صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط sk1pper11 نمایش پست ها
    سلام دوستان خوشبختانه من کلیر شدم
    چند ساعت پیش ایمیلی مبنا بر تقاضای i-20 جدید و پاسپورت به من فرستاده شد، حالا چندتا سوال از دوستان دارم.
    سایت واشنگتن هنوز اپدیت نشده اصلا چرا؟
    شروع ترمم 20 August هست تو بهترین حالت کی خوبه پاسپورت را بفرستم؟
    تبریک میگم. پس بالاخره کلیر شدید
    تا پیک آپ نکنید وضعیت سایت واشنگتن تغییر نمیکنه. نگران این اصلن نباشید
    تا کی بهتون وقت دادن پیک آپ کنید؟
    تاریخ خاصی دادن؟
    اگه ندادن تا 90 روز بعد از اینکه کلیرنس رو اعلام میکنن وقت دارید پیک آپ کنید ( بازم از سفارت بپرسید). تا 1 ماه هم زودتر از تاریخ I-20 میتونید وارد آمریکا بشید. کلن فرصت خیلی خوبی برای پیک آپ و استفاده از ویزا دارید و به مشکل نمی خورید.
    با توجه به این فرجه ی 7 ماهه ( 3ماه فرجه ی پیک آپ+3ماه فرجه ی استفاده از ویزا+ 1ماه اجازه ی زودتر وارد شدن) خودتون با برنامتون بسنجید و بررسی تصمیم بگیرید.
    البته اگه ویزاتون مالتیپل باشه به جای 3 ماه فرجه ی استفاده از ویزا 6 ماه فرجه خواهید داشت که بازم زمانتون بیشتر میشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    تبریک میگم. پس بالاخره کلیر شدید
    تا پیک آپ نکنید وضعیت سایت واشنگتن تغییر نمیکنه. نگران این اصلن نباشید
    تا کی بهتون وقت دادن پیک آپ کنید؟
    تاریخ خاصی دادن؟
    هیچ تاریخی ندادن، فقط در ایمیل تقاضای i-20 جدید و پاسپورت کردند.
    من به احتمال زیاد ویزای مولتی خواهم گرفت به خاطر تعداد زیادی از دوستانم که در اینجا همه مولتی گرفتند.
    من قبل از این که پاسپورت و i-20 را بفرستم سفارت، یک ایمیل بزنم بشون که مطمئن بشم؟ یا اینکه بفرستم بدون این که ایمیل بزنم چرا که گمان میکنم خودشون این مساله رو از پیش در نظر گرفتن؟

خیلی ممنون از پاسخ و لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط sk1pper11 نمایش پست ها
    هیچ تاریخی ندادن، فقط در ایمیل تقاضای i-20 جدید و پاسپورت کردند.
    من به احتمال زیاد ویزای مولتی خواهم گرفت به خاطر تعداد زیادی از دوستانم که در اینجا همه مولتی گرفتند.
    من قبل از این که پاسپورت و i-20 را بفرستم سفارت، یک ایمیل بزنم بشون که مطمئن بشم؟ یا اینکه بفرستم بدون این که ایمیل بزنم چرا که گمان میکنم خودشون این مساله رو از پیش در نظر گرفتن؟

خیلی ممنون از پاسخ و لطفتون
    سفارت این چیزا رو در مورد زمان کلیر کردن و پیک آپ در نظر نمیگیره. در زمان مناسب پیک آپ نکردن میتونه باعث از دست دادن ویزا بشه. خودتون باید کنترل کنید ببینید چه تاریخی مناسبه. بهتره یه ایمیل بهشون بزنید و توش تازیخ شروع ترمتونو بگید و بپرسید کی پیک آپ کنید که مشکلی برای ویزاتون پیش نیاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام،

آقا من جای دیگه پیدا نکردم اینجا تجربه مو مینویسم چون قبلا دبی ریجکت شدم. این تجربه برای کسانیکه اروپا اقدام میکنن مفید خواهد بود (البته قسمت مصاحبه اش)

محل مصاحبه : سفارت بسیار زیبای رم امروز صبح
    من Confirmation Page‌ رو پرینت نکردم به همین دلیل از کله سحر در به در دنبال کپی استور میگشتم یعنی اون چیزی که یافت می نشود در رم!
    ساعت 9:30 رفتم تو صف جلوی در با یه مشت ایتالیایی و دو تا کره ای و یه زن سیاه پوست آمیکایی. برای روحیه دادن به خودم یه آهنگ متال که یه هندی داده بود بهم رو با صدای بلند گوش میکردم و خدا پدرش را بیامرزاد که چه تاثیری داشت. بعد گفتن گوشی ها رو بذارید تو پلاستیک. نه تنها استرس نداشتم، بلکه داشتم با آمریکاییه راجع جنگ های داخلی آمریکا و تاثیر اون بر مردم اوکلاهوما بحث میکردم. بعد یادم افتاد صبحونه نخوردم. یه مربا با نون از کیفم آوردم بیرون و توی صف شروع کردم به مصرف. نمیدونم چی شد یه هویی مربا رو ریختم رو لباسم و یه کمش هم رو صورتم دستمالم نداشتم از خجالت یه هویی مجبور شدم با اسکناس 10 یورویی جمع و جورش کنم. خلاصه یه کثافت کاری شد که ملت سفارتو ول کرده بودن و منو نگاه میکردن حتی گارد های مسلح.
    بعد رفتم تو همه چیزو گشتن و داشتم میرفتم تو سالن که یارو گفت کمربندتو درار و با بقیه چیزا گذاشت تو سبد و داد بهم. همونجوری فرستادنم تو سالن. گیج شده بودم و خجالت زده که آخه این چه وضعشه؟! اگه کمربند رو باید درارم پس چرا همینجوری منو باهاش میفرستید تو؟!
    سالن خیلی کوچیکی بود و باجه هاشم شبیه دبی. شمارمو صدا زد برا انگشت نگاری. سبدو گذاشتم جایی که نشسته بودم و رفتم.یارو ایتالیایی بود و اول ایتالیایی حرف زد گفتم بلد نیستم گفت انگلیسی که بلدی؟ بعد زد زیر خنده و گفت Just Kidding‌. من نخندیدم و کم مونده بود بگم این چیه داری میخندی بهش؟ میخوای به زور به من روحیه بدی مثلا؟! بعد . . .

گفت کارت پایان خدمتت رو بده!!! 5 ثانیه سکته کردم و بعد به خودم گفتم یا خدا! اینا دیگه چی میگن و برای یک لحظه فکر کردم تو آنکارا هستم و کی حالا به این یارو داستان وثیقه رو توضیح میده!؟
    گفتم :Student can go abroad without fulfilling their military duty. And that is why I am here.
    بسیار آفیسر کودنی بود و لهجه بدی داشت.
    گفت:!! Answer my question please. This is not what I asked
    گفتم: No No, you don't understand . . .
    تا من توضیح بدم رفت همکار آمریکاییشو صدا کرد و چه همکاری ؟!! خانومه با صدای وحشت انگیز گفت ANSWER MY COLLEAGUES QUESTION, OR ELSE YOU WILL HAVE ISSUES WITH YOUR VISA.
    گفتم: Of course, I am sorry. I have not been in military ma'am.
    بعد رفتن همه آفیسر ها با هم صحبت کردن انگار که به یک کیس به شدت عجیب برخورد کردن و بعد 2 دقیقه که من سه بار آیة الکرسی رو با حضور قلب خوندم اومد گفت اوکی و یه لبخند ملیحی زد و منم یه نگاه عمیقی بهش کردم که زهر مار با اون خنده مسخرت.
    بعد صدام زدن واسه خود مصاحبه. رفتم جلو باجه و دیدم ای بابا باز من به یه مو بور خوردم:
    Me: Hello sir
    Officer: Hello, how are you
    Me: Fine
    Officer: Tell me why you want to go to U.S
    Me: To pursue my studies, sir
    Officer: Very well, I see you have been in Dubai, why were you refused a visa
    Me: The Officer did not give me a clear answer, but I think it was because I didn't have a research plan
    Officer:What are you doing here, then?d
    Me:I am a student here
    Officer: How long have you been here?d
    Me: For nearly 6 months
    Officer: Have you taken the courses? I mean are you officially enrolled?d
    Me: Yes, but I have not taken any exams
    Officer: What do you mean?d
    Me: What do you mean what do I mean? I have been serious about this whole thing and because of that I have not taken any exams here
    Officer: Why are you leaving here?d
    بعد من گفتم تو ایران دانشگاه امریکایی رو بیشتر میشناسن و کورس الانم به مهندسی برق نزدیکه که من ازش سر در نمیارم. و اینکه تو دپارتمان زبون انگلیسیشون خوب نیست و من با این مشکل دارم .
    Officer: What about your military service?d
    Me: I am temporarily exempted . we put a specific amount of money as a guarantee that we will get back to the country.
    Officer: Can you show me any document proving that?d
    Me: No sir. But no one in Dubai asked me for such a thing.
    Officer: You are making my point. You see, I can only evaluate applications regarding Italian students. For example to see if they have ties to their country. You do not have any ties to Italy. You should have applied to Yerevan Embassy where we have experts there to evaluate Iranian cases. Also I still cannot figure how drastically you changed your mind from Italy to US
    دیگه کلی توضیح داذم ولی قبول نکرد که نکرد. خیلی از دوستان به من گفته بودن مدت کم تو ایتالیا بودن تاثیر مثبت میذاره ولی نذاشت. هیچ برگه ای بهم نداد. و گفت اگه جای تو بودم دیگه اینجا اپلای نمیکردم. گفتم چقدر صبر کنم؟ گفت بلافاصله میتونی بری چون من اینجا نوشتم وضعیتت اینجوریه. فک کنم میخواست کمک کنه. آفیسر خوبی بود.
    از در سفارت که اومدم بیرون یکی از گارد ها رو دیدم و ازش پرسیدم میتونم بعد از اینکه کارش تموم شد ببینمش که فکر کنم میتونید حدس بزنید چی گفت . . .! یکی نبود بگه آخه با دربون سفارت چیکار داری؟ همونت مونده بود؟ برو فکر بدبختیتو بکن. رفتم نشستم دم کولوسئو و به فکر های عمیقی فرو رفتم.

دوستان چی فکر میکنن؟ به نظرتون برم دبی یا ارمنستان مجدد تا دیر نشده؟

به نظر من شما چندین اشتباه خیلی بزرگ داشتین.چرا رفتین ایتالیا؟وقتی هم بهشون میگین ایتالیا دانشجویین ولی نه امتحانی دادین نه مدرکی دارین و دارین اونجارو ول میکنین به خاطر us معلومه که ریجکتتون میکنن چون میگن این به هر قیمتی میخاد پاشه بره us. حتی با صرف کلی هزینه موندن تو ایتالیا و .. بعدم مدرک وثیقه ارائه ندادین که خب این میتونه یه فرض تو ذهن اون افیسر ایجا کنه که شما از ایران شاید فرار کردین ؟که نه سربازی رفتین نه مدرکی برای وثیقه دارین؟تا جایی که من میدونم همه سفارتای اشنا به مسائل سربازی وثیقه رو میخان و اینکه دوبی نخاسته دلیل نمیشه داشتنش موجه باشه. و شما کاش از اول میرفتین ارمنستان یا انکارا.توصیه من انکارا هست چون روی ریجکتی ها کمتر حساسه مخصوصا دوبار ریجکت..ارمنستان فرک میکنم احتمالا خیلی زیاد باز ریجکتتون کنه.و هم چنین یه تغییر مثل داشتن وثیقه و ریسرچ پلن . و ضمن اینکه اگه ازتون پرسیدن ایتالیا چیکار میکنی چرا میخای اونجا رو ول کنی چرا امتحان ندادی و .و دلیل خوبی داشته باشین نه اینکه بگین چون میخاستم برم امریکا! چون تو ذهنشون این میاد اینی که میخاست بره امریکا میموند ایران از همونجا میرفت نه که بیاد ایتالیا . زبان هم دلیل خوبی نیست چون قاعدتا کسی که مهاجرت میکنه با شرایط اون کشور باید اشنا باشه نمیتونه با توکل به خدا بره جلو یهو ببینه عهه اینا زبانشون خوب نیست.امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین و اینبار با دلایل قوی تر خودتون رو پرزنت کنین و انشالله اینبار ویزارو میگیرین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط acron نمایش پست ها
    سلام،

آقا من جای دیگه پیدا نکردم اینجا تجربه مو مینویسم چون قبلا دبی ریجکت شدم. این تجربه برای کسانیکه اروپا اقدام میکنن مفید خواهد بود (البته قسمت مصاحبه اش)

محل مصاحبه : سفارت بسیار زیبای رم امروز صبح
    من Confirmation Page‌ رو پرینت نکردم به همین دلیل از کله سحر در به در دنبال کپی استور میگشتم یعنی اون چیزی که یافت می نشود در رم!
    ساعت 9:30 رفتم تو صف جلوی در با یه مشت ایتالیایی و دو تا کره ای و یه زن سیاه پوست آمیکایی. برای روحیه دادن به خودم یه آهنگ متال که یه هندی داده بود بهم رو با صدای بلند گوش میکردم و خدا پدرش را بیامرزاد که چه تاثیری داشت. بعد گفتن گوشی ها رو بذارید تو پلاستیک. نه تنها استرس نداشتم، بلکه داشتم با آمریکاییه راجع جنگ های داخلی آمریکا و تاثیر اون بر مردم اوکلاهوما بحث میکردم. بعد یادم افتاد صبحونه نخوردم. یه مربا با نون از کیفم آوردم بیرون و توی صف شروع کردم به مصرف. نمیدونم چی شد یه هویی مربا رو ریختم رو لباسم و یه کمش هم رو صورتم دستمالم نداشتم از خجالت یه هویی مجبور شدم با اسکناس 10 یورویی جمع و جورش کنم. خلاصه یه کثافت کاری شد که ملت سفارتو ول کرده بودن و منو نگاه میکردن حتی گارد های مسلح.
    بعد رفتم تو همه چیزو گشتن و داشتم میرفتم تو سالن که یارو گفت کمربندتو درار و با بقیه چیزا گذاشت تو سبد و داد بهم. همونجوری فرستادنم تو سالن. گیج شده بودم و خجالت زده که آخه این چه وضعشه؟! اگه کمربند رو باید درارم پس چرا همینجوری منو باهاش میفرستید تو؟!
    سالن خیلی کوچیکی بود و باجه هاشم شبیه دبی. شمارمو صدا زد برا انگشت نگاری. سبدو گذاشتم جایی که نشسته بودم و رفتم.یارو ایتالیایی بود و اول ایتالیایی حرف زد گفتم بلد نیستم گفت انگلیسی که بلدی؟ بعد زد زیر خنده و گفت Just Kidding‌. من نخندیدم و کم مونده بود بگم این چیه داری میخندی بهش؟ میخوای به زور به من روحیه بدی مثلا؟! بعد . . .

گفت کارت پایان خدمتت رو بده!!! 5 ثانیه سکته کردم و بعد به خودم گفتم یا خدا! اینا دیگه چی میگن و برای یک لحظه فکر کردم تو آنکارا هستم و کی حالا به این یارو داستان وثیقه رو توضیح میده!؟
    گفتم :Student can go abroad without fulfilling their military duty. And that is why I am here.
    بسیار آفیسر کودنی بود و لهجه بدی داشت.
    گفت:!! Answer my question please. This is not what I asked
    گفتم: No No, you don't understand . . .
    تا من توضیح بدم رفت همکار آمریکاییشو صدا کرد و چه همکاری ؟!! خانومه با صدای وحشت انگیز گفت ANSWER MY COLLEAGUES QUESTION, OR ELSE YOU WILL HAVE ISSUES WITH YOUR VISA.
    گفتم: Of course, I am sorry. I have not been in military ma'am.
    بعد رفتن همه آفیسر ها با هم صحبت کردن انگار که به یک کیس به شدت عجیب برخورد کردن و بعد 2 دقیقه که من سه بار آیة الکرسی رو با حضور قلب خوندم اومد گفت اوکی و یه لبخند ملیحی زد و منم یه نگاه عمیقی بهش کردم که زهر مار با اون خنده مسخرت.
    بعد صدام زدن واسه خود مصاحبه. رفتم جلو باجه و دیدم ای بابا باز من به یه مو بور خوردم:
    Me: Hello sir
    Officer: Hello, how are you
    Me: Fine
    Officer: Tell me why you want to go to U.S
    Me: To pursue my studies, sir
    Officer: Very well, I see you have been in Dubai, why were you refused a visa
    Me: The Officer did not give me a clear answer, but I think it was because I didn't have a research plan
    Officer:What are you doing here, then?d
    Me:I am a student here
    Officer: How long have you been here?d
    Me: For nearly 6 months
    Officer: Have you taken the courses? I mean are you officially enrolled?d
    Me: Yes, but I have not taken any exams
    Officer: What do you mean?d
    Me: What do you mean what do I mean? I have been serious about this whole thing and because of that I have not taken any exams here
    Officer: Why are you leaving here?d
    بعد من گفتم تو ایران دانشگاه امریکایی رو بیشتر میشناسن و کورس الانم به مهندسی برق نزدیکه که من ازش سر در نمیارم. و اینکه تو دپارتمان زبون انگلیسیشون خوب نیست و من با این مشکل دارم .
    Officer: What about your military service?d
    Me: I am temporarily exempted . we put a specific amount of money as a guarantee that we will get back to the country.
    Officer: Can you show me any document proving that?d
    Me: No sir. But no one in Dubai asked me for such a thing.
    Officer: You are making my point. You see, I can only evaluate applications regarding Italian students. For example to see if they have ties to their country. You do not have any ties to Italy. You should have applied to Yerevan Embassy where we have experts there to evaluate Iranian cases. Also I still cannot figure how drastically you changed your mind from Italy to US
    دیگه کلی توضیح داذم ولی قبول نکرد که نکرد. خیلی از دوستان به من گفته بودن مدت کم تو ایتالیا بودن تاثیر مثبت میذاره ولی نذاشت. هیچ برگه ای بهم نداد. و گفت اگه جای تو بودم دیگه اینجا اپلای نمیکردم. گفتم چقدر صبر کنم؟ گفت بلافاصله میتونی بری چون من اینجا نوشتم وضعیتت اینجوریه. فک کنم میخواست کمک کنه. آفیسر خوبی بود.
    از در سفارت که اومدم بیرون یکی از گارد ها رو دیدم و ازش پرسیدم میتونم بعد از اینکه کارش تموم شد ببینمش که فکر کنم میتونید حدس بزنید چی گفت . . .! یکی نبود بگه آخه با دربون سفارت چیکار داری؟ همونت مونده بود؟ برو فکر بدبختیتو بکن. رفتم نشستم دم کولوسئو و به فکر های عمیقی فرو رفتم.

دوستان چی فکر میکنن؟ به نظرتون برم دبی یا ارمنستان مجدد تا دیر نشده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    به نظر من شما چندین اشتباه خیلی بزرگ داشتین.چرا رفتین ایتالیا؟وقتی هم بهشون میگین ایتالیا دانشجویین ولی نه امتحانی دادین نه مدرکی دارین و دارین اونجارو ول میکنین به خاطر us معلومه که ریجکتتون میکنن چون میگن این به هر قیمتی میخاد پاشه بره us. حتی با صرف کلی هزینه موندن تو ایتالیا و .. بعدم مدرک وثیقه ارائه ندادین که خب این میتونه یه فرض تو ذهن اون افیسر ایجا کنه که شما از ایران شاید فرار کردین ؟که نه سربازی رفتین نه مدرکی برای وثیقه دارین؟تا جایی که من میدونم همه سفارتای اشنا به مسائل سربازی وثیقه رو میخان و اینکه دوبی نخاسته دلیل نمیشه داشتنش موجه باشه. و شما کاش از اول میرفتین ارمنستان یا انکارا.توصیه من انکارا هست چون روی ریجکتی ها کمتر حساسه مخصوصا دوبار ریجکت..ارمنستان فرک میکنم احتمالا خیلی زیاد باز ریجکتتون کنه.و هم چنین یه تغییر مثل داشتن وثیقه و ریسرچ پلن . و ضمن اینکه اگه ازتون پرسیدن ایتالیا چیکار میکنی چرا میخای اونجا رو ول کنی چرا امتحان ندادی و .و دلیل خوبی داشته باشین نه اینکه بگین چون میخاستم برم امریکا! چون تو ذهنشون این میاد اینی که میخاست بره امریکا میموند ایران از همونجا میرفت نه که بیاد ایتالیا . زبان هم دلیل خوبی نیست چون قاعدتا کسی که مهاجرت میکنه با شرایط اون کشور باید اشنا باشه نمیتونه با توکل به خدا بره جلو یهو ببینه عهه اینا زبانشون خوب نیست.امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین و اینبار با دلایل قوی تر خودتون رو پرزنت کنین و انشالله اینبار ویزارو میگیرین.
    والا هرچی گفتم حقیقتو گفتم و به توصیه بسیاری از دوستان رم اقدام کردم. حالا تو انکارا وثیقه رو ببرم ؟ و اینکه به نظر شما دلیل محکم چی میتونه باشه ؟ چه دلیلی بهتر از اینکه من جز دانشجوهای خوب ایرانم و اینجا جام نیست ؟ کلا فکر میکنم اینا همه بهانست. حقیقت اینه که من دو سال پیش با یه دانشمند تو یه جای خیلی حساس امریکا مقاله دادیم با هم و سفارت هم اینو میدونه. وگر نه هر کدوم از اون ۴ تا دلیل به تنهایی کافی بود. برا قسمت زبان که گفتید گفتم قبل از این که بیام خیال میکردم مردم کمی زبان بلدن. و خیال میکردم دانشگاههای ایتالیا به خوبی امریکان . ببین من همه چیزو پوشوندم هی سرشو به معنای تایید پایین میاورد.

به نظر من که بهانهنیست و شما نتونستی مدارک کافی به افیسر بدی.کشورهای اروپایی برای ویزا اصلا مناسب نیستن چه برسه اینکه ادم یه ریجکت الکی هم تو پرونده ش باشه. خودتون رو بذارین جای افیسر.چچه دلیلی باید داشته باشه که فکر کنه شما فقط برای تحصیل میری امریکا و قصدت برگشت هست؟ مقاله رو که الان پیدا نمیکنن موقع کلیرنس میکنن و اگه هم سر حساس بودن هم باشه با چیزای دیگه رد میکنن نه 214 که.و من خیلی هارو میشناسم که همین مقاله ها اومدن بدون هیچ مشکلی.این که بگین من دانشگاه خوبی میرفتم و اومدم اینجا دیدم دانشگاه ها سطح علمیشون خیلی خوب نیست باز دلیل بهتری هست.وثیقه هم داشته باشین الان میتونین کپی برابر اصل ش کنین و ترجمه هم بکنین برین نظام وظیفه خیلی راحت بهتون میدن (من یادمه همسر م خیلی راحت گرفت) و حتما حتما یه ریسرچ پلن داشته باشین و یه نامه از دانشگاه یا استاد اینده تون که اونجا قرار نیست کار حساسی بکنین.این که ریسرچ پلن نداشته باشین، معنی ش این هست که هنوز نمیدونین چیکار میخاین بکنین و افیسر دوبی علاوه بر این دیده شما قبلا تو ایتالیا درس میخوندی داری اونجارو ول میکنی و فکر کرده از کجا معلوم که این بره و بمونه .برای همین ریجکت کرده. و افیسر ایتالیا هم که کلا از شرایط سر در نمیورده با توجه به ریجکتی هم که داشتین و اینکه گفتین اینجا درستون رو نرفتین امتحان بدین(این معنیش یعنی عدم مسئولیت پذیری.ترجمه ش برای یه ادم امریکایی یعنی من امریکا هم برم، پاش بیوفته امتحانم نمیدم و درس و ول میکنم میرم سر کار و این معادل ریجکت.) و اون هم چون بعدا باید بازخواست میشده بابت ویزاهایی که میده ترجیح داده خودشو تو دردسر نندازه و معرفیتون کنه به سفارت های دیگه.پس اینا اصلا بهونه نیست.اینا مشکلات پرونده شما بوده از چشم افیسر.ریسرچ پلنتون واضح باشه که من به فلان موضوع علاقه دارم و میخام روش کار کنم.و کارمم حساس نیست و قبلا هم رو این موضوع ها کار کردم.اگر هم میتونین یه کارنامه از ایتالیا ببرین تا نشون بدین اونجا درس میخونین . و در ضمن اینکه جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت.
    موفق باشین
    والا هرچی گفتم حقیقتو گفتم و به توصیه بسیاری از دوستان رم اقدام کردم. حالا تو انکارا وثیقه رو ببرم ؟ و اینکه به نظر شما دلیل محکم چی میتونه باشه ؟ چه دلیلی بهتر از اینکه من جز دانشجوهای خوب ایرانم و اینجا جام نیست ؟ کلا فکر میکنم اینا همه بهانست. حقیقت اینه که من دو سال پیش با یه دانشمند تو یه جای خیلی حساس امریکا مقاله دادیم با هم و سفارت هم اینو میدونه. وگر نه هر کدوم از اون ۴ تا دلیل به تنهایی کافی بود. برا قسمت زبان که گفتید گفتم قبل از این که بیام خیال میکردم مردم کمی زبان بلدن. و خیال میکردم دانشگاههای ایتالیا به خوبی امریکان . ببین من همه چیزو پوشوندم هی سرشو به معنای تایید پایین میاورد.

سلام دوست عزیز
    من با صجبت های volantis71 موافقم. در ضمن در مورد انتخاب سفارت یه قانون وجود داره و اونم اینکه میگه از نزدیکترین سفارت به محل سکونت باید اقدام کنید. اگه واقعن مدارکی دال بر دانشجویی تو رم داشتید و کمی بیشتر در رم زندگی کرده بودید به احتمال خیلی زیادی باهاتون مصاحبه میکردن. الان که اینطوری شده دیگه باید به فکر یکی از 3 سفارتی که قانونی به ایرانی ها خدمات میدن باشید یعنی دوبی آنکارا ایروان.
    ذهنیتتونو برای مصاحبه درست کنید.
    اینکه میگید چه دلیلی بهتر از اینکه من دانشجوی خوبی هستم و ایتالیا جام نیست باید برم آمریکا به هیچ وجه دلیل خوبی نیست و به نظر من جواب هم نمیده. ببینید اینکه در پس هر تصمیمی که گرفته میشه کلی دلیل هست درسته ولی اینکه همشون از نظر سفارت اکی باشه، نه! اصلن اینطور نیست. اتفاقن اینکه دارید دانشگاه چنج میکنید خیلی هم از نظر اینها غیرقابل قبوله. در واقع از نظر سفارت کسی که دانشگاه عوض میکنه داره یه پوزیشن که میتونسته توسط یه نفر دیگه درست استفاده بشه رو هدر میده. این یعنی شمای نوعی نتونستی درست تحقیق و تصمیم گیری کنی که الان داری درستو ول میکنی که بری جای دیگه و تضمینی نیست که این کارو تو جای جدید هم نکنی. پس به هیچ وجه روی نواقصی که تو شرایط تحصیلی در ایتالیا پیدا کردید به عنوان دلیل قوی برای ویزا گرفتن از آمریکا مانور ندید.
    در توجیه اقدام برای ویزای آمریکا در مصاحبه ی بعد بهترین دلیل که میتونید بیارید اینه که بدون اینکه از شرایط تون تو ایتالیا بد بگید فقط بگید این دانشگاه و استادی که در آمریکا پیدا کردید بسیار قوی دارن در فیلد مورد نظر شما کار میکنن و شما خیلی تمایل دارید به همین خاطر اونجا درس بخونید. به نظر من اون آفیسر به هیچ وجه برای شما بهانه نیاورده و اینا ربطی به مقالتون نداره.
    سرتکون دادن آفیسر رو هم جدی نگیرید چون اونجا ننشستن به اپلیکنت کامنت بدن و راه چاه نشون بدن و بگن حرفش درسته یا نه و چکار باید بکنه. اینا وارد بحث با اپلیکنت نمیشن. بلکه در عرض چند دقیقه از روی صحبت های شما نتیجه میگیرن که چکار کنن. من بعد از ریجکت اولم برگشتم ایران و دقیقن همون کاری که آفیسر گفته بود رو برای حل مشکل انجام دادم وبعد دوباره برگشتم همون سفارت ولی بازم به همون راه حل انتقاد کردن و ریجکت کردن. پس اعتباری نیست.
    دفعه ی بعد مدرک نظام وظیقه با خودتون ببرید. هر چی که دارید حتی اگه یه کپی هم باشه مهم نیست ولی یه مدرکی باشه. سفارت خیلی به مدرک سربازی حساسه.

Junior Member

سلام از دوستان کسی بوده از کشورهای اروپایی اقدام کرده باشه واسه ویزای دانشجویی؟آیا تفاوتی هست ؟ خواهشا فقط اگر خودتون تجربه داشتید نه از گفته ها و شنیده ها

در ضمن کسی میدونه وقتی وارد کلیرنس میشیم چه اتفاقی میوفته؟ و چرا از بعضی بسیار بیشتر طول میکشه ؟ مگه روند بررسی برای همه یکسان نیست؟

Junior Member

ممنون از لطف شما
    فقط اینکه من تو دبی قبل از اینکه بیام ایتالیا اقدام کردم و پذیرشم برای هیوستن بود و بدی ماجرا این بود که با این که آفیسر به خاطر ریسرچ پلن منو رد کرده بود ولی تو سیستم 214 رد کرده بود و فکر کنم این هم تاثیر منفی داشت. چیزایی که به آفیسر گفتم دروغ نبود ولی حقیقتش وضعیتم اینجا از یه لحاظایی اصلا بد نیست. من حتی اگر MIT هم برم باید کتابهایی رو بخونم که استادهای رشته اینجام نوشتن و احتمال همکاری با CERN رو هم دارم و کلی امکانات دیگه. فقط اینکه مرض آمریکا افتاده به جونم و اینکه دانشجوهایی از ایران اومدن اینجا (البته نه تو رشته من) که در سطح من نیستن و این خیلی اذیتم میکنه. حالا شانسمو امتحان میکنم اگه شد که فبها.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)