صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من با صجبت های volantis71 موافقم. در ضمن در مورد انتخاب سفارت یه قانون وجود داره و اونم اینکه میگه از نزدیکترین سفارت به محل سکونت باید اقدام کنید. اگه واقعن مدارکی دال بر دانشجویی تو رم داشتید و کمی بیشتر در رم زندگی کرده بودید به احتمال خیلی زیادی باهاتون مصاحبه میکردن. الان که اینطوری شده دیگه باید به فکر یکی از 3 سفارتی که قانونی به ایرانی ها خدمات میدن باشید یعنی دوبی آنکارا ایروان.
    ذهنیتتونو برای مصاحبه درست کنید.
    اینکه میگید چه دلیلی بهتر از اینکه من دانشجوی خوبی هستم و ایتالیا جام نیست باید برم آمریکا به هیچ وجه دلیل خوبی نیست و به نظر من جواب هم نمیده. ببینید اینکه در پس هر تصمیمی که گرفته میشه کلی دلیل هست درسته ولی اینکه همشون از نظر سفارت اکی باشه، نه! اصلن اینطور نیست. اتفاقن اینکه دارید دانشگاه چنج میکنید خیلی هم از نظر اینها غیرقابل قبوله. در واقع از نظر سفارت کسی که دانشگاه عوض میکنه داره یه پوزیشن که میتونسته توسط یه نفر دیگه درست استفاده بشه رو هدر میده. این یعنی شمای نوعی نتونستی درست تحقیق و تصمیم گیری کنی که الان داری درستو ول میکنی که بری جای دیگه و تضمینی نیست که این کارو تو جای جدید هم نکنی. پس به هیچ وجه روی نواقصی که تو شرایط تحصیلی در ایتالیا پیدا کردید به عنوان دلیل قوی برای ویزا گرفتن از آمریکا مانور ندید.
    در توجیه اقدام برای ویزای آمریکا در مصاحبه ی بعد بهترین دلیل که میتونید بیارید اینه که بدون اینکه از شرایط تون تو ایتالیا بد بگید فقط بگید این دانشگاه و استادی که در آمریکا پیدا کردید بسیار قوی دارن در فیلد مورد نظر شما کار میکنن و شما خیلی تمایل دارید به همین خاطر اونجا درس بخونید. به نظر من اون آفیسر به هیچ وجه برای شما بهانه نیاورده و اینا ربطی به مقالتون نداره.
    سرتکون دادن آفیسر رو هم جدی نگیرید چون اونجا ننشستن به اپلیکنت کامنت بدن و راه چاه نشون بدن و بگن حرفش درسته یا نه و چکار باید بکنه. اینا وارد بحث با اپلیکنت نمیشن. بلکه در عرض چند دقیقه از روی صحبت های شما نتیجه میگیرن که چکار کنن. من بعد از ریجکت اولم برگشتم ایران و دقیقن همون کاری که آفیسر گفته بود رو برای حل مشکل انجام دادم وبعد دوباره برگشتم همون سفارت ولی بازم به همون راه حل انتقاد کردن و ریجکت کردن. پس اعتباری نیست.
    دفعه ی بعد مدرک نظام وظیقه با خودتون ببرید. هر چی که دارید حتی اگه یه کپی هم باشه مهم نیست ولی یه مدرکی باشه. سفارت خیلی به مدرک سربازی حساسه.
    سلام
    باور کنید من به توصیه اکثر دوستان رم اقدام کردم. به نظرتون انصراف بدم و نامه انصراف از تحصیل رو ببرم سفارت؟ چون فکر میکنم تا زمانی که اینجا دانشجو هستم بهم ویزا ندن مخصوصا اینکه دلایلمو همرو نوشت. و اینکه اصلا نمیتونم بگم استاد اونجام قویتره چون از بدبختی من استادای اینجا خداوندگاران رباتیک و کنترک در دنیا هستن و کتاباشون مرجع درسی همه دانشگاههاست.
    ویرایش توسط acron : March 26th, 2016 در ساعت 12:46 AM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط acron نمایش پست ها
    سلام
    باور کنید من به توصیه اکثر دوستان رم اقدام کردم. به نظرتون انصراف بدم و نامه انصراف از تحصیل رو ببرم سفارت؟ چون فکر میکنم تا زمانی که اینجا دانشجو هستم بهم ویزا ندن مخصوصا اینکه دلایلمو همرو نوشت. و اینکه اصلا نمیتونم بگم استاد اونجام قویتره چون از بدبختی من استادای اینجا خداوندگاران رباتیک و کنترک در دنیا هستن و کتاباشون مرجع درسی همه دانشگاههاست.
    و شما فکر می کنید افیسر سفارت اینو میدونه که استادای اون دانشگاه در زمینه رباتیک خدا هستن؟
    اینا دانشگاه ها امریکا رو هم به سختی می شناسن و عملا دیدی از کیفیت هم ندارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    و شما فکر می کنید افیسر سفارت اینو میدونه که استادای اون دانشگاه در زمینه رباتیک خدا هستن؟
    اینا دانشگاه ها امریکا رو هم به سختی می شناسن و عملا دیدی از کیفیت هم ندارن.
    آخه یکی از دوستام گفته بود دانشگاه اونجا از نظر کیفی رتبش خیلی بالاست آفیسر هم گفته نه من خودم تحقیق کردم و اصلا اینجوری نیست. حالا با توجه به اینکه شما هم هوافضا خوندید پیشنهادتون واسه من چیه؟ اصلا دوباره اقدام کنم؟ از دانشگاه انصراف بدم به نظرتون؟ یا این که آفیسر میگه ببین چقدر تلاش میکنه بره آمریکا که از دانشگاهش انصراف داده.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

آخه یکی از دوستام گفته بود دانشگاه اونجا از نظر کیفی رتبش خیلی بالاست آفیسر هم گفته نه من خودم تحقیق کردم و اصلا اینجوری نیست. حالا با توجه به اینکه شما هم هوافضا خوندید پیشنهادتون واسه من چیه؟ اصلا دوباره اقدام کنم؟ از دانشگاه انصراف بدم به نظرتون؟ یا این که آفیسر میگه ببین چقدر تلاش میکنه بره آمریکا که از دانشگاهش انصراف داده.
    نه انصراف دادن فایده نداره به نظرم. ببینید تا اونجا که من دیدم در کل بیشتر تصمیم از روی فرم و سوابق شما گرفته میشه. حالا ممکنه تو مصاحبه این تصمیم عوض هم بشه، ولی باید دقت کرد بهانه های اینا برای ریجکت فکر شده بیان نمیشه. یه چیزی میگن. به من تو سه دفعه سه تا چیز مختلف گفتن. شاید تاکتیکشون باشه که دلایل واقعی رد شدن رو نشه.

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ممنون از لطف شما
    فقط اینکه من تو دبی قبل از اینکه بیام ایتالیا اقدام کردم و پذیرشم برای هیوستن بود و بدی ماجرا این بود که با این که آفیسر به خاطر ریسرچ پلن منو رد کرده بود ولی تو سیستم 214 رد کرده بود و فکر کنم این هم تاثیر منفی داشت. چیزایی که به آفیسر گفتم دروغ نبود ولی حقیقتش وضعیتم اینجا از یه لحاظایی اصلا بد نیست. من حتی اگر MIT هم برم باید کتابهایی رو بخونم که استادهای رشته اینجام نوشتن و احتمال همکاری با CERN رو هم دارم و کلی امکانات دیگه. فقط اینکه مرض آمریکا افتاده به جونم و اینکه دانشجوهایی از ایران اومدن اینجا (البته نه تو رشته من) که در سطح من نیستن و این خیلی اذیتم میکنه. حالا شانسمو امتحان میکنم اگه شد که فبها.
    الان دیگه پذیرش شما برای هیوستن نیست؟
    ریسرچ پلن نداشتید یا حساس بود؟
    درجا 214 گرفتید یا تو کلیرنس؟ اگه تو کلیرنس بوده چقدر طول کشید تا ریجکت بشید؟
    از این ریجکت چقدر زمان میگذره؟

من اگه امکان درس خوندن تو جایی مثل اروپا که به ایران نزدیکه رو داشتم و تا این حد هم سطح علمیش بالا بود به آمریکا ترجیحش میدادم.
    به هرحال همه ی ماجرا ی تحصیلات و فاکتورهاش یک طرف، موضوع ویزا و اقامتش و امکان سفر به کشورت و دیدن خانواده هم از طرف دیگه مهمه.
    چکار به بقیه ی هم دوره ای ها دارید؟ اصلن فضای رقابتی که کمتر بشه یه آدم با استعداد در آرامش بیشتری میتونه کارشو انجام بده و درخشش اش بیشتر به چشم میاد. ولی در کل خودتون بهتر میدونید چی براتون خوبه و بهتون رضایت میده. هیچی هم مهمتر از این نیست که آدم از وضعیتش احساس رضایت داشته باشه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان،

من امروز برای ویزای F1 و برای دکترای کامپیوتر از ونکوور اقدام کردم. کلا تجربه عجیبی بود... اول اینکه به من گفت آفر رو هم می خوان و برای همین برگه admin processing رو بهم دادند. من فکر می کردم I-20 کافی باشه ولی گفتند آفر هم به عنوان دعوت نامه لازمه. اما از طرفی فکر می کنم ویزای من approve شده بود چون پاسپورتم و I-20 رو تحویل گرفت ( و بهم گفت بعد از اینکه آفر رو دریافت کنند ۳-۵ هفته طول می کشه). نظرتون چیه، کلیرنس خوردم یا نه؟
    از طرفی هم بهش گفتم نوع ویزام چیه و گفت بذار باید بگردم... بعد از گشتن توی کامپیوترش گفت سینگله و سه ماه اعتبار داره. باز هم تعجبم این بود که چطور با این قاطعیت همین الان بهم گفت و مگه خودش تصمیم نمی گرفت؟ حس می کنم که شاید با کیس ایرانی ها زیاد آشنا نبوده... اما خب به فارسی سلام و احوال پرسی کرد که یعنی ایرانی زیاد دیده بود!

نقل قول نوشته اصلی توسط permutation نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من امروز برای ویزای F1 و برای دکترای کامپیوتر از ونکوور اقدام کردم. کلا تجربه عجیبی بود... اول اینکه به من گفت آفر رو هم می خوان و برای همین برگه admin processing رو بهم دادند. من فکر می کردم I-20 کافی باشه ولی گفتند آفر هم به عنوان دعوت نامه لازمه. اما از طرفی فکر می کنم ویزای من approve شده بود چون پاسپورتم و I-20 رو تحویل گرفت ( و بهم گفت بعد از اینکه آفر رو دریافت کنند ۳-۵ هفته طول می کشه). نظرتون چیه، کلیرنس خوردم یا نه؟
    از طرفی هم بهش گفتم نوع ویزام چیه و گفت بذار باید بگردم... بعد از گشتن توی کامپیوترش گفت سینگله و سه ماه اعتبار داره. باز هم تعجبم این بود که چطور با این قاطعیت همین الان بهم گفت و مگه خودش تصمیم نمی گرفت؟ حس می کنم که شاید با کیس ایرانی ها زیاد آشنا نبوده... اما خب به فارسی سلام و احوال پرسی کرد که یعنی ایرانی زیاد دیده بود!
    اینکه گفته 3 تا 5 هفته طول میکشه یعنی بهتون کلیرنس داده. ولی اینکه پاس و I-20 رو بهتون پس نداده لااقل در مورد سفارت های اصلی ایرانی ها این نرمال نیست و وقتی کلیرنس میدن اینها رو پس میدن. مخصوصا که پاس رو لازم خواهید داشت و نباید طولانی مدت نگهش دارن. از این باب شاید شما در جا اپرود شدید ولی اشتباهی گفته 3 تا 5 هفته و فقط منتظر شماست که آفر رو بهش برسونید تاکارتونو تکمیل کنه.
    الان منظرن آفر رو بفرستید براشون؟
    وقتی افر رو فرستادید ایمیل بزنید سفارت و بپرسید چون پاستون پیششونه براتون مهمه بدونید چقدر باید صبر کنید.
    در مورد اینکه ویزا سینگله یا مالتی خود آفیسر تصمیم نمیگیره. شواهد میگه وقتی اطلاعات اپلیکنت رو به سیستمشون میدن در آخر خود سیستم نشون میده که چه نوع ویزایی باید داده بشه. و حتی یکی از دوستان میگفت آفیسر مانیتور رو برگردونده بود رو بهش و نشونش داده بود که سیستم ویزا رو سینگل در نظر گرفته و گفته بودن این دست خودشون نیست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    اینکه گفته 3 تا 5 هفته طول میکشه یعنی بهتون کلیرنس داده. ولی اینکه پاس و I-20 رو بهتون پس نداده لااقل در مورد سفارت های اصلی ایرانی ها این نرمال نیست و وقتی کلیرنس میدن اینها رو پس میدن. مخصوصا که پاس رو لازم خواهید داشت و نباید طولانی مدت نگهش دارن. از این باب شاید شما در جا اپرود شدید ولی اشتباهی گفته 3 تا 5 هفته و فقط منتظر شماست که آفر رو بهش برسونید تاکارتونو تکمیل کنه.
    الان منظرن آفر رو بفرستید براشون؟
    وقتی افر رو فرستادید ایمیل بزنید سفارت و بپرسید چون پاستون پیششونه براتون مهمه بدونید چقدر باید صبر کنید.
    در مورد اینکه ویزا سینگله یا مالتی خود آفیسر تصمیم نمیگیره. شواهد میگه وقتی اطلاعات اپلیکنت رو به سیستمشون میدن در آخر خود سیستم نشون میده که چه نوع ویزایی باید داده بشه. و حتی یکی از دوستان میگفت آفیسر مانیتور رو برگردونده بود رو بهش و نشونش داده بود که سیستم ویزا رو سینگل در نظر گرفته و گفته بودن این دست خودشون نیست.
    ممنون از راهنماییتون. من مدرک رو براشون دیروز فرستادم و امروز بهم گفتند ممنون که فرستادی. بعد از اینکه admin procت کامل شد باهات تماس می گیرم. چیزی که برای من عجیبه اینه که از من نپرسید می خوای پاسپورت رو نگه داری یا نه؟ یعنی حتی من بهش گفتم بهم بده که ببرم تمدیدش کنم ولی گفت نمی خواد... اعتبارت برای ویزای سینگل کافیه. برای همین هنوز فکر می کنم شاید ویزا approve شده.
    من که تا یک ماه دیگه پاسپورت رو لازم ندارم. اون موقع بهشون می گم اگه به زودی ویزام آماده نمی شه پاسپورتم رو برام پس بفرستند. ضمننا برگه نقض پرونده ای که بهم داد زرد بود.

سلام دوستان. بنده امروز واسه ویزای F1 در سفارت آمریکا در سئول مصاحبه داشتم که متاسفانه رد شدم. اول شرایطمو خدمتتون عرض میکنم. بنده ماه فوریه از یک دانشگاه دولتی در کره جنوبی فارغ التحصیل شدم (مقطع کارشناسی). رشتم مهندسی کامپیوتر بوده. از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس پذیرش دوره مستر دارم. حدود ٣ ماه پيش براى ويزاى توريستى آمريكا اقدام كردم كه بخاطر نداشتن وابستگى به كشور كره رد شدم. اين رد شدن قابل توجيه بود از اونجا كه من درسم تموم شده بود و كار هم در كره نداشتم. امروز كه رفتم واسه مصاحبه ٢ ٣ سوال بيشتر نپرسيد آفيسر و بعد از تايپ كردن بهم گفت متاسفانه نميتونن بهم ويزا بدن چون مطمئن نيستن برگردم به كره. راسشتو بخواين من خيلى گيجم .. من كه رزيدنت كره نيستم چرا بايد برگردم به كره، اين ميون كره چرا مطرحه، چرا در مورد ايران ازم نپرسيد. (تو مصاحبه قبلى در مورد پدر و مادرم ازم پرسيدن، همين طور سربازى كه خوب معافيت كفالت دارم) ببخشيد زياد نوشتم، راستش يك كم راهنمايي نياز دارم، با خودم گفتم شايد بهتر باشه از يكى از كشور هاى همسايه ايران اقدام كنم. از كمكتون ممنونم
    A year from now you will wish you had started today

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط MoeenMH نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده امروز واسه ویزای F1 در سفارت آمریکا در سئول مصاحبه داشتم که متاسفانه رد شدم. اول شرایطمو خدمتتون عرض میکنم. بنده ماه فوریه از یک دانشگاه دولتی در کره جنوبی فارغ التحصیل شدم (مقطع کارشناسی). رشتم مهندسی کامپیوتر بوده. از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس پذیرش دوره مستر دارم. حدود ٣ ماه پيش براى ويزاى توريستى آمريكا اقدام كردم كه بخاطر نداشتن وابستگى به كشور كره رد شدم. اين رد شدن قابل توجيه بود از اونجا كه من درسم تموم شده بود و كار هم در كره نداشتم. امروز كه رفتم واسه مصاحبه ٢ ٣ سوال بيشتر نپرسيد آفيسر و بعد از تايپ كردن بهم گفت متاسفانه نميتونن بهم ويزا بدن چون مطمئن نيستن برگردم به كره. راسشتو بخواين من خيلى گيجم .. من كه رزيدنت كره نيستم چرا بايد برگردم به كره، اين ميون كره چرا مطرحه، چرا در مورد ايران ازم نپرسيد. (تو مصاحبه قبلى در مورد پدر و مادرم ازم پرسيدن، همين طور سربازى كه خوب معافيت كفالت دارم) ببخشيد زياد نوشتم، راستش يك كم راهنمايي نياز دارم، با خودم گفتم شايد بهتر باشه از يكى از كشور هاى همسايه ايران اقدام كنم. از كمكتون ممنونم
    خب شما چه مدارکی برای tie ارایه کردید؟ سند از ایران (سند پدر و مادر) و گواهی که نشون بده پدر و مادر یا بقیه خانواده ایران هستند ارایه دادید؟ گواهی بانکی هم ممکن مرتبط باشه. حتی اگه بتونید یه نامه از شرکت یا دانشگاهی تو ایران بگیرید که بعد از تحصیل می تونید اونجا کار کنید هم کمک می کنه. اگه مدارک زیادی ارایه دادید و جواب نداده شاید بهتر باشه از سفارت های نزدیک به ایران اقدام کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)