صفحه 8 از 49 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 488

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

حدود روزهای اول عید تو انکارا مصاحبه داشتم. برخورد ماموران و کارکنان سفارت سرد و گاهی نامناسب بود.
    مصاحبه گر یه آقایی بود حدود ۳۷ سال با موها و ریش پرپشت و مشکی با لهجه آمریکایی. قصدم شرکت در یک دوره سه هفته ای بود. دانشگاه هزینه های منو میده که افیسر از همینها پرسید که هزینه شما رو کی میده و من نامه دانشگاه رو دادم. در مورد شغلم پرسید که معاونت تو یه اداره است و نامه تایید شده رو دادم. یکی دو سوال دیگه هم پرسید و من مدارکش رو تحویل دادم. حس میکردم دنبال بهانه ای میگرده و پیدا نمیکنه
    اخر هم برگه b 214 داد. در حالی که من متاهل و دارای دو فرزند هستم و کار خوبی دارم و تحصیلاتم هم ایران نصفه است! نمیدونم دیگه دنبال چه تعلقاتی بود! بدون هیچ حرف اضافه اومدم بیرون!

Junior Member

سلام تجربه من چند روز پیش:
    با پرواز ماهان رفتم و واقعا راضی بودم از ایرلاین های دیگه(حتی خارجی) که رفته بودم هم ارزون تر هم راحت تر بود، ترنسفر تور به موقع بود هتل کنار سفارت پیاده ده دقیقه راه. من ساعت 9 وقت داشتم 7:50 رفتم تو صف سفارت 8:50 نوبتم شد رفتم تو، فکر کنم حدود 9:30 هم وقت مصاحبه ام شد که فقط ازم دو تا سوال پرسید و فکر کنم فقط می خواست زبانم رو چک کنه چون فقط پرسید چرا می خوای بری و رشته ات چیه همین، حتی ازم نپرسید می خوای بمونی یا نه هیچی نپرسید منم خودم تند تند همه مدارک رو بهش می دادم ساعت 9:50 دقیقه با برگه زرد هتل بودم! گفت مشکلی نیست احتیاج به حداقل 3 الی 4 هفته پروسه داره. برخورد همه به نظرم خوب بود حتی تو صف سفارت ترک ها برام به انگلیسی حرف های مامورها رو ترجمه می کردند! واقعا مهربون بودند. فقط ایرانی ها خیلی استرس داشتند همه نگران بودن آدم دلش می سوخت که ما اینهمه خرج می کنیم و به خاطر حماقت یه عده و ح ش ی در کشورمون باید بریم هزاران کیلومتر دورتر برای یه وقت سفارت...
    وضعیت من: فول فاند برای دکترا، عکس، ریز نمرات ارشد، I-20، research plan و CV و SOP رو ازم گرفت خودم یه bank statement و یه گواهی از دانشگاه که توش قید شده بود درس دادم هم نشون دادم، همه مدارک رو بهم پس داد و فقط تایپ کرد تو کامپیوتر.
    امیدوارم همه موفق باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    سلام تجربه من چند روز پیش:
    با پرواز ماهان رفتم و واقعا راضی بودم از ایرلاین های دیگه(حتی خارجی) که رفته بودم هم ارزون تر هم راحت تر بود، ترنسفر تور به موقع بود هتل کنار سفارت پیاده ده دقیقه راه. من ساعت 9 وقت داشتم 7:50 رفتم تو صف سفارت 8:50 نوبتم شد رفتم تو، فکر کنم حدود 9:30 هم وقت مصاحبه ام شد که فقط ازم دو تا سوال پرسید و فکر کنم فقط می خواست زبانم رو چک کنه چون فقط پرسید چرا می خوای بری و رشته ات چیه همین، حتی ازم نپرسید می خوای بمونی یا نه هیچی نپرسید منم خودم تند تند همه مدارک رو بهش می دادم ساعت 9:50 دقیقه با برگه زرد هتل بودم! گفت مشکلی نیست احتیاج به حداقل 3 الی 4 هفته پروسه داره. برخورد همه به نظرم خوب بود حتی تو صف سفارت ترک ها برام به انگلیسی حرف های مامورها رو ترجمه می کردند! واقعا مهربون بودند. فقط ایرانی ها خیلی استرس داشتند همه نگران بودن آدم دلش می سوخت که ما اینهمه خرج می کنیم و به خاطر حماقت یه عده و ح ش ی در کشورمون باید بریم هزاران کیلومتر دورتر برای یه وقت سفارت...
    وضعیت من: فول فاند برای دکترا، عکس، ریز نمرات ارشد، I-20، research plan و CV و SOP رو ازم گرفت خودم یه bank statement و یه گواهی از دانشگاه که توش قید شده بود درس دادم هم نشون دادم، همه مدارک رو بهم پس داد و فقط تایپ کرد تو کامپیوتر.
    امیدوارم همه موفق باشند.
    مرسی باران جان. چقدر انرژی مثبت دادین شما..
    گواهی از دانشگاه برای تدریس دقیقا چه شکلیه؟ تی ای بودین یعنی؟ باید همراهم باشه؟؟

Junior Member

دوستان سلام
    همسر من هفتم مارچ برای مصاحبه رفت سفارت. یازده مارچ تو سایت واشنگتن نوشت ریفیوزد بعدش ی ایمیل امد که نوشته بود :

"کنسولگری وزارت خارجه ایالات متحده واقع در Ankara مدارک مربوط به درخواست ویزای شما را به پیک Turkish Post تحویل داده است. مدارک از طریق گزینه پیک مورد انتخاب شما در هنگام ثبت‌نام انتخاب ارسال می‌شود.

شماره رهگیری بسته عبارت است از: ************. بعد از دریافت این اعلان، ممکن است 24 ساعت زمان ببرد تا بسته پستی شما قابل ردیابی باشد. لطفا پیش از این مدت زمان با شرکت پست تماس نگیرید زیرا اطلاعات دیگری موجود نخواهد بود. می توانید بسته پستی خود را از طریق
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif...iweb221214.php
    ردیابی کنید. پردازش بسته پستی از زمانی که شما این اعلان را دریافت کنید حدودا یک تا دو روز کاری زمان می برد.
    برای لیست اسناد هویتی که برای دریافت اسناد برگشتی و اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پستی نیاز دارید، لطفا به اطلاعات موجود در
    https://ais.usvisa-info.com/fa-TR/ni...erمراجعه
    کنید."
    تو سایت آنکارا هم میزنه :
    No information has been found about the barcode

من فکر کردم که دیگه ریجکت شده و منتظر ایمیل سفارت بودم که دلیل ریجکت رو بدونم اما هیچ خبری نشد. با توجه به تجربه دوستان که اینجا خوندم متوجه شدم سایت واشنگتن زیاد قابل اعتماد نیست. حالا اگه دوستان نظری در این مورد داشته باشن ممنون میشم.

موفق و پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط masadoll نمایش پست ها
    دوستان سلام
    همسر من هفتم مارچ برای مصاحبه رفت سفارت. یازده مارچ تو سایت واشنگتن نوشت ریفیوزد بعدش ی ایمیل امد که نوشته بود :

"کنسولگری وزارت خارجه ایالات متحده واقع در Ankara مدارک مربوط به درخواست ویزای شما را به پیک Turkish Post تحویل داده است. مدارک از طریق گزینه پیک مورد انتخاب شما در هنگام ثبت‌نام انتخاب ارسال می‌شود.

شماره رهگیری بسته عبارت است از: ************. بعد از دریافت این اعلان، ممکن است 24 ساعت زمان ببرد تا بسته پستی شما قابل ردیابی باشد. لطفا پیش از این مدت زمان با شرکت پست تماس نگیرید زیرا اطلاعات دیگری موجود نخواهد بود. می توانید بسته پستی خود را از طریق
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif...iweb221214.php
    ردیابی کنید. پردازش بسته پستی از زمانی که شما این اعلان را دریافت کنید حدودا یک تا دو روز کاری زمان می برد.
    برای لیست اسناد هویتی که برای دریافت اسناد برگشتی و اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پستی نیاز دارید، لطفا به اطلاعات موجود در
    https://ais.usvisa-info.com/fa-TR/ni...erمراجعه
    کنید."
    تو سایت آنکارا هم میزنه :
    No information has been found about the barcode

من فکر کردم که دیگه ریجکت شده و منتظر ایمیل سفارت بودم که دلیل ریجکت رو بدونم اما هیچ خبری نشد. با توجه به تجربه دوستان که اینجا خوندم متوجه شدم سایت واشنگتن زیاد قابل اعتماد نیست. حالا اگه دوستان نظری در این مورد داشته باشن ممنون میشم.

موفق و پیروز باشید.
    مواردی بوده که سایت واشنگتن اشتباه کرده ولی:
    نوع ویزایی که اقدام کردید چی بوده؟ روز مصاحبه بهتون کلیرنس دادن یا اینکه گفتن اپروود شدید ؟ چه مدرکی قراره با پست براتون بفرستن؟ چیزی از مدارکتونو روز مصاحبه نگه داشتن؟

Junior Member

سلام
    من ١٢ اپريل ساعت ٨ صبح وقت داشتم. ساعت ٧/٣٠ دم سفارت بودم و ٩/١٥ اومدم بيرون. بنظر من برخورد كاركنانش خوب بود. من پذيرش مستر بدون فاند داشتم. گپ تحصيلي سه سال كه مشغول كار بودم. رشته م هم فني نيست بنابراين اون پوشه ي ريسرچ پلن و اس او پي و رزومه و اينا رو اصلن بهم ندادن. آفيسر يه آقاي امريكايي با ريش بود سوالاتي كه كرد و جواب هاي من اينا بود:
    چرا ميخاي بري امريكا؟ ميخام برم مستر بگيرم
    دانشجويي؟ خير، كار مي كنم
    كجا؟ اسم محل كارم
    هزينه سفرت رو كي ميده؟ پدرم
    و بنك استيتمنت و نامه پدرم رو بهش دادم.
    پدرت چكاره س؟ استاد بازنشسته دانشگاه.
    كجاها اپلاي كردي؟ ه جا و اسمشون رو گفتم
    نامه ي ادميشن دانشگاه و آي توعنتي و رسيد سويز رو هم گرفت نگاه كرد و بهم پس داد.
    بعدش برگه ي زرد رو داد و گفت اين يه پروسه ي نرماله و مشكلي نيست و سايت رو چك كن معمولن يك ماه طول مي كشه. ازش پرسيدم خودم بايد بيام براي پيكاپ ويزا؟ اونم گفت ما توصيه مي كنيم كه خودت يا فاميلت بيان.

يك نفر ريجكت شد تا اونموقع كه من اونجا بودم، خانم مجرد پذيرش مستر فول فاند كه چون مجدد ميخاست مستر بگيره ريجكتش كردن و يه خانوم كه دكتراي فول فاند بود هم برگه زرد گرفت.
    ویرایش توسط ienjf2 : April 14th, 2016 در ساعت 10:19 AM دلیل: === ترکیب پست ها===

Junior Member

به اشتراک گذاری یک تجربه شخصی

من که ابتدا در سال 2012 با ویزای F1 وارد امریکا شدم و در June 2015 به H4 تغییر وضعیت دادم، در دسامبر 2015 برای رسیدگی به پاره ای مسایل خانوادگی از امریکا خارج شدم. بعد از دریافت DS-2019 برای یک موقعیت کاری فول فاند جدید، در روز 7 اپریل 2016 برای دریافت J1 مصاحبه داشتم. همسرم روی H1 در امریکا مشغول کار است و همراه من از امریکا خارج نشد.

روز مصاحبه ویزام بدون دردسر خاصی بدون background check مورد تایید قرار گرفت. از من offer letter درخواست شد که من نداشتم و چیزی که دادم نامه توضیح وضعیت کارم بود و تقریباً آن چیزی نبود که افسر دنبالش میگشت. ریزنمراتم درخواست نشد. شاید به دلیل اینکه من یک master از امریکا دارم یا به دلیل سابقه کارم در دوره OPT یا فقط شانس! به هر حال خیلی شانس آوردم چون نه مدرک دکترا و نه مدرک مسترز و نه ریزنمرات هیچکدام همراهم نبود! من معافیت کفالت دارم. از من مدرک پشتوانه مالی جداگانه درخواست نشد.

به هر حال به من گفته شد که 5 تا 7 روز کاری از امروز برای دریافت ویزا و پاسپورت به پست مراجعه کنم و سپس یک فرم به من داده شد که آدرسهای اینترنتی روی آن قدیمی، اشتباه و گمراه کننده بود. روز مصاحبه پنجشنبه بود. من که مشکلم و نیازم به رفت و آمد رو توضیح داده بودم پرسیدم آیا ویزام مالتیپل خواهد بود؟ افسر گفت نه، سینگل. گفتم نمیشه مالتیپل باشه، پاسخی که دریافت کردم این بود:
    Not that you are Iranian.

انتهای همان روز کاری وضعیت ویزام رو از طریق سایت پیگیری کردم که دیدم نوشته Issued!

انتهای روز کاری بعد (جمعه) ایمیلی دریافت کردم که نوشته بود ویزای شما تحویل پست شده.

به هر حال ویزام رو روز شنبه ساعت 3 (و نه زودتر) در همان محل اداره پست معروف آنکارا که روزهای شنبه هم بازه دریافت کردم.
    نکته بسیار جالب اینکه ویزای من علیرغم گفته افسر مصاحبه کننده «مالتیپل» بود!

تجربیات این ماجرا که برای دوستان ممکنه مفید باشه:

- به فرض مشمول background check نشدن، احتمالا دیرترین زمانی که میتوان در طول هفته مصاحبه کرد و ویزا را تا شنبه بعدازظهر در آن دفتر پستی کذایی دریافت کرد، پنجشنبه است.
    - سوال از افسر در مورد سینگل یا مالتیپل بودن ویزا احتمالاً ارزشی ندارد.

سلام
    من هم 12 آپریل مصاحبه داشتم و فک میکنم اون دوستمون که گفتن خانم دکترا فول فاند زرد گرفت منظورشون من بودم. من ساعت 9 مصاحبه داشتم که 8.15 وارد سفارت شدم و برگه زرد گرفتم.
    رشته لیسانس و ارشدم مهندسی شیمی بود و واسه دکترا مهندسی محیط زیست فول فاند پذیرش گرفتم.
    اینجا تجربیاتم میگم چون این سایت هم کمکم کرد وهم یه سری از دوستان ناخواسته استرس های الکی به آدم وارد میکنن.
    از من سوالات زیر رو پرسید همون آقای باجه 5 :
    چرا میری آمریکا؟
    رو چی قرار کار کنی؟
    چرا مهندسی محیط زیست رو انتخاب کردی؟
    چرا میخوای دکترا بخونی؟
    کلا 1 دقیقه شد . اصلا استرس نداشته باشید خیلی خیلی مسخره تر از اونی فک کنید و به نظر من تا 70% قبلا طبق DS تعیین شده چی قرار بهتون بدن. اون روز کلا برگه زرد میداد این آقا، به یه خانم دکترای بدون مستر ، به یه آقا واسه دکتری که TA پذیرش داشت و بدون ریسرچ پلن بود و به تمام توریستی های قبل من برگه زرد داد و اون مستر مجدد که ریجکت شد با اون خانم مو بلند بود.
    من یه پوشه پر مدرک بردم، کلی الکی ترجمه کرده بودم هیچی نخواست فقط همون CVوSOP و research plan که باید میذاشتیم تو پوشه. رزومم کامل نگاه کرد. ولی با اینکه متاهل بودم و همسرم همرام نبود هیچ سوالی راجب ایشون نپرسید.
    الکی به خودتون استرس وارد نکنید من با اینکه فول فاند بودم خودم درگیر bank statement و job offer و یه عالمه مدارک و سوال های الکی کردم که جز استرس چیزی واسم نداشت. نمیدونم به من ویزا بدن یا نه ولی در کل استرس نداشته باشید واسه روز مصاحبه. این همه هم به حساس بودن رشته و اینا گیر ندید اگه نفتی نیستید،دختر قبلی من Polymer بود و مثل من زرد گرفت در صورتی من توی یکی از همین صفحات این سایت خونده بودم پلیمر خیلی حساسه.
    موفق باشید

Junior Member

من ۱۵ اپریل مصاحبه داشتم. من فول فاند مکانیک برای دکتری بودم. کل مصاحبه ۱۲۰ ثانیه طول کشید و رفتم تو کلیرانس.
    سوالات
    کجا اپلای کردی
    اسم دانشگاه ارشد
    زمینه تحقیقات چیه
    سربازی ارتش بودی یا سپاه؟
    همین سوالات هیچی دیگه نپرسید. روز ما ایرانی خیلی کم بود. روز قبل ی دختر دیگه که تو هتل بود دیدمش بدون فاند بود ازش پرسیده بود کی ساپورت میکنه اونجا. دختره هم نتونست جواب قانع کننده بده ریجکت ۲۱۴ شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط deh1366 نمایش پست ها
    من رشته ام نانوتکنولوژی بود. برای تحقیقات درمان سرطان دارم میرم ماساچوست.الان هم دانشجوی دکتری هستم.
    یه نامه از دانشگاه داشتم که فاند من رو دانشگاه شریف میده.
    البته نامه اش فرمالیته بود. اما خیلی موثر بود.
    یه نامه هم دانشگاه آمریکا داده بود که همون ریسرچ پلن بود که خیلی خوب نوشته شده بود و اثر داشت.

ببخشید من یه سوال داشتم ازتون. من برای دکتری مهندسی برق اقدام کرده بودم، استادم تو زمینه بیو نانو کار میکنه. میخواستم ازتون بپرسم روی موضوع نانو حساسن؟ شما تو ریسرچ پلنتون از نانو اسمی بردین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)