صفحه 3 از 49 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmhmhmh668766 نمایش پست ها
    سلام دوستان من براي ويزاي f2 از انكارا وقت دارم ميخواستم بپرسم طه اگه با من انگليسي مصاحبه كردن ميتونم از همون افيسر درخواست كنم كه فارسي مصاحبه كنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya999 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    تو آنكارا افسرها به زبان تركي بيشتر از فارسي مسلط هستن و روز مصاحبه ي من كسي بود كه به خاطر فارسي صحبت كردن نتونست توجيه كنه افسر رو كه واسه ويزاي دانشجويي اقدام كرده بود البته شما همراه هستين مشكلي پيش نمياد ولي سعي كنين اينگليسي صحبت كنين البته از شما يوال چنداني نميپرسه ولي نترسين از اينگليسي صحبت كردن اينم بگم كه اگه اونجا انگليسي صحبت كنين افسرها خيلي خوشحال ميشن و پروسه ي مصاحبه رو راحت تر ميگيرن به هر حال خيلي ضايست كسي ميره يه كشوري كه زبونش رو حداقل شكسته بسته بلد نباشه البته منظورم شما نيستيد شرايط شما كاملأ متفاوته اينو به دوستان گفتم اصلأ استرس نداشته باشين اينشاالله موفق شين
    دوست عزیز
    من صحبت شما رو قبول ندارم. سفارت آنکارا دوبی ایروان موظف هستن برای ایرانی های بغیر از F1 ، مترجم داشته باشن. هیچ ایرادی هم نداره که ایشون بخوان فارسی مصاحبه بشن. دلیلی هم نداره حتما به انگلیسی مسلط باشن. خطر مصاحبه به زبان انگلیسی برای کسی که در خودش توان صحبت رو نمیبینه خیلی بیشتره. مخصوصا که ایشون سابقه ی ریجکت هم دارن و باید خیلی بهتر اینبار توجیه بکنن.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام
    از بچه ها فک کنم کسی بوده که 1 فبریه مصاحبه داشته. لطفا تجربیاتتونو در صورت تمایل به اشتراک بگذارید.خدا خیر دنیا و آخرتو بهتون میده ها!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط simani نمایش پست ها
    سلام
    از بچه ها فک کنم کسی بوده که 1 فبریه مصاحبه داشته. لطفا تجربیاتتونو در صورت تمایل به اشتراک بگذارید.خدا خیر دنیا و آخرتو بهتون میده ها!
    من یک فوریه مصاحبه ام نبوده است (ده دسامبر بود) و ویزایم هم دانشجویی نبوده است (اقامت بود). ولی قبلش چهار بار ویزای امریکا گرفتم و مصاحبه شدم (البته نه در آنکارا). خلاصه خواستم بگم اگر ریا نشو و خدا قبول کند ویزا باز هستم

توصیه ام این است که سرت رو بگیر بالا مثل مرد برو مصاحبه و اصلا فکر روش خاصی و طرز لباس پوشیدن و این رو ببرم و اون رو نبرم نباش. قبلا هم گفتم آفیسرها مطابق یک پروتکل خاصی جلو می روند و اگر از بالا بگویند به این ویزا بدهید مگر در موارد خیلی خاص امکان ندارد ندهند و گرنه بگویند ندهید امکان ندارد بدهند. حالا سه تیغ هستی و یا با ریش و یا جلو لباست باز است و بسته است اصلا مهم نیست. آفیسر خانم مومشکی و یا بلوند چشم رنگی است هم همینطور. البته اگر واقعا کیس شما مشکل اساسی دارد من نظری ندارم ولی اگر یک کیس معمول است نگران نباش و کلا رفتی اونجا زیاد به حرف های برخی ایرانی ها توجه نکن ( یعنی کلا به حرف های کسی تو سفارت توجه نکن). اگر انگلیسیت خوبه انگلیسی صحبت کن و الکی هم اطلاعات اضافه نده. هر چی گفت جواب همون. زیاد هم قید و بند این رو بگم و اون رو نگم نباش. هر چی دیدی درست و منطقی است بگو.

من تازه یک سری ویزای توریستی ام برای کنفرانس مدتش کم بود رفتم ویزام را دستی از باجه سفارت گرفتم دیدم به کنفرانسم نمی رسم. رفتم صبحت کردم با اون که پاسهارو می داد گفتم زمان ویزا کم است و من کار دارم نمی رسم زودتر بروم اول گفت برو بعدا یک ماه بیا یک دونه دیگر برات صادر کنیم و... گفتم من ایرانم و نمی رسم بیام و کلی غر زدم. خلاصه گفت برو خودت داخل صحبت کن. ساعت چهار بود رفتم داخل سفارت دیدم افیسرها نشسته اند دارند چای و قهوه می خورند و گّپ می زنند. یکیشون اومد من داستان رو گفتم گفت برو هفته بعد بیا گفتم من باید برگردم ایران. بعد گفت باشد فردا بیا منم پررو گفتم فردا دیره الان پاس من رو بگیر یک ویزا جدید الان چاپ کنید (می دونم کلی اعتماد به نفس به خرج دادم). اونم گفت بابا کامپیوترها و سیستم ها خاموشه پاس رو بذار فردا بیا بگیر. منم پاس رو دستی دادم فرداش یک ویزا جدید دادند که مهلتش یک ماه بیشتر بود.

سلام به همه دوستان
    به دلیل اینکه مطالب این سایت خیلی به من کمک کرد، وظیفه خودم دونستم، من هم به نوعی، دین خودم رو ادا کنم.
    من تاریخ 3 فوریه ساعت 9:30 صبح تو آنکارا مصاحبه داشتم. من برای فرصت مطالعاتی میخوام برم به آمریکا. شرایط من به صورت زیر هستش:
    - دانشجوی رشته برق از دانشگاه تهران
    - مجرد
    - دارای فاند یکساله کامل
    - معاف از سربازی به دلیل پزشکی
    - دارای 3 سال وقفه بین ارشد و دکتری که با کار در شرکت خصوصی پر شده بود
    صبح روز مطاحبه، هوا بسیار سرد بود و به دلیل تراکم جمعیت زیاد، صف بسیار طولانی پشت درب سفارت تشکیل شده بود. من ساعت 8 اونجا بودم و حدود 50 تا 60 نفری همه توی یک صف واستاده بودند.
    تقریبا بعد از 2 ساعت سرپا وایستادن و کلی هم لرزیدن بالاخره رفتم داخل. چک امنیتی بسیار دقیق انجام دادند. توصیه من این هستش تا جایی که امکان داره، بجز مدارک هیچ چیز دیگری با خودتون نبرید.
    رفتم داخل، خانمی جلوی سالن اصلی نشسته بود، مدارک شامل ریز نمرات ارشد، فیش پرداخت SEVIS و فرم DS-2019، یک قطعه عکس به همراه پرینت تایید وقت سفارت رو از من گرفتند و شماره انگشت نگاری به من دادند. همچنین یک پوشه به من دادند که خواسته بود رزومه، لیست مقالات، اسم اساتیدی که باهاشون قبلا کار کردم، research plan ،SOP، و مدرک پایان خدمت رو داخلش قرار بدم. این پوشه فقط مربوط به ایرانیها میشه.
    سالن خیلی شلوغ بود ولی خوشبختانه کسی بلند صحبت نمیکرد. شماره رو از طریق تابلو اعلام میکردند. بعد از انگشت نگاری شماره جدید دادند و دوباره کابین مصاحبه رو از طریق تابلو اعلام کردند.
    مصاحبه من از طریق یک خانم جوان انجام شد و سوالاتی که پرسیدند شامل موارد زیر بود:
    - برای چی می خواهی بری آمریکا؟
    - موضوع کاریت چی هستش و تو اونجا می خواهی چی کار کنی؟
    - کدوم دانشگاه می خواهی بری؟
    - کی قراره به تو فاند بده؟
    - اونجا اسم استادت چی هستش؟
    - آیا ازدواج کردی یا نه؟
    - دکترات رو کی می خواهی دفاع کنی؟
    با هر سوالی شروع می کرد به تایپ کردن و من هم در حین صحبت هام سعی می کردم مدارک لازم رو بهشون نشون بدم و روشون هم تاکید میکردم. در آخر هم برگه زرد رو درآورد و گفت که از نظر من شما مشکلی ندارید ولی نیازی به چک کردن بیشتر داره که 4 الی 6 هفته این پروسه طول میکشه. من هم خیلی محترمانه ازش تشکر کردم و اومدم بیرون.
    کل فرآیند رفتن به داخل سالن اصلی و اومدن بیرون حدود 10 دقیقه طول کشید و ایرانی هم زیاد نبود و اکتزا مردم خود ترکیه بودند.
    سعی کردم جزئیات رو به دقت بیان کنم، شاید به درد کسی بخوره.
    در ضمن اگر سوال دیگری هم داشتید، در خدمت دوستان هستم.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamnk نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    به دلیل اینکه مطالب این سایت خیلی به من کمک کرد، وظیفه خودم دونستم، من هم به نوعی، دین خودم رو ادا کنم.
    من تاریخ 3 فوریه ساعت 9:30 صبح تو آنکارا مصاحبه داشتم. من برای فرصت مطالعاتی میخوام برم به آمریکا. شرایط من به صورت زیر هستش:
    - دانشجوی رشته برق از دانشگاه تهران
    - مجرد
    - دارای فاند یکساله کامل
    - معاف از سربازی به دلیل پزشکی
    - دارای 3 سال وقفه بین ارشد و دکتری که با کار در شرکت خصوصی پر شده بود
    صبح روز مطاحبه، هوا بسیار سرد بود و به دلیل تراکم جمعیت زیاد، صف بسیار طولانی پشت درب سفارت تشکیل شده بود. من ساعت 8 اونجا بودم و حدود 50 تا 60 نفری همه توی یک صف واستاده بودند.
    تقریبا بعد از 2 ساعت سرپا وایستادن و کلی هم لرزیدن بالاخره رفتم داخل. چک امنیتی بسیار دقیق انجام دادند. توصیه من این هستش تا جایی که امکان داره، بجز مدارک هیچ چیز دیگری با خودتون نبرید.
    رفتم داخل، خانمی جلوی سالن اصلی نشسته بود، مدارک شامل ریز نمرات ارشد، فیش پرداخت SEVIS و فرم DS-2019، یک قطعه عکس به همراه پرینت تایید وقت سفارت رو از من گرفتند و شماره انگشت نگاری به من دادند. همچنین یک پوشه به من دادند که خواسته بود رزومه، لیست مقالات، اسم اساتیدی که باهاشون قبلا کار کردم، research plan ،SOP، و مدرک پایان خدمت رو داخلش قرار بدم. این پوشه فقط مربوط به ایرانیها میشه.
    سالن خیلی شلوغ بود ولی خوشبختانه کسی بلند صحبت نمیکرد. شماره رو از طریق تابلو اعلام میکردند. بعد از انگشت نگاری شماره جدید دادند و دوباره کابین مصاحبه رو از طریق تابلو اعلام کردند.
    مصاحبه من از طریق یک خانم جوان انجام شد و سوالاتی که پرسیدند شامل موارد زیر بود:
    - برای چی می خواهی بری آمریکا؟
    - موضوع کاریت چی هستش و تو اونجا می خواهی چی کار کنی؟
    - کدوم دانشگاه می خواهی بری؟
    - کی قراره به تو فاند بده؟
    - اونجا اسم استادت چی هستش؟
    - آیا ازدواج کردی یا نه؟
    - دکترات رو کی می خواهی دفاع کنی؟
    با هر سوالی شروع می کرد به تایپ کردن و من هم در حین صحبت هام سعی می کردم مدارک لازم رو بهشون نشون بدم و روشون هم تاکید میکردم. در آخر هم برگه زرد رو درآورد و گفت که از نظر من شما مشکلی ندارید ولی نیازی به چک کردن بیشتر داره که 4 الی 6 هفته این پروسه طول میکشه. من هم خیلی محترمانه ازش تشکر کردم و اومدم بیرون.
    کل فرآیند رفتن به داخل سالن اصلی و اومدن بیرون حدود 10 دقیقه طول کشید و ایرانی هم زیاد نبود و اکتزا مردم خود ترکیه بودند.
    سعی کردم جزئیات رو به دقت بیان کنم، شاید به درد کسی بخوره.
    در ضمن اگر سوال دیگری هم داشتید، در خدمت دوستان هستم.
    سلام
    ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون
    از شما بنک استیت منت نخواستن؟ توی دبی که پارسال از فول فاندها هم میخواستن.
    به امید کلیر شدنتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سازه - دانشگاه صنعتی شریف

بچه ها کسی میدونه اگه افیسر بخواد درجا ویزا بده چندروز بعدش پاسپورتو بر میگردونه؟ من مصاحبم پنجشنبس.
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin نمایش پست ها
    بچه ها کسی میدونه اگه افیسر بخواد درجا ویزا بده چندروز بعدش پاسپورتو بر میگردونه؟ من مصاحبم پنجشنبس.
    ممنون از راهنماییتون
    منم دقیقا همین سوال رو دارم. کسی از دوستان اطلاعی تو این زمینه داره ما رو راهنمایی کنه. خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط david87 نمایش پست ها
    منم دقیقا همین سوال رو دارم. کسی از دوستان اطلاعی تو این زمینه داره ما رو راهنمایی کنه. خیلی ممنون
    دو روز کاری

Junior Member

بنده دقیقا 3 روز بعدش پاسم رو از پست تحویل گرفتم، شنبه بود فکر کنم
    ولی خودشون میگن 3-5 روز کاری زمان میبره

نقل قول نوشته اصلی توسط fyousefi نمایش پست ها
    بنده دقیقا 3 روز بعدش پاسم رو از پست تحویل گرفتم، شنبه بود فکر کنم
    ولی خودشون میگن 3-5 روز کاری زمان میبره
    دوست عزیز
    تاریخ ایشو شدن ویزاتون چند روز بعد از تحویل دادن پاس بود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)