صفحه 14 از 49 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    حالا من دارم تلاشمو میکنم که فاند بگیرم ولی با این ریجکتی که الان خورده برام یکمی شرایط متفاوت شده
    من الان باید یه سفارتی برم که به ریجکتی های قبلی حساس نباشه که با توجه به اوضاع اشفته امسال هنوز چیزی مشخص نیست
    شایدم بهتر باشه بازم برم انکارا و شاید همین انکارا به ریجکتی قبلی خودش اگر پروندم بهتر شده باشه حساسیت نشون نده و برام خوب باشه
    ولی هیچ چیزی قابل اطمینان وجود نداره
    حالا به نظرتون چجوری میشه به حساسیت سفارت ها نسبت به ریجکتی قبلی پی برد؟ با توجه به نتایج سال قبل که فکر نکنم و نتایج امسال هم که هنوز به این زودی کسی پیدا نمیشه که یک بار ریجکتی داشته باشه و بازم سفارت رفته باشه
    راهی نداره چون روند مشخصی نداره. ضمنا تعداد کمی هم میان تجربه هاشون رو میگن و جامعه اماری درستی هم وجود نداره. سفارت ها هم رویه شون رو ثابت نگه نمی دارن. مثلا تو ایروان کلا 2 تا افیسر بوده طی این چند سال. یکی جوون و یکی میانسال (شبیه استیو جایز!). شما خیلی که دقیق بخوای بررسی کنی میبینی یه عده میگن جوونه ریجکت می کرد و اون یکی میداد. یه روز دیگه یچه ها گفتن جوونه خوب ویزا می داد. برفرض صحت مشاهدات، می بینی که افیسر خوب و بد هم نداره!
    اگه فاند گرفتی هر زمان که تونستی برو. اگه فاند پیدا نشد توصیه می کنم 2-3 ماه فاصله بنداز بعد اگه خواستی شانست رو امتحان کن.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

سلام
    حالا من دارم تلاشمو میکنم که فاند بگیرم ولی با این ریجکتی که الان خورده برام یکمی شرایط متفاوت شده
    من الان باید یه سفارتی برم که به ریجکتی های قبلی حساس نباشه که با توجه به اوضاع اشفته امسال هنوز چیزی مشخص نیست
    شایدم بهتر باشه بازم برم انکارا و شاید همین انکارا به ریجکتی قبلی خودش اگر پروندم بهتر شده باشه حساسیت نشون نده و برام خوب باشه
    حالا به نظرتون چجوری میشه به حساسیت سفارت ها نسبت به ریجکتی قبلی پی برد؟ با توجه به نتایج سال قبل که فکر نکنم و نتایج امسال هم که هنوز به این زودی کسی پیدا نمیشه که یک بار ریجکتی داشته باشه و بازم سفارت رفته باشه
    من خودم ریجکتی داشتم در پرونده! روی یک پذیرش یکسان. من خیلی بی اطلاعات تر از اونم بخوام راهنمایی کنم دوست عزیز. اما فقط تجربه خودم را میگم و باز تکرار میکنم که تحقیق کن. زمانی که خواستی بری سفارت ببین اوضاع کدوم بهتره. این که انکارا به ریجکت قبل بی اعتناست یه چیز اثبات شده است. اما حالا که ریجکت شدی از انکارا واقعا نمیدونم. چون تحقیق نداشتم در این مورد. اما به نظرم فاند چیز مهمیه. بنا به دلایلی که گفتم. شاد باشی

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام
    سلام خدمت شما آقا ایمان عزیز و بقیه دوستان. منم لازم دونستم نظر شخصیمو بگم.
    به نظرم این اشتباه هستکه دوباره ازآنکارا اقدام کنید.با توجه به تجربیات گذشته اقدام از سفارت قبلی برای بار دوم منتج به ریجکتی شده! اگهیادمبود منبعا رو ذکر میکردم. ولی یه مورد یادمه یگی بوداز بچا دقیقا خورده بود به افیسر قبلی که ریجکتش کرده بود و بعد گفته بود من نظرم همونه شما برو تا همکارم باهات مصاحبه کنه که اونم ریجکتش کرده بود و چنئین مورد دیگه. هر چند شاید چیزایی که سالای پیش اتفاق افتاده دیگه تکرار نشه ولی نظر من این هست که اشتباهه! در مورد جوابتون هم به نظر من جواب شما مشکلی نداشته همه بچا که رفتن مصاحبه بلا اتفاق گفتند که جوابا باید تا میشه کوتاه باشه. خوب یه جورایی جوابای شما مصنوعی میشه. از شما میپرسه برای چی میخوای بری امریکا؟ شمامیگی میرم امریکا که بعد برگردم برم سربازی که بعدش کار بگیرم و.... خوب معقول نیست البته میگم به نظر من علت ریجکتی همون فانده مشخصا! ولی اگه افیسر بخواد به هر دلیل ردکنه با بند 214 رد میکنه.اگه بخوای حساب کنی وثیقت یه جور سوشال تای هست. ولی بخواد رد کنه میکنه. شما فقط یا از جای دیگه با فاصله با کمی تغییرات اقدام کن و یا اگه فاند گیر بیاری خیلی فرق ماملس.انجا رو هم نگاه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    گرفتتن برگ سبز به چه معناست؟
    ممنون
    پارسال میگفتم که وقتی برگه های زرد تموم شده از اینا بهشون دادن! حالا دیگه نمیدونم.

Junior Member

امروز همه مسترهای مجدد در انکارا رد شدند

Member
    رشته و دانشگاه
    University

سلام بچه ها. من امروز مصاحبه دادم. هیچ برگه ای( زرد، صورتی یا سفید منظورمه) به من نداد. گفتم ریجکت شدم گفت نه. فقط باید مدارکتو بیشتر تو کنسولگری بررسی کنم. گفتم باید وبسایتی چیزی چک کنم گفت نه بهت زنگ میزنیم که برگردی بخاطر همین واسه برگشت و عبور از بخش امنیتی یه برگه کپی شده روتین بهم داد که توش نوشته واسهافرادی که adm. procs. دارند این برگه داده میشه.
    پاسپورتمو پس داد اما فرم DS-2019 ام رو نگه داشت با بقیه مدارک.

این یعنی چی؟

اگه نیاز به کلیرنس دارم پس واسه چی بهم برگه زد مثل بقیه بهم نداد؟ و همچنین کیس نامبر؟
    نکنه درجا ریجکت شدم؟
    به ادمین: سفارت اقدام کرده در هیچ تاپیکی نبود مجبور شدم در آنکارا موردم رو توضیح بدم. ممنون
    ویرایش توسط arra_eng2000 : May 10th, 2016 در ساعت 01:54 PM

Junior Member

سلام
    همسر من 3می وقت سفارت در آنکارا داشت. برای کنفرانس در آمریکا میرفت و ویزای توریستی اقدام کرده بود. ما یک شرکت دانش بنیان با درآمدخو ب داریم که هم حساب شخصی خوب و هم حساب شرکت و مدارک اون رو برده بودیم.
    کلا کنسولی که با همه توریستی ها فارسی صحبت می کرد به ایشون گفت که شما که میخوای بری کنفرانس (پانل تخصصی روانشناسی دعوت شده بود) بایست به انگلیسی مصاحبه کنید و بعد با کنایه به فارسی بهش گفته بود فهمیدی چی گفتم. و بعد از دو سه سوال بدون اینکه حتی دعوتنامه از ایشون بگیره ریجکت شد.
    به همین سادگی

سلام
    دوست عزيز مى تونم بپرسم كه شما ويزاى شنگن داشتيد يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sdehghani نمایش پست ها
    سلام
    همسر من 3می وقت سفارت در آنکارا داشت. برای کنفرانس در آمریکا میرفت و ویزای توریستی اقدام کرده بود. ما یک شرکت دانش بنیان با درآمدخو ب داریم که هم حساب شخصی خوب و هم حساب شرکت و مدارک اون رو برده بودیم.
    کلا کنسولی که با همه توریستی ها فارسی صحبت می کرد به ایشون گفت که شما که میخوای بری کنفرانس (پانل تخصصی روانشناسی دعوت شده بود) بایست به انگلیسی مصاحبه کنید و بعد با کنایه به فارسی بهش گفته بود فهمیدی چی گفتم. و بعد از دو سه سوال بدون اینکه حتی دعوتنامه از ایشون بگیره ریجکت شد.
    به همین سادگی

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein284 نمایش پست ها
    امروز همه مسترهای مجدد در انکارا رد شدند

فاند هم داشتن؟ رشتشون چی بوده؟

Junior Member

سلام
    من دوشنبه 9مي آنكارا ساعت 10 صبح مصاحبه داشتم. چند تا نكته كه شايد به درد بخوره رو مينويسم:
    امسال گويا مثل سالهاي قبل نيست كه هركي زودتر برسه مستقل از وقتش ميتونه زودتر بره تو و اينجوريه كه مثلا ميگن ساعت 9 ها بيان تو صف و اگه 9:30 باشي ميگن از صف بيا بيروم. پس عجله نكنيد و نيم ساعت قبل وقتتون بريد كافيه
    داخل سفارت ترتيب شماره هايي كه ميخونه ( چه واسه انگشت نگاري و چه واسه مصاحبه) كاملا رندومه و اصلا بر مبناي ساعت نيست.
    اون خانم اولي كه پاسپورت و I20 رو ميگيره يخرده خنگه و ممكنه گيج اتون كنه كه خيلي مهم نيست
    به صورت كلي جو سفارت مثبت بود و برخوردا خوب بود و مشكل خاصي نبود كه استرس زا باشه.
    من خودم مصاحبه ام در باجه يك ( كه يه اتاق در بسته است) انجام شد و آقاي جووني بود و خيلي رسمي ولي محترمانه برخورد ميكرد و استرس نميداد.
    كلا مصاحبه كننده تو ميكروفون حرف ميزد و واسه من تفكيك لغات سخت بود ولي ميشد با تجربياتي كه بچه ها قبلا نوشتن حدس زد كه داره در چه مورد ميپرسه.
    بعد از 3 تا سوال (چرا ميخواي بري آمريكا و ميخواي رو چي كار كني و كي ميخواي آمريكا باشي؟) خيلي مودب و محترمانه برگه زرد رو داد و گفت بايد چك كنيم سوابق رو و اصلا نگران نباش و كيس ات كاملا عاديه و اين پروسه چك كردن بك گروند كاملا عاديه و منم اومدم بيرون.
    كلا دانشجويي چند تايي بوديم و من هركدوم رو به تفكيك مينويسم.
    خودم: دكتراعمران، فول فاند، زرد
    آقا: دكترا مكانيك، سابقه ريجكت پارسال، فول فاند، زرد
    آقا: دكتراعمران، فول فاند، زرد
    آقا: دكترا برق، فول فاند، زرد
    خانم: دكتراعمران، فول فاند، زرد
    خانم: دكترا فيزيك اتمي، زرد
    خانم: مستر دوم كشاورزي، بدون فاند، ريجكت ( بند 214)
    خانم: فرصت مطالعاتي كشاورزي، سابقه ريجكت از دبي، ريجكت ( بند 212)
    يك سري بچه هاي ديگه هم بودن كه نشد باهاشون گپ بزنيم، فقط ديدم كه زرد گرفتن، به صورت كلي من نديدم كسي رو كه الكي ريجكت كرده باشه.
    اميدوارم همگي موفق باشين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)