صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

ممنون ميشم بگيد كدوم سفارت

دانشجوى سال ٤ داروسازى در ايتاليا
    پذيرش دانشگاه pittsburgh براى دوره يك ماهه كار آموزى ( اين يه قرارداده بين دانشگاه ما و pittsburgh كه هر سال ٤ نفر رو ردو بدل ميكنن و همه كارهاشو خود دانشگاه ميكنه يه حالتى مثل study in abroad ولى اين internshipe )
    كمك هزينه اين ٣ ماه رو خود دانشگاه ايتاليا تقبل ميكنه

طبق چيزى كه خوندم سفارتهاى رم و ناپل و ميلان قرمزن و توصيه نميشن مگر كسى چند سال تو كشورشون زندگى كرده باشه، حالا من واسه اينكه روزه شك دار نگيرم بهم چى توصيه ميكنيد. كشوراى اطراف ؟ سفارتاى ديگه ى ايتاليا ؟

ممنرن ميشم جواب بديد

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط naziiiiiiii نمایش پست ها
    ممنون ميشم بگيد كدوم سفارت

دانشجوى سال ٤ داروسازى در ايتاليا
    پذيرش دانشگاه pittsburgh براى دوره يك ماهه كار آموزى ( اين يه قرارداده بين دانشگاه ما و pittsburgh كه هر سال ٤ نفر رو ردو بدل ميكنن و همه كارهاشو خود دانشگاه ميكنه يه حالتى مثل study in abroad ولى اين internshipe )
    كمك هزينه اين ٣ ماه رو خود دانشگاه ايتاليا تقبل ميكنه

طبق چيزى كه خوندم سفارتهاى رم و ناپل و ميلان قرمزن و توصيه نميشن مگر كسى چند سال تو كشورشون زندگى كرده باشه، حالا من واسه اينكه روزه شك دار نگيرم بهم چى توصيه ميكنيد. كشوراى اطراف ؟ سفارتاى ديگه ى ايتاليا ؟

ممنرن ميشم جواب بديد
    با خیال راحت همون سفارت های ایتالیا برید. خیلی هم خوبن.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

من هم بعد از 50 روز بالاخره کلیر شدم از اروپا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف

سلام دوستان
    من برای ویزای دانشجویی ۳۸ روز پیش به سفارت ملبورن رفتم. هیچ مدرکی از من نگرفتن. فقط آی بیست و دی اس. اصلا هیچ سوال خواستی هم نپرسد. نمیدونم این موضوع خوب هست یا بد. فقط آفیسر گقت که نیاز به administrative processing هست. یکی دیگه از دوستانم ۵۰ روزه از سفارت سیدنی کلیر شد ولی از اون سوالای متداول رو پرسیده بودند و مدارک متداول هم خواسته بودند. یک دوست دیگمم که بعد از من رفته بود ملبورن از اون هم مدارک متداول رو خواسته بودند. نظر شما چی هست؟ آیا این مشکل ساز خواهد شد؟

Junior Member

سلام ،

دوستان من از دانشگاه سیدنی برای مستر مکانیک پذیرش دارم و الان تو پروسه ویزای استرالیا هستم. اما مسئله اینه که من از آمریکا هم پذیرش دارم ولی رنک دانشگاش اصلا به سیدنی نمیرسه.
    و اینکه من دارم مسترم تو ایتالیا رو ول میکنم. یک بار از سفارت رم ریجکت شدم. دلیلش این بود که مدرک سربازی رو همراه نداشتم ولی این رو هم آفیسر بعدش گفت که چرا اومدی اینجا. حالا میخوام از شما دوستان بپرسم با فرض اینکه قراره هزینه یکسانی رو پرداخت کنم. شما جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردید؟ استرالیا یا آمریکا؟
    ضمنا ممنون میشم اگه بگید من به این آفیسر چی بگم ؟ اینو میتونم بگم که اینجا به طور رسمی دانشجو نیستم چون مدارکمو به دانشگاه هنوز بعد از 8 ماه تحویل ندادم. یا اینکه آیا بگم میخوام محیط دانشگاهم انگلیسی باشه؟ چی بگم کلا؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان، من تو هند درس خوندم،داروسازی،پذیرش از امریکا گرفتم، ماه دیگه وقت مصاحبه برای امریکا دارم، میخواستم بدونم کسی تا حالا از هند برای ویزا اقدام کرده؟ و اینکه چه سوالاتی پرسیده شده؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2002a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای دانشجویی ۳۸ روز پیش به سفارت ملبورن رفتم. هیچ مدرکی از من نگرفتن. فقط آی بیست و دی اس. اصلا هیچ سوال خواستی هم نپرسد. نمیدونم این موضوع خوب هست یا بد. فقط آفیسر گقت که نیاز به administrative processing هست. یکی دیگه از دوستانم ۵۰ روزه از سفارت سیدنی کلیر شد ولی از اون سوالای متداول رو پرسیده بودند و مدارک متداول هم خواسته بودند. یک دوست دیگمم که بعد از من رفته بود ملبورن از اون هم مدارک متداول رو خواسته بودند. نظر شما چی هست؟ آیا این مشکل ساز خواهد شد؟
    شما همراه مدارکتون سی وی تحویل ندادید؟ معمولا سی وی رو می خوان برای رشته های حساس ولی خب اگه نداشته باشید هم شاید از راه دیگه ای اطلاعات پیدا کنند. اگه بخوایید کمک کنید سریع تز پیش بره پروسه می تونید توی وب سایت شخصیتون یه سی وی ساده (و بدون اطلاعات حساس) بذارید. شاید اگه اون رو سرچ کنند ببینند خودشون کم تر وقت بذارند برای اطلاعات پیدا کردن. مطمئن نیستم البته... فقط پیشنهاده.

Junior Member

سلام دوستان، این هم از تجربۀ بنده در گرجستان:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2276539

Junior Member

سلام دوستان

من یه بار سه ماه پیش ریجکت شدم. الان میخوام وقت جدید بگیرم ولی هیچ گزینه ای وجود نداره و اکانتم فقط همون وقت قبلی رو نشون میده. چکار کنم؟ باید یه بار دیگه با یه ایمیل دیگه ثبت نام کنم؟

به نظرتون نقص فنیه؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من در این پست در مورد تجربه شخصی خودم از سفارت آمریکا در بیروت میگم.
    من فارق التحصیل ارشد در رشته عمران (دانشگاه تهران) هستم و از یکی از دانشگاهای آمریکا (با رنک حدود 30) یه پذیرش با فاند 50 درصد گرفتم. اخیرا از اونجا که نتونستم برای هیچکدوم از سفارت های آمریکا که برای ایرانی هاست وقت بگیرم برای بیروت اقدام کردم و متاسفانه ریجکت شدم.
    نکته ای که توی این یکی دو هفته اقامت در بیروت فهمیدم اینه که تقریبا تمام بچه هایی که فول فاند دارن و یک کیس استاندارد محسوب میشن (یعنی نکته خاصی، مثلا فاصله زیاد بین ادامه تحصیل یا شغل غیر مرتبط یا حساس و...، توی پروندشون نیست و البته مجرد هم هستن و همراه ندارن) با شانس بالای 95 درصد پذیرش میگیرن و خوبیش هم اینه که ویزاشون 2 یا 3 روزه صادر میشه (تا اونجا که من دیدم بچه هایی که ویزا گرفتن هیچکدوم کلیرنس نخوردن و همونجا تو سفارت پاسپورتشون رو تحویل دادن تا ویزا بگیرن). ولی اگه فول فاند نیستین یا کیس استانداردی ندارین فکر گرفتن ویزا از بیروت رو از سرتون بیرون کنید چون اصلا با شرایط ایران آشنایی ندارن و به راحتی ریجت میشین (شانس پذیرش در این حالت کمتر از 5 درصده، یعنی تقریبا محاله و همه بچه هایی که شرایطشون استاندارد نبود از جمله خودم ریجکت شدیم). در ضمن این رو هم بگم که هزینه این سفر بسیار بالاست (حدود دو برابر دبی آب میخوره!!!) و اصلا به ریسکش نمی ارزه مگر اینکه بچه پولدار باشی و بخوای شانست رو امتحان کنی (کمتر از 5 درصد) و در کنارش یه سفر به سواحل مدیترانه هم رفته باشی و هزینش هم اصلا واست مهم نباشه!!!.
    یه نکته هم در مورد سفر به بیروت بگم و خود شهر. من با آژانس پدیده اقدام کردم و شخصی به اسم خانوم رودنشین کارامو هماهنگ کرد (تو گوگل راحت پیدا میکنین). افراد خوب و حرفه ای با این آژانس کار میکنن و اگه تصمیمتون برای بیروت جدیه این آژانس گزینه مناسبیه. البته به هر حال مثل بقیه جاها فکر کاسبیه خودشون هستن پس ازشون مشاوره صادقانه نخواین چون بهتون میگن "اگه مدارکتون کامل باشه حتما پذیرش میگیرین خیالتون راحت باشه ، همه گرفتن"!!!
    شهر بیروت جای بسیار زیبایی هست به خصوص که اماکن تاریخی در کنار هوای مدیترانه ای شما رو به یاد روم باستان میندازه و ارزش یک بار دیدن رو داره (البته با جیب پر از پول چون شهر بسیار گرونیه).
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان (برای ما هم دعا کنید).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)