صفحه 6 از 49 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط milad6969 نمایش پست ها
    سلام - تبریک میگم دوست خوبم - امیدوارم زودتر کلییر شید .
    میشه لطفا یکم از کیس خودتون بگید - مثلا سابقه کار - گپ تحصیلی - فاند یا مقطع پذیرش ؟
    و اینکه بعد از دوبی چه تغییری در پروندتون داشتید و با چه فاصله ای دوباره اقدام کردید .
    ممنون میشم - عذر میخوام زیاد شد
    ممنون.مقطع دکتری فول فاند.سابقه کار ندارم که این هم پرسید ازم و گفتم نه ندارم.بهمن۹۲ فارغ التحصیل شدم اما تو این مدت ۳ تا مقاله دارم که تو ds ذکر کردم.۱۲نوامبر ۲۰۱۵ از دبی ریجکت شدم. عملا و به نظر خودم هییییییچ تغییری در پروندم ندارم. اینجاست که میگم دوستان استرس میدن که میگن بااااید تغییر داشته باشید. کلا هیچ دو مورد مشابهی در ویزا وجود نداره. اینجور عمل میکنن که ما نفهمیم چرا ویزا میدن و چرا ویزا نمیدن

Junior Member

من هم گپ 1.5 ساله دارم نمیدونم سابقه کار رو ذکر کنم یا نه ( کار در شرکت مخابراتی ) - البته خودم نظر هست که سابقه کار رو نگم و این گپ رو با ازمون ها و اپلای پر کنم - نظر شما چیه در باره کیس من ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpeiman2003 نمایش پست ها
    ممنون.مقطع دکتری فول فاند.سابقه کار ندارم که این هم پرسید ازم و گفتم نه ندارم.بهمن۹۲ فارغ التحصیل شدم اما تو این مدت ۳ تا مقاله دارم که تو ds ذکر کردم.۱۲نوامبر ۲۰۱۵ از دبی ریجکت شدم. عملا و به نظر خودم هییییییچ تغییری در پروندم ندارم. اینجاست که میگم دوستان استرس میدن که میگن بااااید تغییر داشته باشید. کلا هیچ دو مورد مشابهی در ویزا وجود نداره. اینجور عمل میکنن که ما نفهمیم چرا ویزا میدن و چرا ویزا نمیدن

من هم گپ 1.5 ساله دارم نمیدونم سابقه کار رو ذکر کنم یا نه ( کار در شرکت مخابراتی ) - البته خودم نظر هست که سابقه کار رو نگم و این گپ رو با ازمون ها و اپلای پر کنم - نظر شما چیه در باره کیس من ؟
    البته تجربه شخصیه منه. ذکر نکنید.سابقه کار را نگید. نگفتن حقیقت دروغ نیست.سعی کنید سابقه فعالیت اکادمیک بگید. مقاله.تدریس.این چیزا

سلام
    ممنون از اطلاعات دقیقتون. می شه لطف کنید بگید ریز نمرات چه مقاطعی لازمه؟ از دبیرستان تا ارشد؟ یا فقط ارشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpeiman2003 نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان. من ۱۴ مارس انکارا مصاحبه داشتم. به دلیل کمک های این فروم خواستم از همه تشکر کنم و پیشنهاد کنم اگر کسی با خواندن فروم دچار استرس میشه نخونه. این تجربه شخصیمه. چون بعضی دوستان متاسفانه انچنان موضوع ویزا را سخت میکنن که گرفتنش میشه اعجاز دوره سوم زمین شناسی!!!!
    من متالورژی خوندم که حساسه. میخوام مکانیک بخونم و روی پیل های سوختی کار کنم که باز هم حساسه. سربازی بنیاد نخبگان بودم.مهمتر این که یک بار از دبی با ۲۱۴ ریجکت شدم. دیشب هم به فاصله ۲۰۰ متری سفارت بمبگذاری شد اما سفارت مثل شیر کار میکرد. البته همه خیابونا پر پلیس بود.سفارت به شدت شلوغ بود. با مرد جوان و تپل و بلوند مصاحبه ای بسیار مختصر داشتم. سوالاتش تمام سوالات اساسی بود.
    کجا میری
    چه رشته ای
    رو چی میخوای کار کنی
    هزینه هات با کیه
    قبلا چه کار کردی
    سربازی کجا بودی.اینجا سرشا اورد بالا و برا اولین بار زل زدم تو چشمام و گفت کدوم سازمان زیر نظر بنیاد.رو چی کار کردی. من هم بدون صبر و مکث جوابی سه کلمه ای اما مورد نظرشا دادم.
    بسیار عصبانی جدی و محکم بود و بسیار سریع تایپ میکرد و سوال میپرسید. لهجه تگزاسی بسیار بدی داشت و فهمش سخت بود اما میشد فهمید. ماشالله ایرانیا هم از حرف زدن کم نمیارن. پشت گیشه ها دوستان نشسته بودنا با صدای بلند غیبت باجناق و خواهر شوهر میکردن. واقعا.....
    والسلام. دوستان خودتونا یه محقق نشون بدید. دروغ نگید اما سعی کنید حقیقت را ساده بگید و جنبه های ساده را بیان کنید. نمیدوم کلییر میشم یا نه اما فعلا بخیر گذشت. ساده برخورد کنید و ریلکس. استرس نمیشه نداشت اما سعی کنید نشون ندید استرستونا و لرزش صداتونا کنترل کنید. با امید موفقیت برای همه دوستانی که در این راه تلاش میکنن....

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط feryfarshad نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از اطلاعات دقیقتون. می شه لطف کنید بگید ریز نمرات چه مقاطعی لازمه؟ از دبیرستان تا ارشد؟ یا فقط ارشد؟
    کارشناسی و ارشد
    با دبیرستان کسی کاری نداره (البته به شرط اینکه کسی برای لیسانس نره)

نقل قول نوشته اصلی توسط feryfarshad نمایش پست ها
    سلام
    به من گفت ریز نمرات. نگفت چه مقطعی. من هم ان افیشیاله لیسانس و ارشد و دادم

سلام دوستان
    من امروز برای دومین بار از این سفارت درجا رد شدم(214b). ساعت 9 که وقت سفارت داشتم و رفتم در سفارت، خیلی شلوغ بود. ساعت 1.30 نوبت من شد که برم داخل!!(البته یه یک ساعتی هم رفتن ناهار .... که در هر صورت تو صف وایسادیم). ساعت 3:30 مصاحبه شدم. صبح ایرانی چند تا بود ولی بعد از ظهر که داخل بودم فکر کنم تنها بودم. اکثراً امروز خود ترک ها بودن، نمی دونم چه خبر بود، آخه از قیافه ها هم میشد حدس زد اکثراً توریستی بودن. خود ترک ها که داخل میومدن، زود تر مصاحبه میشدن، ولی از اونجایی که طاقت دوری ما ایرانی ها رو ندارن، ما رو بیشتر از بقیه نگه میدارن
    بگذریم، با یه خانم خوش اخلاق، بلوند و زیبا مصاحبه داشتم. تا جایی هم که یادم میاد، سوال هاش به این شکل بود:
    1. واسه چی می خوای بری آمریکا؟
    2. چرا این دانشگاه؟
    اینجا بود که بلندگو رو قطع کرد و یه صحبت هایی با خانمی که کنار دستش وایساده بود، کرد
    3. چرا میخوای مستر ادامه بدی؟
    4. هزینه ها رو کی میده؟
    5. منبع درآمدش از کجاست؟
    6. بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکنی؟
    باز بلندگو قطع شد
    و اینجا بود که همون حرفای همیشگی که مثلاً خیلی خوش اومدین و از این حرفا رو زد و بعدش هم اینکه واجد شرایط نیستین
    اینجا بود که بهش گفتم میشه ازتون بخوام که فقط واسه ی یک دقیقه به حرفم گوش بدین؟ که گفت بله حتماً
    منم گفتم دفعه ی قبل که رد شدم، گفته شد بایستی شرایطتتون تغییر کنه، منم همه ی شرایطم رو تغییر دادم و حتی گفتم که این بار از 5 تا دانشگاه پذیرش دارم. دیگه بایستی چیکار کنم؟
    یه کم مِن مِن کرد و گفت شرایط گرفتن ویزا سخت گیرانست!!!
    دیگه من هم مدارک هم رو جمع کردم و اومدم

Junior Member

سلام دوست خوبم - واقعا متاسفم برای ریجکت شدنتون
    میشه لطفا در مورد کیس خودتون یکم توضیح بدین ؟
    مثلا رشته ؟ کار حساس ؟ گپ تحصیلی ؟ که معمولا اینها باعث ریجکتی میشن -
    سپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز برای دومین بار از این سفارت درجا رد شدم(214b). ساعت 9 که وقت سفارت داشتم و رفتم در سفارت، خیلی شلوغ بود. ساعت 1.30 نوبت من شد که برم داخل!!(البته یه یک ساعتی هم رفتن ناهار .... که در هر صورت تو صف وایسادیم). ساعت 3:30 مصاحبه شدم. صبح ایرانی چند تا بود ولی بعد از ظهر که داخل بودم فکر کنم تنها بودم. اکثراً امروز خود ترک ها بودن، نمی دونم چه خبر بود، آخه از قیافه ها هم میشد حدس زد اکثراً توریستی بودن. خود ترک ها که داخل میومدن، زود تر مصاحبه میشدن، ولی از اونجایی که طاقت دوری ما ایرانی ها رو ندارن، ما رو بیشتر از بقیه نگه میدارن
    بگذریم، با یه خانم خوش اخلاق، بلوند و زیبا مصاحبه داشتم. تا جایی هم که یادم میاد، سوال هاش به این شکل بود:
    1. واسه چی می خوای بری آمریکا؟
    2. چرا این دانشگاه؟
    اینجا بود که بلندگو رو قطع کرد و یه صحبت هایی با خانمی که کنار دستش وایساده بود، کرد
    3. چرا میخوای مستر ادامه بدی؟
    4. هزینه ها رو کی میده؟
    5. منبع درآمدش از کجاست؟
    6. بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکنی؟
    باز بلندگو قطع شد
    و اینجا بود که همون حرفای همیشگی که مثلاً خیلی خوش اومدین و از این حرفا رو زد و بعدش هم اینکه واجد شرایط نیستین
    اینجا بود که بهش گفتم میشه ازتون بخوام که فقط واسه ی یک دقیقه به حرفم گوش بدین؟ که گفت بله حتماً
    منم گفتم دفعه ی قبل که رد شدم، گفته شد بایستی شرایطتتون تغییر کنه، منم همه ی شرایطم رو تغییر دادم و حتی گفتم که این بار از 5 تا دانشگاه پذیرش دارم. دیگه بایستی چیکار کنم؟
    یه کم مِن مِن کرد و گفت شرایط گرفتن ویزا سخت گیرانست!!!
    دیگه من هم مدارک هم رو جمع کردم و اومدم

Junior Member

سلام دوستان
    من این پست رو از طرف همسرم ارسال میکنم:

سلام من امروز وقت مصاحبه داشتم برای ویزا f2 افیسر چشم سبز جوونه بودبرگ سفید داد گفت 5روز کاری ویزاتو از پست بگیر..عقدنامه رو گرفت البته ترجمه بادقت چک کرد عکس جشن خواست با دقت به عکسا نگاه کرد..تاریخ عقد رو به 2طریق مختلف پرسید:اول پرسید تاریخ عقد کی بوده؟وقتی جواب دادم پرسید:یعنی چند وقت ازش گذشته؟تاریخ خروج همسرمو پرسید..تاریخ اشنایی..چگونگی اشنایی..تاریخ عقد من یک ماه با تاریخ خروج همسرم فاصله داره پرسید چرا با همسرت همون موقع نرفتی؟چه رشته ای خوندی و شغلت چیه؟..من حتی پرینت چت و پرینت تماس باخودم برده بودم وخودم بهش دادم ولی نگاه نکرد حتی شناسنامم رو نخواست..توصیه میکنم با مدارک کامل برین...و با اعتماد به نفس ..موفق باشین ..

سلام دوست خوبم - واقعا متاسفم برای ریجکت شدنتون
    میشه لطفا در مورد کیس خودتون یکم توضیح بدین ؟
    مثلا رشته ؟ کار حساس ؟ گپ تحصیلی ؟ که معمولا اینها باعث ریجکتی میشن -
    سپاس
    سلام
    ممنون از شما
    رشتم مستر مکانیک بدون فاند بود. کار حساس که نداشتم. فارغ التحصیلی رو تا جایی که امکان داشت به تعویق انداختم. سپتامبر 2105 تموم کردم و پذیرشی که از دانشگاه داشتم واسه ی ژانویه 2016بود، منتها چون وقت واسه ویزا نبود به سپتامبر 2016 دیفر کردم. قبلاً هم رد شده بودم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)