صفحه 7 از 49 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

درووووود دوستان

خواستم از دوستانی که سفارت آنکارا رو برای مصاحبه انتخاب کرده بودن خواهش کنم لطفا به من بگن که تقریبا سفرشون چند روز طول کشید، و حدودا چند روز قبل از مصاحبه در آنکارا بودن؟
    دوست دارم بدونم برای سفر چطوری بایستی برنامه ریزی کنم، با تور برم یا خودم و ....
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط sara96 نمایش پست ها
    درووووود دوستان

خواستم از دوستانی که سفارت آنکارا رو برای مصاحبه انتخاب کرده بودن خواهش کنم لطفا به من بگن که تقریبا سفرشون چند روز طول کشید، و حدودا چند روز قبل از مصاحبه در آنکارا بودن؟
    دوست دارم بدونم برای سفر چطوری بایستی برنامه ریزی کنم، با تور برم یا خودم و ....
    سپاس
    سلام
    من سفرم چهار روز و سه شب بود. روز قبل از مصاحبه اونجا بودم. پروازش با ایران ایر بود، اگه با ماهان بخواین برین، میشه سه روز و دو شب با همون هزینه.
    بستگی داره که قبلاً رفتین یا نه. من خودم چون قبلاً رفته بودم، واقعاً این بار رو اشتباه کردم که با تور رفتم، چون واسه ی ترانسفر فردودگاهی واقعاً الاف شدم. به هر حال، اگه واقعاً می خواین برین آنکارا، اطلاعات بیشتری خواستین در خدمتم

Junior Member

دوستان ترجمه شناسنامه یا کارت ملی هم از تون گرفتن؟
    کلا چه مدارکی رو برای ویزای تحصیلی پیش خودشون نگه داشتن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    دوستان ترجمه شناسنامه یا کارت ملی هم از تون گرفتن؟
    کلا چه مدارکی رو برای ویزای تحصیلی پیش خودشون نگه داشتن؟
    تا حالا ندیدم ترجمه ی کارت ملی بخوان ولی شناسنامه معمولن برای متاهل ها خواسته میشه
    خیلی متداول هم نیست که مدرکی رو پیش خودشون نگه دارن (البته مواردی بودن که گفتن کپی رزومه مارت پایان خدمت RP و یا SOP شون رو در حین مصاحبه و بعدش نگه داشتن) معمولن بعد از مصاحبه همه ی مدارک رو بر میگردونن و اگه در طول کلیرنس لازم شد میگن که براشون ایمیل کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    اگه 3 سال پیش بود سفارت ها روند مشخصی داشتن. آنکارا خوب، ارمنستان خوب به شرط نبودن موارد حساس در رزومه و دبی نسبتا بد!
    الان شرایط کاملا به هم ریخته! اصلا نمیشه ترند مشخصی رو تشخیص داد. فقط اگه سربازی جای حساس بودین گیر ایروان روی سربازی زیاده.
    مرسی از پاسخ شما.... من سه ماه سربازی رفتم و کسری خدمت داشتم چون پدرم جبهه رفته بود... و توی نیروی زمینی ارتش بودم..... به نظر شما سربازی من حساس هست؟؟؟ یه سوال دیگه هم داشتم این لیست 12 سوالی رو از کجا گیر بیارم؟؟

یه دنیا ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Material Engineering - University of Tehran

ريز نمره با ترجمه ي خود دانشگاه ولي با مهر unofficial رو قبول ميكنن؟
    يا حتما باير مهر official يا مهر دارالترجمه داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    ریز نمره جز مدارک ضروری برای آنکاراست و همون اول قبل مصاحبه دم در پوشه میدن میگن بذار توش. در آنکارا آفیسر ریز نمره ی منو دید ولی برام جالب بود با اینکه ترجمه رسمیش همراهم بود ورق زد و رفت سراغ ریز نمره ی زبان فارسی دوره ی ارشد و فقط همونو دید و یکمی روی اسم درسها تمرکز کرد. نمیدونم شاید با توجه به حساس بودن رشتم می خواست ببینه واحد مورد داری پاس کردم یا نه.
    در مورد فرصت مطالعاتی هم هرطور شده اگه آنکارا میرید شده غیر رسمیشو با خودتون ببرید. کلن صورت خوشی نداره ازتون مدرکی بخوان و بگید ندارم.

با سلام خدمت دوستان عزیز. من در تاریخ 29 مارچ مصاحبه داشتم. به دلیل راهنمایی های بسیار ارزنده دوستان این فروم و تجربیاتی که دوستان نوشتن، در ابنجا تجربیات مصاحبه رو می نویسم شاید برای سایرین مفید باشه. اما ابتدا شرایط خودم رو می گم. دکترای مکانیک فول فاند (RA) و برای ترم Summer که در تاریخ 29 فوریه در دبی یه بار با بند 214 ب رد شده بودم.
    به دلیل توضیحات مفصلی که کاربران عزیزی مثل امیلیانو در رابطه با شرح فرایند و آدرس و سایر مسایل سفارت آنکار نوشتن ( که در اینجا لازم هست از اونها هم تشکر و قدردانی شود) نیاز به توضیج دوباره نیست. مصاحبه ای که من داشتم مختصر بود و در جد 5 دقیقه بیشتر طول نکشید. اما سوالات.

1- برای کدوم دانشگاه؟ دانشگاه X برای دکترای مکانیک
    2- ساپرت مالی کی هست؟ فول فاند هستم دانشگاه بهم آفر داده که هزینه ها رو پوشش میده می خواین آفر لتر رو ببینید.
    3. آره. که شروع به خوندن دقیق اون کرد و بعد پس داد.
    4- موضوع کار دکترا چی هست؟ .. در حد دو جمله مختصر توضیح دادم. که داشت RP رو دقیق می خوند.
    5. دانشگاه ارشدت کجا بوده؟ دانشگاه X
    6- رو چی کار کردی در ارشد؟ باز هم در جد دو جمله توضیح دادم.
    7. داشت CV رو نگاه می کرد که گفت تو که همه کارهات رو Weld بوده (گویا مثل این که عنوان برخی از مقالات که توش weld بود رو دیده بوده و اینو پرسید) چرا می خوای بری Manufacturing کار کنی؟ گفتم من به تموم فرایندهای ساخت تسلط دارم و لیسانس من هم همین بوده (نمی دونم چرا این رو پرسید در حالی که ارشد هم گرایشم ساخت و تولید بود!) می خواین ریز لیسانس من رو ببینید؟
    8- اره. که سریع رفت نگاهی به لیست درس ها انداخت و پس داد.
    9- سربازی رفتی؟ آره
    10-سپاه یا ارتش؟ هیچ کدوم پلیس ایران. می خواین کارت پایان خدمت من رو ببینید؟
    11- نه نمی خوام!

در اینجا گفت که ما نیاز به بررسی بیشتر داریم و برگه زرد داد و گفت از رو سایت چک کن شرایط رو.

تا این مرحله به خیر گذشت و امیدوارم بقیه مراحل به خوبی طی بشه. به نظرم خوندن تجربیات دوستان این فروم می تونه مفید باشه و به دوستان توصیه می کنم که بخونن و فقط استرس نگیرن چون حجم بالایی از دوستان که مرجله مصاحبه رو پشت سر گذاشتن کمتر میان و تجربیات رو می نویسن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. من در تاریخ 29 مارچ مصاحبه داشتم. به دلیل راهنمایی های بسیار ارزنده دوستان این فروم و تجربیاتی که دوستان نوشتن، در ابنجا تجربیات مصاحبه رو می نویسم شاید برای سایرین مفید باشه. اما ابتدا شرایط خودم رو می گم. دکترای مکانیک فول فاند (RA) و برای ترم Summer که در تاریخ 29 فوریه در دبی یه بار با بند 214 ب رد شده بودم.
    به دلیل توضیحات مفصلی که کاربران عزیزی مثل امیلیانو در رابطه با شرح فرایند و آدرس و سایر مسایل سفارت آنکار نوشتن ( که در اینجا لازم هست از اونها هم تشکر و قدردانی شود) نیاز به توضیج دوباره نیست. مصاحبه ای که من داشتم مختصر بود و در جد 5 دقیقه بیشتر طول نکشید. اما سوالات.

1- برای کدوم دانشگاه؟ دانشگاه X برای دکترای مکانیک
    2- ساپرت مالی کی هست؟ فول فاند هستم دانشگاه بهم آفر داده که هزینه ها رو پوشش میده می خواین آفر لتر رو ببینید.
    3. آره. که شروع به خوندن دقیق اون کرد و بعد پس داد.
    4- موضوع کار دکترا چی هست؟ .. در حد دو جمله مختصر توضیح دادم. که داشت RP رو دقیق می خوند.
    5. دانشگاه ارشدت کجا بوده؟ دانشگاه X
    6- رو چی کار کردی در ارشد؟ باز هم در جد دو جمله توضیح دادم.
    7. داشت CV رو نگاه می کرد که گفت تو که همه کارهات رو Weld بوده (گویا مثل این که عنوان برخی از مقالات که توش weld بود رو دیده بوده و اینو پرسید) چرا می خوای بری Manufacturing کار کنی؟ گفتم من به تموم فرایندهای ساخت تسلط دارم و لیسانس من هم همین بوده (نمی دونم چرا این رو پرسید در حالی که ارشد هم گرایشم ساخت و تولید بود!) می خواین ریز لیسانس من رو ببینید؟
    8- اره. که سریع رفت نگاهی به لیست درس ها انداخت و پس داد.
    9- سربازی رفتی؟ آره
    10-سپاه یا ارتش؟ هیچ کدوم پلیس ایران. می خواین کارت پایان خدمت من رو ببینید؟
    11- نه نمی خوام!

در اینجا گفت که ما نیاز به بررسی بیشتر داریم و برگه زرد داد و گفت از رو سایت چک کن شرایط رو.

تا این مرحله به خیر گذشت و امیدوارم بقیه مراحل به خوبی طی بشه. به نظرم خوندن تجربیات دوستان این فروم می تونه مفید باشه و به دوستان توصیه می کنم که بخونن و فقط استرس نگیرن چون حجم بالایی از دوستان که مرجله مصاحبه رو پشت سر گذاشتن کمتر میان و تجربیات رو می نویسن.
    ممنون به خاطر توضیحاتتون. میشه بگید آفیسرتون کی بود؟ و اینکه می دونید کدوم آفیسر خوبه؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط DrBen نمایش پست ها
    ممنون به خاطر توضیحاتتون. میشه بگید آفیسرتون کی بود؟ و اینکه می دونید کدوم آفیسر خوبه؟
    مرسی
    فک می کنم همون آقایی که دوستان در فروم با لفظ نسبتا تپل! اشاره کردن.

سلام دوستان
    لطفا من را راهنمایی کنید واقعا نیاز دارم. من پنجشنبه 31 مارچ در آنکارا مصاحبه داشتم ویزای j1 و رد شدن و استناد به بند 214 b کردند. مدرکم کارشناسی ارشد کشاورزی هست و از یک دانشگاه خوب فرصت مطالعاتی 7 ماهه گرفتم سلف فاند. من در ایران شاغل هستم و الان دو تا دعوتنامه داشتم یکی برای فرصت مطالعاتی و با فرم Ds2019 که با ابن وقت سفارت گرفتم و یک دعوتنامه هم از کنفرانسی که دو تا مقاله اورال و پوستریم پذیرفته شده. از من میپرسید چرا اینقدر هزینه میکنی و میری و من گفتم برای کسب علم و تحقیق چون این فرصت در زمینه رشته تحصیلیمه و بعدا در مزرعه و کشورم میتونم ازش استفاده کنم و اما مجاب نشد. براش سوال بود که چرا کارم را دها میکنم و گفتم من در مدتی که نیستم با کارمندانم در ارتباطم و نمیتونم کارم را رها کنم من اسناد ملکی برده بودم و پروانه کسب که به نامم بود اما اصلا نگاه نکرد. ریز نمراتم و رزومه و پروژه هام که با تصویر بود را نگاه کرد و خیلی در کامپیوتر تایپ کرد. گفت خانواده داری اونجا گفتم نه. گفت رشته تحصیلیت چی بوده و کاری که میخواهی بکنی چیه و براش گفتم. و گفت این پول از کجا اوردی گفتم ماله خودمه. من واقعا ناشی بودم و فک کردم ایشون مجاب شوده و در مدتی که داشت تایپ میکرد گفتم دو تا مقاله هم دارم اما دعوتنامه را نخوند اصلا. و رفتن برگ سفید را آورد. و ردم کرد. وقتی خوندم برگشتم گفتم من این مدارک را داشتم گفت شما رد شدی. اون اصلا به نامه مرخصی کارم و اسناد و مدارک توجه نکرد. البته اینها همه ماله دارالترجمه بودند و اصل مدارک را داد به دستم. ممیدونم چه کنم من حتما بابد اقدام کنم. و نمیدومم اینبار چه کنم. با توجه به اوضاع منطفه میخوام دو مرتبه انکارا برم و بگم نواقص را رفع کردم لطفا کمک کنید که چه مدارکی ببرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)