صفحه 37 از 49 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    کلا برای رشته MBA فاند معنی نداره. دیگه به من خیلی خواستن حال بدن 20 درصد شهریه رو فاند دادن. زده برای 9 ماه هزینه درس و زندگی میشه 58 هزار دلار که منم همین مبلغ Bank Statement دارم.
    نظر شخصی من اینه که به بدون فاندها دارن خیلی سخت گیری میکنن. شانستون رو با بنک استیمنت دوساله امتحان کنید
    چقدر زیاد سالی 58000 تا!

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط yas_89 نمایش پست ها
    سلام. دوست من با همین شرایط شما یعنی بیست درصد مریت بیسد اسکالرشیپ دانشگاه کیس ریجکت شد و اونم دقیقا همون ۵۸ هزار تای آی-بیست رو برده بود. البته خب پرونده هر کس باگ های مخصوص به خودش رو داره. اما من میگم با عنایت به این ۹ ماه بودن هزینه ها توی آی-تونتی شما قطعا بیشتر کنید مبلغ بنک استیت منت رو. ایشالا شما بدون مشکل بگیرید.
    اتفاقا من هم ازکیس پذیرش دارم. دوستتون چرا ریجکت شد؟ با کدام بند؟
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط student167 نمایش پست ها
    سلام بچه ها.

من دو هفته دیگه وقت سفارت دارم.
    همی طور که می دونید تو آنکارا کودتا شد. ترک ها آمریکا رو مسئول می دونن و انگشت اتهام رو به طرف ایالات متحده گرفتن. این تاثیری بر سفارت و ریجکت کردن داره؟
    آخه ارمنستان هم گروکان گیریه. تو خود آمریکا هم هر روز پلیس ها رو می کشن.

نظر تون راجع به این اتفاقات چیه؟ چه پیشنهاد هایی دارید؟
    آخه بعد از بمب گذاری تو فرودگاه آتاترک همه آفیسر ها ریجکت کردند. از اون مرد ریشو گرفته تا اون اقا چاقه حتی اون خانمه هم ریجکت می کرد.
    با این تفاسیر امن ترین جا ایرانه. هی من میگم بمونیم همینجا امن تره
    سفارت یه مدت خیلی خوب عمل کرد و حتی تو دبی درجا هم بنسبت داد به ایرانیا. نه فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه بهرحال اگر کیس شما موردی داشته باشه بدون این اتفاقات اخیر هم ممکن بود خدایی نکرده ریجکت بشید. رو کیستون و پروندتون کار کنید
    مسایل زیادی که توی همین فروم مطرح شدن در ریجکت یا کلیر شدن تاثیر گذار تر هستند تا اتفاقات اخیر

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    اتفاقا من هم ازکیس پذیرش دارم. دوستتون چرا ریجکت شد؟ با کدام بند؟
    چون ديدم پذيرشتون از كيس هست گفتم. دانشگاه رنك كليش كه خوبه اما بيزنس اسكولش خيلي شاخ نيست اما باز جزو صد تاي اول هست به هر حال. يعني فكر نميكنم خود پذيرش به خودي خود مشكل داشته باشه .
    اما ايشون مثل أكثريت با بند سوشال تاي رد شد. دليل رو كه بعد از خدا فقط آفيسر ميدونه اما خب دلايلي مثل همين بدون فاند بودن و زمينه تحصيلي متفاوت قطعا تاثير داشته ديگه. تغيير رشته ، بدون فاند ، مستر دوم ، گپ بعد از تحصيل هر كدوم عواملين كه داشتن يكيشون به تنهايي شانس ريجكت رو بالا ميبره . حالا شما تصور كن كسي كه ميره بيزنس إسكول قاعدتا چندتاشو با هم داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    11 جولای دوستم میگفت که زیاد برای ریجکتی های قبل خوب نبود؛ چیزی که آنکارا گفته میشد کمتر حساسه روش...
    این لینکو ببین:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...wfull=1#post82

با سپاس
    لطفا متن کامل رو میذازید:
    11 جولای دوستم میگفت که زیاد برای ریجکتی های قبل خوب نبود؛ چیزی که آنکارا گفته میشد کمتر حساسه روش...

بعد حساسه روش ...
    آخه منم پارسال از ایروان ریجکت شدم ولی extention non degree بود و افیسر گفت میخوای پول بدی برای دوره بدون مدرک؟ so he clicked me out
    حالا واسه PhD اپلای کردم ولی استاد هم پذیرفت و لی اکادمیک ادوایزر گفت معدلم پایینه دوباره استاد درخواست بررسی داد که این دفعه ادوایزر با ی ایمیل که به استاد و رییس دانشکده CC کرده بود گفت آپدیت کن به مستر، ادمیت که شدی چندتا کرس که میشه به دکترا منتقلش کرد بگیر و بعد درخواست تغییر به دکترا بده البته به مستر اصلا فاند نمیدن استاده هم ایرانیه و کلا تا نری پیشش فاند نمیده گویا آخرین بار به ی ایرانی فاند داده و اونجا دعواشون شده تا حد فحش و کتک پسره هم ول کرده اومده ایران
    به نظرتون راجع به معدل و پیشنهاد ادوایزره بدم؟ ایمیلش رو نشون بدم؟ آخه نوشته it is strongly recommended to .... و من هم به همین خاطر ی ریزه امید دارم که به مستر دوبارم ایراد نگیره البته این دانشگاه تو مدرک و آی 20 گرایش نمیزنه ولی من میخوام از عمران سازه برم مدیریت ساخت که توش تجربه کاری دارم.
    حالا من نمیدونم شانسم چجوریه. اسپانسرم شرکتیه که بیش از 8 سال توش کار کردم و میتونم نشون بدم هم جاب آفر دارم و هم پدرم رییس هیات مدیرست ولی خودمم بنک استیتمنت از خودم واسه 2-3 سال دارم پدرمم که داره.
    ی 8 سالیم گپ با رزومه کاری تو شرکت های پیمانکاری ساختمانی دارم
    سربازی معاف شدم

التماس دعا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط feriijoon نمایش پست ها
    سلام به هیچ وجه اینطوری نبود. من دقیقا روز بعد بمبگذاری تو آتاتورک یعنی 29 june وقت مصاحبه داشتم و رفتم سفارت. هم خیلی خوب برخورد کردن و همه چی منظم بود. اون روز دو تا باجه برای ایرانیا بود و هر دو همه رو زرد دادن و تا وقتی من اونجا بودم از هر کدوم از این باجه ها یه نفر بدون فاند ریجکت شد یعنی کلا دو نفر. من حدود 25 نفر رو دیدم تا نوبت خودم شد و اکثر این افراد فاند کامل هم نداشتن. البته من تو مسائل ویزا وارد نیستم ولی فکر میکنم بیشتر به پرونده هرکس بستگی داشته باشه. مشکلات ایران و آمریکا هم که همیشه بوده و کلا روی روند ویزا برای همه ایرانیا تأثیراش رو گذاشته.
    دوست من، ما داریم در مورد الان صحبت می کنیم نه یه ماه پیش و یا قبل از اون
    اگر شما الان میومدی می دیدی که روند صدور ویزا تغییر کرده
    نه فقط انکارا، بلکه دبی و ارمنستان و بقیه هم سخت گیری بیشتر شده
    در انکارا روز 11 و 12 جولای بچه ها عملا قتل عام شدن! از 50 نفر در یک روز حدودا 7-8 نفر گرفتن که اونها هم کسانی بودند که تمدید ویزا داشتن، قبلا یه کشور دیگه زندگی و یا تحصیل داشتن . یا سفر های خارجی زیاد داشتن،دم در ایستاده بودیم و از همه می پرسیدیم
    حتی یه خانم J-2 بود . از امریکا اومده و همسر و فرزندش اونجا بودن ، برای تمدید اومده بود که برگرده اما بهش به جای برگه صورتی، زرد دادن!
    اگر سفر خارجی دارید حتما تو فرم DS-160 وارد کنید
    روند صدور ویزا همیشه تغییر می کنه و ثابت نیست، امیدوارم انکارا و بقیه سفارت ها تو همین روزهای آتی دوباره به روند خوب و نرمال قبل برگردند

نقل قول نوشته اصلی توسط arashpi نمایش پست ها
    با سپاس
    لطفا متن کامل رو میذازید:

بعد حساسه روش ...
    آخه منم پارسال از ایروان ریجکت شدم ولی extention non degree بود و افیسر گفت میخوای پول بدی برای دوره بدون مدرک؟ so he clicked me out
    حالا واسه PhD اپلای کردم ولی استاد هم پذیرفت و لی اکادمیک ادوایزر گفت معدلم پایینه دوباره استاد درخواست بررسی داد که این دفعه ادوایزر با ی ایمیل که به استاد و رییس دانشکده CC کرده بود گفت آپدیت کن به مستر، ادمیت که شدی چندتا کرس که میشه به دکترا منتقلش کرد بگیر و بعد درخواست تغییر به دکترا بده البته به مستر اصلا فاند نمیدن استاده هم ایرانیه و کلا تا نری پیشش فاند نمیده گویا آخرین بار به ی ایرانی فاند داده و اونجا دعواشون شده تا حد فحش و کتک پسره هم ول کرده اومده ایران
    به نظرتون راجع به معدل و پیشنهاد ادوایزره بدم؟ ایمیلش رو نشون بدم؟ آخه نوشته it is strongly recommended to .... و من هم به همین خاطر ی ریزه امید دارم که به مستر دوبارم ایراد نگیره البته این دانشگاه تو مدرک و آی 20 گرایش نمیزنه ولی من میخوام از عمران سازه برم مدیریت ساخت که توش تجربه کاری دارم.
    حالا من نمیدونم شانسم چجوریه. اسپانسرم شرکتیه که بیش از 8 سال توش کار کردم و میتونم نشون بدم هم جاب آفر دارم و هم پدرم رییس هیات مدیرست ولی خودمم بنک استیتمنت از خودم واسه 2-3 سال دارم پدرمم که داره.
    ی 8 سالیم گپ با رزومه کاری تو شرکت های پیمانکاری ساختمانی دارم
    سربازی معاف شدم

التماس دعا
    سلام.
    منظور من این بود که آنکارا قبلا به این معروف بود که ریجکتی قبلی براش مهم نبود و معمولا نمیپرسید ازش؛ ولی از دو تا از ریجکتی ها مستقیما پرسیده بود که چه تغییری کرده اید و جواب اونها رو قابل قبول ندونسته بود و دوباره ریجکت کرده بود.
    بهتره جواب سوالت رو توی ریجکتی های 214 بگردی ببینی.
    به نظرم اگه تاکید کنی که این مستر موضوعش با قبلی فرق داره و میتونی با پاس کردن درس به دکتری تبدیلش کنی موثر باشه. اون ایمیل رئیس دانشکده مبنی به تغییر به دکتری هم حتما ببر و نشونش بده...
    بنک استیتمنت من شنیده ام بهتره به اسم پدر یا مادر باشه ولی شما که کار کرده ای فکر کنم بتونی از خودت ببری؛ برای احتیاط هر دو را ببر.
    ریزنمرات هم باید ببری ولی نشنیده ام گیری روی معدل پایین بدند.
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

دوست عزیز، من در جواب تأثیر بمبگذاری آتاتورک، فقط مشاهدات خودم رو از روز بعد بمبگذاری نوشتم. 11 و 12 جولای میشه بعد تعطیلات سفارت و نه بمبگذاری. من هم اونجا نبودم و اطلاعی ندارم. راستش من کلا خیلی کم دیدم از بین آشنایانم که تعدادشون هم کم نبوده کسی درجابگیره ( از هر سه سفارت) برای همین هیچوقت برای خودم هم فکر درجا رو نمیکردم و به نظرم خیلی طبیعیه که هرکسی کلیرنس بخوره با هر شرایطی و اینکه بار اولش هم باشه یا نباشه هم چندان مهم نیست همه جوری پیش میاد. حالا اون عده ای که درجا میگیرن good for them.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide92 نمایش پست ها
    دوست من، ما داریم در مورد الان صحبت می کنیم نه یه ماه پیش و یا قبل از اون
    اگر شما الان میومدی می دیدی که روند صدور ویزا تغییر کرده
    نه فقط انکارا، بلکه دبی و ارمنستان و بقیه هم سخت گیری بیشتر شده
    در انکارا روز 11 و 12 جولای بچه ها عملا قتل عام شدن! از 50 نفر در یک روز حدودا 7-8 نفر گرفتن که اونها هم کسانی بودند که تمدید ویزا داشتن، قبلا یه کشور دیگه زندگی و یا تحصیل داشتن . یا سفر های خارجی زیاد داشتن،دم در ایستاده بودیم و از همه می پرسیدیم
    حتی یه خانم J-2 بود . از امریکا اومده و همسر و فرزندش اونجا بودن ، برای تمدید اومده بود که برگرده اما بهش به جای برگه صورتی، زرد دادن!
    اگر سفر خارجی دارید حتما تو فرم DS-160 وارد کنید
    روند صدور ویزا همیشه تغییر می کنه و ثابت نیست، امیدوارم انکارا و بقیه سفارت ها تو همین روزهای آتی دوباره به روند خوب و نرمال قبل برگردند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shirinmrtz نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی بوده تو هفته اخیر بدون فاند ویزا بگیره؟
    من در روز مصاحبه ام ندیدم کسی بدون فاند ویزا بگیره. امسال آنکارا هم مثل ایروان رو فاند خیلی حساس شده و دیگه مثل سابق نیست. توصیه میکنم حتی پارشیال هم که شده تو I20 یک فاندی از دانشگاه بخوره که نشون بدی فاند داری. البته چندتا از بچه ها اینجا گفتن از دبی بدون فاند گرفتن. نداشتن فاند میتونه یک دلیل برای ریجکت باشه مهم اینه که آفیسر رو قانع کنی.

Junior Member

من امروز مصاحبه داشتم به همراه سه تا ايراني ديگه، همه ريجكت شديم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)