صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان
    خواستم راجع به تجربه ی خودم بگم . من هفته ی پیش در سفارت قبرس شمالی (بله ! خیلی از دوستان میگفتن شمالی نمیشه و باید بری جنوبی) مصاحبه داشتم.
    اول از همه بگم که اونجا "سفارت" نیست. فقط یه دفتره که به نمایندگی سفارت اصلی که تو قبرس جنوبیه کار میکنه . فقط و فقط هم یدونه آفیسر داره و صف بسیار طولانی !
    این رو هم بگم که بر خلاف انتظارم ایرانی اونجا خیلی زیاد بود ! تقریبا 70 درصد ایرانی بودن .
    مصاحبه ی من ساعت 9 صبح بود و من محض احتیاط 7 و نیم اونجا بودم . ولی متاسفانه آفیسر تازه ساعت 9 و نیم رسید . خلاصه اینکه ساعت 12 نوبت من رسید.
    با وجود شلوغی زیاد آفیسر فوق العاده مودب بود و برای هر کس وقت میزاشت. یکی از مصاحبه ها حتی به 40 دقیقه هم رسید . نوبت من که رسید کل مصاحبه حدود 10 دقیقه طول کشید.
    اولین سوالی که کرد این بود که میخوای بری آمریکا چیکار ؟ و بعد در مورد دانشگاهم از من پرسید. و اینکه ازدواج کردم تا حالا ؟ و چه فیلدی میخوام ریسرچ کار کنم ؟ همه چیز عالی پیش رفت و حتی با هم شوخی هم میکردیم. تا اینکه به من گفت تاحالا سربازی رفتی ؟ گفتم نه . گفت خوب مدارک معافیتت رو بده . من گفتم ندارم و براتون ایمیل میکنم و قبول کرد ایشون .
    من اینجا فوق العاده نا امید شده بودم چون با 221-g پرونده ام رو هوا بود . و تازه معلوم نبود اینو بفرستم هم چقدر طول میکشه تا جواب بدن.
    خلاصه من یک هفته جون کندم تا یه مدرک معتبر برای معافیت تحصیلیم پیدا کنم . پلیس+10 و نظام وظیفه که هیچ کمکی نکردن . نظام وظیفه حتی با توهین میخواستن منو بیرون بندازن بخاطر اینکه "ما معافیت تحصیلی به سفارت نمیدیم به خودتم نمیدیم حق نداری از ما بخوای" .
    دست آخر موفق شدم با کلی خواهش و تمنا این مدارک رو از دانشگاهم قرض کنم تا مترجم بتونه کپی برابر اصل بزنه روی ترجمه اش. دیشب مدرک رو براشون فرستادم .

امروز برام جواب زیر اومد :

The Consular Section has great news; your Non-Immigrant visa has been approved! We invite you to drop your passport to our North office any weekday (except holidays) between 3:30 and 4:00pm.. Please reply with a date that you would like to arrive so that we may place your name on the entry list. Please bring a photo ID with you to enter the building.

یعنی حتی به کلیرنس هم نیازی نشد .
    در مورد کیس خودم هم بگم من کیسم به جز نداشتن فاند قوی بود . هم رنک دانشگاهم بالا بود (20) هم سند ملک و گواهی درآمد پدرم و کلا هر چیزی که فکر میکردم لازم بشه رو برده بودم . ولی به هیچکدوم ازین مدارک نگاه نکرد . فقط BS و همین ! ولی فقط من نبودم خیلیای دیگه هم بودن که همون موقع ویزاشون صادر شد برای چیزایی حتی مثل Community college . یه سری از دوستان هم رد شدن ولی واقعا وضع خوبی نداشتن مثلا طرف انگلیسی اصلا بلد نبود . و آفیسر هم اجازه نداد کسی از ماها براش ترجمه کنه.

در آخر هم من این پست رو زدم فقط و فقط برای کمک به دوستانی که وقت گیرشون نیومده با توجه به اینهمه کسانی که اینجا میان و میگن قبرس شمالی وقت نمیده ! دوستان برید اگه تونستید وقت بگیرید که من واقعا راضی بودم از فهم و شعور همه ی کار کنانشون . و اگر هم وقت گیرتون اومد توصیه میکنم مدت زمان موندنتون رو یه جوری تنظیم کنید که اگه ویزا اوکی شد بتونید بگیرید چون پیکاپ نداره .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

چون صندق پیامتون پر بود مجبور شدم اینجا سوالم رو بپرسم
    تبریک میگم بابت ویزا - امیدوارم همیشه همینطور موفق باشی
    من ماه پیش از دوبی ناجوانمردانه ریجکت شدم - پروندم هم خیلی امن و خوب بود - همه چی اوکی بود ولی یهو گفت الان نمیتونه ویزا بده
    به نظرت با این شرایط برم قبرس خوب هست ؟ لطفا راهنماییم کن
    پذیرش مستر برق - بدون فاند با bs کمی بیشتر از دو سال - معاف از سربازی - 1.5 سال کار مرتبط با رشتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط al73rna نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواستم راجع به تجربه ی خودم بگم . من هفته ی پیش در سفارت قبرس شمالی (بله ! خیلی از دوستان میگفتن شمالی نمیشه و باید بری جنوبی) مصاحبه داشتم.
    اول از همه بگم که اونجا "سفارت" نیست. فقط یه دفتره که به نمایندگی سفارت اصلی که تو قبرس جنوبیه کار میکنه . فقط و فقط هم یدونه آفیسر داره و صف بسیار طولانی !
    این رو هم بگم که بر خلاف انتظارم ایرانی اونجا خیلی زیاد بود ! تقریبا 70 درصد ایرانی بودن .
    مصاحبه ی من ساعت 9 صبح بود و من محض احتیاط 7 و نیم اونجا بودم . ولی متاسفانه آفیسر تازه ساعت 9 و نیم رسید . خلاصه اینکه ساعت 12 نوبت من رسید.
    با وجود شلوغی زیاد آفیسر فوق العاده مودب بود و برای هر کس وقت میزاشت. یکی از مصاحبه ها حتی به 40 دقیقه هم رسید . نوبت من که رسید کل مصاحبه حدود 10 دقیقه طول کشید.
    اولین سوالی که کرد این بود که میخوای بری آمریکا چیکار ؟ و بعد در مورد دانشگاهم از من پرسید. و اینکه ازدواج کردم تا حالا ؟ و چه فیلدی میخوام ریسرچ کار کنم ؟ همه چیز عالی پیش رفت و حتی با هم شوخی هم میکردیم. تا اینکه به من گفت تاحالا سربازی رفتی ؟ گفتم نه . گفت خوب مدارک معافیتت رو بده . من گفتم ندارم و براتون ایمیل میکنم و قبول کرد ایشون .
    من اینجا فوق العاده نا امید شده بودم چون با 221-g پرونده ام رو هوا بود . و تازه معلوم نبود اینو بفرستم هم چقدر طول میکشه تا جواب بدن.
    خلاصه من یک هفته جون کندم تا یه مدرک معتبر برای معافیت تحصیلیم پیدا کنم . پلیس+10 و نظام وظیفه که هیچ کمکی نکردن . نظام وظیفه حتی با توهین میخواستن منو بیرون بندازن بخاطر اینکه "ما معافیت تحصیلی به سفارت نمیدیم به خودتم نمیدیم حق نداری از ما بخوای" .
    دست آخر موفق شدم با کلی خواهش و تمنا این مدارک رو از دانشگاهم قرض کنم تا مترجم بتونه کپی برابر اصل بزنه روی ترجمه اش. دیشب مدرک رو براشون فرستادم .

در مورد کیس خودم هم بگم من کیسم به جز نداشتن فاند قوی بود . هم رنک دانشگاهم بالا بود (20) هم سند ملک و گواهی درآمد پدرم و کلا هر چیزی که فکر میکردم لازم بشه رو برده بودم . ولی به هیچکدوم ازین مدارک نگاه نکرد . فقط BS و همین ! ولی فقط من نبودم خیلیای دیگه هم بودن که همون موقع ویزاشون صادر شد برای چیزایی حتی مثل Community college . یه سری از دوستان هم رد شدن ولی واقعا وضع خوبی نداشتن مثلا طرف انگلیسی اصلا بلد نبود . و آفیسر هم اجازه نداد کسی از ماها براش ترجمه کنه.

در آخر هم من این پست رو زدم فقط و فقط برای کمک به دوستانی که وقت گیرشون نیومده با توجه به اینهمه کسانی که اینجا میان و میگن قبرس شمالی وقت نمیده ! دوستان برید اگه تونستید وقت بگیرید که من واقعا راضی بودم از فهم و شعور همه ی کار کنانشون . و اگر هم وقت گیرتون اومد توصیه میکنم مدت زمان موندنتون رو یه جوری تنظیم کنید که اگه ویزا اوکی شد بتونید بگیرید چون پیکاپ نداره .

Junior Member

سلام دوست عزیز
    عذرخواهی میکنم ظاهرا صندوق پیغامم فقط 2 تا پیام ظرفیت داره ! پاکشون کردم برای آینده.

در مورد کیس شما هم به نظرم شانس خوبی دارید . ولی در نهایت تصمیم با خودتونه به هر حال یه سفر خارجی چند میلیون خرج بر میداره و تصمیم الکی نیست.
    ولی در نظر داشته باشید که وقتی برید قبرس یا هر سفارت دیگه اولین سوالی که میکنن میگن از دفعه ی قبل چی راجع به کیستون عوض شده و باید جواب قانع کننده ای داشته باشید . به هیچ وجه با آفیسر نباید بحث کنید یا بگید اومدم اینجا چون آفیسر اونور الکی ریجکت کرد. اگه با 214b ریجکت شدید بگید مثلا مدارک کافی همراهم نبود. حتمی سعی کنید جواب هاتون به سوال ها رو اصلاح کنید و تو این مدت تا میتونید مدرک بیشتری جمع کنید ( سند ملک - گواهی شغل والدین و میزان درامدشون - هر چیزی که فک میکنید مثبته و همه با ترجمه ی معتبر)
    الان یه وضعیه که بعید میدونم به جز قبرس جایی وقت گیر بیاد . اگه فقط این گیرتون اومد من فقط میتونم اطمینان بدم که آفیسر خوب و منطقی داشت و طبق حرفایی که شنیدم هم کلا خوب ویزا میدن اونجا. فقط حواستون باشه مثل من مدارک معافیت رو فراموش نکنید چون از همه خواست این مدرک رو.

موفق باشید.

سلام دوستان

با سلام و عرض ادب
    دوست عزیز نحوه گرفتن وقت به چه صورت می باشد آیا شبیه سفارت های اصلی انکارا و... هست؟
    هزینه کل سفر چقدر شد؟ آیا با تور ارزانتر هست؟ و چطوری ویزای قبرس رو گرفتید؟

پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Junior Member soheilerashidi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng, Wichita State University

دوست عزیز پیشنهاد میکنم نامه ی بانکی کهمیبری مبلغش برای دوسال نباشه. برای همون یکسال باشه یکم بیشتر در حد 5000 دلار. وقتی نامه ی بانکی مبلغ بسیار بالاتری از نامه ی آی-20 داشته باشه این ریسک رو داره که افیسر بذاره به این حساب که با پول زیادی که داری قصد داری بری و بمونی. به نکته های اینچنینی دقت بیشتری کن. خودشون قانونشون اینه که واسه همون یکسال نامه ی بانک ببری، پس بهتره همین کار رو بکنی.

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط milad6969 نمایش پست ها
    چون صندق پیامتون پر بود مجبور شدم اینجا سوالم رو بپرسم
    تبریک میگم بابت ویزا - امیدوارم همیشه همینطور موفق باشی
    من ماه پیش از دوبی ناجوانمردانه ریجکت شدم - پروندم هم خیلی امن و خوب بود - همه چی اوکی بود ولی یهو گفت الان نمیتونه ویزا بده
    به نظرت با این شرایط برم قبرس خوب هست ؟ لطفا راهنماییم کن
    پذیرش مستر برق - بدون فاند با bs کمی بیشتر از دو سال - معاف از سربازی - 1.5 سال کار مرتبط با رشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    دوست عزیز نحوه گرفتن وقت به چه صورت می باشد آیا شبیه سفارت های اصلی انکارا و... هست؟
    هزینه کل سفر چقدر شد؟ آیا با تور ارزانتر هست؟ و چطوری ویزای قبرس رو گرفتید؟

پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم
    سلام . در مورد گرفتن وقت من خودم اقدام نکردم یکی از آشنایانم که قبلا این مسیر رو رفته بود و کردبت کارد داشت برام گرفت . ولی تا جایی که فهمیدم قبلش باید تلفن بزنید بهشون.
    هزینه ی سفر خیلی متغیره بستگی به پروازتون و هتلتون . یه چیزی بین 2-5 میلیون تومن . تور رو نمیدونم من خودم بدون تور رفتم . 2.5 میلیون بلیط رفت و برگشتم با ترکیش ایرلاینز بود . هتل هم همه چی دارن . حتی یکی از دوستان که تو سفارت دیدم از Airbnb استفاده کرده بود و اتاق اجاره کرده بود.
    دوست عزیز قبرس شمالی ویزا نمیخواد . ولی اگه برید شمالی ظاهرا تا 3 سال نمیتونید برید قبرس جنوبی . گفتم محض اطلاع .

Junior Member

من امروز زنگ زدم يكي از آژانس ها گفت ويزا مي خواد تا آخر جولاي هم جور ميشه...دير نيست براي دانشجويي؟ از اونجايي كه از سفارتاي اصلي الان ديگه نميشه وقت گير اورد كاش كساني كه تجربه اي از كنسول هاي ديگه دارن بيان بنويسن.
    مثلن همين قبرس شمالي كه البته آژانسيه مي گفت قبرس اروپايي در مورد ريجكت قبلي ، undergrad و شرايط ديگه چجوري هست.
    ممنون

Junior Member

سلام در مورد تجربیاتتون که از بیروت گفتین من یکمی با شما مخالفم! من روز 29 ام جون ساعت 8:15 بیروت وقت داشتم. فول فاند PhD برای مهندسی مواد البته صرفا شبیه سازی و کار تئوری هستم که با همسرم برای مساحبه رفتیم. یه دختر جوان آمریکایی بود که با من مصاحبه کرد. سوالی که پرسید این بود که چرا آمریکارو انتخاب کردی؟ کی فارغ التحصیل شدی؟ از کجا فارغ التحصیل شدی؟ رشتت چیه؟ چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ برای کجاها اپلای کردی؟ در آخر هم رزومه و ترجمه نامه معافیت تحصیلی خارج رو که از سازمان نظام وظیفه گرفته بودم رو از گرفت و پرسید که توی I-20 گقته که شروع کلاسهات 17 ام آگوسته درسته؟ منم گفتم که بله ولی به دلیل GA/TA که من دارم باید قبل از 26 ام جولای آمریکا باشم. اونم گفت که پرونده میره تو پروسه Administrative Processing و چند هفته یا اگه بخوام دقیقا لفظ افسر رو براتون a few weeks طول خواهد کشید. بعدشم یه برگه سفید داد که اگه تا 1 ماه جواب نگرفتم بهشون ایمیل بزنم. نکته جالب اینکه اصلا راجب Bank statement چیزی نپرسید در صورتی که من یک سند خونه با ارزش 150 میلیون تومان و Bank statement با مبلغ 7500$ دلار همراهم بود ولی اصلا اینهارو نخواست. نکته بعدی اینکه اصلا با همسرم صحبت نکرد و فقط اون انگشت نگاری شد همین و تمام. به نظرم که همه چی خوب پیش رفت و امیدوارم که هرچه زودتر Administrative processing به پایان برسه و ویزام رو بگیرم. بر عکس حرف شما اتفاقا به نظرم با کیس ایرانی ها آشنا بود وگرنه نباید چیزی اصلا راجب نامه معافیت تحصیلی می دونست. به غیر از من یه پسر ایرانی دیگه هم بعد از ما تو نوبت بود که خوب ما رفتیم و نفهمیدم که چی شد وضعیتش. در پایان بگم که با آژانس پدیده هم نیازی نیست تور بگیرید. ما خودمون پرواز ایر عربیا رززو کردیم و هتل رو هم اینترنتی رزور کردیم که سر جمع حدود 1.300.000 تومان نفری برامون در اومد. در صورتی که پدیده قیمتش رو 2.300.000 نفری بود!!!!! بیروت هم اصلا جای قشنگ یا جالبی نیست. اونجا که ما بودیم جونیه بود که البته پدیده هم میبره جونیه که طبیعت قشنگی مثل نمک آبرود شمال داره.
    امیدوارم که موفق باشین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine92 نمایش پست ها
    من امروز زنگ زدم يكي از آژانس ها گفت ويزا مي خواد تا آخر جولاي هم جور ميشه...دير نيست براي دانشجويي؟ از اونجايي كه از سفارتاي اصلي الان ديگه نميشه وقت گير اورد كاش كساني كه تجربه اي از كنسول هاي ديگه دارن بيان بنويسن.
    مثلن همين قبرس شمالي كه البته آژانسيه مي گفت قبرس اروپايي در مورد ريجكت قبلي ، undergrad و شرايط ديگه چجوري هست.
    ممنون
    من خودم برای مستر اقدام کردم و بدون فاند بودم و وضع هم خوب بود همونطور که دیدید.
    و باور کنید قبرس شمالی ویزا نمیخواد . من خودم رفتم بدون ویزا مشکلی هم نبود

من خودم برای مستر اقدام کردم و بدون فاند بودم و وضع هم خوب بود همونطور که دیدید.
    و باور کنید قبرس شمالی ویزا نمیخواد . من خودم رفتم بدون ویزا مشکلی هم نبود
    قبرس شمالی فکر میکنم زیر نظره ترکیه باشه (یا ماله خودش) و ویزا نمیخواد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)