صفحه 36 از 49 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط pkermani نمایش پست ها
    سلام
    این قضیه مثل اون بخش رایتینگ آرگیومنت جی ار ای شده!
    باید دید در این روزها چه کسانی مصاحبه داشتند. من خودم به شخصه بعید میدونم به دلیل افزایش تقاضا سفارت بخواد رویکردش رو عوض کنه و به کیس های نرمال ویزا نده چون دوست خودم همین 12 جولای کلیر خود که یه کیس کاملا نرمال بود. برای همین دوستان نگران نباشید و کیس خودتون رو با کیس دیگه ای مقایسه نکنید. به هر حال بدون فاند بودن و سابقه ریجکت و ... دلایلی هستند که هر آفیسر هر جایی میتونه ریجکت کنه و محدود به آنکارا هم نیست و همینطور باید واقعا دید اون کسی که ریجکت مجدد شده چه کارهای جدیدی کرده تا آفیسر رو دوباره قانع کنه. آرزوی موفقیت برای همه.
    آرگیومنت رو خیلی خوب اومدید. بله کیس های نرمال که شکر خدا کمتر مشکل دارن اما قبول کنین هر کیس غیر نرمالی مستحق ریجکت نیست و من هم موضوع حرفم با کسایی بود که یه گیری بلاخره تو پرونده دارن چون اینا قربانیان اول ماجرا هستن با فرض اینکه گفته‌ی اون دوست محتمل ( یعنی بلاخره درصدی هم شاید آره) باشه. تقاضای من این هست که اگر کسی این چند روز مصاحبه داشته شرایطش رو بنویسه و بقیه رو ول نکنه به امان خدا. به هر حال شاید سرنوشت کسی با خوندن یک کامنت هم عوض بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas_89 نمایش پست ها
    آرگیومنت رو خیلی خوب اومدید. بله کیس های نرمال که شکر خدا کمتر مشکل دارن اما قبول کنین هر کیس غیر نرمالی مستحق ریجکت نیست و من هم موضوع حرفم با کسایی بود که یه گیری بلاخره تو پرونده دارن چون اینا قربانیان اول ماجرا هستن با فرض اینکه گفته‌ی اون دوست محتمل ( یعنی بلاخره درصدی هم شاید آره) باشه. تقاضای من این هست که اگر کسی این چند روز مصاحبه داشته شرایطش رو بنویسه و بقیه رو ول نکنه به امان خدا. به هر حال شاید سرنوشت کسی با خوندن یک کامنت هم عوض بشه.
    بله کاملا درسته. من شنیدم بعضی از دوستان هم که فاندشون در I20 قید نشده اما چون دانشگاهشون در جون یا جولای تصمیم گرفته بهشون فاند بده با گرفتن یک نامه از دانشگاه در این خصوص تونستن ریجکت نشن. برای همین سعی باید سعی کرد به هر طریقی که شده یک فاندی از دانشگاه گرفت. دلایل دیگه مثل داشتن فامیل تو آمریکا و رشته حساس واقعا خیلی سخته که بشه افیسر رو قانع کرد ولی بازم آدم نباید امیدش رو از دست بده.

Junior Member

عزیزان من 11 جولای آنکارا بودم دقیق اطلاع ندارم بعد از من چی شده ولی قبل از من همه ایرانیا رو ریجکت کرد و البته من رو هم. نکته جالب این بود که یه نفر فارغ التحصیل دانشگاه middle east اومده بود اونجا ترک بود در کمال ناباوری اونم ریجکت کردن. خیلی وضعیت بدی بود.

سلام،
    من 11ام وقت داشتم، فول فاند بودم، تو ایران لیسانس گرفتم فقط، سربازی هم نرفتم و وثیقه میذارم، اون روز داشت اکثر افراد رو ریجکت میکرد، به من زرد داد و گفت موردت نرماله. هیچ سوال خاصی هم ازم نپرسید. I20 ام رو دید. بعد پرسید چرا میخوای بری که گفتم که میخوام برم فلان دانشگاه در زمینه ی مورد علاقه م ادامه تحصیل بدم. کارنامه م رو گرفت و پرسید که شریف خوندی گفتم آره، بعدش گفت لیسانس یا ارشد گفتم لیسانس. سربازیم رو پرسید، که برگه ای که دانشگاه خطاب به نظام وظیفه نوشته بود رو به همراه ترجمه بهش دادم. خیلی سریع پس داد. اسم فیلدی که میخوام کار کنم رو پرسید که گفتم و یه جمله هم توضیحش دادم.
    توی رزومه م عضویت بنیاد ملی نخبگان بود به همراه فاند گرفتن از اونجا، که پرسید این چیه گفتم به خاطر رتبه ی کنکوره فقط و کاری نکردم باهاشون کلا.
    بعدش برکه ی زرد رو داد و گفت که کیس تو نرماله.

اصلا نپرسید که کجاها اپلای کردی، بعد اتمام تحصیلاتت میخوای چی کار کنی و ...

کلا به نظرم تصمیماشون رو از قبل گرفتن!
    یه دوستم هم که فول فاند بود و ارشد خونده بود دانشگاه تهران و سربازی هم رفته بود زرد گرفت.

کلا به نظرم اگه که براتون مقدوره که از ارمنستان وقت بگیرید برید اونجا، چون یکی از دوستامو که دیروز دیدم، وقتی جواب مصاحبه ی ارمنستانشو پرسیدم گفت که زرد گرفته، بعد اینکه کلی بهش تبریک گفتم گفت که تبریک نداره به اکثریت یا در جا میدادن یا زرد و ناراحت بود!

Junior Member

سلام
    من هم 11 جولای مصاحبه داشتم. برای دکتری می رم و فاند تقریبا کامل داشتم. قبل از من حدود 10 نفر شاید هم بیشتر مصاحبه شدن. حدود 5-6 نفر ریجکت شدن و 5-6 نفر هم برگ زرد گرفتن از جمله من. بعد از خودم رو اطلاع ندارم. امیدوارم دوستانی که تتونستن بگیرن زودتز اقدام کنن دوباره و بگیرن به امید خدا. هیچ قانون خاصی نیست که بگیم الآن آنکارا همه رو ریجکت می کنه. ولی قبول دارم که شاید اون روز به خوبی قبل نبود.

یه درصدی واقعا شانسیه. اون روز فقط یه آفیسر دانشجویی رو مصاحبه می کرد. شاید همه همکاراش به خاطر تعطیلات ترکیه مرخصی بودن و اون هم خسته و عصبی بود. من برداشتم اینه. چند سال پیش 2-3 تا آفیسر همزمان مصاحبه می کردن. استرس نداشته باشین و به خدا توکل کنین. دوستایی هم که سفید گرفتن امیدشون رو از دست ندن و پی گیر باشن.

از من CV, RP, SOP گرفت و گفت کدوم دانشگاه می ری و کجاها اپلای کردی

Junior Member

دوستان سلام
    بنده هم متاسفانه ریجکت شدم. دکترای بدون فاند بودم و با توجه به اینکه از Fall-2015 به Fall-2016 دیفر کرده بودم دیگه شانس دیفر هم ندارم. میخاستم بپرسم وقتی از آنکارا ریجکت شدم آیا با این شرایط شانسی دارم که دوباره از ارمنستان باکو یا دوبی اقدام کنم؟ با توجه به اینکه شانس فاند گرفتن برای Fall-2016 رو هم ندارم ممنون میشم چند نفر از دوستان راهنماییم کنن. و اینم میخاستم بپرسم که اگه امسال مثلا برای بار دوم هم ریجکت شم آیا برای سال بعد و اپلای های مجدد و پروسه ویزای سال بعد هم ریجکت شدن سال های قبل مهمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pionier نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بنده هم متاسفانه ریجکت شدم. دکترای بدون فاند بودم و با توجه به اینکه از Fall-2015 به Fall-2016 دیفر کرده بودم دیگه شانس دیفر هم ندارم. میخاستم بپرسم وقتی از آنکارا ریجکت شدم آیا با این شرایط شانسی دارم که دوباره از ارمنستان باکو یا دوبی اقدام کنم؟ با توجه به اینکه شانس فاند گرفتن برای Fall-2016 رو هم ندارم ممنون میشم چند نفر از دوستان راهنماییم کنن. و اینم میخاستم بپرسم که اگه امسال مثلا برای بار دوم هم ریجکت شم آیا برای سال بعد و اپلای های مجدد و پروسه ویزای سال بعد هم ریجکت شدن سال های قبل مهمه؟
    دوست عزيز به نظرم اگر سال بعد با فاند اپلاي كني خيلي بهتره چون امسال هم ايروان هم دبي هم آنكارا روي فاند خيلي حساس شدند دليلش هم اختلاف زياد قيمت ريال و دلار هست كه اونها رو متقاعد نميكنه براي يك مدرك دكترا اينقدر پول خرج بشه آفيسر پيش خودش ميگه اگر خانواده فاندش رو قطع كرد چي يا اگر دانشجو مجبور به كار خارج از دانشگاه براي تأمين مخارج بشه چي؟ من نميگم بدون فاندها شانس پذيرش ندارند اما اين يك بهونه خوب براي آفيسر هست كه ريجكت كنه. بهتره سال بعد با فاند و بدون اگر و اما اپلاي كني و سعي كن تا حد ممكن سابقه ريجكت تو پروندت كمتر باشه. موفق باشي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pkermani نمایش پست ها
    دوست عزيز به نظرم اگر سال بعد با فاند اپلاي كني خيلي بهتره چون امسال هم ايروان هم دبي هم آنكارا روي فاند خيلي حساس شدند دليلش هم اختلاف زياد قيمت ريال و دلار هست كه اونها رو متقاعد نميكنه براي يك مدرك دكترا اينقدر پول خرج بشه آفيسر پيش خودش ميگه اگر خانواده فاندش رو قطع كرد چي يا اگر دانشجو مجبور به كار خارج از دانشگاه براي تأمين مخارج بشه چي؟ من نميگم بدون فاندها شانس پذيرش ندارند اما اين يك بهونه خوب براي آفيسر هست كه ريجكت كنه. بهتره سال بعد با فاند و بدون اگر و اما اپلاي كني و سعي كن تا حد ممكن سابقه ريجكت تو پروندت كمتر باشه. موفق باشي
    واقعا ممنونم از راهنماییتون فقط تنها نگرانی من گپ تحصیلی هستش که من از زمان پایان مسترم دو سال سربازی رفتم الانم دوسال از سربازیم میگذره میخاستم بدونم اگه با مقاله و سابقه کار این گپو پر کنم-مثلا از الان چنتا مقاله بدم و سابمیت کنم و بهشون بگم که بعد سربازیم مشغول مطالعه برای دادن این مقاله ها بودم ایا شانس ادمیشن و ویزا گرفتن دارم بازم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pionier نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از راهنماییتون فقط تنها نگرانی من گپ تحصیلی هستش که من از زمان پایان مسترم دو سال سربازی رفتم الانم دوسال از سربازیم میگذره میخاستم بدونم اگه با مقاله و سابقه کار این گپو پر کنم-مثلا از الان چنتا مقاله بدم و سابمیت کنم و بهشون بگم که بعد سربازیم مشغول مطالعه برای دادن این مقاله ها بودم ایا شانس ادمیشن و ویزا گرفتن دارم بازم؟
    اصلا نگران این گپ نباش
    چیزی نیست . من 8 سال گپ داشتم زرد گرفتم
    البته باید بگی چکار میکردی. پرش کن دیگه

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    کلا برای رشته MBA فاند معنی نداره. دیگه به من خیلی خواستن حال بدن 20 درصد شهریه رو فاند دادن. زده برای 9 ماه هزینه درس و زندگی میشه 58 هزار دلار که منم همین مبلغ Bank Statement دارم.
    سلام. دوست من با همین شرایط شما یعنی بیست درصد مریت بیسد اسکالرشیپ دانشگاه کیس ریجکت شد و اونم دقیقا همون ۵۸ هزار تای آی-بیست رو برده بود. البته خب پرونده هر کس باگ های مخصوص به خودش رو داره. اما من میگم با عنایت به این ۹ ماه بودن هزینه ها توی آی-تونتی شما قطعا بیشتر کنید مبلغ بنک استیت منت رو. ایشالا شما بدون مشکل بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)