صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

دوستان خوبم سلام
    گفتم وقتی بذارم براتون بنویسم ایشالا که مفید واقع شه
    داستان از این قراره که ما پارسال رفتیم دوبی جناب افیسر ما رو ریجکت کردن
    گفتم که تو ایران برنمیگردی
    ما هم باور کردیم
    من اومدم انگلیس برا ادامه تحصیل و امسال از لندن اقدام کردم. مصاحبه ویزام تو لندن نیم ساعت طول کشید. افیسر لندن هم ساده همه چیزو لو داد.
    اول پرسید که رو موتور هواپیما کار کردی یا نه. گفتم نه بعد ادامه داد مصاحبه رو. بعد گفت رفتی اوونجا چی میخای کار کنی گفتم بایومکانیک. سربازی رو پرسید گفتم معاف شدم. همه چی خوب پیش میرفت و داشت ویزا رو میداد
    یه دفه نیگا کرد گفت تو دوبی ریجکت شدی یه بار که گفتم اره. بعد شروع کرد روضه دوبی رو خوندن
    من تو رزومه قبلیم صادق بودم متاسفانه. گفت افیسر دوبی نوشته که شما دورشته ای بودی با مهندسی شیمی. تو صنعت نفت و گاز کار کردی(چ.ن من تو مپنا بودم). و رو توربین که نوعی موتور هواپیما میشه کار کردی. بعد تو اینترنت همونجا سرچ کرد هر چی گوگل اوورد رو بهم گفت
    بعد گفت حرفا و رزومه الانت با قبل نمیخونه. ریجکت کرد

جمع بندی اینکه تا میتونید دروغ بگید. افیسر فقط همونجا اسم شما رو تو گوگل سرچ میکنه اگر میبینید چیز ضایعی هست بیارید. قبل از مصاحبه همه مطالب حساس رو از لینکاین و ریسرچ گیت و این چیزاتون حذف کنید
    بازم میگم تا میتونید دروغ بگید

موفق باشید ایشالا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

مصاحبه 9 جون

رشته: برق-قدرت

پذیرش: PhD فول فاند
    شرکت در لاتاری: امسال

به همراه همسرم که F2 بود.

ساعت 10:30 رفتیم و I-20،تاییده سویس فی،تاییدیه DS و پاسپورتا رو تحویل دادیم. 3-4 ساعت منتظر موندیم تا آفیسر مهربون بیاد. نفر سوم یا چهارم بودم که رفتم برای مصاحبه. سوالات آفیسر : برای چه مقطعی میری؟ موضوع ریسرچ PhD چیه؟ اسم دانشگاه کارشناسیمو پرسید. ریزنمرات کارشناسیمو گرفت الکی نگا کرد. بعد ازم پرسید که TA بودی؟بله. پول میگرفتی؟ نه. چی کار میکردی؟ گفتم که تمرین حل میکردم برای بچه ها.پس شغلت نبوده دیگه؟ نه. بعد گفت رشتت ریاضی بوده منظورت دبیرستانه دیگه؟ بله. بغیر دبیرستان که چیزی نخوندی؟ نه. منظورت از ریاضی Calculation هست یا algebra ؟ توضیح دادم که دبیرستان فقط چند تا درس ساده ریاضی بوده.کجاها سفر کردی؟ مکه، ترکیه، گرجستان. ترکیه و گرجستان برای چی رفتی؟تفریحی. کدوم بهتر بود؟(در مورد مکه هیچی نگفت). I-20 رو نگا کرد. فاندت از کجا تامین میشه؟ RA/TA .پس این مقدار اضافه چی؟ هزینه همسرمه و BS دارم. بدم؟ گفت نه. همسرت میاد اونجا باهات زندگی کنه یا نه، چند ماه میمونه برمیگرده؟ زندگی. شغلش چیه؟ برید اونجا کارش چی میشه؟ جاب آفر داره بعد از 5 سال که برگردیم میتونه کارشو ادامه بده. اگه بهش ویزا ندیم چی؟ خیلی سخته برام خوشحال میشم ویزا بگیره، خندید. در مورد ایالتی که میخوای بری چی میدونی؟ توضیح دادم. گفت: شهری که میری آب و هواش مثل گیلان ایرانه و بارونیه. بعد گفت ویزات اپروو شده(اول گفت مالتی 24 ساله،منم کلی تعجب کردم، گفت: نه نه 24 ماهه) میمونی ویزاتو بگیری یا میری؟ گفتم میمونم. (ویزای من یک روز بعد یعنی جمعه آماده شد، اما مال همسرم و یکی دیگهاز بچه ها دوشنبه عصر آماده شد.)

سوالات همسرم: میخوای بری اونجا چی کار کنی؟ ساپورت همسر، تقویت زبان که برای شغلمم خوبه در اینده. شغلت چیه؟ حقوق؟ کار دولتی داشتی؟خیر. خانمت قبلا کار کرده؟ (مچ گیری بوده چون از منم پرسید که کار کردی یا نه)بعد از درس خانمت چی کار میکنید؟ برمیگردیم هر دو ایران کار کنیم.سربازی؟ معاف. علت؟ شرکت مردمی پدر در جنگ( منظور سابقه جبهه پدر بود) کارت معافیت و ترجمه؟ در مورد شهری که میخوای بری چی میدونی؟ ویزات اپروو شده.

تنها مدارکی که خواست: ریزنمرات کارشناسی من، حتی ارشد هم نخواست و کارت معافیت همسرم.
    از 20 نفر فک کنم 6-7 تا درجا( مستر مجدد بدون فاند، ریجکتی قبلی هم حتی درجا گرفتند. البته بیشتر دخترا درجا گرفتن) بقیه کلیرنس. آفیسر خیلی عالییییییی بود.

Junior Member

دوستان من برای ویزای اف2 میخوام اقدام کنم، همسرم مصاحبه اش سال قبل ارمنستان بود اما الان ارمنستان وقت خالی نداره
    بنظرتون باکو مناسبه؟ یا حتما همون ارمنستان برم بهتره؟
    ترجیح میدم با همسرم برم مصاحبه، بنظرتون اشکالی یا تاثیری (مثبت یا منفی) نداره؟
    ی نکته اینکه ما قراره احتمالا یکناه قبل از رفتن به سفارت عقد کنیم فعلا نامزدیم، این مورد مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Junior Member

با سلام
    من 21 آپریل مصاحبه شدم و تا این ثانیه دریغ از یک آپدیت. پارسال از انکارا ویزای اف 2 گرفته بودم که کلیرانسم 6 هفته طول کشیده بود امسالم رفتم باکو به امید مالتی که اف 2 رو تجدید کنم ولی این سفارت با ما سر سازگاری نداره انگار! آفیسر که خیلی خوب و خوشرو بود همون یارو بود که سرپا مصاحبه میکنه به منم قول داد که زودتر کارتو راه میندازیم بری پیش همسرت اما ... سوال سیاسی هم پرسید ازم منم خودمو زدم به خ... گفت تو ایران بین زن و مرد فرق میذارن تو محیط کار؟ منم گفتم نه حداقل من تو محیط کارم همچین حسی نداشتم. یکیم پرسید تو ایران اینکه تو آذری باشی با اینکه فارس باشی فرق داره و تبعیض و.. دارن؟ اونم گفتم نه ه اصلا همچین چیزیو حس نکردم من.
    کلافه شدم دیگه چرا پس کلییر نمیشم؟؟

Junior Member

یه سوال
    کسی که اف 2 رو تجدید میکنه انگشت نگاریش نمیکنن؟ من پارسال انکارا انگشت نگاری شدم اما این بار سفارت باکو انگشت نگاریم نکرد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zizo086 نمایش پست ها
    دوستان من برای ویزای اف2 میخوام اقدام کنم، همسرم مصاحبه اش سال قبل ارمنستان بود اما الان ارمنستان وقت خالی نداره
    بنظرتون باکو مناسبه؟ یا حتما همون ارمنستان برم بهتره؟
    ترجیح میدم با همسرم برم مصاحبه، بنظرتون اشکالی یا تاثیری (مثبت یا منفی) نداره؟
    ی نکته اینکه ما قراره احتمالا یکناه قبل از رفتن به سفارت عقد کنیم فعلا نامزدیم، این مورد مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    هر احتمالی وجود داره دیگه خود دانی. اگه سابقه کار نداشتی به نظرم هرجا بری زود کلییر میشی اما امان از روزی که تو ایران کار کرده باشی عین خود ت ر و ر ی س ت با پرونده ت برخورد میکنن:|

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Meer نمایش پست ها
    با سلام
    من 21 آپریل مصاحبه شدم و تا این ثانیه دریغ از یک آپدیت. پارسال از انکارا ویزای اف 2 گرفته بودم که کلیرانسم 6 هفته طول کشیده بود امسالم رفتم باکو به امید مالتی که اف 2 رو تجدید کنم ولی این سفارت با ما سر سازگاری نداره انگار! آفیسر که خیلی خوب و خوشرو بود همون یارو بود که سرپا مصاحبه میکنه به منم قول داد که زودتر کارتو راه میندازیم بری پیش همسرت اما ... سوال سیاسی هم پرسید ازم منم خودمو زدم به خ... گفت تو ایران بین زن و مرد فرق میذارن تو محیط کار؟ منم گفتم نه حداقل من تو محیط کارم همچین حسی نداشتم. یکیم پرسید تو ایران اینکه تو آذری باشی با اینکه فارس باشی فرق داره و تبعیض و.. دارن؟ اونم گفتم نه ه اصلا همچین چیزیو حس نکردم من.
    کلافه شدم دیگه چرا پس کلییر نمیشم؟؟
    دوست عزیز این سوالات تاثیری روی روند ویزاتون نداره، چون از ما، هم قبل ویزا دادن هم بعدش از این تیپ سوالا پرسید. آفیسر باکو خیلی علاقمنده راجع به ایران جزییات بیشتری بدونه از روی کنجکاوی میپرسه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisaa92 نمایش پست ها
    دوست عزیز این سوالات تاثیری روی روند ویزاتون نداره، چون از ما، هم قبل ویزا دادن هم بعدش از این تیپ سوالا پرسید. آفیسر باکو خیلی علاقمنده راجع به ایران جزییات بیشتری بدونه از روی کنجکاوی میپرسه.
    درسته. بعد از سلام و احوالپرسی بهم گفت که قراره بفرستمت کلیرانس یعنی ازقبل همه تصمیمارو گرفته بوده.

Junior Member

سلام
    من رشته ام روانشناسی و برای دکترای روانشناسی اموزشی پذیرش دارم دو هفته پیش دو بار فاصله چهار روز از دبی ریجکت شدم دفعه اول با شوهرم به صورت f1 f2 اقدام کردیم افیسر گفت نتونستی به ما نشون بدی که وابستگی به کشورت داری این دفعه میخوام تنها اقدام کنم میخوام بدونم سفارت باکو الان وضعیتش چطوره کسی اینجا میتونه من را راهنمایی کنه من بورس هم دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط NARH نمایش پست ها
    سلام
    من رشته ام روانشناسی و برای دکترای روانشناسی اموزشی پذیرش دارم دو هفته پیش دو بار فاصله چهار روز از دبی ریجکت شدم دفعه اول با شوهرم به صورت f1 f2 اقدام کردیم افیسر گفت نتونستی به ما نشون بدی که وابستگی به کشورت داری این دفعه میخوام تنها اقدام کنم میخوام بدونم سفارت باکو الان وضعیتش چطوره کسی اینجا میتونه من را راهنمایی کنه من بورس هم دارم.
    سلام.میشه در مورد کیستون بیشتر توضیح بدید؟ فول فاند بودید؟ گپ داشتید؟ تجربه کار دولتی؟ جایی استخدام بودید؟ کیس منم مشابه شماست. اگه دوست داشتید تبادل نظر کنیم پیام خصوصی بدید لطفا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)