صفحه 45 از 49 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

دوستان من برای مدیکال وقت گرفتم توی ایمیل تایید وقت برام زده شده که کارتهای واکسنی که ۳۰ روز گذشته تهیه شده باشد رو قبول نداریم.منظور چی هست؟یعنی صدور کارت واکسن باید قبل از یه ماه به مدیکال انجام شده باشه؟

Junior Member

من امروز آنکارا بودم فول فاند سربازی وثیقه... کلا کامل بودم. خیلی بی ادبانه برخورد کرد و 214b.
    کلا میخواست ریجکت کنه چیزی پیدا نمیکرد. کلا هم فقط 2 تا دانشجویی بودیم هر دو ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط saijou نمایش پست ها
    من امروز آنکارا بودم فول فاند سربازی وثیقه... کلا کامل بودم. خیلی بی ادبانه برخورد کرد و 214b.
    کلا میخواست ریجکت کنه چیزی پیدا نمیکرد. کلا هم فقط 2 تا دانشجویی بودیم هر دو ریجکت
    سلام.
    میشه از وضعیتتون بیشتر بگید ؟
    چند دانشگاه اپلای کردید ؟
    چقدر خودتون bs برده بودید ؟
    مستر مجدد داشتید میخوندید ؟
    از چه دانشگاه هایی بورس گرفتین ؟

Junior Member

من 11 تا اپلای کرده بودم 2 تا ادمیشن یه دونه فول فاند. دکترا هم پذیرش دارم و مستر مجدد نبودم. bs هم نبردم چون هم ندارم هم فول فاند بودم. کار به اونجاها نکشید کلا این آفیسر چاق آنکارا میخواست ریجکت کنه

دوستانی که اکتبر رفتن سفارت اگه لطف کنن تجربه مصاحبه سفارتشون رو بگن خیلی به درد ماها که روزای بعدی مصاحبه داریم میخوره... ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sinakarimi نمایش پست ها
    دوستانی که اکتبر رفتن سفارت اگه لطف کنن تجربه مصاحبه سفارتشون رو بگن خیلی به درد ماها که روزای بعدی مصاحبه داریم میخوره... ممنون
    سلام، من امروز با همون آفیسر جوان باجه 2 مصاحبه کردم و پس از 2 دقیقه برگه سفید رو داد. شرایط من به صورت زیر هست:
    پذیرش با پارشال فاند شهریه (Partial tuition scholarship)، سه تا دانشگاه اپلای کرده بودم که فقط از یکی پذیرش گرفتم. پذیرشم برای ترم پاییز بود که به خاطر یک سری مسائل شخصی به ترم بهار دیفر کردم. استیتمنت بانکی به اندازه 40 هزار دلار برده بودم که اصلاً نگاه نکرد. گپ تحصیلی برای یک سال و نیم پس از ارشد داشتم که با سابقه کار پر شده بود. سوال و جواب ها به صورت زیر انجام شد:
    1) کدوم دانشگاه قرار هست بری؟
    دانشگاه X در شهر Y و ایالت Z.
    2) تو چه رشته ای قرار هست تحصیل کنی؟
    رشته X در مقطع Y.
    3) چندتا دانشگاه دیگه اپلای کردی؟
    دو تای دیگه که خواست اسمشون رو بگم و من هم بهش گفتم. ( دانشگاه های دیگه تو شهر و ایالات مختلف بودند)
    4) چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    چونکه دانشگاه تحقیقات محوری (Research-Oriented school) هست و از اونجا پذیرش دارم. ( از دو تا دانشگاه دیگه ریجکت شده بودم)
    3) رزومه، ریسرچ پلن و نامه ادمیشن دانشگاه که میزان اسکالرشیپ رو ذکر کرده بده ببینم؟
    من هم چون ریسرچ پلن نداشتم، بهش گفتم از اونجایی که هنوز ادوایزرم مشخص نیست RP از دانشگاه ندارم ولی SOP ایم رو بهش دادم و گفتم تو پاراگراف 3 در رابطه با اهداف تحقیقاتیم صحبت کردم، اونهم همه مدارک رو گرفت و اول نامه ادمیشن دانشگاه رو دید و گفت اینجا نوشته باید ابتدا برای دوره مستر ثبت نام کنی،که بهش گفتم یه غلط املایی از طرف دانشگاه هست و نامه ادمیشن ترم زمستون رو بهش دادم که تو اونجا درست گفته بود. بعد اونرو نگاه کرد و I20 رو هم یه نگاه انداخت و توی I20 هم به مقطعی تحصیلی دکتری و رشته مهندسی عمران (جزو رشته های کم خطر) اشاره شده بود. بعد از اون رزومه و SOP رو نگاه کرد و یه چیزی تایپ کرد. همین طور که مشغول بررسی مدارک و تایپ کردن بود گفت قرار هست اونجا TA بشی یا RA، من هم گفتم اسکالرشیپ من از نوع پارشال تویشن (Partial tuition scholarship) هست و فقط بخشی از هزینه ها رو پرداخت میکنه و هنوز مشخص نیست، بعد از اینکه اونجا رسیدم مشخص میشه. بعد از انجام شدن موارد بالا و اتمام فرایند تایپ کردن، بلافاصله شماره بعدی رو زد و یه برگه سفید داد و گفت متاسفانه در حال حاضر نمی تونم بهت ویزا بدم. هنوز من نرفته بودم نفر بعدی اومد جلو، من هم فقط تشکر کردم و رفتم. در ضمن نمره تافل من بسیار بالا هست و از لحاظ زبانی هیچ مشکلی ندارم و همه سوالاتو به محض گفتن متوجه میشدم و خیلی راحت و روان هم جواب دادم. این جمله آخر رو گفتم که بدونید زبان خوب دلیل نمیشه به کسی ویزا بدن. در کل با توجه به کیس من می تونیم نتیجه بگیریم اگه فاند کامل ندارید و تنها از یه دانشگاه پذیرش گرفتید و هنوز استادتون هم به طور قطعی مشخص نیست، احتمال اینکه از آنکارا بتونید ویزا بگیرید پایین هست، حتی اگر بیشتر از میزان ذکر شده در I20 هم استیتمنت بانکی ببرید و وضع مالی مناسبی هم داشته باشید، نگاه نمی کنن. اما، در صورتی که فاند کامل دارید و منبع فاندتون هم مشخص هست (TA, RA, ...) احتمال اینکه بتونید بگیرید زیاد است. متاسفانه موقعی که تو سفارت بودم با ایرانی های دیگه صحبتی نداشتم و از نتیجه آنها اطلاعی ندارم ولی کسایی رو که برای گرین کارت قبول شده بودند دیدم که راحت ویزا می گرفتند. یه نفر هم قبل از من جلوی باجه شماره 2 بود که فکر کنم برگه زرد گرفته بود.
    ویرایش توسط biomeadows : October 11th, 2016 در ساعت 12:51 PM

ای بابا... متاسفم دوست عزیز... امیدوارم دفعه بعدی با یه آفیسر معقول تر بتونید ویزا رو بگیرید...
    آفیسر باجه 2 فکر کنم یه آقای ته ریش دار جوان باشه که شنیده بودم خیلی بد ویزا نمیده و اکثرا میفرسته کلیرنس که متاسفانه واسه شما این کار رو نکرد... باجه 4 هم فکر کنم اون آقای چاق هست که شنیدم امروز اونم دانشجوها رو خیلی خوب باهاشون تا نکرده و اکثرا برگه سفید داده...
    کلا معلوم نیست این ترم آنکارا چرا اینطوری شده ترم قبل خیلی سیف تر بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط biomeadows نمایش پست ها
    سلام، من امروز با همون آفیسر جوان باجه 2 مصاحبه کردم و پس از 2 دقیقه برگه سفید رو داد. شرایط من به صورت زیر هست:
    پذیرش با پارشال فاند شهریه (Partial tuition scholarship)، سه تا دانشگاه اپلای کرده بودم که فقط از یکی پذیرش گرفتم. پذیرشم برای ترم پاییز بود که به خاطر یک سری مسائل شخصی به ترم بهار دیفر کردم. استیتمنت بانکی به اندازه 40 هزار دلار برده بودم که اصلاً نگاه نکرد. گپ تحصیلی برای یک سال و نیم پس از ارشد داشتم که با سابقه کار پر شده بود. سوال و جواب ها به صورت زیر انجام شد:

Junior Member

سلام. من متقاضی j1 ، بدون فاند، متاهل و با سند ملکی و bs مناسب بودم. 5 Oct در آنکارا. آفیسر جوان خیلی شیک و ساده و تنها با سه سوال بدون اینکه هیچ کدوم از مدارک social tie رو از من بخواد ریجکتی داد‌. حالا به نظرتون صلاح میدانید من از جای دیگه مجددا اقدام کنم؟
    البته تاکید کنم به تمام کسانی که برای دیدار با اقوام یا با ویزای تجاری میرفتند خیلی راحت و درجا ویزا میداد

این اواخر شنیدم که ترکیه برای کلیرنس هم برگه سفید میده ( توش صحبت از بند 221g شده). آیا اینطوره یا اینکه برای کلیرنسی ها زرد می دن هنوز؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sia_perestij نمایش پست ها
    این اواخر شنیدم که ترکیه برای کلیرنس هم برگه سفید میده ( توش صحبت از بند 221g شده). آیا اینطوره یا اینکه برای کلیرنسی ها زرد می دن هنوز؟
    من 2 ماه پیش بودم. دیدم که زرد میدادند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)