صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 81

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

سلام دوستان من 14 جولای فرانکفورت وقت مصاحبه داشتم ( مستر و آلمان گرفتم)
    آفیسر گفت 4 هفنه ای میاد بعد از 4 هفته ایمیل زدم گفت وضعیت نظام وظیفه تو مشخص کن و من ترجه کارت معافیتمو فرستادم. (خیلی خوب ایمیل جواب میدن، حتما میل بزنین در باره وضعیتتون بعد از 4 هفته)
    بعد پاسپورتمو فرستادم و بعد از 7 روز پاس و ویزا رو فرستادند. ( ویزا مولتی دادن)
    مدارک هم ریسرچ پلن، آی 20 و سی وی ازم گرفت.

پیروز باشید

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۶

نقل قول نوشته اصلی توسط khaledprd نمایش پست ها
    آفیسر گفت 4 هفنه ای میاد بعد از 4 هفته ایمیل زدم گفت وضعیت نظام وظیفه تو مشخص کن و من ترجه کارت معافیتمو فرستادم. (خیلی خوب ایمیل جواب میدن، حتما میل بزنین در باره وضعیتتون بعد از 4 هفته)

پیروز باشید
    تبریک بابت ویزا
    ممکنه لطف کنین بفرمایین روزی که تشریف بردین سفارت مراجعه کننده
    ایرانی بازهم بود یا نه؟و از نتیجهشون خبر دارین؟

سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بابت ویزاتون...
    من ایتالیا زندگی میکنم و یه بار از سفارت میلان ریجکت شدم چون گفت من با کیس ایرانی آشنایی ندارم...به سفارت فراکنفورت ایمیل زدم شرایطمو گفتم..اوکی بودن..یکی از دوستام میگفت حتی آفیسری دارن که فارسی بلده! شما آفیسر فارسی زبان دیدی؟ نمیدونین چه روزایی هستش؟ من مشکلم زبان نیست فقط میخوام بدونم با کیس ایرانی آشنا هستن؟ اوکی هستن یا مثل ایتالیایی ها خلن؟
    الکی ریجکتم نکنن...
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    میخواستم بهتون پیام خصوصی بدم اما صندوق پیامهاتون پره!

نقل قول نوشته اصلی توسط khaledprd نمایش پست ها

پیروز باشید

تجربه ی دوتا از دوستان:
    مادر - فرزند: توریستی - ریترینینگ (پزشکی)
    لبنان
    به عید فطر خوردند و انگار سفارت دو هفته رفته بوده پیشواز عید فطر و تعطیل کرده بوده!! (یه همچین چیزی)
    گفتن لبنان خیلی نا امن بوده و توی خیابان ها تانک حرکت می کرده! مسافرین هتل به زحمت 6 یا 7 نفر می شدند.
    در نهایت به خاطر ترس و ناامنی مادر بعد از 7 روز به ایران بر می گردند و فرزند بعد از 7 روز دوم ویزا می گیرند و بالاخره به تعطیلات در ایران می رسند!
    ویزای مادر با تاخیر دو ماهه تقریبا هفته ی پیش صادر می شود که دیگر با شروع سیستم مدارس ایران، ایشان نمی توانند به مسافرت توریستی شان به آمریکا برسند. (ویزای توریستی امریکا سه ماهه است.)

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_2004la نمایش پست ها
    تجربه ی دوتا از دوستان:
    مادر - فرزند: توریستی - ریترینینگ (پزشکی)
    لبنان
    به عید فطر خوردند و انگار سفارت دو هفته رفته بوده پیشواز عید فطر و تعطیل کرده بوده!! (یه همچین چیزی)
    گفتن لبنان خیلی نا امن بوده و توی خیابان ها تانک حرکت می کرده! مسافرین هتل به زحمت 6 یا 7 نفر می شدند.
    در نهایت به خاطر ترس و ناامنی مادر بعد از 7 روز به ایران بر می گردند و فرزند بعد از 7 روز دوم ویزا می گیرند و بالاخره به تعطیلات در ایران می رسند!
    ویزای مادر با تاخیر دو ماهه تقریبا هفته ی پیش صادر می شود که دیگر با شروع سیستم مدارس ایران، ایشان نمی توانند به مسافرت توریستی شان به آمریکا برسند. (ویزای توریستی امریکا سه ماهه است.)

چندبار خوندم ولی چیزی متوجه نشدم
    اگر ممکن بود براتون ادیت کنین و یه مقدار واضح تر بنویسین
    ویزای امریکا که من شنیده بودم ۶ماهست چجوری ۳ ماه شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    به جز سوالتون کدوم قسمت رو متوجه نشدید؟ ویزای توریستی آمریکا سه ماهه است. موقع ورود به خاک آمریکا یه افسر با شما صحبت می کنه و اگه اون افسر بخواد ویزا رو می تونه شش ماهه کنه. اگه نه دیفالت سه ماهه ست.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba_2004la نمایش پست ها
    به جز سوالتون کدوم قسمت رو متوجه نشدید؟ ویزای توریستی آمریکا سه ماهه است. موقع ورود به خاک آمریکا یه افسر با شما صحبت می کنه و اگه اون افسر بخواد ویزا رو می تونه شش ماهه کنه. اگه نه دیفالت سه ماهه ست.
    معمولا به کسانی که بار اولشون هست میان آمریکا و تاحلا سابقه سفر به آمریکا رو نداشتن اقامت 6 ماه میدن.
    ولی باز هم ممکنه که به شما 3 ماه بدن. هیچ قانونی هم وجود نداره که بتونید اعتراز کنید که چرا به من بجای 6 ماهه 3 ماهه دادید.

Junior Member

داشتنِ ویزا شینگن چقدر موثر هست در گرفتنِ ویزا توریستی؟

Junior Member

باسلام. من یک سوال داشتم وخواهش میکنم هرکسی میتونه کمکم کنه
    من برای مستردانشگاه east bay پذیرش گرفتم البته یه۵سالی بین کارم وقفه افتادکه درشرکت پدرم کارکردم وبرای اینکه ایرادنگیرن یه جورایی یه کاری که مرتبط بارشته متالوژی باشه پیداکردم خیلی ربط نداشت ولی دراخرگفتم کارم کنترل کیفیت بودواینا.البته من رشته شیمی پذیرش گرفتم چون موادخوندم میتونم براارشدشیمی هم برم.خلاصه روزاول مصاحبه گفت چرامیخوای بری امریکاگفتم چونکه،یهوگفت نمیخوادبگی بسه ونذاشت حرف بزنم فقط ای۲۰منودیدوسیویس منو .گفت اگه این دانشگاه نمیرفتی کجامیرفتی واینا..البته من ازاسترس هردفعه میخواستم سوالاشودوباره بگه وبدش اومداخرش گفت بروهروقت شرایطت بهترشدبیا..نفهمیدم یعنی چی،دوباره فرداشهم برامصاحبه باردومرفتم که خیلی خوب پیش رفت ولی گفت چون تو۲۴ساعت پیش ردشدی مانمیتونیم قبولکنیم چیزی توشرایطت عوض شده که بخوایم قبول کنیم. اگه مجددمیای بزاریه مدت طولانی بگذره تاشرایطت عوضشه.گفتم چه شرایطی؟گفت ماچیزی نمیگیم.
    حالامن برای بارسوم میخوام برم.به نظرتون چرامنو ردکردن وایاشانسی دارم؟کمکم کنیدلطفا
    ممکنه بخاطرزبانم منو ردکرده باشن یارنک دانشگاه یانوع کارم؟
    معدل لیسانسم ۱۳.۲۰ هست و فاند ندارم ولی جز ای ۲۰ و سیویز چیزی و نخواست.رنک دانشگاهم ۱۳۰۰ هست.به نظرتون من که برا بار سوم میخوام باقدام کنم اصلا شانسی دارم؟ببه نظرتون شرایطتتو عوض کن منظورش چی بوده؟کمکم کنیدلطف

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط al73rna نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواستم راجع به تجربه ی خودم بگم . من هفته ی پیش در سفارت قبرس شمالی (بله ! خیلی از دوستان میگفتن شمالی نمیشه و باید بری جنوبی) مصاحبه داشتم.
    اول از همه بگم که اونجا "سفارت" نیست. فقط یه دفتره که به نمایندگی سفارت اصلی که تو قبرس جنوبیه کار میکنه . فقط و فقط هم یدونه آفیسر داره و صف بسیار طولانی !
    این رو هم بگم که بر خلاف انتظارم ایرانی اونجا خیلی زیاد بود ! تقریبا 70 درصد ایرانی بودن .
    مصاحبه ی من ساعت 9 صبح بود و من محض احتیاط 7 و نیم اونجا بودم . ولی متاسفانه آفیسر تازه ساعت 9 و نیم رسید . خلاصه اینکه ساعت 12 نوبت من رسید.
    با وجود شلوغی زیاد آفیسر فوق العاده مودب بود و برای هر کس وقت میزاشت. یکی از مصاحبه ها حتی به 40 دقیقه هم رسید . نوبت من که رسید کل مصاحبه حدود 10 دقیقه طول کشید.
    اولین سوالی که کرد این بود که میخوای بری آمریکا چیکار ؟ و بعد در مورد دانشگاهم از من پرسید. و اینکه ازدواج کردم تا حالا ؟ و چه فیلدی میخوام ریسرچ کار کنم ؟ همه چیز عالی پیش رفت و حتی با هم شوخی هم میکردیم. تا اینکه به من گفت تاحالا سربازی رفتی ؟ گفتم نه . گفت خوب مدارک معافیتت رو بده . من گفتم ندارم و براتون ایمیل میکنم و قبول کرد ایشون .
    من اینجا فوق العاده نا امید شده بودم چون با 221-g پرونده ام رو هوا بود . و تازه معلوم نبود اینو بفرستم هم چقدر طول میکشه تا جواب بدن.
    خلاصه من یک هفته جون کندم تا یه مدرک معتبر برای معافیت تحصیلیم پیدا کنم . پلیس+10 و نظام وظیفه که هیچ کمکی نکردن . نظام وظیفه حتی با توهین میخواستن منو بیرون بندازن بخاطر اینکه "ما معافیت تحصیلی به سفارت نمیدیم به خودتم نمیدیم حق نداری از ما بخوای" .
    دست آخر موفق شدم با کلی خواهش و تمنا این مدارک رو از دانشگاهم قرض کنم تا مترجم بتونه کپی برابر اصل بزنه روی ترجمه اش. دیشب مدرک رو براشون فرستادم .

امروز برام جواب زیر اومد :

یعنی حتی به کلیرنس هم نیازی نشد .
    در مورد کیس خودم هم بگم من کیسم به جز نداشتن فاند قوی بود . هم رنک دانشگاهم بالا بود (20) هم سند ملک و گواهی درآمد پدرم و کلا هر چیزی که فکر میکردم لازم بشه رو برده بودم . ولی به هیچکدوم ازین مدارک نگاه نکرد . فقط BS و همین ! ولی فقط من نبودم خیلیای دیگه هم بودن که همون موقع ویزاشون صادر شد برای چیزایی حتی مثل Community college . یه سری از دوستان هم رد شدن ولی واقعا وضع خوبی نداشتن مثلا طرف انگلیسی اصلا بلد نبود . و آفیسر هم اجازه نداد کسی از ماها براش ترجمه کنه.

در آخر هم من این پست رو زدم فقط و فقط برای کمک به دوستانی که وقت گیرشون نیومده با توجه به اینهمه کسانی که اینجا میان و میگن قبرس شمالی وقت نمیده ! دوستان برید اگه تونستید وقت بگیرید که من واقعا راضی بودم از فهم و شعور همه ی کار کنانشون . و اگر هم وقت گیرتون اومد توصیه میکنم مدت زمان موندنتون رو یه جوری تنظیم کنید که اگه ویزا اوکی شد بتونید بگیرید چون پیکاپ نداره .

ممنون از پستتون.کسی‌ که دوبار خواسته ویزای‌ توریستی بگیره و طبقه بند ۲۱۴ب ویزاش رد شده، میتونه از طریق کومونیتی کالج که پذیرش گرفته، ویزا بگیره، یعنی‌ ویزا بهش میده سفارت؟
    سنش هم ۳۲ هست. خیلی‌ ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)