صفحه 12 از 49 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    جدیدا روی سرابزی نخبگان خیلی حساس شدن
    از شما چی پرسید و چی جواب دادید؟
    به هر حال اگر حساسیتی هم وجود داشته آفیسر مصاحبه کننده این موضوع رو نشون نداد و باید دید که در روند کلیرنس چه اتفاقی می افته. اما در پاسخ به سوال شما: سوالی که پرسید این بود که لطفا کارت سربازی رو به من بده. و بعد پرسید ارتش یا س؟ و من گفتم کار من یک پروژه تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بوده. در جواب گفت یعنی عضو بنیاد نخبگان بودی و در رابطه با اپیدمیولوژی تحقیق کردی و من هم گفتم دقیقا. متوجه نگرانی شما در مورد سربازی بنیاد نخبگان هستم و این به این خاظر ایجاد شده که خیلی از بچه ها رو بنیاد می فرسته به سازمان های مسئله دار که همین موضوع حساسیت سفارت رو برانگیخته. راهکاری که پیشنهاد می کنم اینه که به علمی بودن و غیرکاربردی بودن پژوهشی که توی بنیاد انجام می دین/دادین تأکید کنید تا حساسیت آفیسر روی این مسئله کمتر بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaspring نمایش پست ها
    به هر حال اگر حساسیتی هم وجود داشته آفیسر مصاحبه کننده این موضوع رو نشون نداد و باید دید که در روند کلیرنس چه اتفاقی می افته. اما در پاسخ به سوال شما: سوالی که پرسید این بود که لطفا کارت سربازی رو به من بده. و بعد پرسید ارتش یا س؟ و من گفتم کار من یک پروژه تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بوده. در جواب گفت یعنی عضو بنیاد نخبگان بودی و در رابطه با اپیدمیولوژی تحقیق کردی و من هم گفتم دقیقا. متوجه نگرانی شما در مورد سربازی بنیاد نخبگان هستم و این به این خاظر ایجاد شده که خیلی از بچه ها رو بنیاد می فرسته به سازمان های مسئله دار که همین موضوع حساسیت سفارت رو برانگیخته. راهکاری که پیشنهاد می کنم اینه که به علمی بودن و غیرکاربردی بودن پژوهشی که توی بنیاد انجام می دین/دادین تأکید کنید تا حساسیت آفیسر روی این مسئله کمتر بشه.
    بله دقیقا غیر کاربردی بودن اون اهمیت داره. ولی سوالی که پیش میاد اینه چرا باید بنیاد بعنوان سربازی که میتونه برای کشور مفید باشه حالا از هر نظر، بیاد یه کاری که هیچ کاربردی نداره رو بده انجام بدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    بله دقیقا غیر کاربردی بودن اون اهمیت داره. ولی سوالی که پیش میاد اینه چرا باید بنیاد بعنوان سربازی که میتونه برای کشور مفید باشه حالا از هر نظر، بیاد یه کاری که هیچ کاربردی نداره رو بده انجام بدن؟
    البته این سوالیه که بایستی از مسئولین بنیاد پرسید! دوستان زیادی داشتم که پروژه پژوهشی اونها کاملا علمی و به تعبیری بنیادی (fundamental) بوده و کاربرد عملی مستقیمی نداشته و و در عین حال براحتی پایان کارشون رو از بنیاد گرفتند (البته اطلاع من محدود به همکاران پزشکه و در مورد سایر رشته ها اطلاعی ندارم). بهرحال حداقل نتیجه ای که این پژوهش ها داشته، کمک به تولید علم در کشور بوده و شاید از این نظر برای بنیاد توجیه پذیر بوده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaspring نمایش پست ها
    سلام دوستان. من امروز صبح (چهارم می ساعت هفت و نیم) وقت سفارت آنکارا داشتم. سفارت به نسبت شلوغ بود اما عمده مراجعین ایرانی درخواست ویزای توریستی و پیگیری کارهای گرین کارد داشتند. ویزای دانشجویی توی تایم ما چهار نفر بودند که همگی برگه زردرنگ رو گرفتند. مصاحبه همه دانشجویان هم با آقای جوانی انجام شد. مصاحبه بسیار کوتاه بود و پرسش عجیبی مطرح نشد:
    1- برای چه دانشگاهی و چه مقطعی پذیرش گرفتی؟
    2- با توجه به اینکه من هم یک مستر (Master of Public Health) دارم و هم دکترای عمومی پزشکی از من پرسید که چرا دوباره می خوای ادامه تحصیل بدی؟ پاسخ من این بود که پزشکی عمومی یک مدرک حرفه ای به حساب میاد و PhD یک مدرک آکادمیکه که می تونم با داشتن اون توی محیط دانشگاهی ریسرچ کنم. PhD ای که براش اپلای کرده بودم و هم PhD اپیدمیولوژی از دانشگاه Brown (فول فاند) بود.

مدارک رو به صورت بسیار سرسری نگاه کرد و بعید می دونم چیزی دستگیرش شده باشه از CV و SOP و Research Plan. از من BS نخواست/نامه از استاد قبلی نخواست/فهرست مقالات نخواست و در مورد موضوع پژوهش سربازی بنیاد نخبگان هم سوال کوتاهی پرسید و عبور کرد.
    هیچ بحثی هم در مورد برنامه من بعد از اتمام تحصیل نکرد. کل مصاحبه 3 دقیقه طول کشید.

نهایتاً هم گفت که کیس شما یک کیس خیلی معمولیه و از این به بعد از طریق سایت وضعیت رو پیگیری کنید.

تنها توصیه من به دوستان اینه که با روحیه بشاش، و با اعتماد به نفس و بدون استرس برای مصاحبه حاضر بشید و سعی نکنید که اون رو برای خودتون تبدیل به کابوسی وحشتناک کنید. امیدوارم همگی موفق باشید و به خواسته هاتون برسید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samirasoleimai نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم! به نظر شما منم شانس دارم برم مستر مجدد بخونم و به من ویزا بدن!؟؟ پست بالای پست شما شرایطم رو گفتم

دوست عزیز شرایط ایشون خیلی با شما فرق داره. ایشون پزشک حرفه ای بودن یعنی MD داشتن و قبلن هم مستر گرفتن الان دارن میرن PhD بخونن. اتفاقن این خیلی در آمریکا رواج داره و باعث تثبیت علم پزشک ها میشه که هم MD و هم PhD داشته باشن که دو مدرک کاملن متفاوته. اینو اون افیسر هم به خوبی میدونه و اصلن هم مدرک مجدد و دوباره کاری محسوب نمیشه.

سلام دوستان
    ما الان از سفارت اومديم هتل. براى توريستى اقدام كرده بوديم البته در واقع واسه كنفرانسه اما چون هنوز داورى مقالات نيومده و دعوتنامه ها صادر نشدند اصلا اشاره اى بهش نكرديم. كليرنس خورديم كه طبيعيه.
    دو مورد توريستى ديگه رو هم در جريان قرار گرفتيم كه يكيشون هيچ سابقه شنگنى نداشتند و رد شدند و اون يكى هم كل خانواده ٤ نفره با هم بودند و رد شدند.
    يه آقايى هم كه براى دكتراى كنترل پذيرش فول فاند داشتند هم كلير خوردند.
    اما...
    خانمهايى كه به حجاب مقيدند و ممكنه حساسيتهايى داشته باشند، در جريان باشند كه نگهبان دم در با يك چيز شبيه چسب زخم!! بدن رو از روى لباس چك مى كنه، البته دستكش دستشه، نكته بدترش اينه كه ازتون مى خواد كه روسرى رو باز كنيد. خوبه كه يه بلوز يقه اسكى يا از اين يقه هاى حجاب داشته باشيد كه راحت تر باشيد.
    اگه مانتو تنتون باشه هم مى گه در بياريد، پس حواستون به لباسى كه زير مانتو هست باشه. ببخشيد اما چون شاهد اذيت شدن چند خانم بوديم لازم بود توضيح بدم
    با آرزوى موفقيت براى همگى

راستى شرايط خودمون:
    زوج هيئت علمى
    چند شنگن
    يك ويزاى استراليا
    يك ويزاى امريكا
    مدارك مالى و سند هم برده بوديم كه اصلا چك نكرد. حتى مدارك شغليمون رو هم چك نكرد. فقط رزومه رو گرفت. شناسنامه نخواست. ... حتى نپرسيد چه شهرى مى خوايم بريم... البته سربازى رو پرسيد كه ارتش بوده يا سپاه، كه گفتيم تدريس در دانشگاه بوده و حتى كارت پايان خدمت رو هم نديد..

اریخ: 5 می 2016
    نوع ویزا: F1&F2
    رشته و مقطع: دکتری مهندسی صنایع
    دانشگاه: Wayne state University
    نوع فاند: فول فاند RA/TA
    سابقه : 3 بار ریجکت دبی، 2 بار ترکیه(یک دانشگاه رنک پایین تر بدون فاند سال 2015)
    سابقه کار: 4 سال سابقه کار شرکت خصوصی
    با سلام خدمت دوستان....
    من سریع می رم سر اصل مطلب:
    من کابین 1 بودم، افیسرش خیلی مرد جواب بسیار دقیق و جدی! بسیار خوب پیش رفت و بعد از سه بار ریجکت بسیار خوشایند بود. سوالتی که پرسید:
    از من:
    1_ برای تحصیل میرین؟ دکتری؟ کدوم دانشگاه؟
    2_در مورد تغییر نسبت به ریجکت قبلی بگو ؟من گفتم فول فاند از دانشگاه با رنک بالاتر پذیرش دارم.
    3_از من رزومه، ریز نمرات گرفت(جالب است که اصلا ترجمه رو ندید رفت سراغ فارسی شون)
    4_کدوم دانشگاه دیگه اقدام کردید ؟ من نامه پذیرش و فاند هایی که اونا بهم داده بودن دادم بهش
    5- RP خواست و دید.
    از همسرم فارسی پرسید سوالای زیر:
    1_ سربازی کجا بودی؟
    2_کارت چیه؟
    3_سند ازدواج و شناسنامه ؟ چه طور با هم آشنا شدید
    مصاحبم یکمی طولانی شد چون خیلی توضیحات کاملی بهش میدادم و اونم تایپ می گرد دقیق،نهایتا یک برگه زرد داد. گفت بین 1 تا 2 ماه طول می کشه تا کلیر بشید. مدارکتون کامل باشید و در مصاحبه استرس نداشته باشید حله! موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    سلام ممنون از اطلاعاتتون
    میشه از شرایطتتون و سوالات بگید چی پرسیدن؟
    مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samirasoleimai نمایش پست ها
    تبریک میگم،
    میدونین شرایط اونایی ک ریجکت شدن چی بود! به چی گیر داده بوند؟!

ممنون. یکی از اون ریجکتی ها مستر بدون فاند بود که تغییر رشته داده بودن و سابقه ریجکتی هم از قبل داشتن. یه مورد دیگه، پذیرش دکتری پارشیال فاند بود که بظاهر هزینه کمی از سمت دانشگاه انجام میشد و همچنین نکات دیگه ایی بنظر تو دی اس شون داشتن.

دیگه روند پوشه منسوخ شده. قبل مصاحبه پاسپورت، I20، سویس، یه قطعه عکس همراه با ریز نمرات گرفته میشه و چک میکنن و دور تمام مدارک رو بهتون میدن. موقع مصاحبه افیسر مواردی رو که ملزوم باشه به شما میگه که بهش تحویل بدید. در صورت درخواست افیسر مدارک بدید، اصلا بدون درخواست از سمت ایشون هیچ مدرکی رو نشون ندید. خیلی مصصم و با آرامش به سوالات پاسخ بدید و اگر متوجه سوال نشدید بگید دوباره تکرار کنن (ازدحام سالن شاید یه مقدار اذیت کنه و دانشجوهای ایرانی تماما باجه یک مصاحبه میشدن با افیسر جوان) و جواب نامربوط اصلا ندید و جواب هاتون حتما to the point باشه و مختصر، ولی مواردی که نیاز به توضیح داره رو حتما توضیح بدید.

افیسر از بنده فقط پاسپورت، I20، نامه پذیرش دانشگاه و رزومه خواست و اطلاعات رو سریع وارد کامپیوتر می کرد. ریسرچ پلن و جاب آفر و برنامه بعد دکتری و سایر موارد رو از بنده جویا نشدن. بنده فول فاند مهندسی شیمی برای دکتری هستم و کلا چهار جا اپلای کرده بودم و از همه پذیرش با فاند داشتم.

امیدوارم موفق باشید.

تجربه من از مصاحبه
    من و همسر و پسرم روز پنج می در آنکارا مصاحبه داشتیم.

مصاحبه خوب بود. افیسر یک پسر جوان خوش اخلاق بود. سوال ها محدود به دانشگاه رشته سربازی دلیل تغییر رشته و انگیزه های تحقیقاتی بود.
    از خانمم به اگلیسی فقط پرسید که کجا کار میکنه و کارش دقیقا چیه
    خیلی کوتاه در فضای آروم و با لحن خوب بود مصاحبه
    آخرش هم گفت که همه چی خوبه ولی مورد شما نیاز به کمی بررسی بیشتر داریم و حدود یک ماه ممکنه طول بکشه. گفت این مسئله خیلی طبیعیه پس نگران نباشید و گفت براتون آرزوی موفقیت میکنم.

فکر کنم ما آخرین مصاحبه دانشجویی اون روز بودیم و تا جایی که من فهمیدم همه فرم زرد گرفتند

ذکر چند نکته جدید در مورد سفارت آنکارا را لازم میدونم

* موقع بازرسی بدنی از خانم های محجبه خواسته میشه که روسری هاشون را کمی باز کنند اما لازم نیست روسری را بردارند. مثلا زیر گردن را چک میکنند. همچنین هر نوع کت، مانتو یا لباسی که روی یک لباس دیگه پوشیده باشید را باید در بیارید که خوب افراد محجبه باید دقت کنند که زیر مانتو لباس مناسب پوشیده باشند

* داخل سفارت هیچ دستگاهی برای فروش خوراکی نیست پس خوب صبحانه بخورید چون این روزها سفارت شلوغه و چند ساعت گشنگی باید بکشید

* اگر بچه دارید میتونید به پلیسی که صف ها را کنترل میکنه بگید که اجازه بده زودتر برید داخل

* باجه ای که دانشجو ها مصاحبه میشند داخل یک اتاقکه و با بقیه باجه ها فرق داره، این خوبه چون نسبت به بقیه باجه ها صدا و نویز کمتر اذیت میکنه

* من توی قسمت لوکیشن در فرم دی اس ارمنستان را انتخاب کرده بودم ولی نهایتا با همون فرم از آنکارا وقت گرفتم و اگر چه مشکلی پیش نیومد ولی خیلی کار پردازش دی اس طول کشید و تقریبا دو ساعت معطلی الکی ایجاد شد

نقل قول نوشته اصلی توسط Phuong نمایش پست ها
    سلام
    من ١٢ اپريل ساعت ٨ صبح وقت داشتم. ساعت ٧/٣٠ دم سفارت بودم و ٩/١٥ اومدم بيرون. بنظر من برخورد كاركنانش خوب بود. من پذيرش مستر بدون فاند داشتم. گپ تحصيلي سه سال كه مشغول كار بودم. رشته م هم فني نيست بنابراين اون پوشه ي ريسرچ پلن و اس او پي و رزومه و اينا رو اصلن بهم ندادن. آفيسر يه آقاي امريكايي با ريش بود سوالاتي كه كرد و جواب هاي من اينا بود:
    چرا ميخاي بري امريكا؟ ميخام برم مستر بگيرم
    دانشجويي؟ خير، كار مي كنم
    كجا؟ اسم محل كارم
    هزينه سفرت رو كي ميده؟ پدرم
    و بنك استيتمنت و نامه پدرم رو بهش دادم.
    پدرت چكاره س؟ استاد بازنشسته دانشگاه.
    كجاها اپلاي كردي؟ ه جا و اسمشون رو گفتم
    نامه ي ادميشن دانشگاه و آي توعنتي و رسيد سويز رو هم گرفت نگاه كرد و بهم پس داد.
    بعدش برگه ي زرد رو داد و گفت اين يه پروسه ي نرماله و مشكلي نيست و سايت رو چك كن معمولن يك ماه طول مي كشه. ازش پرسيدم خودم بايد بيام براي پيكاپ ويزا؟ اونم گفت ما توصيه مي كنيم كه خودت يا فاميلت بيان.

يك نفر ريجكت شد تا اونموقع كه من اونجا بودم، خانم مجرد پذيرش مستر فول فاند كه چون مجدد ميخاست مستر بگيره ريجكتش كردن و يه خانوم كه دكتراي فول فاند بود هم برگه زرد گرفت.
    سلام دوست گرامی، شما در قسمتی که نوشتید "بنک
    استيتمنت و نامه پدرم رو بهش داد" منظورتون از نامه پدر چیه؟ منم بی اس از پدرم تهیه کردم، آیا مدرک دیگه ای به غیر از بی اس نیاز هست که از طرف پدرم ارائه بشه؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)