائل مهمتری باید فکر کنید قبل مصاحبه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط avalanch62 نمایش پست ها
    دقیق کنید دلیل ریجکت سوشال تای بوده، سعی کنید مدرکی دال بر آن فراهم کنید. مثلا نامه ای از سر کار که در آن ذکر شود بعد از فارغ التحصیلی به کشور بر می گردید. یا اگر مالک خانه یا شرکتی هستید. رشته و مقطع من دقیقا مثل شما بود و برگه زرد گرفتم حتی بدون فاند چون خودم رو برای سوشال تای آماده کرده بودم و دقیقا به آفیسر گفتم برای سوشال تای این دو مدرک را ارائه می کنم. چون رشته کمی حساس است معمولا برگه زرد میدن. اما برای فاند و سوشال تای باید دلیل داشنه باشید و به زور هم شده مدارک را جلوی آفیسر بذارید تا به قول خودشان متعاقد شوند.
    مسائل مالی و داشتن توان مالی هم با همین سوشال تای طبقه بندی میشه اگه برگه ی ریجکت 214 رو بخونید مستقیما اینو اسم برده. نیازی به سند خونه و ماشین و ملک برای ویزای دانشجویی نیست. چون سفارت در نبود فاند فقط پول نقد و حساب بانکی قبول میکنه نه سند.
    یه مورد مهم برای بچه هایی که فاند ندارن وجود داره اونم اینکه اگه فاند ندارید به وعده ی سرخرمن استاد برای فاند تکیه نکنید و تو سفارت ازش حرف نزنید چون به شدت نتیجه ی عکس میده.
    اگه ارشیو رو ببنید موارد زیادی مثل ایشون میتونید پیدا کنید که ریجکت شدن. فاند یا توی I-20 زده میشه که سفارت بهش اهمیت میده و یا تو I-20 زده نمیشه که در این صورت یعنی فاند نداری! باید به اندازه ی حداقل یکسال برآورده شده در I-20 بنک استیتمنت داشته باشی.
    اینو از روی تجربه میگم نه منطق ( چون به نظر خودم هم منطقی نیست اما متاسفانه اثبات شده) وقتی فاند ندارید و در مورد وعده ی استاد حرف میزنید ذهن آفیسر میره دنبال اینکه شما به فاند دانشگاه خیلی وابسته هستید و براتون خیلی مهمه و شاید بخاطر همین وعده هست که این دانشگاه رو انتخاب کردید. در این حالت هم ریجکت میکنه.
    کلن داشتن توان مالی در هر صورتی و هر ویزایی برای سفارت آمریکا خیلی مهمه و هیچ چیزی نباید باعث بشه فکر کنن از نظر مالی خیلی به فاند یا پولی که قراره اونور در بیارید وابسته اید.
    ویرایش توسط payizan_2000 : May 20th, 2016 در ساعت 03:36 AM

Junior Member Fer2C آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    دوستان من وقت دارم ترکیه. متاسفانه یک بار از دوبی ریجکت شدم با 214. شرایطم اینجوریه:
    1. رشته فعلی: ارشد هوافضا آموزش محور ( فارغ التحصیل سه سال پیش )
    2. پذیرش: مستر بیزینس (MIS) با فاند پارشیال از GW
    3. متاهل ( همسرم همراهیم نمیکنه )
    4. سربازی: بنیاد ملی نخبگان
    5. 7 سال سابقه کاری در یک شرکت مولتی نشنال مرتبط با رشته ای که پذیرش گرفتم
    6. BS=70K
    7. 4 تا ویزای شنگن مالتی
    8. جاب آفر برای بعد از تحصیل از شرکت فعلیم
    9. فاند از طرف شرکت فعلیم
    10. سابقه کار هوافضایی حتی یک روز هم ندارم
    اونجوری که از صحبتها فهمیدم انگار سفارت روی مستر های بدون فاند حساسه، چه برسه به اینکه مستر مجدد هم باشه و از مهندسی به بیزینس باشه.
    نظر شما چیه؟ اصلاً برم برای مصاحبه؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام
    اینکه همسرتون همراهیتون نمیکنه دلیل خوبی برای سوشال تای دارید همچنین جاب افری ک گفتید
    دوبی بودن دوستانی مثل شما ریجکت شدن ولی رفتن ارمنستان و ترکیه اکسپت شدن
    ی مقداری رشتتون حساسه رزومه تون رو بهتر کنید واسه ارمنستان یا ترکیه اقدام کنید

سلام دوستان من ١٠ مي در آنكارا براي ويزاي اف٢ مصاحبه داشتم و خداروشكر موفقيت آميز بود
    مصاحبه نسبتا آسون بود از من اصل و ترجمه سند ازدواج رو خواستن و عكس هاي مراسم ازدواج كه خيلي دقيق عكس هارو نگاه كردن و حتي از عكس ها سوال هم پرسيدن و سوال هاي ديگه در مورد كارم و اين كه چطور آشنا شديم و اين كه چطور الان با هم در ارتباطيم پرسيد😊من خيلي استرس داشتم چون يك بار از دبي ريجكت شده بودم ولي ازون تاريخ ٤ ماه گذشته بود كه من دوباره رفتم آنكارا
    اميدوارم همه به نتيجه برسن استرس نداشته باشين ويزاي من كه اف١ نبود ولي اون روزي كه من بودم دانشجوها اكثرا موفق شدن ويزاشون رو بگيرن 😊باز هم اگه سوالي در مورد حرف هام بود من در خدمتم

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmhmhmh668766 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ١٠ مي در آنكارا براي ويزاي اف٢ مصاحبه داشتم و خداروشكر موفقيت آميز بود
    مصاحبه نسبتا آسون بود از من اصل و ترجمه سند ازدواج رو خواستن و عكس هاي مراسم ازدواج كه خيلي دقيق عكس هارو نگاه كردن و حتي از عكس ها سوال هم پرسيدن و سوال هاي ديگه در مورد كارم و اين كه چطور آشنا شديم و اين كه چطور الان با هم در ارتباطيم پرسيد������من خيلي استرس داشتم چون يك بار از دبي ريجكت شده بودم ولي ازون تاريخ ٤ ماه گذشته بود كه من دوباره رفتم آنكارا
    اميدوارم همه به نتيجه برسن استرس نداشته باشين ويزاي من كه اف١ نبود ولي اون روزي كه من بودم دانشجوها اكثرا موفق شدن ويزاشون رو بگيرن ������باز هم اگه سوالي در مورد حرف هام بود من در خدمتم
    ایول . مبارک باشه. یادته چقدر نگران بودی؟ بسی خوشحال شدم. آخر فارسی حرف زدی یا انگلیسی؟

Junior Member

دوستان سلام

من هفته پیش تو دبی با بند 214 ریجکت شدم. شرایطم اینطوری بود:
    متاهل
    لیسانس و فوق لیسانس هوافضا امیرکبیر (سابقه کار ندارم البته)
    پذیرش برای مستر Applied Mathematics بدون فاند (البته فعلا) از یه دانشگاه خیلی خوب (رنک زیر 10) البته باید اشاره کنم دکترا اپلای کرده بودم ولی قرار شد فعلا مستر برم تا بعدش ترنسفر شم به دکترا (بهش اینو گفتم)
    اواسط 2014 دفاع کردم، بعدش سربازی بنیاد بودم که تازه تموم شدم (اینارو همه رو گفتم)
    bank statement به نام پدرم برای یک سال بردم
    آفیسر پرسید چرا رشته تو عوض میکنی منم گفتم در طول تحصیل به این نتیجه رسیدم به این رشته علاقه بیشتری دارم
    گفت برنامه ات چیه: گفتم برمیگردم و سعی میکنم یه پوزیشن تو دانشگاه واسه استادی پیدا کنم.
    گفت متاسفم بر اساس مصاحبه امروز شما شرایط لازم برای ورود به آمریکا رو در زمان حاضر ندارید و برگه سفید رو داد
    هیچ چیز دیگری هم نخواست از جمله کارنامه، رزومه، sop و ...

حالا برای اواخر جون از آنکارا وقت گرفتم میخوام دوباره شانسمو امتحان کنم

دوستان بنظرتون چه ایرادایی به جوابام وارده و چه توصیه ای میکنید برای مصاحبه دوم

ممنون میشم که راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)