صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

دوستان کسی از سرکنسولگری آمریکا در ملبورن یا سیدنی استرالیا اقدام کرده برای ویزا؟
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان
    من 3 جون تو سنگاپور مصاحبه داشتم
    از دانشگاه CCNY برای مهندسی پزشکی فاند کامل دارم
    و الان تو یکی از لب های دانشگاه NTU کار میکنم
    ارشد و کارشناسیمو هم تو امیرکبیر برق خوندم
    وقتم ساعت 7:45 صبح بود که وقتی صبح داشتم مدارکمو چک میکردم متوجه شدم کانفرمیشن وقتمو پرینت نگرفته ام
    منتظر شدم تا دوستم برام پرینت بگیره و بیاره ساعت 8 شد احساس کردم دیر شده بدون اون کانفرمیشین اجازه دادن برم داخل و فقط از روی گوشیم تاییدیه وقتم رو نشون دادم
    داخل متوجه شدم یه چیری به اسم سویس فی بوده که من اصلا ندادم
    بهم یه برگه دادن که روش نوشته بود هر وقت سویس فی تو دادی میتونی بیای و مصاحبه شی و نیازی به وقت گرفتن نیست
    منم سریع رفتم سویس فی رو پرداخت کردم و برگشتم به سفارت. ساعت حدودا 10 صیبح شده بود
    مراحل انگشت نگاری و ... انجام دادم و رسیدم به افیسر برای مصاحبه همون اول بهش آی تونی رو دادم . سوالات زیادی نپرسید
    1) کجا داری میری؟
    - شهر نیویورک
    2) چی قراره بخونی
    -مهندسی پرشکی
    3) مستر داری؟
    - بله
    4) واسه NTU کار میکنی؟
    بله
    5) میدونم برای سفر کردن زوده، برنامه ای برای سفر ریختی؟
    - هنوز بلیت نگرفتم ولی قبل از تاریخ I20 میخوام اونجا باشم
    6) سی ویتو بده
    - سی وی مو دادم (توش تغییری ایجاد نکرده بودم)
    7) ریسرچ پلنتو بده
    - یه فایل بود که استادم داده بود با جزییات کاری که تو لبش انجام میشه رو نوشته بود
    8) گفت دعوت نامه تو بده
    گفتم همراهم نیست
    به برگه زرد داد گفت برامون پلن سفر و دعوتنامه تو ایمیل کن لازم نیست که برای اینا دوباره بیای
    گفت اینا رو که فرستادی بررسی پرونده ات شروع میشه.
    منم همون روز فرستادم ولی جوابی نیومد. یه هفته بعد دوباره فرستادم. ایمیل اومد که تشکر کرد و گفت به طور میانگین بین 2 تا 6 هفته ممکنه طول بکشه ولی در برخی از موارد تا 6 ماه هم طول کشیده.

الان از روزی که اون ایمیل رو دریافت کردم، 5 هفته گذشته و من منتظر این هستم که کلیر شم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر

سلام دوستان،
    من دانشجوی برگشتی ام و این هفته قبرس شمالی وقت داشتم.
    مصاحبه ی خوبی بود، فقط ازم CVخواست و چندتا سوال پرسید که رشته ات چیه، کی درس ات تموم میشه، کی کلاسات شروع میشه، همه ی خونواده ات ایرانن یا نه، ایران خونه دارین و اینا.
    بعد هم گفت ما باید بیشتر پرونده ات رو بررسی کنیم ولی چون قبلا ویزا داشتی مشکلی نخواهد بود و به کلاسات میرسی.
    بعد هم ازش پرسیدم ویزام سینگه یا مالتی پل؟ گفت مالتیپل (ویزای قبلیم سینگل بود از دبی)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masooood نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دانشجوی برگشتی ام و این هفته قبرس شمالی وقت داشتم.
    مصاحبه ی خوبی بود، فقط ازم CVخواست و چندتا سوال پرسید که رشته ات چیه، کی درس ات تموم میشه، کی کلاسات شروع میشه، همه ی خونواده ات ایرانن یا نه، ایران خونه دارین و اینا.
    بعد هم گفت ما باید بیشتر پرونده ات رو بررسی کنیم ولی چون قبلا ویزا داشتی مشکلی نخواهد بود و به کلاسات میرسی.
    بعد هم ازش پرسیدم ویزام سینگه یا مالتی پل؟ گفت مالتیپل (ویزای قبلیم سینگل بود از دبی)

میشه لطفن بگید تعداد دانشجویان ایرانی چند نفر بود و چه تعداد تونستن ویزا بگیرن؟

Junior Member

من سه می رفتم سفارت بغداد. البته تاریخ مصاحبه من یک هفته قبل این تاریخ بود که شب مصاحبه ایمیل دادند و گفتند که مصاحبه به خاطر مسائل امنیتی کنسل شده و یک هفته عقب انداختند. دیگه مجبور شدیم و اونجا موندیم. ساعت مصاحبه من یازده و نیم بود. من ساعت ده رفتم دم در سفارت. سربازها فقط به اونايي را که برگه مصاحبه دارند اجازه ورود میدند. بعد از ورود، یک مسیر ده دقیقه ای را باید طی میکردم تا برسم به جايي که بازرسی بدنی می کنند. بعد از بازرسی داخل اتاقی نشستیم تا ماشین سفارت بیاد و دوباره ما را تا دم در کنسول گری ببره. حدود چهل دقیقه منتظر موندم. بعد ماشین اومد دوباره چکاب بدنی شدیم از اون دستگاهها که مواد فلزی و اینها را تشخیص میده. سوار شدیم و نزدیک کنسول گری پیاده شدیم. از این مرحله به بعد تمام سربازهای امنیتی اونجا، امريکايي سیاه پوست با ظاهر ترسناکي و قدهاي خیلی بلند بودند ولی خوش برخورد بودند و هی می گفتند های ولکام. دو باره ما را گشتند. در یک قسمت کیف ها را تحویل دادیم و سگ آوردند که اونها را بو کنه. بعد از این مرحله تقریبا نزدیک در کنسول گری رسیدیم. یه مرحله خیلی عجیب و جالب اینجا بود که دم در کیف هامون را روی میز گذاشتیم و اونها دستمالهاي مخصوص آوردند و به قسمتهایی که کیفها بیشتر از اون نقاط گرفته میشد کشيدند و بردند داخل اتاقکی که تست بشه . فکر میکنم از لحاظ بیماری و اینجور چیزها. به هر کی می گفتند clean میتونست وارد کنسول گری بشه. بعد از ورود گوشی ها را تحویل گرفتند و تازه رفتیم داخل. به ما شماره دادند. دوتا باجه مدارکی مثل پاسپورت و ای تونی و اینجور چیزها را تحویل می گرفتند. بعدش منتظر شدم تا اسم ها را صدا بزنند. دو تا باجه بودند که ويزاهاي غیر مهاجرتی را بررسی ميکردند. معمولا به هشتاد درصد اپليکنت ها در جا می دادند و بیست درصد ريجکت میکردند. کلا پروسه ای به نام کليرنس و این چیزها نداشتند. برای همین خیلی امیدوار شدم. محیط اونجا هم خیلی خوب بود. یه قسمت پر اسباب بازی بود برای خانواده هایی که با بچه هاشون میاین. یه قسمت هم یخچال بود که آب و آب میوه داشت و ميتونستي هر چی دوست داری برداری و حتی یه قسمت نماز خونه بود. ساعت حدود دوازده رسیده بودم و چهل دقیقه بعد مصاحبه شدم. یک افيسر جوان و یک افيسر میانسال بود که ميانساله خیلی خوش برخورد بود ولی من با جوونه افتادم.
    سوالها: کجا ميري، فلان جا
    چرا؟، ميرم پی اچ دی بگیرم تو فلان رشته
    کار فعليت چیه: فعلا معلم خصوصی
    کجا: تهران
    چي؟؟؟ چشماش گرد شد انگار دی اس مو نگاه هم نکرده بود. تهران ايران
    همینجا گفت وايسا الان میام. رفت اون افيسر ميانساله رو صدا کرد کمی با هم حرف زدن و هی به من نگاه میکرد. برگشت گفت نامه ادميشن دانشگاه و نامه فاندت رو بده. دادم. دوباره گفت برمیگردم. یه دقیقه بعد برگشت گفت سی ويتو بده منم دادم. سریع همه چیز رو داشت سرچ میکرد. بهش گفتم اس او پی میخوای؟ گفت نه. اون وسطا هم طلبکارانه یه جوری که احساساتی هم باشه گفتم مصاحبه من هفته پیش بود و کنسل شد و خیلی سخت بود این همه مدت اینجا موندم که کمی انسانیتش برگشت و گفت آره میفهمم. دوباره بهش گفتم ار پی و اس او پی دارم(چون استادم واقعا ار پی رو خوب نوشته بود) گفت بده وای نات. یه کمی سرچ کرد بعد رفت تو و دوباره با یه نفر برگشت و فقط منو بهش نشون داد و رفت .بعدش هم گفت مورد تو خیلی فرق میکنه و نمیتونم الان چیزی بهت بگم برو چک کن. همین. کلا مصاحبه من تا جایی بود که اسم ایران را شنید انگار تا حالا همچین موردی نداشتند.

اما چندتا مشکل اصلی این سفارت اینه که صد و شصت دلار مصاحبه را باید ببری دستی توی بانک بغداد بریزی و همچنین چون پیک آپ نداره و پاسپورت را با پست دی اچ ال بر ميگردونن بايد قبلش بري از یک دفتر دی اچ ال تو بغداد رسید بگیری که البته هر دوتای بانک و دی اچ ال تو فرودگاه بغداد شعبه دارند. بهم گفتند وقتی ويزات اومد باید با دی اچ ال پاسپورتت را برامون بفرستی که وقتی من برگشتم ایران و با پست دی اچ ال اینجا صحبت کردم گفتند طبق قوانین ایران نمیتونن هیچ پاسپورتي را ارسال کنند. یعنی اینکه اگر ويزام بیاد باید یک سفر دیگه داشته باشم به بغداد که بتونم با دی اچ ال اونجا پاسپورتم را بفرستم. این پیک آپ نداشتن بسیار افتضاحه و من این سفارت را به هیچ کس توصیه نمیکنم

تجربه مصاحبه در سفارت امریکا در قبرس شمالی (ترک نشین) برای ویزای توریستی

http://www.applyabroad.org/forum/sho...46#post2327046

من به ذودی دارم میرم سفارت اسلوونی در آنکارا برای مصاحبه ... چند تا سوال داشتم

1- اول اینکه افیسر به انگلیسی باهام حرف میزنه یا به فارسی ؟

2- من میخوام تعییر رشته بدم و بیزینس بخونم ولی سابقه ی درسی در این رشته ندارم در عین حال یه شرکت تجاری چند سال پیش ثبت کردم ولی باهاش هیچ کاری انجام ندادم حتی کد اقتصادی هم براش نگرفتم ... حالا من نمیدونم اگر آفیسر ازم پرسید چرا میخواهی تعییر رشته بدی بهش چی بگم !!! میترسم بهش بگم چون خودم شرکت دارم ، بعد ازم سابقه ی مالیاتی بخوان . یا اینکه بهش واقعیت را بگم و بگم که به این رشته علاقه دارم ، ولی نتونم آنها را قانع کنم ... به نظر شما چه کار کنم ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojarad نمایش پست ها
    من به ذودی دارم میرم سفارت اسلوونی در آنکارا برای مصاحبه ... چند تا سوال داشتم

1- اول اینکه افیسر به انگلیسی باهام حرف میزنه یا به فارسی ؟

2- من میخوام تعییر رشته بدم و بیزینس بخونم ولی سابقه ی درسی در این رشته ندارم در عین حال یه شرکت تجاری چند سال پیش ثبت کردم ولی باهاش هیچ کاری انجام ندادم حتی کد اقتصادی هم براش نگرفتم ... حالا من نمیدونم اگر آفیسر ازم پرسید چرا میخواهی تعییر رشته بدی بهش چی بگم !!! میترسم بهش بگم چون خودم شرکت دارم ، بعد ازم سابقه ی مالیاتی بخوان . یا اینکه بهش واقعیت را بگم و بگم که به این رشته علاقه دارم ، ولی نتونم آنها را قانع کنم ... به نظر شما چه کار کنم ؟؟؟
    دوست عزیز این تایپیک فقط برای کسانی که در سفارت امریکا مصاحبه شده باشن و تجربیاتشونو اینجا بگن نه اینکه سوالتونو مطرح کنین
    دوما من نفهمیدم سفارت اسلوونی چه ربطی به بخش امریکا داره؟؟!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-دانشگاه تهران

با سلام خدمت دوستان
    من از يه دانشگاه استراليا براي مستر پذيرش دارم و ويزاي ٤٧٦ استراليا رو هم دارم
    چند سفر تفريحي هم داشتم كه يكيش سفر به ايتاليا بوده.
    در حال اپلاي براي مستر از يكي از دانشگاههاي امريكا هستم و رِشتَم هم عمران هستش.
    حالا سوالم اينه به نظر شما من برم سفارت امريكا تو ارمنستان مثلا يا اينكه بلند شم برم يكي از سفارت هاي امريكا در استراليا؟
    كسي از دوستان تجربه اش رو داشته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2002a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای دانشجویی ۳۸ روز پیش به سفارت ملبورن رفتم. هیچ مدرکی از من نگرفتن. فقط آی بیست و دی اس. اصلا هیچ سوال خواستی هم نپرسد. نمیدونم این موضوع خوب هست یا بد. فقط آفیسر گقت که نیاز به administrative processing هست. یکی دیگه از دوستانم ۵۰ روزه از سفارت سیدنی کلیر شد ولی از اون سوالای متداول رو پرسیده بودند و مدارک متداول هم خواسته بودند. یک دوست دیگمم که بعد از من رفته بود ملبورن از اون هم مدارک متداول رو خواسته بودند. نظر شما چی هست؟ آیا این مشکل ساز خواهد شد؟
    با سلام خدمت شما
    من از يه دانشگاه استراليا براي مستر پذيرش دارم و ويزاي ٤٧٦ استراليا رو هم دارم
    چند سفر تفريحي هم داشتم كه يكيش سفر به ايتاليا بوده.
    در حال اپلاي براي مستر از يكي از دانشگاههاي امريكا هستم و رِشتَم هم عمران هستش.
    حالا سوالم اينه به نظر شما من برم سفارت امريكا تو ارمنستان مثلا يا اينكه بلند شم برم يكي از سفارت هاي امريكا در استراليا؟
    ممنون ميشم تجربتون رو در اختيارم بذاريد.
    ویرایش توسط Alan_90 : August 25th, 2016 در ساعت 09:15 AM دلیل: استفاده از فونت خیلی بزرگ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)