صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: بدون كارنامه official چه كنم؟

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض بدون كارنامه official چه كنم؟

سلام دوستان خوبم،

من به يه مشكلي برخوردم كه همين چند تا دانشگاهي هم كه اميد داشتم بهشون، دارم از دست مي دم. اونم اينه كه الان نمي تونم تعهدمو بخرم و مداركم رو آزاد كنم. دانشگاه هم به هيييييييچ عنوان نه كارنامه انگليسي ميده و نه ترجمه اش رو اگه تو پاكت بذاريم مهر ميزنن. خلاصه زنداني زنداني. من كارنامه هامو به دارالترجمه دادم و فرستادم ولي ازم اصلشو خواستن. وقتي هم كه توضيح دادم اون چند وقت ديگه آماده ميشه ديگه جوابمو ندادن. چيكار كنم؟ ديگه اپلاي نكنم؟؟ :'(

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : بدون كارنامه official چه كنم؟؟؟

شما که مشکل سربازی ندارین. راحت میشه بخرین. یکی از دوستای من هم دانشکاه این کارو براش نکرد، داد دارالترجمه پاکت رو براش مهر کرد. با دانشگاه مقصد صحبت کن و وضیعتتو بگو. بعضیهاشون قبول میکنن.
    تو سعیتو بکن و ناامید نشو.
    ایشالله که مشکلت حل میشه.
    برای دارالترجمه هم باید اصل مدارک رو ببری و بدون اصل برات ترجمه میکنن ولی مهر رسمی نمیزنن که هیچ ارزشی هم نداره.
    هرچه زودتر مدرکتو آزاد کن
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Senior Member

اگر در دانشگاههای وزارت علوم هستید راحت می تونید خودتون رو با پرداخت پول آزاد کنید و اگر وزارت بهداشت باشید هم با کمی دردسر بیشتر می شه این کار روکرد.

سلام
    با دانشگاه مقصدتون صحبت کنید. من هم ریزنمرات رسمی نداشتم فقط ترجمه شده بود. اما اکثر دانشگاه ها قبول کردن. چند و قت که جوابتون ندادن. آخه بعضی از دانشگاه الان دارن مدارکو بررسی می کنن. شاید تا جند روز دیگه جوابتونو بدن. من اگه جای شما بودم زنگ می زدم به Graduate Office مشکلم می گفتم و نظرشون می خواستم. همون طور که گفتم اکثرا" راه میان.(بر خلاف سیستم خشک ادارای ما)
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ممنون از دلگرميت.

راستش از 5 ماه پيش تقريبن هفته اي 2 روز دنبال كاراشم. اما يه مشكلي واسم پيش اومده كه تا شوراي آموزشي و كميسيون كشيده شده. ترم اول يه درسي رو حذف كرده بوديم به خاطر اشتباه گروه حذف نشده و واسمون 0 رد شده. حالا به طرز مسخره اي هيچ كس مسئوليتشو به عهده نمي گيره. باورتون ميشه زور معاونت آموزشي دانشگاه و معاون آموزشي دانشكده به يه كارشناس نرسه. تو اين مملكت خراب شده حق مسلم آدم رو هم ازش مي گيرن.

چند و قت که جوابتون ندادن.
    1 هفته اي ميشه. در حالي كه قبلا منو در جريان همه چيز مي گذاشتن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

حتما با استادات تو دانشگاههای مدنظرت صحبت کن. معمولا یه استاد اگه بخوادت می تونه خیلی از الزامات رو تخفیف بده. سخت نگیر درست می شه.

یک چیز یادم رفت بگم. من از جزییات کارت دقیقا" اطلاعی ندارم اما در مورد دانشگاه مقصد می خواستم بگم اونجا اگه یک مدرک کامل نباشه خودشون می گن کامل نیست یا مثلا" ما فلان چیز رو نمی تونیم قبول کنیم. من برای یک دانشگاه توی Canada اقدام کرده بودم بهم گفتن ما نمی تونیم مثلا" نمره زبان تو قبول کنیم چون کمه !!! اما این طور نیست که اگه مدرکتو نخوان جواب ندن. دوباره بهشون ایمیل بزن احتمالا" سرشون شلوغ هست. اگرهم می تونی زنگ بزن. ممکنه یک استاد اگه از رزومه شما خوشش بیاد یا نیاد جواب نده اما سیستم اداری اونجا چون وضیفه اش می دونه جواب می ده.
    ان شا الله موفق میشی.!!!

ممنون از راهنماييتون.

mail زياد زدم. باشه حتما زنگ مي زنم. يه سئوال: اين همون conditional admission هست ديگه؟

آره! بايد موفق بشيم! يه لحظه depress شده بودم :

اره یک جا بهم گفت conditional بررسی می کنیم . یک جای دیگه که توی کانادا بود گفت باید نمره ات بالاتر بشه از حد نصاب وگرنه اصلا" بررسی نمی کنیم. در کل چه آمریکا چه کانادا سوالاتو جواب می دن. من به هر دو جا زنگ زدم.
    کانادایی ها شاید یکم به قول خودشون منظم تر باشن اما هر دوتاشون سعی می کنن راه بیان. حتی من به یکی دو جا تو آمریکا گفتم که آب و هوای تهران ریخته بهم نمی تونم مدارکم تا فلان تاریخ بفرستم چی کار کنم. فرداش email اومد می تونی تا یکی دو روز هم بعد از Deadline مدارکتو بدی. من که خودم کف کردم ;D

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Molecular Biology & Genetic Engineering/ UPM

سلام من هم دقیقا" مشکل تو رو دارم الان همین پیشنهاد های دوستان رو می خوام انجام بدم(با دانشگاه مورد نظرم حرف بزنم) ولی میتونی بری "اداره کار و امور اجتماعی"-بالاتر از توپخانه، خ سرهنگ سخایی، تقاطع خ 30 تیر- اونجا "فرم کاریابی" پر کن 6 ماه بعد مجانی آزاد میشه. فرم در صورتی قابل پر کردن که:
    1- فارغ التحصیل باشی
    2- شاغل نباشی( منظورم بیمه به خاطر کارت نباشی)
    3- من در مورد ورارت علوم پیگیری کردم، بهداشت رو بپرسید. اون رو هم انجام میدن.
    بعد از 6 ماه از اداره کار، نامه برای دانشگاه ببری تموم، مجانی آزاد. من این کار رو به همه ی دوستان فارغ التحصیل پیشنهاد می کنم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)